פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 19 מאי 2019, 17:46

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: השכונה בארנה
הודעהפורסם: 17 פברואר 2019, 11:26 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

כי הפורום נפל בסופ"ש ואי אפשר היה להתייחס לזה...
הגענו לארנה בחמישי, השתיה בגוף, המצב רוח בשיא, ואווירת חג באוויר.. אבל יש משהו שצרם, ואף אחד לא מוצא לנכון לדבר עליו.
נכנסנו בדבוקה של כ300 איש דרך אחד השערים, ללא בדיקה, ללא בקרה כלשהיא, בדוך לתוך האולם. הכל היה פתוח לרווחה.
2 תהיות עולות לי בהקשר הזה:
א. אני אזרח שומר חוק, ללא שום כוונות זדון, אבל אם הייתי מחבל? אם הייתי נושא סכין/אקדח על הגוף? חזיז? בקבוק זכוכית שבור? אגרופן? מה עם איזה בדיקה מינימלית לפני משחק, שמגיעות אליו משפחות וסתם אנשים שרוצים להנות מספורט?
ו-ב. למה לקנות כרטיס למשחק? באמת... שילמנו פאקן 75 שקל ויש כאלה שיותר. עד עכשיו לא ברור לי על מה. הרי אף אחד לא בודק את זה.
עם כל הכיף בקלילות וזרימה, צריך שיהיה איזשהוא סדר. לא יכול להיות שיפרנסו חברת "אבטחה" במאות אלפי שקלים על.. צפיה במשחק.
כמובן שאין שום טענה כלפי אנשי הפורום. אבל שווה לחשוב להציף את זה למעלה. שלא נגיד שוב פעם שהכתובת היתה על הקיר..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: השכונה בארנה
הודעהפורסם: 17 פברואר 2019, 12:06 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

זה מתחיל בעובדה שיש 12 שערים, אבל בפועל כל הכניסות צמודות אחת לשנייה.

בצד אחד (הסמוך ל"מדרגות") כניסות לשערים 11-12 / 9-10 / 7-8 ובצד השני (סמוך לפסי הרכבת הישנים) כניסות 1-2 / 3-4 / 5-6.
במקום "לנצל" את כל השטח של הארנה...מקבצים את שערי הכניסה לשני אזורים בלבד. מי הגאון שחשב על הפיאסקו הזה?

ברגע שיש תור לשער אחד, זה מיד משליך על שער הכניסות.

דבר שני, זה כישלון מערכת הברקודים. כל כך הרבה מקרים בהם הברקוד לא נסרק היטב, שולחים אותך לקופות מטה, אלו לא עושים כלום (וגם לא מוכנים להדפיס כרטיס מנייר) ומנפנפים אותך חזרה לתור, וכך חוזר חלילה...

צריך להודות בדבר אחד: בהיכל השוכן בשכונת יד אליהו, זה לא היה קורה. שם תמיד הכל מתנהל למופת.

אבל מה כבר יש לצפות ממוסד המנוהל על ידי חברת אריאל הרקובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 פברואר 2019, 12:17 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

ההבדל בין השכונה בארנה לבין יד אליהו נובע מסיבה אחת פשוטה.
הביקוש והמחיר לכרטיס ביד אליהו הוא גבוה פי כמה מהארנה.
וזה מוביל לכך שיש יותר מוטיבציה להערים ולהתפלח.
ולכן מערך האבטחה ביד אליהו מורכב מדוברמנים ובדיקה קפדנית שאף אחד לא מתעסק איתם.

למשחקים בארנה תמיד אפשר להשיג כרטיסים במחיר נמוך ולכן אין מוטיבציה להתפלח.
מה שמוריד את רמת הבידוק והאבטחה. (בודקים בני מיעוטים שלא כזה איכפת להם לא מהביטחון ולא מהפסד הכנסות של הפועל)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 פברואר 2019, 12:19 
דיקטטור\ית

בסוף שירותי הצבאי חילטרתי קצת בתור סדרן במשחקים, בין היתר ביד אליהו ואין ספק שמה שקורה בארנה זה פארסה רצינית.
נכון שלמשחקים מול נסטי/אשדוד/הרצליה וכאלה אז אין יותר מדי מה לחשוש כי גם ככה הארנה תהיה חצי מלאה ואין שום מתח בטיחותי אבל רמת הזלזול של האבטחה לא סבבה.
בזמנו היו עושים לנו בדיקות פתע וסדרן שתפס מישהו שניסה "להכניס" אמצעי חבלה או אלכוהול קיבל בונוס ומי שפישל ישב בצד עד סוף האירוע ונקנס ואפילו היו כאלה שפוטרו על כישלון בבדיקות. גם אחרי הבידוק, בתוך האולם היה חשוב להקפיד על הפרדה בין אולם ליציע עד שמקבלים הוראה לאפשר מעבר ולרדת למגרש לוודא שהמעברים ושערי החירום פנויים.
אצלנו בארנה, כלום. אין דין ואין דיין ואני מקווה שיפיקו לקחים לפני שיקרה אסון ולא אחרי

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2019, 00:38 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

השאלה אם זה נשאר ברמת פטפוטים פה..
אם רוצים להיות ברמות הגבוהות באמת, זה עובר דרך הדברים הקטנים. לשדר שהמוצר שלנו יוקרתי.
אחרת אפשר לדשדש לנצח, וחבל לנו על הזמן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2019, 03:19 
מורד\ת
מורד\ת
סמל אישי של המשתמש

100% אנטי ערסים כתב:
השאלה אם זה נשאר ברמת פטפוטים פה..
אם רוצים להיות ברמות הגבוהות באמת, זה עובר דרך הדברים הקטנים. לשדר שהמוצר שלנו יוקרתי.
אחרת אפשר לדשדש לנצח, וחבל לנו על הזמן

ומה עם להסתכל על עצמינו במראה, לפני שמאשימים את כל העולם ואשתו?

לי היה כרטיס לגלריה 4, כשהגעתי לאזור הכניסה לשערים 3-4 אמרו שלגלריות נכנסים משערים 1-2, עניין של חלוקת צמידים (שהקהל שם עליהם ועל השומרים פס ונכנס לאולם גם בלעדיהם ולראיה הקרחות הגדולות בגלריות).
התור ליד שערים 1-2 לא היה מסודר, בלשון המעטה וכל הזמן נדחפו אנשים לקדמת התור מסביב, מה שגרם למי שעמד בסופו, כמו שצריך, בקושי להתקדם.
בנוסף, הבדיקות היו די קפדניות וקצב כניסת האנשים היה איטי למדי.
זה גרם בשלב מסויים להתחלת צעקות, הן על הסדרנים האיטיים והן על הנדחפים, כי היה חשש שהמשחק יתחיל לפני שניכנס.
חלק עברו מצעקות לטיפוס על הגדרות ונסיון לעקיפת הסדרנים, נוצרו עימותים, הכניסה לאולם נעצרה לגמרי והיה חשש שזה יתפתח לתגרה המונית.
בשלב מסויים הסדרנים (כנראה עקב הוראה מאחד הממונים) ויתרו ונתנו לכל התור להיכנס ללא בידוק וחלק גם עברו בלי לתקף את הכרטיס, כדי לשחרר לחץ בכניסות, כי מאחורה היה גוש עצום של אנשים שדחפו קדימה וזה היה מסוכן.
אז כן, יש בעיה בצורה בה נבנו הכניסות לאולם וכן, יש בעיה עם חברת האבטחה והבידוק וכן, היה מקום להערכות מיוחדת לכמות הקהל, למשל תור עם חבלים כמו בבנקים או איזשהו פתרון שימנע מגוש גדול להצטופף וממי שרוצה להידחף לגוש מהצד, אבל אם הקהל היה עומד בתור בצורה מסודרת (רחמנא לצלן) ונותן לסדרנים לעשות את עבודתם, העסק היה זורם יותר.

גם בחצי הגמר כתבתי על אוהד שראיתי נכנס לאולם ללא צמיד, תוך דיבור בגסות והדיפת המאבטח המבוגר.
בשורה התחתונה - אנחנו יכולים להחמיא לעצמינו על היותנו הקהל הכי טוב בארץ, באירופה, בעולם ובגלקסיה ובמידה רבה יש צדק במחמאות, אבל אנחנו לא טלית שכולה תכלת, אנחנו עדיין ישראלים קומבינטורים וכמו בכל קהל גדול, גם אצלינו יש תופעות מכוערות (קומץ, בריגדה, וואטאבר, תקראו לזה איך שאתם רוצים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2019, 10:26 
דיקטטור\ית

אין אירוע שלא יהיו מקרים כאלה אבל זאת אחריות האבטחה בדיוק.
אם האבטחה לא מסודרת אז נוצר מצב כזה ואז כמובן שהאנשים בתור יתעצבנו ויקללו. גם אותי כמאבטח קיללו כל פעם שהחרמתי למישהו בקבוק שתייה/בושם וכל פעם שהצטבר עומס בתור. סדרן לא יכול לחנך את הקהל אבל הוא צריך לעשות את עבודתו מהר וביעילות. חברת האבטחה צריכה לסדר מראש את השערים והכניסות ואם צריך אז שמים גדרות כדי לנתב את הלחץ ובשביל זה הסדרנים מגיעים 3 שעות לפני משחק ועוברים תדרוך.
כשהאבטחה מוותרת ומעגלת פינות כי היא לא עובדת יעיל אז מגיעים למצב של אסונות שכבר ראינו בארץ ובעולם ולהזכירכם גם אצלנו במלחה.

אשרי האמונה
Harel כתב:

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2019, 10:33 
איש הסטטיסטיקה
איש הסטטיסטיקה
סמל אישי של המשתמש

וגם את אחריות הקהל.
כן, הטעות של הסדרנים היא שלא הציבו עמדת צמידים בכל כניסה, וכל אחד נכנס מהכניסה שלו. ככה, מישהו הגיע לכניסה 3, חיכה את כל התור, ואז אמרו לו לך לכניסה 1 וההפך...

אבל - גם האוהדים צריכים להבין שאי אפשר להגיע למשחק כזה חצי שעה לפני ולקוות לטוב.
כל אוהד הפועל ממוצע מגיע לרוב למשחק של 6,000 אוהדים בממוצע.
וכשזה מתחלק על 6 כניסות (3 בכל צד) זה 1,000 אוהדים שנכנסים בכל כניסה במשך שעה (בדרך כלל מגיעים החל משעה לפני המשחק).

ופתאום - יש לנו משחק של 11,000 אוהדים, דהיינו 2,000 אוהדים על כל כניסה. ברור שאם נכנסים במשך שעה זה אומר שהתור יהיה כפול. לקחת בחשבון גם את הבדיקות הקפדניות יותר כי זה גמר ואת העובדה שמדובר במשחק של האיגוד, וזה אמור להדליק לאנשים נורה לא להגיע ברגע האחרון.
אני הגעתי לגמר בשעה 19:30, שעה וחצי לפני, הגעתי לשער הכניסה, היו לפני 4 אנשים בתור, נכנסתי ב-10 שניות והכל היה חלק.

בקיצור - מי שמגיע בשעה 20:40 (כי ככה הוא רגיל) לגמר גביע המדינה ומצפה להיכנס בזמן - טעות בידיו.
גמר ביד אליהו יש תורים ארוכים לפעמים בגמרים.

יאללה - להתקדם.
גם ככה הגמר המקומי הבא פה הוא רק בעוד שנתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2019, 10:44 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

ארנון כתב:
וגם את אחריות הקהל.
כן, הטעות של הסדרנים היא שלא הציבו עמדת צמידים בכל כניסה, וכל אחד נכנס מהכניסה שלו. ככה, מישהו הגיע לכניסה 3, חיכה את כל התור, ואז אמרו לו לך לכניסה 1 וההפך...

אבל - גם האוהדים צריכים להבין שאי אפשר להגיע למשחק כזה חצי שעה לפני ולקוות לטוב.
וכשזה מתחלק על 6 כניסות (3 בכל צד) זה 1,000 אוהדים שנכנסים בכל כניסה במשך שעה (בדרך כלל מגיעים החל משעה לפני המשחק).

ופתאום - יש לנו משחק של 11,000 אוהדים, דהיינו 2,000 אוהדים על כל כניסה. ברור שאם נכנסים במשך שעה זה אומר שהתור יהיה כפול. לקחת בחשבון גם את הבדיקות הקפדניות יותר כי זה גמר ואת העובדה שמדובר במשחק של האיגוד, וזה אמור להדליק לאנשים נורה לא להגיע ברגע האחרון.
אני הגעתי לגמר בשעה 19:30, שעה וחצי לפני, הגעתי לשער הכניסה, היו לפני 4 אנשים בתור, נכנסתי ב-10 שניות והכל היה חלק.

בקיצור - מי שמגיע בשעה 20:40 (כי ככה הוא רגיל) לגמר גביע המדינה ומצפה להיכנס בזמן - טעות בידיו.

יאללה - להתקדם.

חיפשתי את הראשון שיגיד "תתקדמו". מאכזב שזה אתה.
בעוד חודשיים, בסבירות גבוהה, צפוי להתקיים בארנה פיינל הצ'מפיונס. יש להניח מול רבבת צופים.
כנראה שאין מה לקוות לשיפור אבל הי- מי שנותן לזלזל בו בדברים הקטנים, שלא יתפלא שהרעה תבוא מכיוון אחר (פנס מתנדנד בתקרה/חוסר בפתח לברוח בזמן שריפה וכו וכו)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2019, 10:54 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

במשחקים של תפוסה גבוהה, אפשר לפתוח עוד שערים.
לא צריך מכונת ברקוד בשביל לתקף.
יש גם אקדחי ברקוד ידניים שמתקפים איתם.
(למשל כניסה לתאים היא דרך אחד הדלתות הרגילים עם מאבטח ובחור שמתקף את הכרטיס)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2019, 12:45 
איש הסטטיסטיקה
איש הסטטיסטיקה
סמל אישי של המשתמש

100% אנטי ערסים כתב:
ארנון כתב:
וגם את אחריות הקהל.

יאללה - להתקדם.

חיפשתי את הראשון שיגיד "תתקדמו". מאכזב שזה אתה.
בעוד חודשיים, בסבירות גבוהה, צפוי להתקיים בארנה פיינל הצ'מפיונס. יש להניח מול רבבת צופים.
כנראה שאין מה לקוות לשיפור אבל הי- מי שנותן לזלזל בו בדברים הקטנים, שלא יתפלא שהרעה תבוא מכיוון אחר (פנס מתנדנד בתקרה/חוסר בפתח לברוח בזמן שריפה וכו וכו)

לא יודע אם שמת לב - אבל עברו סדרנים ושוטרים במהלך המשחק ופינו את המדרגות (למעט אלו שביציע 1) למקרה של פינוי חירום.

לעניין ה"תתקדמו" - לא התכוונתי במובן הבטיחותי של העניין, אלא במובן התלונות של חלק מהאנשים שהם הגיעו 20-30 דקות לפני המשחק והיה לחץ והם כמעט פספסו את ההתחלה.
זה גמר. זה בשעה 21:00. אם אתה מגיע בשעה 20:30 אל תבכה שאתה נכנס מאוחר בגלל בדיקות ותור כזה או אחרת.

אני חושב שמה שיצר את עיקר הבעיה זה שאנשים נשלחו מתור אחד לתור אחר פעם אחר פעם. במקום לשים עוד שני אנשים עם צמידים (דהיינו אחד בכל כניסה) ולפתור את הבעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2019, 12:49 
גנרל הניצחון בנהריה

מבלי לגרוע מהשכונה שהייתה ומכך שהסדרנים לא מקצועיים ולא מוכנים לקראת אירוע כזה, ארנון צודק במאה אחוז.
לא מצליח להבין אנשים שמגיעים ב- 20:30 לגמר גביע וחושבים שהכל יילך חלק.
בטח לא את ההזויים שמנסים להיכנס לאולם 1 כי לשם יש להם כרטיס ומנסים להתווכח עם אנשים שיזוזו מהמקום שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2019, 20:04 
השרת של האתר - עושה גם פאנלים!
סמל אישי של המשתמש

מבלי להצדיק את השכונה, ההפקרות, החסכון בסדרנים ובאיכותם
ובעוד אלף פשלות קטנות וגדולות בארנה צריך להסתכל פנימה, עלינו.

זה מתחיל בזה שכל אחד מנסה לדפוק את המערכת וקונה את הכרטיס הזול ביותר שבגלריה ומסתנן לאולם,
ממשיך במעברים בין האולמות השונים, מגיע להצטופפות המסוכנת ביציע 1 ובמדרגות,
ומסתיים באדי אלכוהול האופפים את יציע 1.

טוב תעשה אריאל, הפועל, המשטרה וכל מי שיכול לשנות אם יתחילו לעשות סדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2019, 00:59 
דיקטטור\ית

עדוש כתב:
בודקים בני מיעוטים שלא כזה איכפת להם לא מהביטחון ולא מהפסד הכנסות של הפועל
וואלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2019, 11:00 
דיקטטור\ית

יש סימנים שמלמדים סדרנים לשים לב אליהם וכמובן שפעם ב צריך לבדוק מישהו גם אם לא רואים שום סימן ואז בוחרים לפי העין ונותנים דרור לגזענות הפנימית. זה לא שמעכבים אותם לחקירה ומכים אותם אבל סביר שהם יקבלו בדיקה טיפה יותר מקיפה

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2019, 11:36 
דיקטטור\ית

הוא התכוון שהבודקים הם בני מיעוטים ובהיותם כאלה לא כזה אכפת להם לא מהביטחון ולא מהפסד הכנסות של הפועל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2019, 18:02 
דיקטטור\ית

זה לאו דווקא. הסדרנים מורכבים לרוב מצעירים אחרי צבא מכל הסוגים, מבוגרים בפנסיה, עולים מברה"מ וקרובים של הבוס. יש גם בני מיעוטים אבל פחות, אלא אם כן הבוס הוא בן מיעוטים ואז גם הקרובי משפחה וחברים שלו שיעבדו שם כנראה יהיו בני מיעוטים

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2019, 20:04 
דיקטטור\ית

כלומר בכל מקרה יש עולים מברה"מ וקרובים של הבוס? אם הבוס יהודי אז הם יהודים ואם הוא בן מיעוטים אז הם בני מיעוטים? הבנתי נכון?
והעולים מברה"מ, כמה אכפת להם מהביטחון ומההכנסות של הפועל?
וקרובים יהודים של בוס יהודי, כמה אכפת להם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 פברואר 2019, 23:09 
דיקטטור\ית

אין ספק שזה די חזר על עצמו בכל החברות שיצא לי להכיר בתקופה שהייתי בתחום

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: