פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 20 מרץ 2019, 10:39

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 66 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: הקהל ואוחיון - בזיון
הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 10:57 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

כבר כמה שנים שמתפתח עימות גלוי וסמוי בין גרעין הבריגדה ועוד כמה חבר'ה, ובין החלק בקהל שמלווה את הקבוצה שנים ונולד לפני 1994.

רוב הקהל נמצא איפשהו באמצע ובא להינות מההצגה (או לסבול ממנה), אבל היו לא מעט מחלוקות בין הבריגדה לאוהדים שאיכפת להם. נקודת השיא הייתה הרבע הראשון במשחק בית נגד ולנסיה. שגם הוא היה בעבר קו אדום, ונורה אדומה - מצב שבו הבריגדה שמה את עצמה מעל המועדון, מעל הקבוצה, ומעל הקהל.

רוב הזמן הצדדים מנסים לחיות זה עם זה, אבל נדמה שאתמול במשחק בנס ציונה נחצה גבול.

אוהדים של הפועל ירושלים ניסו לירוק, לקלל ולפגוע בשחקן הקבוצה, יוגב אוחיון.

לי כואב על אוחיון, שהוא באמת שחקן שמתאמץ כל הזמן. אבל מה שבאמת כואב לי הוא שזה מה שנהיה מהקהל שאני אוהב.
אני לא יודע אם האנשים שהיו חלק בדבר הזה הם מהבריגדה, או לא מהבריגדה, אבל הם כנראה עם חולצות אדומות ומזהים את עצמם כאוהדים של הקבוצה.
אני גם יודע שהבריגדה במתכוון לא מעודדים את יוגב - שהוא השחקן הכי מחוייב בקבוצה.

אני התחלתי לאהוד את הקבוצה הזו כשהייתי בן 10 משהו כזה, ואני פיתחתי את הזהות שלי בתור אוהד על שני דברים: האהבה להפועל, והסלידה ממכבי.

כשהגעתי למשחק הראשון שלי בתור אוהד, לא הכרתי אף אחד בקהל. גם לא במשחק השני, וגם לא במשחק הרביעי. הייתי מגיע לבד, בתור נער, ומוצא שם בית.
כולם היו נחמדים, תמיד מי שעמד לידי בקהל הרגשתי שאני יכול לדבר איתו, להתלהב איתו, לשמוח איתו ולקלל איתו את השופט או את השחקן של היריבה. במחצית יכלתי לדבר עם אוהדים אחרים, ובסוף המשחק גם להציע טרמפ או לבקש טרמפ כי הרגשתי שהאנשים שלידי בקהל הם אנשים טובים, שבאו מאהבה.
זה מבחינתי הפועל. קודם כל זה.
זה להגיע למשחק ולהרגיש שהאנשים שסביבך הם סוג משפחה, הם אנשים שיש להם מכנה משותף אחד ויציב איתך וזה האהבה לקבוצה. שם אני יכול לעמוד, לצעוק, להתבאס, בלי שישפטו אותי, בלי שיסתכלו עליי מוזר. שם אני בטוח, מקבל אנרגיה מהקהל - אנרגיה של תמיכה, קבלה ואהבה.

מה שקורה עם אוחיון, ומה שקורה עם השליליות של הקהל זה מכרסם את כל מה שהפועל מסמנת בשבילי. כשאני רואה גוש של אוהדים ששמים את עצמם מעל הקהל, שיוצרים אליטה שמרגישה שהיא יכולה לעשות מה שבא לה, ויכולה גם להתנהג באלימות מפחידה ומכוערת שכזו - אני לא רוצה להגיע למשחקים ולא רוצה להיות חלק מזה.

רציתי להיזכר בשיר שמבחינתי הכי מזוהה עם הפועל, "יש בי אהבה" של אריק אינשטיין. כתבתי את השם של השיר ביוטיוב, והתוצאה הראשונה שהופיעה היא של נועה קירל.
אולי זה מה שמסמל את הדור היום...

אני רוצה להגיד ליוגב - אם אתה קורא את זה - אני אוהב אותך הרבה יותר מאשר את האנשים האלה בקהל. אני חושב שמה שאתה נותן לקבוצה זה הרבה יותר ממה שהם, ומבחינתי אתה הרבה יותר "הפועל" מהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 11:23 
גנרל הניצחון בנהריה

ריגשת מייקי. ואתה צודק בכל מילה.
יש בעיה עם הבריגדה וצריך לפתור אותה. אני חושב שההנהלה צריכה להתערב כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 11:55 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

לצערי מה שקורה עם אוחיון זה קודם כל תסכול, אגו ושאר יצרים, הרי זה לא היה מתפתח למה שזה התפתח אם הקבוצה הייתה טובה השנה.
את הרקע לסיפור אפשר להבין, אוחיון הולך למפגש אוהדי הדרעק אחרי שחתם בהפועל והאוהדים לא אהבו את זה .
אוחיון יכול לבוא ולומר- הייתי שם 6 שנים, לא יכולתי לסרב, ואפשר יהיה להבין אותו. הבריגדה יגידו שהוא היה צריך להבין את עומק היריבות ושהוא לא יכול לעשות את זה אחרי שכבר חתם בהפועל,
ועוד הלך עם פניני שנוא לליבם ויוצאים צילומים בתקשורת וזה היה יותר מידי לגאווה שלהם. אני לגמרי יכול להבין את העמדה הזו גם.

אבל זה היה אמור ליהיות סיפור מאוד זניח בעונה הזו. ז״א, הם היו אמורים לרדת מהעץ של ״לא מעודדים את יוגב״ כבר מזמן, וזה גם היה קורה אם הקבוצה בכלל ויוגב בפרט לא היו כ״כ גרועים העונה.
ארגוני אולטראס תמיד ינסו לשכנע את הציבור (ואת עצמם) שהם פועלים מתוך שליחות ועקרונות בלתי מתפשרים, אבל מה לעשות שהם אנושיים וכמו רובנו עבדים ליצרים שלהם.
הם נטפלים ליוגב עוד יותר בטח עכשיו, בטח אחרי הפסדים משפילים לקבוצות תחתית כי הם מתוסכלים ומחפשים מישהו להאשים. זה ברור שיוגב משקיע וצובר הכי הרבה גלונים של זיעה העונה בהפועל אבל הוא גם נותן עונה מקצועית מזעזעת ולכן קל להטפל אליו, להמשיך לנטור לו טינה על השטות הזו מלפני חצי שנה, שיהיה מישהו לקלל ולהוציא עליו את העצבים…

לא חושב שזה שונה ממה שקורה בכל קבוצה אחרת עם אולטראס לפעמים. כאמור אם יוגב היה בעיצומה של עונה בת זונה ומושך אחריו את הפועל להישגים, תאמין לי שהבריגדה כבר היתה סולחת לו…
מאחר שלא כך הדבר, כל החרא צף. זה לא רק אצל האוהדים, תראה מה קורה על הספסל של הפועל, עכשיו אפילו לוקאס מתווכח עם המאמן, יותם שלא מצליח להסתיר את הסלידה ממנו, על ריצ׳י (למי שעקב אחריו במשך המשחק) שהיה אפשר לראות שהוא יגרום לזה שירחיקו אותו כבר מהרבע הראשון, רוברטס שכועס על זה שמעדיפים שחקן חלוד על פניו ברוטציה.
יצרים רבותי, יצרים. העיניינים המקצועיים כבר הופכים ליהיות שוליים. וכמובן שכשכל החרא צף, התקשורת תרצה לכתוב על זה ולהבעיר את השריפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 11:56 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

בגדול הבריגדה הם אחלה אנשים אבל הבעיה היא בתרבות האולטרס ששמה את האוהדים מעל המועדון.
במקרה הספציפי של אוחיון צריכה לבוא לא רק תגובה חריפה של ההנהלה אלא גם של שאר השחקנים ובראשם קפטן הלפרין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 12:11 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט,
פה בדיוק הבעיה. שלהפועל ירושלים נהיה אולטראס שאינו שונה משאר הקהלים.
והאולסטראס הזה מכרסם באווירה שהייתה ייחודית לקהל שלנו.
ועכשיו עבורי, זה כבר לא הקהל שלנו אלא זה פשוט הקהל של הפועל ירושלים, וזו הנקודה הכואבת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 12:16 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אסור שדבר כזה יקרה!!
זה פשוט בזיון!!!

"ההצלחה היא רק מאסה של כישלונות" [יאיר המלך]
"הדרך אומנם ארוכה אבל הצעדים מקצרים אותה " [יאיר המלך]
"אל תסתכל כמה עוד נשאר לך תסתכל כמה הספקת " [יאיר המלך]

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 12:30 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
ועוד הלך עם פניני שנוא לליבם ויוצאים צילומים בתקשורת וזה היה יותר מידי לגאווה שלהם. אני לגמרי יכול להבין את העמדה הזו גם.

אז גם פניני היה?
מעניין שאוהדי חולון לא מקללים את פניני ויורקים עליו.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 13:28 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

מייק אני מבין, אנחנו אוהדים של שנות ה90, ימי עדי גורדון, אז מבאס לשמוע על דברים כאלה, כמו שחרה לי לראות את היריקות וזריקת השטרות על ג׳נטילה עונה שעברה.ועדיין, לא חושב שצריך להיות כאלה רגישים כי זה אחוז קטן מהאוהדים ומה לעשות, זכותם ליהיות צעירים ופנאטיים כל עוד זה לא עובר את הגבול.

הקדמון מה אתה מנסה להגיד בזה? שהבריגדה יותר גרועה מהאולטראס של חולון? לכל קבוצת אוהדים יש את נקודות התורפה שלהן, אצל הפועל זה כל דבר שקשור למכבי. הרי הקהל הרחב מצטרף לבריגדה שהיא מתחילה בשירת ״גיא פניני מת״, זה לא בדיוק האמירה הכי מתונה בעולם ולשיר למישהו שהוא ז״ל בגלל יריבות ספורטיבית זה לחלוטין לא לעיניין מחוץ לקונטקסט כי אם יתחילו לשיר את זה לדוגמה במגרש טניס, יוציאו את האוהד מהמגרש... בכדורסל/כדורגל יש סטנדרטים אחרים, אז נותנים בראש בשירה על שופטים ושחקנים מתים (בעודם בחיים). בהפועל ת״א לוקחים את זה צעד קדימה ושרים גם על אנשים שהם באמת מתים. אז לא צריך ליהיות צבועים, כמו שלך נראה הגיוני לשיר לפניני שהוא מת אבל לא היית שר שירי מוות על מוני לרגב פנאן, למישהו אחר לשיר מת על פניני/סמי זה מעבר לגבול הטעם הטוב, וזה בסדר גמור. לבריגדה (ואני בטוח שלא לכולם ויש בתוכם עצמם אי הסכמה בנושא) נראה לגיטימי לצאת נגד יוגב כי הוא הלך למפגש אוהדים של מכבי, גם לי זה נראה לחלוטין מוגזם אבל אין מה להפוך את זה לאיזה נושא ליבה.
הטעם הטוב בנושא הזה זה דבר כ״כ סובייקטיבי, שעדיף ליהיות חכם מאשר צודק. אפשר להצטרף לשירה של הבריגדה כשהיא לעיניין, ולשרוק להם בוז שהם מקללים את שחקני הקבוצה, להסכים כשמסכימים, ולא להסכים כשלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 13:53 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

מסכים עם מייק בכל מילה.

הבן שלי היה אתמול במשחק בנ"צ ואמר לי ששמע קללות "שלא מתאים לחזור עליהן" לכיוון אוחיון.

צר לי על הבורות, לא יודע מי זה הבריגדה, מעולם לא עניין אותי מי הם או מה האג'נדה שלהם אם בכלל ישנה כזו. למעט שחר רגב (בחור יקר) לא מכיר אישית איש מהם, אבל יותר צר לי שאי אלו עלאק "אוהדים" שמים עצמם מעל המועדון.

מכוער וראוי להוקיע מקרבנו כל "אוהד" שאינו אדם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 17:10 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

מה מטרת הת'רד?
לפלג? לצאת על הבריגדה? אף אחד לא מושלם. גם אתה לא.
ברור שלא נעים לראות מקרוב התפרצות רגשות כמו אתמול.. יחד עם זאת, לצאת עליהם כארגון? מיותר ולא לענין.
יש יותר רגועים ופחות. יש יותר שקולים ופחות.
יש מספיק שסעים במדינת ישראל. אינספור, לצורך הענין. לא צריך גם בתוך הקהל שלנו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 18:01 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

Mike 10 כתב:
אני אנווט,
פה בדיוק הבעיה. שלהפועל ירושלים נהיה אולטראס שאינו שונה משאר הקהלים.
והאולסטראס הזה מכרסם באווירה שהייתה ייחודית לקהל שלנו.
ועכשיו עבורי, זה כבר לא הקהל שלנו אלא זה פשוט הקהל של הפועל ירושלים, וזו הנקודה הכואבת.

אוקיי אבל האולטראס זה כמה עשרות, גג מאות אוהדים מתוך אלפים או שאני טועה?
אפשר גם למחות נגד המחאה שלהם, לדוגמה אני זוכר במשחק נגד ולנסיה בו הם לא עודדו ברבע הראשון, זה גרם לשאר הקהל לעודד כמו שלא עודדו אף פעם בארנה, ובעצם בזה שהם ניסו לייצר מחאה ע״י סבוטאז׳ בעידוד, הם נתנו לרוב הקהל את הדלק לתת הופעה מהסרטים. זו דווקא דינמיקה פורייה בין קבוצות שונות בקהל.
אני בא להגיד שבמקום שתתבאס על כמה אנשים (לא משנה אם זה חמש או חמישים, זה מיעוט) שהולכים לירוק על שחקן ותיקח את זה כאילו הם מייצגים את הפועל, תסתכל על זה אחרת: בן אדם שבא לירוק (או חס וחלילה לנסות לפגוע פיזית) על שחקן מהקבוצה שלו כי הלך לאיזה כנס אוהדים לפני שהתחילה העונה הוא או מפגר או מניאק (או שניהם), אבל וואלה יש כאלה בעולם.
ויש כאלה בקהל של הפועל גם בלי קשר לבריגדה, אבל לא חושב שזה מייצג את הקהל של הפועל לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 18:21 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

100% אנטי ערסים כתב:
מה מטרת הת'רד?
ברור שלא נעים לראות מקרוב התפרצות רגשות כמו אתמול.. יחד עם זאת, לצאת עליהם כארגון? מיותר ולא לענין.
עולם הפוך, שלא נגיד מעוות.
באים ילדים בני 16-20, ומפלגים את האוהדים שהסתדרו יופי לפני 2006 לארגון הבריגדה מול השאר, עושים מעשים דוחים שלא מייצגים אף אחד מלבד עצמם ואז בא מי שבא ובצורה מעוותת מאשים את מי שמאיר ומתריע על התופעה השלילית הזו בפילוג.
הפוך גוטה, הפוך.

נכון, לא נאמר לי, אבל שמחתי לקחת את זה אישית
מגדל בבילון כתב:
אבל אתה בכלל דוס, שמאמין שאדושם הוציא את הכל מהפריזר וחימם שאריות
מוקדש באהבה לאורן:
garfield כתב:
טוב, אין הרבה מה לצפות מעו"ד ימני עם כמעט 7000 הודעות פה.

http://www.youtube.com/results?search_q ... =0&spell=1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 18:30 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

התפוז המכני כתב:
100% אנטי ערסים כתב:
מה מטרת הת'רד?
עולם הפוך, שלא נגיד מעוות.
באים ילדים בני 16-20, ומפלגים את האוהדים שהסתדרו יופי לפני 2006 לארגון הבריגדה מול השאר, עושים מעשים דוחים שלא מייצגים אף אחד מלבד עצמם ואז בא מי שבא ובצורה מעוותת מאשים את מי שמאיר ומתריע על התופעה השלילית הזו בפילוג.
הפוך גוטה, הפוך.

תפוז תעשה לי מנדרינה : :emot83.gif:

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 19:19 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

לא צריך להוסיף אף מילה על מה שמייק אמר.

נווט, אתה מגמד את מה שקרה אתמול וגורם להחמרת הבעיה: אם לא נהרוג את התופעה הזו כשהיא קטנה (ואתמול היא היתה גדולה) - זה יגיע למחוזות שאנחנו לא רוצים להגיע אליהם.

זה מגעיל, מקומם, בלתי נסבל ועוד אינסוף סופרלטיבים שליליים. אני כבר לא מדבר על מה שזה מעביר לאוהדים הצעירים: כל שירי ה"גיא פניני מת", "שמעון מזרחי בן ***" (ועוד אחרי המילים "מי המציא את המילה אהבה"!), ועוד שירים מגעילים כאלה.

הענין שזה כבר לא נשאר נחלת הילדים המתלהבים מהבריגדה: במשחק חצי הגמר בשבוע שעבר עמד לידי אוהד (שאינו מהבריגדה) ולאורך כל המשחק לא הפסיק לקלל ולטנף על יוגב, שדוקא נתן את הנשמה על המגרש.

יש בנו אהבה??? על זה נאמר: פחחחחחחחחחחחח....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 19:37 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

לא מסכים שמה שכתבתי בא לגמד או חס וחלילה שרציתי להחמיר את הבעיה.
הפואנטה שלי היתה אמורה ליהיות שכשהקבוצה מתרסקת מקצועית כל החרא צף.
אוהדים פנאטיים מאבדים את דעתם, והתקשורת כמובן שתחפש את הליכלוך. לירוק על שחקן זה מעשה שפל, לא יודע אם חוקית זה נחשב לתקיפה בארץ אבל ללא ספק מוסרית זה שפל ועלוב. לקלל? עדיין בגדר הלגיטימי. אם אפשר לעצור מישהו על יריקה אז אני בעד.
השאלה מה עושים עם ריבוי הדעות (הלגיטימי) הזה בקהל? חלקכם אומרים להוקיע את הבריגדה כמכלול, וזה נשמע לי כמו הסחפות שהיא גם לא מציאותית, הם חלק חשוב מהקהל ואין מה לנסות להפוך את הבריגדה בדיון פה ללה פמיליה כי הם לא. אפשר גם לקבל את העובדה שילדים מתלהבים נוטים להתלהב, להסחף, להגזים ולחשוב שהאידיאלים שלהם הם מעל כולם, כמו הרבה אולטראס אחרים.
ואפשר גם להשתמש בכוחו של הרוב המוחלט ובמשחק הבא לעודד את יוגב באלפים וברעש שישים את הבריגדה במקומה, נראה לי זה יעשה לו הרבה יותר טוב מאשר שתיהיה איזו מלחמה בתוך הקהל בנושא שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 19:44 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

קודם כל צריכים להיות ערים לבעיה.
ולהגיד שיש בעיה.
אולי יש הרבה אנשים חושבים שאין בעיה, שההתנהלות היא בטווח הלגיטימי... ושלקלל את האמא, האבא והכושלדודה של שחקן שלובש גופיה של הפועל זה לגיטימי ופורקן של עצבים. אולי זה לגיטימי לא לעודד שחקן בגלל שהוא הלך לכנס פרידה מהמעסיק הקודם שלו. אם זה נראה להרבה אנשים לגיטימי, אז אפשר לסבול גביע פופקורן שמושלך, ויריקות, ואיומים..

אני לא ממליץ על דרך פעולה כזו או אחרת, אני רק משתף בתחושה שלי.
ואם אני אראה את יוגב אני אחזק אותו. אבל הרבה מעבר לכך אין לי מה לעשות.. הקסם שהיה לי פעם בללכת למשחק רק כדי להרגיש חלק מקהילה, הולך ונאבד. והקסם הזה אף פעם לא היה תלוי ביכולת מקצועית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 20:28 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

אנסה הודעה נוספת בנושא ואם בשביל להתקדם בטבלת היכל התהילה של הספאמרים של הקדמון.
מייק אח יקר, האמת היא שאני מנסה ולא מצליח לרדת לסוף דעתך.
אתה מתאר את האירוע מאתמול שהוא מכוער בפני עצמו מחד, ומחבר אותו לתחושה כללית של אובדן תחושת הקהילה מאידך.
אבל אם האנשים שעשו את מה שעשו אתמול הם לכל הדעות אך קומץ, האם תחושת אובדן השייכות שלך קשורה אליהם או לקהל בכלל?
ברור לי שאתה תחזק את יוגב אם תראה אותו, או תשיר לו מכל הגרון אם הקהל הרחב יתארגן לעודד אותו כתגובה על אתמול כמו שהצעתי, ונראה לי שהרוב יעשה כמוך.
אז למה הקסם הולך ונאבד? בגלל הקומץ?
אני מניח שהתשובה האמיתית לשאלה הזו היא קצת יותר מורכבת מקבוצת אוהדים או מקרה ספציפי, וברור לי שאתה לא היחיד בפורום שמרגיש ככה.
מה שכן רציתי זה לתת קונטרה ולהציע את נקודת המבט שלי בעיניין. לי נראה שהיחס של האוהדים הותיקים לקומץ דומה לאיך שמרגרט ת׳אצ׳ר התייחסה לתנועת הפאנק: לא מצליחים להבין מאיפה הפישרים הקטנים האלו באו ומרגישים עויינות כלפיהם, כשבסך הכל מדובר בגג כמה מאות חברה שבאים לפרוק עול, צעירים ומטומטמים, מתוך אלפים רבים של אוהדים. אם במשחק הבא תתארגן איזו תגובה שבאה להרים את אוחיון, אז האירוע מאתמול יוליד משהו חיובי, ואולי זה גם יעודד אותך לראות שרוב רובו של הקהל עדיין מורכב מהאנשים הטובים שאנחנו זוכרים ממלחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 21:47 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

קודם כל - בגלל הקומץ. דבר שני - בגלל שהקומץ מקבל לגיטימיות.
וכן אני הייתי רוצה שהקהל יגיב לזה - כמו שהגיב ברבע הראשון נגד ולנסיה, זו הייתה שעתה היפה ביותר של הקהל. כשבמשך רבע שלם היה עידוד פצצה עם מומנטום פצצה לקהל בלי תופים ובלי מניירות.

בלי קשר, ברמה הפסיכולוגית, אומרים שאם מישהו יוצא מתוך קבוצה, אז האשמה היא על הקבוצה שלא יכלה להכיל את החלקים הרעים שבו.
ואמרה יותר מתוחכמת אומרת - שהקבוצה הוציאה מתוכה את הגורם שאילץ אותה להתמודד עם החלקים שהיא לא רוצה להכיר בתוך עצמה.

אז הקומץ החדש שנוצר, מאלץ אותנו להביט בעצמנו כקהל ובעצמנו כאנשים ולהיחרד ממה שנמצא שם.
אני לא בעד להשליך את הקומץ מחוץ לקהל, ולא בעד למגר את הבריגדה. ומנגד אי אפשר גם לתת לגיטמיות לדברים הללו. אלא לשנות אותם באמצעות דוגמה הופכית - לעודד דווקא את אוחיון, ולקרוא לפיטורים של מי שצריך, אבל לא לשכוח גם לתת את הגזר, לעודד ולא לקלל. מקסימום, לתמרמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 22:18 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

זה ממש לא מתאים , אם הוא היה נותן עונה גדולה הם היו שותקים , מה לעשות שהוא כאילו בעונת פרישה ולא מסוגל לשים סל בצעד וחצי , אבל זה המצב והוא נותן את כולו וכרגע זה לא הרבה .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2018, 23:55 
דיקטטור\ית

Mike 10 כתב:
כבר כמה שנים שמתפתח עימות גלוי וסמוי בין גרעין הבריגדה ועוד כמה חבר'ה, ובין החלק בקהל שמלווה את הקבוצה שנים ונולד לפני 1994.

רוב הקהל נמצא איפשהו באמצע ובא להינות מההצגה (או לסבול ממנה), אבל היו לא מעט מחלוקות בין הבריגדה לאוהדים שאיכפת להם. נקודת השיא הייתה הרבע הראשון במשחק בית נגד ולנסיה. שגם הוא היה בעבר קו אדום, ונורה אדומה - מצב שבו הבריגדה שמה את עצמה מעל המועדון, מעל הקבוצה, ומעל הקהל.

רוב הזמן הצדדים מנסים לחיות זה עם זה, אבל נדמה שאתמול במשחק בנס ציונה נחצה גבול.

לי כואב על אוחיון, שהוא באמת שחקן שמתאמץ כל הזמן. אבל מה שבאמת כואב לי הוא שזה מה שנהיה מהקהל שאני אוהב.
אני לא יודע אם האנשים שהיו חלק בדבר הזה הם מהבריגדה, או לא מהבריגדה, אבל הם כנראה עם חולצות אדומות ומזהים את עצמם כאוהדים של הקבוצה.

אני התחלתי לאהוד את הקבוצה הזו כשהייתי בן 10 משהו כזה, ואני פיתחתי את הזהות שלי בתור אוהד על שני דברים: האהבה להפועל, והסלידה ממכבי.

כשהגעתי למשחק הראשון שלי בתור אוהד, לא הכרתי אף אחד בקהל. גם לא במשחק השני, וגם לא במשחק הרביעי. הייתי מגיע לבד, בתור נער, ומוצא שם בית.
כולם היו נחמדים, תמיד מי שעמד לידי בקהל הרגשתי שאני יכול לדבר איתו, להתלהב איתו, לשמוח איתו ולקלל איתו את השופט או את השחקן של היריבה. במחצית יכלתי לדבר עם אוהדים אחרים, ובסוף המשחק גם להציע טרמפ או לבקש טרמפ כי הרגשתי שהאנשים שלידי בקהל הם אנשים טובים, שבאו מאהבה.
זה להגיע למשחק ולהרגיש שהאנשים שסביבך הם סוג משפחה, הם אנשים שיש להם מכנה משותף אחד ויציב איתך וזה האהבה לקבוצה. שם אני יכול לעמוד, לצעוק, להתבאס, בלי שישפטו אותי, בלי שיסתכלו עליי מוזר. שם אני בטוח, מקבל אנרגיה מהקהל - אנרגיה של תמיכה, קבלה ואהבה.

מה שקורה עם אוחיון, ומה שקורה עם השליליות של הקהל זה מכרסם את כל מה שהפועל מסמנת בשבילי. כשאני רואה גוש של אוהדים ששמים את עצמם מעל הקהל, שיוצרים אליטה שמרגישה שהיא יכולה לעשות מה שבא לה, ויכולה גם להתנהג באלימות מפחידה ומכוערת שכזו - אני לא רוצה להגיע למשחקים ולא רוצה להיות חלק מזה.

רציתי להיזכר בשיר שמבחינתי הכי מזוהה עם הפועל, "יש בי אהבה" של אריק אינשטיין. כתבתי את השם של השיר ביוטיוב, והתוצאה הראשונה שהופיעה היא של נועה קירל.

אני רוצה להגיד ליוגב - אם אתה קורא את זה - אני אוהב אותך הרבה יותר מאשר את האנשים האלה בקהל. אני חושב שמה שאתה נותן לקבוצה זה הרבה יותר ממה שהם, ומבחינתי אתה הרבה יותר "הפועל" מהם.

כל מילה בסלע!!! ( קדמון זה היה בשבילך)

יוגב אם אתה קורא אני אוהב אותך ושמח מאוד שאתה שוב איתנו. המקללים יורקים למיניהם הם לא אוהדי הפועל אלא שתולים של שימון שהשנה, בערוב ימיו, החליט להסיר את הכפפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 פברואר 2018, 10:13 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

שוב אני שואל- האם חכם להתייחס לכולם כמיקשה אחת?
אנשים שלוקחים ללב את מצב הקבוצה ונוסעים איתה לכל משחק..
בא איזה מישהו, חורץ ת'דין שלהם, וכולנו מצטרפים כחבר תליינים. ומתחילות כבר השוואות לאולטראס אחרים.. מכבי, חיפה, חולון רחמנא ליצלן...
מציע שתיכנסו לפרופורציות. עדיף להרגיע. אז כמה קיללו. אין בקהל שלנו שליש אלימות ממה שיש במקומות אחרים, אז בואו.
וההתחסדות לגבי השירים על שמעון ומכבי זונה, גם לא במקום.
אני שר בגאווה גדולה. זה חלק מההווי שלנו.
אל תחמירו עם עצמכם בהגזמה איפה שאחרים לא עושים זאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 פברואר 2018, 12:15 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

אדום בנשמה 87 כתב:
Mike 10 כתב:

כל מילה בסלע!!! ( קדמון זה היה בשבילך).

יפה!
בזכותך נזכרתי שהבטחתי שאחרי ההפסד הקרוב ננתח את "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"
והנה היה הפסד (מביש אפילו) ושכחתי את הבטחתי.

אין כמו הת'רד הזה לדון בכך.

הבריגדה קיללו את יוגב אחרי ההפסד ואף ניסו לירוק עליו.

רק טבעי להיאנח כששומעים את זה ולומר "אויש נו, מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"
זה השימוש המקובל בשפת העם שמשמעותו שאלה שמחרבים והורסים לא באים מבחוץ אלא דווקא מתוכנו.

זהבה גלאון תומכת ב-BDS ? "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"
הנהג מקליט את יאיר נתניהו אומר שטויות ומחפיץ נשים? "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"
וכן הלאה וכן הלאה.

בשפה עכשוית קוראים לזה "ירי בנגמ"ש"

אז מה הבעיה עם השימוש הזה במשפט?
הבעיה היא שהמשפט המקורי מופיע בנבואת נחמה (ישעיהו מ"ט י"ז)
כידוע יש שני סוגי נבואות.
נבואות זעם שבהן הנביא מבטיח לעם צרות צרורות כי הם סטו מדרך הישר
ונבואות נחמה שבהן הנביא מנחם את העם ואומר שבסוף, אחרי כל הצרות יהיה פה טוב
(למשל חזון העצמות היבשות רק שאני לא בטוח שההבטחה שסמי בכר יקום לתחיה יש בה נחמה רבה...........)

אז אם "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" מופיע בנבואת נחמה צריכה להיות למשפט קונוטציה חיובית ולא שלילית כמו שיש לה כיום.
הנביא למעשה מבטיח לעם שהמהרסים והמחריבים שמסתובבים בינינו כיום יצאו מאיתנו וילכו למקום אחר (לעזאזל נשמע כאופציה מעניינת. גם היציע המזרחי בטדי בא בחשבון)

אמור מעתה "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" מלמד שאלה שהתנהגו בצורה בזויה ליוגב ומוציאים לכולנו שם רע
יעזבו אותנו במהרה יעברו ליציע המזרחי בטדי שם הם יזמרו שמוחמד מת ויישרף לכם הכפר
ובא להפועל גואל.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 פברואר 2018, 12:47 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

תודה רבה!! החכמתי!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 פברואר 2018, 17:02 
דיקטטור\ית

כשעוד היה חכמנו אלן אומיציסקי בקרבנו, כל משחק מחדש הייתי מעודד אותו בקריאות רמות ושמח מכל שנייה שהוא היה על המגרש, אני לא יודע כמה זה עזר לו, אבל זה בלי ספק גרם ללא מעט אנשים מסביב לצוואר תפוס ואפילו לחיוך קט רחמנא לצלן
אותו העסק עם יוגב, נעודד אותו בעוז כל פעם שיגיע לו ונשתוק לו על טעויות שיקרו ואט אט נחזקהו ונשמחהו

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 פברואר 2018, 20:58 
גנרל הניצחון בנהריה

תגובת הבריגדה:

***הודעת הארגון***
אחרי 48 שעות של ניסיון עליהום מצד שונאי הארגון, תקשורת, ושאר שקרנים שמנסים להכפיש את הארגון ולהציג אותו באור שלילי בעזרת עיוות האמת וטשטוש המציאות אנו נאלצים לצאת בהודעת הבהרה:

לאחר המשחק בנס ציונה בו הושפלה הקבוצה פעם נוספת, ירדו השחקנים אל חדר ההלבשה תוך ספיגת שריקות בוז וצעקות מחד ומחיאות כפיים מאידך, בתגובה לצעקות של חלק מקהל האוהדים החליט יוגב אוחיון להגיב וניסה לתקוף אוהד ותיק תוך שהוא צועק "בוא, אני מזיין אותך", אוחיון נבלם ע"י השחקנים.
לאחר המשחק כשיצאו השחקנים לכיוון האוטובוס יוגב ניסה לתקוף אוהד אחר של הקבוצה הפעם מנכל הקבוצה והמאמן מחזיקים אותו לעיני כל ומונעים ממנו להכות את אותו אוהד.

התשוקה והתמיכה האינסופית של קהל אוהדים בקבוצה שלו, בתוספת אמוציות, כעס וביקורת מהצד השני הן חלק מהנוכחות הבלתי נפרדת של אוהדים בספורט. כל אוהד בוחר איך להגיב לסיטואציות כאלו ואחרות בקבוצה. אך שחקן מקצועני שעובד עבור הקבוצה אינו יכול להרשות לעצמו לתקוף אוהדים, לא באיצטדיון ולא מחוצה לו. התנהגות אלימה של שחקן כזה או אחר לא באה בחשבון, בעיקר לא כשאתה לובש את הגופיה האדומה, אין זה משנה אם אוהד מתגרה בך או לא.
אנו מצפים מהמועדון להתנער מאלימות ולנקוט באמצעים על מנת להפסיק התנהגות כזאת של השחקן, לבל יחשבו שהתנהגות אלימה לה היו עדים מגוון שחקנים, צוות מקצועי והנהלה - לגיטימית ומתקבלת בשתיקה רמה.

ארגון האוהדים לא תקף שחקן בצורה פיזית והארגון אינו יכול או רוצה לסתום פיות לאוהדים ביציע, יחד עם זאת אנו מגנים איומים כאלו ואחרים ואין לשייך פעולות מגונות של אוהדים בודדים אל הארגון.
בנוסף, אותו כתב בצהובון מקומי נוהג להכפיש בקביעות במשך שנים את הארגון בעזרת כתבות שקריות חסרות כל ביסוס. למזלנו, אופי בעייתי זה הוא שמנע מאותו כתב לעבוד במועדון היקר שלנו ולטנף אותו מבפנים.

לגבי השוואה לארגוני אוהדים אחרים - הבריגדה חרטה על דגלה, בהשפעת ערכי המועדון של הפועל ירושלים, מלחמה בגזענות, מיגור סקסיזם והומופוביה מהיציעים ואהבת אדם. כל זאת ילווה בשנים של עשייה למען הקהילה בתוך ומחוץ למגרשים - איסוף תרומות שנתיות לנוער חסר דיור ולמקלטי נשים בעיר, התנדבות והובלת פרויקטים ספורטיבים המשלבים מרכזי למידה לנוער בסיכון, עריכת טורניר לפליטים וכדומה...

אנחנו נמשיך להגיע למשחקים ולעודד מהשניה הראשונה עד האחרונה, נמשיך לדחוף את השחקנים שלנו הכי חזק שאפשר, נמשיך לבקר התנהגות שלא מתאימה לערכים של הפועל ירושלים, נמשיך ליצור תצוגות עידוד ותפאורות ברמה הכי גבוהה שיש ולתת את הכל למען טובת הקהל והקבוצה.

הפועל זאת משפחה אחת גדולה. לא ניתן למפלגים, לשונאים ולכתבים להכפיש את שמינו וליצור קרע בקהל. נגיע למשחק הבא חזקים מתמיד ונקרע את הגרון בשביל הקבוצה שלנו.

עד המוות הפועל ירושלים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 פברואר 2018, 22:37 
דיקטטור\ית

הכל טוב ויפה, בואו נראה שאנחנו יותר טובים מהפקקטה הזה ובמשחק הקרוב נראה את הקהל בהובלת הבריגדה מעודדים את אוחיון בחימום. אני אהיה שם להקשיב

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2018, 07:38 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

א. אבשלום הקדמון -
באמת ובתמים החכמתי. מעולם לא חשבתי על הכיוון הנפלא שנתת לנבואת נחמיה.
צרור גדוש בתודות! נפלא.

הצעה לשיפוטך - מכדורסל השנה אנו לא נהנים. קלקוש רבתי נגזר עלינו.. מה דעתך להמתיק את העונה הזוועתית בפינה קבועה שלך כאן בפורום ברוח הארותייך ופרשנותך הקסומה לעברית תקנית וניבים?
לו יהי.

ב. אמירוס - "הודעת הבריגדה" -
וואלה, לארגון יש מערך דוברות משומן, חשים לגיטימציה לתת ציונים לכל העולם ואישתו, להשפיל ולהרים, להגדיר מטרות ולהציב יעדים, לקבוע אג'נדה, לבקר חזון של הנהלה ושאר ירקות.
שורה תחתונה - לדעתי האישית, אוהד באשר הוא אוהד, ראוי להתקבל בברכה למשפחת הפועל ירושלים כשווה בן שווים ללא תנאים מוקדמים.
זו הפועל שלי והמועדון שאני אוהב.

הפיכת קבוצת אוהדים ל"ארגון" מרומם מאוהד כלשהו והוזה שהוא גדול מהקבוצה ויכול להכתיב את סדר היום של המועדון - לא ראוי להבנתי לקבל מקום ואו ביטוי כלשהו.
כולי תקווה שההנהלה שלנו לא עשתה טעות כשניסתה לקרב אותם יתר על המידה בכל מיני פריבילגיות שיתכן שגרמו להם לחשוב שהם גדולים מהקבוצה/אוהד תמים כלשהו.
שורה תחתונה - הם כ"ארגון" - לא ראויים לתגובה/במה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2018, 09:47 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

האדום מהמושב כתב:
הכל טוב ויפה, בואו נראה שאנחנו יותר טובים מהפקקטה הזה ובמשחק הקרוב נראה את הקהל בהובלת הבריגדה מעודדים את אוחיון בחימום. אני אהיה שם להקשיב
זכותם לא לעודד אותו.

כל עוד הם לא סותמים את הפה לאף אחד אחר שכן מעודד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2018, 11:14 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

amiros09 כתב:
תגובת הבריגדה:

***הודעת הארגון***
אחרי 48 שעות של ניסיון עליהום מצד שונאי הארגון, תקשורת, ושאר שקרנים שמנסים להכפיש את הארגון ולהציג אותו באור שלילי בעזרת עיוות האמת וטשטוש המציאות אנו נאלצים לצאת בהודעת הבהרה:

לאחר המשחק בנס ציונה בו הושפלה הקבוצה פעם נוספת, ירדו השחקנים אל חדר ההלבשה תוך ספיגת שריקות בוז וצעקות מחד ומחיאות כפיים מאידך, בתגובה לצעקות של חלק מקהל האוהדים (למה לא פירטתם אילו צעקות?) החליט יוגב אוחיון להגיב וניסה לתקוף אוהד ותיק תוך שהוא צועק "בוא, אני מזיין אותך", אוחיון נבלם ע"י השחקנים.
לאחר המשחק כשיצאו השחקנים לכיוון האוטובוס יוגב ניסה לתקוף אוהד אחר של הקבוצה (למה לא פירטם מדוע?) הפעם מנכל הקבוצה והמאמן מחזיקים אותו לעיני כל ומונעים ממנו להכות את אותו אוהד.

התשוקה והתמיכה האינסופית של קהל אוהדים בקבוצה שלו (איך תמיכה אינסופית מתיישבת עם קללות של שחקני הקבוצה?), בתוספת אמוציות, כעס וביקורת (למה לא הכנסתם כאן גם "איומים, קללות, יריקות?) מהצד השני הן חלק מהנוכחות הבלתי נפרדת של אוהדים בספורט. כל אוהד בוחר איך להגיב לסיטואציות כאלו ואחרות בקבוצה. אך שחקן מקצועני שעובד עבור הקבוצה אינו יכול להרשות לעצמו לתקוף אוהדים, לא באיצטדיון ולא מחוצה לו. התנהגות אלימה של שחקן כזה או אחר לא באה בחשבון(והתנהגות אלימה עוד יותר של קהל?) בעיקר לא כשאתה לובש את הגופיה האדומה, אין זה משנה אם אוהד מתגרה בך או לא (אה וואלה? אז לאוהדים מותר הכל, ולשחקנים אסור כלום?)
אנו מצפים מהמועדון להתנער מאלימות ולנקוט באמצעים על מנת להפסיק התנהגות כזאת של השחקן, לבל יחשבו שהתנהגות אלימה לה היו עדים מגוון שחקנים, צוות מקצועי והנהלה - לגיטימית ומתקבלת בשתיקה רמה. לא יאמן שזו הבקשה שלהם. זה צריך להיות בדיוק ככה רק עבור הקהל

ארגון האוהדים לא תקף שחקן בצורה פיזית והארגון אינו יכול או רוצה לסתום פיות לאוהדים ביציע, יחד עם זאת אנו מגנים איומים כאלו ואחרים ואין לשייך פעולות מגונות של אוהדים בודדים אל הארגון.
בנוסף, אותו כתב בצהובון מקומי נוהג להכפיש בקביעות במשך שנים את הארגון בעזרת כתבות שקריות חסרות כל ביסוס. למזלנו, אופי בעייתי זה הוא שמנע מאותו כתב לעבוד במועדון היקר שלנו ולטנף אותו מבפנים.

לגבי השוואה לארגוני אוהדים אחרים - הבריגדה חרטה על דגלה, בהשפעת ערכי המועדון של הפועל ירושלים, מלחמה בגזענות, מיגור סקסיזם והומופוביה מהיציעים ואהבת אדם. כל זאת ילווה בשנים של עשייה למען הקהילה בתוך ומחוץ למגרשים - איסוף תרומות שנתיות לנוער חסר דיור ולמקלטי נשים בעיר, התנדבות והובלת פרויקטים ספורטיבים המשלבים מרכזי למידה לנוער בסיכון, עריכת טורניר לפליטים וכדומה... יפה מאוד. לכן, אמורים להיות בארגון גם הערכים והכוח למגר אלימות שנמצאת בתוך הקהל, ולא רק להצביע על האלימות שמחוץ לקהל

אנחנו נמשיך להגיע למשחקים ולעודד מהשניה הראשונה עד האחרונה, נמשיך לדחוף את השחקנים שלנו הכי חזק שאפשר, נמשיך לבקר התנהגות שלא מתאימה לערכים של הפועל ירושלים, נמשיך ליצור תצוגות עידוד ותפאורות ברמה הכי גבוהה שיש ולתת את הכל למען טובת הקהל והקבוצה.

הפועל זאת משפחה אחת גדולה. לא ניתן למפלגים, לשונאים ולכתבים להכפיש את שמינו וליצור קרע בקהל. נגיע למשחק הבא חזקים מתמיד ונקרע את הגרון בשביל הקבוצה שלנו.

עד המוות הפועל ירושלים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2018, 14:45 
דיקטטור\ית

אני מת על זה שהם לא טועים לעולם

**
ccccc
e

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי