פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 21 פברואר 2019, 03:04

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 85 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 18 אוקטובר 2018, 21:15 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

פעם ראשונה זה אי פעם, שיתכן והעונה הסדירה תהיה מעניינת יותר מהפלייאוף.

קודם כל ולפני הכל - לברון ג'יימס והלייקרס זה מרתק מאוד. מרתק בגלל הסגל שנבנה שם - מלא חבר'ה מכל הגילאים ולרוחב כל הספקטרום הנפשי, ולאורך כל סקאלת ה-IQ.
מצד אחד אין מהם הרבה ציפיות, מצד שני זה לברון והלייקרס - כל ערב יהיה הצגה שצריך לספק.
בשנים האחרונות הקבוצות של לברון התקבעו לסגנון מאוד ייחודי - לברון חודר וקולע, לברון חודר ומוסר, לברון זורק. לברון עם הכדור מקבל את כל ההחלטות. לברון המאמן. לברון הג'נרל מנג'ר. לברון הרכז. לברון הפורוורד.
עכשיו בלייקרס, אין לו סוללת קלעים ועבדים - אלא יש בדיוק ההפך: אוסף שחקנים שאוהבים וצריכים את הכדור, ואין שם ממש קלעי אמיתי.
איך הדבר הזה יעבוד?
אין לאף אחד ממש מושג - וזה מעניין מאוד יהיה לצפות.

בוסטון לגמרי מפלצת. שנה שעברה הם היו מדהימים, לחשוב שטייטום צובר ניסיון, בראון צובר ניסיון, ועוד הוסיפו להם את קיירי והיוורד שחוזרים מפציעה? זה סגל מפחיד.

טורונטו התחזקו בקוואי על דרוזן, שבהינתן קוואי בכושר ההוא - זה שידרוג משמעותי לקבוצה שהבעיה הכי גדולה שלה עברה למערב.

יוסטון נחלשה משמעותית. אני בספק שהם בכלל יגיעו במערב למקומות 1-4. הם פשוט הוסיפו את האוברייטד הכי גדול שאי פעם שיחק כדורסל.
ועוד נפטרו מכמה בולדוגים אמיתיים בשביל להביא את המפרק קבוצות הזה.
איך לעזעזל מייק ד'נטוני בלע את הלקרדה הזו פעם שניה בקריירה? אין לי מושג.
אמרתי קדיש על יוסטון.

בפילדפיה צפויים גם לתת עונה גדולה - סימונס ואמביד, כמו טייטום ובראון, צוברים ניסיון ואופי וזה תמיד מעניין לראות את שניהם בקבוצה הזו.

ויש עוד איזה 6-7 קבוצות במערב שיאבקו חזק מאוד על האפשרות להפסיד בפלייאוף לקבוצה שאין להגיד את שמה.

ושימו לב לסן אנטוניו - עם דרוזן ואולדריג', עם סגל אפור, אבל עם פופוביץ'. בניגוד לרוב התחזיות - אני מהמר שהם יהיו בפלייאוף כמובן.

הלילה לברון משחק פעם ראשונה עונה סדירה במערב, and its gonna be showtime

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 אוקטובר 2018, 11:56 
דיקטטור\ית

אני מהמזדקנים שלא עוקבים/מעודכנים לפני הפליאוף ותמיד אוהב לבקר בת'רד המנש.

יתרה מכך - כיף לי ששועל כמו מייקי מעדכן שבוסטון שהיתה שלי בסוף שנות השמונים ולאורך שנות התשעים מפחידה.

שכוייח על הת'רד.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 אוקטובר 2018, 14:39 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

זהו, שהבוסטון המפחידה הלילה הפסידה לדינוזאורים מטורונטו במשחק באינטנסיוויות של פלייאוף חבל על הזמן.
הקנדים, שעד לא מזמן היו מכונים "בייבי רפטורס", או בתרגום חופשי לעברית "ברני הדינוזאור" תמיד היו קבוצת עונה סדירה מעולה אבל בפליאוף פגשו את לברון והפכו לבובות פרווה חמודות.
עכשיו, כשהחליפו את דרוזן וקיבלו את כף היד המאיימת של קוואי לאנרד, הם עושים קולות מאיימים. כל זאת כמובן, ובעיקר, בגלל שהמלך עבר למערב.

תצוגה ראשונה של לברון פושרת משהו בהפסד חוץ לפורטלנד. אבל הדבר המרתק הוא שהלייקרס שיחקו בקצב לא נורמלי. בקצב שטרם נראה בליגה. בניגוד ליוסטון, פיניקס של נאש וגולדן סטייט של היום - הם טסים אבל לא מעיפים שלשות אלא מנסים להגיע לצבע בקצב מסחרר. נראה שלברון בעצמו לא רגיל לשחק ככה ולראייה מחצית שניה חלשה.
יהיה מעניין לראות אם הם ימשיכו ככה ואם זה יעבוד.
מג׳יק ג׳ונסון - הג׳נרל מנג׳ר - מבטיח שהולך להיות שואוטיים אמיתי כל העונה.

היום בלילה, 5 וחצי לפנות בוקר (אפשר לקום ב-7 ולהינות מהחצי השני) ישחק לברון את המשחק הרשמי הראשון שלו בלוס אנג׳לס בתור לייקר. הכרטיס הזול ביותר בקצה ביציע למעלה עולה 189 דולר.
והם יפגשו את יוסטון שגם עליה יש הרבה סימני שאלה.
משחק ענק ורק התחילה העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 אוקטובר 2018, 08:51 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

מג׳יק ג׳ונסון הוא בנאדם מיוחד מאוד ומאמין גדול.
מג׳יק מאמין שאפשר לקחת את השחקנים הכי צבעוניים בליגה, ולשים אותם ביחד בקלחת אחת.
אף אחד שם לא קולע מהשלוש, שזה הדבר הראשון שחושבים עליו כשבונים קבוצת כדורסל היום. אין שם עמדות, כי יש תמיד 2-3 מובילי כדור על המגרש (לברון לגמרי רכז). אין שם סנטר מחליף. אבל יש שם כמויות אדירות של אופי וצבע, ושילוב מענג של ניסיון רב עם רגליים צעירות.
קבוצה שהיא מרק אחד גדול, עם מיליון תבלינים ובלי הרבה סיכוי בכדורסל המודרני על הנייר.
אבל מג׳יק בנאדם מאמין ואני איתו.
השנה אני עם הלייקרס (בחיים לא האמנתי שאגיד כזה משפט).

אה כן, ולמרות שכרמלו ניסה בכל הכוח להפריע, יוסטון ניצחו בלוס אנג׳לס במשחק גדול. בדרך כריס פול אכל אגרוף מרונדו אבל החזיר, ואינגרם הגיע מאחורה כדי להוסיף עוד אחד שלושתם הורחקו. לי היה דה ז׳וו. כי לפני שבועיים זה בדיוק מה שקרה אחרי הקרב של חביב - מקגרגור שגם הוא נערך שם בווגאס. החוף המערבי לוהט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 אוקטובר 2018, 09:17 
דיקטטור\ית

מילה על המכות.
כשמתחילים להפריד אז רואים את סטיבנסון, לא פחות ולא יותר, מחזיק את אינגרם כדי שלא יפרק את פול ומי לוקח את כריס פול הצידה? לא אחד מחבריו לקבוצה אלא חברו מחוץ למגרש ויריבו עליו, לברון ג'יימס שמתעלם מרונדו ואינגרם והולך להרגיע את פול

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 אוקטובר 2018, 10:19 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אם סטיבנסון סוגר לריבאונד כמו שהוא סגר את אינגרם יש ללייקרס בעיה.
אגב, דונצ׳יץ׳ - הילד ענק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 אוקטובר 2018, 15:50 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

כריס פול טוען ליריקה של רונדו בפניו לפי מה שהבנתי
בעקבות היריקה פול מכניס לרונדו אצבע לעיין ואז מקבל אגרוף
אחרי זה הוא גם מצליח להכניס אגרוף לרונדו אבל מקבל עוד אחד מאחורה מאינגרם כך שבסוף הליקרס ניצחו את האיגרוף בהחלטת שופט

את המשחק הם הפסידו , ולשמחתי זה לא יהיה המשחק היחידי בזמן הקרוב שהם מפסידים

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוקטובר 2018, 09:51 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

יותר טוב מזה אין
גם משחק צמוד כולל שלשה ששלחה את המשחק להארכה
וגם לברון נחנק בסיום בצורה אופיינית מאוד לשחקן שלא מאמין בקליעה של עצמו

בסוף איזה מ143-142 לס"א נגד הליקרס

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוקטובר 2018, 10:36 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

משחק מופרע לחלוטין. איזה כיף השנה עם הלייקרס.
מופרע.

בשביל מישהו שלא מאמין בקליעה של עצמו יש לו משהו כמו 20 סלי ניצחון עם הקליעה, כולל השלשה שהביאה להארכה. אם אני לא טועה יש לו יותר סלי ניצחון ממייקל ג׳ורדן.

איזה משחק..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוקטובר 2018, 14:03 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

תאר לך מה היה קורה אם הוא היה מאמין בקליעה של עצמו.

נכון, לא נאמר לי, אבל שמחתי לקחת את זה אישית
מגדל בבילון כתב:
אבל אתה בכלל דוס, שמאמין שאדושם הוציא את הכל מהפריזר וחימם שאריות
מוקדש באהבה לאורן:
garfield כתב:
טוב, אין הרבה מה לצפות מעו"ד ימני עם כמעט 7000 הודעות פה.

http://www.youtube.com/results?search_q ... =0&spell=1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוקטובר 2018, 15:44 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

N.T.K כתב:
ושחקן שלא מאמין בקליעה של עצמו

:roll:

https://www.youtube.com/watch?v=uU22TOFCBbU
https://www.youtube.com/watch?v=GhqQnGoYFLs
https://www.youtube.com/watch?v=jZdfNShcoY0
https://www.youtube.com/watch?v=weKpOu-TUXA

(וזה רק בפוסט סיזן...)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוקטובר 2018, 16:44 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

מייג'ור מייג'ור כתב:

הדוגמאות שנתת מראות בדיוק למה לברון לא מאמין בזריקה שלו.
ב2 הדוגמאות האחרונות , אין לי הרבה מה להגיד , היה 0 זמן ולברון לקח מה שהוא יכל לקחת
ב2 הסרטונים הראשונים רואים בבירור שלברון לא כל כך רוצה את הזריקה הקלה.
זה סימפטום מאוד גדול אצל אנשים שחוששים מהקליעה של עצמם
אחרי הכל להחטיא זריקה קלה זה הרבה יותר משפיל מלהחטיא זריקה קשה.
ואם אני אזרוק זריקות קשות ברגעים המכריעים , אם אני אחטיא אותן יהיו לי תירוצים להחטאות

בסרטון הראשון בשוויון עם כדור אחרון לברון עושה סטפ באק לשלשה קשה במקום ללכת לסל
בסרטון השני לברון עושה צעד וחצי הצידה וזורק זריקה מטורפת

אבל הבעיה בזריקות הקשות יותר היא שהן נכנסות באחוזים טובים פחות
אז אם רואים רק את הזריקות שנכנסות , זה נראה מדהים
אבל הוא גם מחטיא , והרבה יותר מאשר אם היה לו הביטחון בעצמו בשביל לקחת את הזריקה הפשוטה יותר

אתה רוצה להראות לי סרטון שבו לברון מאמין בעצמו מספיק ?
תמצא סרטון כזה
https://www.youtube.com/watch?v=e-d_6LiQyKY
בכלל
תראה את מייקל בזריקות המכריעות שלו ותראה שתמיד הוא מנסה להגיע לזריקה קלה ככל האפשר
זה לא מה שתראה אצל לברון

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 אוקטובר 2018, 00:29 
גנרל הניצחון בנהריה

אני לא חובב נבא, מאז יוטה של סטוקטון ומלון לא ראיתי משחק שלם. לדעתי נבא פשוט קשה לצפיה, מעדיף לראות משחק בין פרייבורג לאנטוורפן בצ`יפופו ליג.
השבוע ראיתי משחק שנגמר 147-124 אל תתפסו אותי על הנקודה, אבל זה סדר הגודל. בלי הארכה. איך זה יכול להיות? מה זו השכונה הזו? כל אחד תופס כדור זורק ואין הגנות..
בקיצור, סליחה שנכנסתי להגיב בתרד שאין לי עניין בו, מבטיח שזו פעם אחרונה, נחמד לראות שגם כאן נועם חייב להיות יוצא דופן...
יאלללה, לילה טוב עוד מעט מתחיל רד סוקס נגד הדוג`רס בוורלד סרייס, הנה יש משהו יותר משעמם מנבא...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 אוקטובר 2018, 12:01 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

מה שמעניין עם NTK זה שהוא מצליח לקחת דעה יוצאת דופן וכמעט תמיד יש טעם במה שהוא אומר, אבל ככל שהוא מנסה להסביר ולנמק זה הופך פחות ופחות הגיוני…
אני מבין את הטענה הבסיסית שלדעתך יש לו בעיה של ביטחון בקליעה שלו ולכן לא לוקח את הזריקה הקלה יותר, סבבה, אבל אז אתה מגדיל ואומר שהוא לוקח זריקות משוגעות (שנכנסו כן) במקום לחדור, אתה טוען שהוא גם לא מאמין בחדירה שלו?

לי זה נראה שאתה מנסה להתאים בכוח נימוקים לתאוריה פה, הרי ״לוקח זריקות קשות״ זה תקף לכמעט כל שחקן קלאץ׳ שאי פעם שיחק, גם להוא ששמת את הלינק שלו. למה שחקנים לוקחים הרבה פעמים שלשות קשות בקלאץ׳ כשמספיק סל ל2? תחשוב קרטיס מול נהריה (פעמיים), והארדן וכ״כ הרבה דוגמאות אחרות. למה קאליף וואייט לוקח שלשה מטורפת כמעט מהחצי במקום לנסות להתקדם כמה מטרים לזריקה קלה יותר? כולם לא מאמינים בקליעה שלהם? מה גם שזה באמת שטות להגיד את זה על בנאדם שפעם אחר פעם לוקח את האחריות וזורק, שלא נדבר על קולע מלא פעמים, את הזריקות האלו. כדי להכנס בכלל לקטגוריה של שחקן קלאץ׳ אתה הרי צריך ביצים מברזל, אז פחדן או נשלט ע״י הפחד מהקליעה שלך אתה לא. אם גם הכנסת כמות לא מבוטלת מהקליעות האלו אז כנראה שגם יש סיבה לזה שיש לך ביצים ולמה אתה לוקח אותן. ולשאלה למה לברון (והמון שחקני קלאץ׳ אחרים כאמור) לוקחים זריקות קשות יותר הרבה פעמים התשובה היא מורכבת אבל לטעמי גם די ברורה, אנסה לתמצת:

כשאתה לוקח את האחריות הזו, וזה אתה מול ספרי ההיסטוריה, יש עליך הרבה לחץ, אתה מן הסתם לא תמיד חושב טקטיקה אלא פשוט מגיב לפי אינטואיציה ואינסטינקטים. הקהל צורח, השעון יורד, האנדרנלין בשיאו ואתה פשוט חי את הרגע ומשם אתה צריך גם את הדבר הזה שהמלך (האמיתי) דיבר עליו שנקרא טיפת מזל. אם זרקת קצת מאוחר אבל קלעת בלי להשאיר עשירית שנייה על השעון יצאת גדול, זרקת מוקדם מידי והשארת זמן על השעון שהספיק לריבאונד ההתקפה המנצח- יצאת חכם. הפואנטה היא שבכל מקרה התוצאה תקבע אם יצאת גדול או לא, ויש כ״כ הרבה משתנים על הנייר שאפשר לחשב אבל בסופו של דבר שחקנים גדולים עושים מהלכים גדולים וזה היופי, ולברון ברוך השם עשה מספיק מהלכים גדולים בשביל שהעיניין הזה שלך פה יתוייג כהטרלה :)

תשמע אתה פחות אוהב את לברון ולכן תמיד מנסה להוכיח אותו וזה סבבה. העיניין הוא שהנימוקים מגמתיים מידי. הוא מוסר 9 (שני בליגה שנה שעברה אגב) אסיסטים למשחק ואתה עדיין מתעקש שהוא לא מוח כדורסל ושחקן עם הנתונים שלו צריך למסור 16. הוא בטופ5 של הקלעים ומשפר אחוזים של קליעה מחוץ לצבע במשך 15 שנה ואתה מתעקש שהוא לא מאמין בקליעה שלו. הוא מנהיג חבורת נגרים (שאשכרה בורחים עם הכדור ומונעים ממנו לנצח משחקים, אוי ג׳ייאר) לגמר, נוקט עמדות בנושאים חברתיים ופוליטיים חשובים ואתה עדיין טוען שהוא לא מנהיג (אגב משהו שמייקל לא עשה ברמה החברתית ובוא לא ניכנס לדיון המטופש שמשווה בינהם מקצועית כי זה לא מעניין). בקיצור לכולנו יש שחקנים שאנחנו פשוט לא אוהבים אבל אם זה לשם הדיון אז תעדכן טיעונים, כל מה שאתה אומר על לברון זה סטיראוטיפים מתחילת הקריירה שהוא משפר כל הזמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 אוקטובר 2018, 15:43 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
מה שמעניין עם NTK זה שהוא מצליח לקחת דעה יוצאת דופן וכמעט תמיד יש טעם במה שהוא אומר, אבל ככל שהוא מנסה להסביר ולנמק זה הופך פחות ופחות הגיוני…
אני מבין את הטענה הבסיסית שלדעתך יש לו בעיה של ביטחון בקליעה שלו ולכן לא לוקח את הזריקה הקלה יותר, סבבה, אבל אז אתה מגדיל ואומר שהוא לוקח זריקות משוגעות (שנכנסו כן) במקום לחדור, אתה טוען שהוא גם לא מאמין בחדירה שלו?

לי זה נראה שאתה מנסה להתאים בכוח נימוקים לתאוריה פה, הרי ״לוקח זריקות קשות״ זה תקף לכמעט כל שחקן קלאץ׳ שאי פעם שיחק, גם להוא ששמת את הלינק שלו. למה שחקנים לוקחים הרבה פעמים שלשות קשות בקלאץ׳ כשמספיק סל ל2? תחשוב קרטיס מול נהריה (פעמיים), והארדן וכ״כ הרבה דוגמאות אחרות. למה קאליף וואייט לוקח שלשה מטורפת כמעט מהחצי במקום לנסות להתקדם כמה מטרים לזריקה קלה יותר? כולם לא מאמינים בקליעה שלהם? מה גם שזה באמת שטות להגיד את זה על בנאדם שפעם אחר פעם לוקח את האחריות וזורק, שלא נדבר על קולע מלא פעמים, את הזריקות האלו. כדי להכנס בכלל לקטגוריה של שחקן קלאץ׳ אתה הרי צריך ביצים מברזל, אז פחדן או נשלט ע״י הפחד מהקליעה שלך אתה לא. אם גם הכנסת כמות לא מבוטלת מהקליעות האלו אז כנראה שגם יש סיבה לזה שיש לך ביצים ולמה אתה לוקח אותן. ולשאלה למה לברון (והמון שחקני קלאץ׳ אחרים כאמור) לוקחים זריקות קשות יותר הרבה פעמים התשובה היא מורכבת אבל לטעמי גם די ברורה, אנסה לתמצת:

כשאתה לוקח את האחריות הזו, וזה אתה מול ספרי ההיסטוריה, יש עליך הרבה לחץ, אתה מן הסתם לא תמיד חושב טקטיקה אלא פשוט מגיב לפי אינטואיציה ואינסטינקטים. הקהל צורח, השעון יורד, האנדרנלין בשיאו ואתה פשוט חי את הרגע ומשם אתה צריך גם את הדבר הזה שהמלך (האמיתי) דיבר עליו שנקרא טיפת מזל. אם זרקת קצת מאוחר אבל קלעת בלי להשאיר עשירית שנייה על השעון יצאת גדול, זרקת מוקדם מידי והשארת זמן על השעון שהספיק לריבאונד ההתקפה המנצח- יצאת חכם. הפואנטה היא שבכל מקרה התוצאה תקבע אם יצאת גדול או לא, ויש כ״כ הרבה משתנים על הנייר שאפשר לחשב אבל בסופו של דבר שחקנים גדולים עושים מהלכים גדולים וזה היופי, ולברון ברוך השם עשה מספיק מהלכים גדולים בשביל שהעיניין הזה שלך פה יתוייג כהטרלה :)

תשמע אתה פחות אוהב את לברון ולכן תמיד מנסה להוכיח אותו וזה סבבה. העיניין הוא שהנימוקים מגמתיים מידי. הוא מוסר 9 (שני בליגה שנה שעברה אגב) אסיסטים למשחק ואתה עדיין מתעקש שהוא לא מוח כדורסל ושחקן עם הנתונים שלו צריך למסור 16. הוא בטופ5 של הקלעים ומשפר אחוזים של קליעה מחוץ לצבע במשך 15 שנה ואתה מתעקש שהוא לא מאמין בקליעה שלו. הוא מנהיג חבורת נגרים (שאשכרה בורחים עם הכדור ומונעים ממנו לנצח משחקים, אוי ג׳ייאר) לגמר, נוקט עמדות בנושאים חברתיים ופוליטיים חשובים ואתה עדיין טוען שהוא לא מנהיג (אגב משהו שמייקל לא עשה ברמה החברתית ובוא לא ניכנס לדיון המטופש שמשווה בינהם מקצועית כי זה לא מעניין). בקיצור לכולנו יש שחקנים שאנחנו פשוט לא אוהבים אבל אם זה לשם הדיון אז תעדכן טיעונים, כל מה שאתה אומר על לברון זה סטיראוטיפים מתחילת הקריירה שהוא משפר כל הזמן.

א. יש הבדל בין לוקח שלשה מול חודר (לפעמים שחקנים שהחדירה שלהם פחות טובה יודעים שבמהלך אחרון עדיף להם לזרוק.
אבל ברגע שהשחקן כבר נמצא צעד בתוך השלוש ועושה סטפ בק כדי להגיע לשלשה , זה מהלך של פחד ובטוח מהלך שמראה שגאון כדורסל הוא לא (גם קיבל קליעה קשה יותר וגם הסיכוי שלו לקבל עבירה קטן יותר במהלך שמספיקה לו נקודה אחת כדי לנצח)
ולגבי החדירה שדיברתי עליה , לברון כבר חדר , ואז בתוך האופציות של החדירה הוא לקח את הכי קשה האפשרית , כמעט בלי הגנה , וזרק אותה.

ב. לברון נלחם בשדים של קובי ובעיקר של מייקל ולכן , רוצה או לא רוצה , הוא חייב לקחת את כל הזריקות המכריעות ( ושוב לא תמיד הוא היה זה שבאמת היה צריך לקחת אותן ושוב אי אפשר להגיד מוח כדורסל למי שילך על היתרון הפחות גדול של הקבוצה שלו ברגע כל כך מכריע)
גם לעולם לא אמרתי שהוא מפחד לקחת אחריות , הוא הראשון שרוצה אותה .
ועדיין הוא עושה את זה כשעמוק בפנים הוא לא מאמין בזריקה שלו ויודע שזו האופציה הפחות טובה שלו כשחקן לייצר נקודות

ג. לברון שחקן על.
תמיד היה ותמיד יהיה אחד השחקנים השלמים והטובים ביותר במשחק
לדעתי במהלך הקריירה שלו , הוא בגדול היה יכול להיות טוב יותר ממה שהוא
זה לא קשור לאסיסט כזה או אחר או לקליעה כזו או אחרת
זה המכלול של סגנון המשחק שלו שפשוט לא נועד לנצל את היתרונות הגדולים שלו (ולא , קליעה זה לא היתרון הגדול שלו )
וזה חוסר היכולת שלו (שוב השדים של קובי ומיקל ) לתת לאחרים את המקום שלהם לעשות במקומו דברים שבהם הם טובים ממנו (שזו אגב תכונה שהיתה הופכת אותו ליותר גדול ממה שהוא )

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 אוקטובר 2018, 16:20 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני חושב שהוא מוותר על החדירה בקלאץ' כי הוא מעדיף לקחת סטפ בק מאשר להגיע לעונשין. יש לו בעיה עם העונשין ברגעי סיום ולהלן 10/21 מהעונשין ב-10 שניות האחרונות (או משהו כזה, לא בטוח שטווח הזמן מדויק).

אפשר להגיד שהוא לא סומך על עצמו מהעונשין ולכן מתפשר על ג׳'אמפים קשים, זה טיעון הגיוני ומוצק. אבל להגיד שהוא לוקח זריקות קשות כי יש לו שדים של מייקל וקובי והוא לא מאמין ביכולת שלו לקלוע זריקות יותר קלות אז הוא לוקח בכוונה זריקות קשות זה כבר משהו שאי אפשר לדון עליו כי הוא לגמרי השלכה שלך.

הרבה שחקנים כמו שהמנווט אמר, לוקחים זריקות די קשות בסוף שעון - הרבה מזה לדעתי נובע מזה שכשזורקים מרחוק שום דבר לא יכול להשתבש - או שקלעת או שהחטאת. כשמתחילים לחדור יכול להגיע דאבל אפ, אפשר לאבד, אפשר להתחלק, אפשר לעשות אופנסיב, אפשר להגיע לעונשין.. הרבה מאוד משתנים שלא תלויים בך. כשאתה מעיף שלשה כל אלו נעלמים וזה רק אתה, הסל ואלוהים.

בהמשך לשדים של קובי ומייקל - הוא לגמרי נתן לקיירי לנצח את משחק 7 עם השלשה באליפות האחרונה. ולגמרי עכשיו נותן ללייקרס לשחק מבלי להשתלט. והאמת - שהוא גם ניסה ככה בקליבלנד והבין שיותר טוב לקבוצה שהוא יעשה הכל. והוא צדק. לברון, מהרגע הראשון שלו בליגה אמר שהוא יותר אוהב למסור מאשר לזרוק. ובכללי הוא מוסר הרבה הרבה יותר אסיסטים גם מקובי וגם ממייקל. ככה ששוב אני לא מבין מה אתה מנסה לטעון.

אגב הלייקרס אתמול ניצחו בקונצרט. הלילה מול דנבר שבמאזן מושלם - לדעתי הלייקרס מנצחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוקטובר 2018, 01:31 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
אני חושב שהוא מוותר על החדירה בקלאץ' כי הוא מעדיף לקחת סטפ בק מאשר להגיע לעונשין. יש לו בעיה עם העונשין ברגעי סיום ולהלן 10/21 מהעונשין ב-10 שניות האחרונות (או משהו כזה, לא בטוח שטווח הזמן מדויק).

אפשר להגיד שהוא לא סומך על עצמו מהעונשין ולכן מתפשר על ג׳'אמפים קשים, זה טיעון הגיוני ומוצק. אבל להגיד שהוא לוקח זריקות קשות כי יש לו שדים של מייקל וקובי והוא לא מאמין ביכולת שלו לקלוע זריקות יותר קלות אז הוא לוקח בכוונה זריקות קשות זה כבר משהו שאי אפשר לדון עליו כי הוא לגמרי השלכה שלך.

הרבה שחקנים כמו שהמנווט אמר, לוקחים זריקות די קשות בסוף שעון - הרבה מזה לדעתי נובע מזה שכשזורקים מרחוק שום דבר לא יכול להשתבש - או שקלעת או שהחטאת. כשמתחילים לחדור יכול להגיע דאבל אפ, אפשר לאבד, אפשר להתחלק, אפשר לעשות אופנסיב, אפשר להגיע לעונשין.. הרבה מאוד משתנים שלא תלויים בך. כשאתה מעיף שלשה כל אלו נעלמים וזה רק אתה, הסל ואלוהים.

בהמשך לשדים של קובי ומייקל - הוא לגמרי נתן לקיירי לנצח את משחק 7 עם השלשה באליפות האחרונה. ולגמרי עכשיו נותן ללייקרס לשחק מבלי להשתלט. והאמת - שהוא גם ניסה ככה בקליבלנד והבין שיותר טוב לקבוצה שהוא יעשה הכל. והוא צדק. לברון, מהרגע הראשון שלו בליגה אמר שהוא יותר אוהב למסור מאשר לזרוק. ובכללי הוא מוסר הרבה הרבה יותר אסיסטים גם מקובי וגם ממייקל. ככה ששוב אני לא מבין מה אתה מנסה לטעון.

אגב הלייקרס אתמול ניצחו בקונצרט. הלילה מול דנבר שבמאזן מושלם - לדעתי הלייקרס מנצחים.

נתן לקיירי לנצח ?
אתה רציני ?
תראה את הדקות האחרונות
4.5 דקות לסיום שוויון
לברון מחטיא 4 זריקות (פעמיים פוסט פעם קליעה ופעם חדירה )
כדור אחד נמסר מלברון ללאב בפוסט
ופעם אחת קיירי חודר ומחטיא (אחרי שהוא בגדול לקח כדור מהסל של קליבלד ופשוט לא מסר )
המזל של קליבלנד הוא שגולדן מחטיאה גם בזמן הזה את הזריקות שלזכרוני לא היו קשות במיוחד
בכל הזמן הזה לא רק שלברון לוקח לבד , גם הקבוצה עובדת בשבילו עם פיק אנד רול בשביל שיהיה לו חילוף לפני שהוא הולך באחד על אחד

אחרי פסק הזמן דקה לסיום , קיירי מקבל כדור וקולעה שלשה (ושוב לא עבדו בשבילו , זה היה סתם אחד על אחד )

לא יודע אם אני מחשיב את זה ל"לגמרי נתן לקיירי לנצח את המשחק"

אתה לגמרי צודק בזה שאת ההבנה שלי שלברון לא סומך על הזריקה שלו , אי אפשר להוכיח וגם אין סיבה לנסות
ברור שזה השלכה שלי
מכיר כמה וכמה שחקנים כאלו במהלך שנות המשחק החובבניות שלי
ואני משליך דברים על לברון
אבל גם אם זה לא נובע מחוסר אמונה , אתם חייבים להסכים שיש פה משהו מוזר ?
שמשהו גורם ללברון לקבל החלטות לא טובות ברגעים הללו
אולי זה משהו אחר , אבל אני לא בטוח שאני יכול לחשוב על הסבר אחר שמסתדר לי בראש

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוקטובר 2018, 08:16 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

N.T.K כתב:
אי אפשר להגיד מוח כדורסל

https://www.youtube.com/watch?v=eNVJFRl6f6s

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוקטובר 2018, 08:57 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

הקונצרט ממשיך, כל משחק של הקבוצה הזו זה באמת שואוטיים.
לברון עם 27-11-11 מתחיל להשתלט על הקבוצה וכרגיל זה טוב.
לונזו, סטיבנסון ומגי גדולים.. מי היה מאמין...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוקטובר 2018, 10:00 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

מייג'ור מייג'ור כתב:
N.T.K כתב:
אי אפשר להגיד מוח כדורסל

זיכרון טוב זה דבר שלא הופך אותך למוח כדורסל
זה למשל דבר שיש לאלי סהר
שיכול פתאום להגיד לך איזה שופט שרק איזה שריקה לפני 15 שנה ביורוליג במשחק בין אולימפיאקוס לקינדר בולוניה

זה לא הופך אותו למוח כדורסל

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוקטובר 2018, 13:18 
דיקטטור\ית

שוב תודה.. כרגיל יופי של ת'רד..

שאלונת של מישהו שלא באמת עוקב אבל מציץ בתוצאות איפשהו ב-365..

זה הגיוני מה שקורה בתוצאות המשחקים?! לא זוכר סקורים כאלה גבוהים.. אם לא מייקי והת'רד הייתי בטוח שמדובר בפרה-סיזון..

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוקטובר 2018, 14:22 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אתמול ראיתי תקציר של פורטלנד - אורלנדו. הפואנטה היא שלדיימיאן לילארד היו שתי הזדמנויות לנצח את המשחק.
לילארד הוא שחקן שכבר הכניס לא פעם ולא פעמיים סלי ניצחון מטורפים בזריקות מאוד קשות (שלשות של שתי מטר מהשלוש וכו').
הפעם לילארד החליט לחדור פעמיים - פעם בסוף המשחק הרגיל ופעם בהארכה - ופעמיים הוא נחסם והם הפסידו.
אני בטוח שבפעם הבאה שיהיה פוזשן אחרון הוא יעיף שלשה מקילומטר. יש כל כך הרבה סיכונים בלחדור בפוזשן האחרון.. זה לא סתם שמעדיפים לקחת זריקה קשה.

דבינעלי,
109–115
124–121
137–104
125–129
121–103
119–108
111–102

המספרים האלה אומרים לך משהו?
אלו הן התוצאות של שבעת משחקי הגמר של 1984 בין הסלטיקס ללייקרס.
סדרת הגמר, 1984.
שנה לאחר מכן (1985), זה נראה בדיוק ככה ואפילו המשחק הראשון נגמר 148-114.
בשנות ה-90 לקלוע מעל 100 נקודות במשחק פליאוף היה די נדיר. זה היה משחק אחר, אחר משנות ה-80 ואחר מעכשיו. בשנות ה-80 והיום רצים הרבה יותר, הפוזשנים הרבה יותר קצרים ושמים הרבה דגש על משחק המעבר. בשנות ה-90 זה היה הרבה סט אופנס תרגילים ארוכים חפירות וכו'..

מה בה להגיד פה? שהסקור מלמד יותר על התקופה מאשר על דברים אחרים. אנחנו כיום נמצאים בתקופה שבה השחקנים נהיו כל כך טובים שפשוט נורא נורא קשה לשמור מתחת ל-100 נקודות את היריבה. אנשים מסתכלים על גולדן סטייט ומבינים שכדי לנצח צריך לשלוף ומהר. זה כמובן הרבה יותר מורכב מזה אבל זה על קצה המזלג.
גולדן סטייט היא כנראה גם קבוצת ההתקפה וגם קבוצת ההגנה הכי טובה בליגה ב-4 שנים האחרונות, למרות שבהמון משחקים היא סופגת הרבה נקודות - ממש כמו שהסלטיקס והלייקרס היו קבוצות הגנה מעולות למרות שכל משחק בסדרת הגמר ההיא נגמר בסקור מטורף. אי אפשר למדוד הגנה והתקפה רק לפי הסקור.
הכדורסל היום הוא מהנה מאוד, הרבה בזכות השיפוט שמאוד מחמיר עם ההגנות ומאפשר להתקפה הרבה דרגות חופש. אבל הרבה מזה נובע מכך שכיום כל גארד הוא בהגדרה חייב להיות קלעי (יש סופר קלעים ויש רק קלעים), ומכך שסטטיסטית הבינו שעדיף לשחק פוזשנים קצרים יותר ולזרוק זריקות עם אפקטיביות גבוהה יותר - שלשות ודאנקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוקטובר 2018, 17:39 
דיקטטור\ית

קודם כל תודה על עוד פוסט מעניין..

לא טענתי כלום בנוגע להגנות/התקפות/תקופות..

פשוט נהדר לי שהתוצאות כל כך גבוהות!

לא זוכר ששמתי לב לזה בדגש על.. תחילת עונה, לאו דווקא פליאוף.

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוקטובר 2018, 20:43 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

N.T.K כתב:
מייג'ור מייג'ור כתב:
N.T.K כתב:
אי אפשר להגיד מוח כדורסל

זה למשל דבר שיש לאלי סהר
שיכול פתאום להגיד לך איזה שופט שרק איזה שריקה לפני 15 שנה ביורוליג במשחק בין אולימפיאקוס לקינדר בולוניה

האמת שחשבתי שתענה את זה, זה בדיוק מה ש"אני אנווט" אמר, שבהחלט יש גרעין של אמת במה שאתה אומר, התלמיד הכי טוב בכיתה שלי ביסודי במתמטיקה לא הצליח לזכור את לוח הכפל.
אבל... במקרה של לברון זה לא נכון - הזכרון שלו למהלכי כדורסל בהחלט מוכיח הבנה גבוהה של כדורסל. יש ניסוי יפה שנתנו בו לכמה גראנד מאסטרים בשחמט, שזוכרים אלפי משחקים בע"פ, ללמוד עמדות בשחמט ש(כמעט) לא ייתכן שיקרו במשחק אמיתי (למשל כמה רגלים אחד מעל השני, או 5 מלכות על הלוח) והסתבר שאת העמדות האלו הם זכרו כמו אנשים רגילים.
ההסבר שניתן הוא שהזכרון שלהם לעמדות נבע מהבנה מעמיקה ולא זכרון חזותי כמו אנשים שלומדים כמו תוכים למבחן ואח"כ פולטים את הדפים ששיננו, או כמו ילדים שלומדים אלפי משניות בע"פ (היה לי אחד כזה בכיתה) ופשוט מדקלמים.
לברון לא זכר את המהלכים כי הוא שינן אותם כמובן, או כי יש לו זכרון פנומינלי לפרטים (עד כמה שידוע לי) כמו אלי סהר - אני די משוכנע, ולדעתי אפשר להוכיח את זה, שיש לו מוח כדורסל הרבה הרבה מעל הממוצע של שחקן NBA. לא אומר שהוא סטוקטון או ג'ייסון קיד, אבל עצם העובדה שמהעמדה שלו הוא מנהל משחקים שלמים (רבאק, לדעתי הוא צריך להיות ההגדרה של פוינט פורוורד במילון) והאינטלגנצייה שהוא מפגין בראיונות (גם בנושאים חברתיים ופוליטיים) מוכיחה שהוא איש אינטלגנט וזה בהחלט מעלה את ההסתברות שגם ההבנה שלו את הכדורסל באה מהראש ולא רק מהאתלטיות והעוצמה הפיזית.
אגב, בלי קשר, מדהים לראות את קליבלנד היום בתחתית של התחתית - לדעתי זה הפירוש האמיתי של MVP, שללא ספק, מילולית, מגיע לו בלי תחרות בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוקטובר 2018, 11:45 
דיקטטור\ית

רואה מייקי?! זאת היתה כוונתי.. האם השתנה משהו בחוקה שגורם ל...ריבוי נקודות?

https://twitter.com/sorokman/status/105 ... 57921?s=19

זו לא מטרת הציוץ של סורוקה אבל הוא בהחלט מציין את זה שם.

עשה עימי חסד ותרגם לי לשפה שאבין מה קורה פה והאם התחושות שלי בנוגע לסקור גבוה *בנקודת זמן זו של העונה* מבוססת על משהו?!

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוקטובר 2018, 19:36 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

מייג'ור מייג'ור כתב:
N.T.K כתב:
מייג'ור מייג'ור כתב:
N.T.K כתב:
אי אפשר להגיד מוח כדורסל

זה למשל דבר שיש לאלי סהר

האמת שחשבתי שתענה את זה, זה בדיוק מה ש"אני אנווט" אמר, שבהחלט יש גרעין של אמת במה שאתה אומר, התלמיד הכי טוב בכיתה שלי ביסודי במתמטיקה לא הצליח לזכור את לוח הכפל.
אבל... במקרה של לברון זה לא נכון - הזכרון שלו למהלכי כדורסל בהחלט מוכיח הבנה גבוהה של כדורסל. יש ניסוי יפה שנתנו בו לכמה גראנד מאסטרים בשחמט, שזוכרים אלפי משחקים בע"פ, ללמוד עמדות בשחמט ש(כמעט) לא ייתכן שיקרו במשחק אמיתי (למשל כמה רגלים אחד מעל השני, או 5 מלכות על הלוח) והסתבר שאת העמדות האלו הם זכרו כמו אנשים רגילים.
ההסבר שניתן הוא שהזכרון שלהם לעמדות נבע מהבנה מעמיקה ולא זכרון חזותי כמו אנשים שלומדים כמו תוכים למבחן ואח"כ פולטים את הדפים ששיננו, או כמו ילדים שלומדים אלפי משניות בע"פ (היה לי אחד כזה בכיתה) ופשוט מדקלמים.
לברון לא זכר את המהלכים כי הוא שינן אותם כמובן, או כי יש לו זכרון פנומינלי לפרטים (עד כמה שידוע לי) כמו אלי סהר - אני די משוכנע, ולדעתי אפשר להוכיח את זה, שיש לו מוח כדורסל הרבה הרבה מעל הממוצע של שחקן NBA. לא אומר שהוא סטוקטון או ג'ייסון קיד, אבל עצם העובדה שמהעמדה שלו הוא מנהל משחקים שלמים (רבאק, לדעתי הוא צריך להיות ההגדרה של פוינט פורוורד במילון) והאינטלגנצייה שהוא מפגין בראיונות (גם בנושאים חברתיים ופוליטיים) מוכיחה שהוא איש אינטלגנט וזה בהחלט מעלה את ההסתברות שגם ההבנה שלו את הכדורסל באה מהראש ולא רק מהאתלטיות והעוצמה הפיזית.
אגב, בלי קשר, מדהים לראות את קליבלנד היום בתחתית של התחתית - לדעתי זה הפירוש האמיתי של MVP, שללא ספק, מילולית, מגיע לו בלי תחרות בכלל.

אין ספק שהבחור אינטילגנט באופן כללי
אין ספק שאינטילגנציה כללית לא תמיד קשורה לכזאת שעל המגרש.
כח את האווירון מזרחי , על המגרש גאון ובחוץ , בוא נגיד שלא ממש.

עכשיו הדוגמא שנתת לגבי השחמט , לא ממש קשורה לדעתי , לא באמת נראה לי שאתה יודע מאיפה לברון פיתח את הזיכרון שלו , מהבנה מעמיקה או מיכולת זיכרון צילומי טובה

אתה רוצה לטעון שהוא מוח כדורסל ?
תסביר לי איך בשוויון כשהוא כבר יותר קרוב לעונשין מאשר לשלוש הוא עושה סטפ בק לשלשה
כשתסביר לי את זה במונחים של מוח כדורסל , נתחיל להעביר פה דיון רציני.

בגדול כל מי שמובנה בו סגנון משחק שלא מאפשר לו עצמו ולקבוצה שלו להיות המקסימום שהם יכולים , פסול מלהיות "מוח כדורסל"

בכלל כל הנסיון לנתח שחקנים כמוחות כדורסל לפי הביצועים שלהם על המגרש הוא קצת לא במקום.
את הביצועים של לברון הוא נותן בגלל יכולת אישית ובעיקר זיכרון שרירים אינטואיציה וראיה מרחבית טובה.
תיתן לו ולעוד 10 שחקנים לנתח תנועה שעושה קבוצה בהתקפה , ואתה בטוח שהוא ינתח אותה בצורה מקצועית יותר?
תיתן לו לקחת קבוצה ולהביא אותה למקסימום שלה כמאמן , אתה בטוח שהוא יצליח בזה יותר משחקן אחר ?

לדעתי , לברון יודע לשחק בסגנון שטוב ללברון (ללברון האיש עסקים ולא ללברון השחקן או לקבוצה של לברון השחקן)
שחקנים שהפכו למאמנים טובים היו שחקנים שיכלו לראות איך המשחק מתנהל מכל אחת מהעמדות במגרש.
לדעת לפתח קבוצה שבה יש גארד מוביל או בקוצה שבה יש כוכב שהוא בכלל פרוורד או קבוצה עם סנטר אימתני
אני לא אומר שלברון לא יכול לעשות את זה , אני רק אומר ששום דבר במה שהוא עושה על המגרש, לא מרמז על זה שהוא כן יכול לעשות את זה.

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוקטובר 2018, 22:08 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

אתם פשוט עושים מגדירים בצורה מופשטת מידי אך המושג ״מוח כדורסל״.

נועם מה שאתה מתאר גמול כדורסל הוא בכלל סט התכונות שמגדירות מאמן טוב ( דן שמיר עלה לי בראש מהתיאור שלך).

אין הרבה קשר בין זה לבין מה שמכנים ״שחקן אינטיליגנטי״ (שהיא לכשעצמה הגדרה מטעה לדעתי). מה שנראה כאינטליגנציה על המגרש היא סט של תכונות שלאו דווקא קשורות לאינטיליגנציה - ראיה מרחבית, יכולת עיבוד הרבה נתונים במקביל ובחלקיקי שנייה כדי לבחור מהלך הכי נכון (למרות שבהינתן שנייה נוספת אוליי הרבה אחרים היו מצליחים) וכו׳. זה למשל לא בודק יכולת ניתוח עמוק של נתונים ולא חסרות דוגמאות של אנשים שנראו מאד אינטיליגנטים על המגרש ולא ממש מחוצה לו (טפירו) וגם דוגמאות הפוכות לא חסרות (אלכסנדר למשל). לכן לא הייתי אומר שליכולת של לברון להתבטא מחוץ למגרש ולנתח מהלכים כמו מאמן יש קשר לאם הוא *שחקן* אינטיליגנטי או לא.

Sent from my iPhone using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוקטובר 2018, 22:33 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

N.T.K כתב:
מייג'ור מייג'ור כתב:
N.T.K כתב:
מייג'ור מייג'ור כתב:
N.T.K כתב:
אי אפשר להגיד מוח כדורסל

זה למשל דבר שיש לאלי סהר

אין ספק שהבחור אינטילגנט באופן כללי
אין ספק שאינטילגנציה כללית לא תמיד קשורה לכזאת שעל המגרש.
כח את האווירון מזרחי , על המגרש גאון ובחוץ , בוא נגיד שלא ממש.

עכשיו הדוגמא שנתת לגבי השחמט , לא ממש קשורה לדעתי , לא באמת נראה לי שאתה יודע מאיפה לברון פיתח את הזיכרון שלו , מהבנה מעמיקה או מיכולת זיכרון צילומי טובה

אתה רוצה לטעון שהוא מוח כדורסל ?
תסביר לי איך בשוויון כשהוא כבר יותר קרוב לעונשין מאשר לשלוש הוא עושה סטפ בק לשלשה
כשתסביר לי את זה במונחים של מוח כדורסל , נתחיל להעביר פה דיון רציני.

בגדול כל מי שמובנה בו סגנון משחק שלא מאפשר לו עצמו ולקבוצה שלו להיות המקסימום שהם יכולים , פסול מלהיות "מוח כדורסל"

בכלל כל הנסיון לנתח שחקנים כמוחות כדורסל לפי הביצועים שלהם על המגרש הוא קצת לא במקום.
את הביצועים של לברון הוא נותן בגלל יכולת אישית ובעיקר זיכרון שרירים אינטואיציה וראיה מרחבית טובה.
תיתן לו ולעוד 10 שחקנים לנתח תנועה שעושה קבוצה בהתקפה , ואתה בטוח שהוא ינתח אותה בצורה מקצועית יותר?
תיתן לו לקחת קבוצה ולהביא אותה למקסימום שלה כמאמן , אתה בטוח שהוא יצליח בזה יותר משחקן אחר ?

לדעתי , לברון יודע לשחק בסגנון שטוב ללברון (ללברון האיש עסקים ולא ללברון השחקן או לקבוצה של לברון השחקן)
שחקנים שהפכו למאמנים טובים היו שחקנים שיכלו לראות איך המשחק מתנהל מכל אחת מהעמדות במגרש.
לדעת לפתח קבוצה שבה יש גארד מוביל או בקוצה שבה יש כוכב שהוא בכלל פרוורד או קבוצה עם סנטר אימתני
אני לא אומר שלברון לא יכול לעשות את זה , אני רק אומר ששום דבר במה שהוא עושה על המגרש, לא מרמז על זה שהוא כן יכול לעשות את זה.

תהיה בריא.
תגיד - לאיאן מילר, יש בטחון בקליעה שלו? (שלשה עם יד בפרצוף בסוף שעון שגמרה אותנו...)
סעעעעעעמעק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוקטובר 2018, 00:34 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

לברון באמת לא מוציא את המקסימום מהקבוצות שלו.
הנה תראו, קליבלנד עם אותו הסגל בדיוק בלעדיו השנה לא עשו אפילו משחק צמוד בינתיים. הם בלי ניצחון, בלי תקווה, בלי חלום.
איתו? גמר NBA. מגמר NBA למקום האחרון בליגה. אבל אתה צודק, הוא ממש לא ממצא את הפונטציאל של הקבוצות שלו - קליבלנד היו צריכים לקחת את האליפות מול הקבוצה הכי טובה בהיסטוריה כנראה, וגם לנצח את מייקל ג'ורדן בספייס ג'אם.

גם זה שעכשיו הלייקרס נראים יותר טוב וזה בא במקרה עם העובדה שלברון התחיל לקבל יותר החלטות ולנהל את ההתקפות זה גם אך ורק בגלל שהוא כופה את הביזנס שלו על הקבוצה, זה לא נובע מכך שזו הדרך היחידה שלהם לעשות פלייאוף.

אולי פשוט הסגנון שטוב ללברון הוא לא סגנון טוב כי הוא נכשל כל הזמן, הוא מגיע רק ל-9 גמרים רצופים ולקח רק 3 טבעות. זה ממש מחדל. הוא היה צריך כבר לקחת 10 אליפויות מתוך 8 גמרים. הוא היה צריך לקחת גם אליפויות בשנות ה-90 למרות שהוא עוד לא שיחק בליגה. אם הוא היה גאון כדורסל כבר היו לו 14 MVP של סדרות גמר.

אם הוא מאמין בקליעה שלו, אז בכלל.. הוא היה יכול לקלוע 60 נקודות ב-140 אחוז לשלוש. וגם אז הוא היה יכול לקלוע 10-20 באזר ביטרים בכל עונה. אבל גם אז הוא היה נכשל כי הוא לא היה מנצח כל משחק ב-30 הפרש.

קליבלנד עם לברון: גמר NBA.
בלי לברון: נלחמים על בחירה ראשונה בדראפט וכנראה גם יצליחו.

לייקרס עם לברון: קונדטנדורית, למרות שהשחקן השני הכי טוב בקבוצה הוא עדיין פרוספקט ולא באמת מוכח.
בלי לברון: לא עושים פלייאוף מאז שקובי הפסיק לפגוע, אפילו לא קרובים.

אבל הוא לא מוציא את המיטב מהקבוצות שלו... הוא צריך לקחת אליפות בכל עונה ולקלוע 35 נקודות, ולקחת 15 ריבאונדים ולמסור 15 אסיסטים. ולהאמין בזריקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 אוקטובר 2018, 11:15 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

+1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 85 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר