פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 19 מרץ 2019, 12:42

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 103 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 19:24 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני יכול לדמיין את הכדור של הלייקרס עולה בלוטרי וזאיון ווילאימסון מגיע ללייקרס וכולם מדברים על לברון הגאון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2019, 01:59 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

האדום מהמושב כתב:
העונה הזאת תישאר לא יותר מאנקדוטה משעשעת בקריירה שלו כמו העונה של מייקל בוושינגטון..

מה אתה משווה בין עונות פרישה בקבוצה שבה אין ציפיות או כוונה להיות תחרותיים לבין לברון שמנסה לקחת אליפות בליקרס ?
אם אתה רוצה להשוות למשהו שקרה למייקל בקריירה אתה יכול להשוות את העונה הזאת לעונה ההיא שמייקל חזר בה לקראת הפליאוף ובסוף הם הפסידו בסדרה לאורלנדו

ולהגיד שהעונה הזאת של לברון תשכח כמו העונה ההיא של מיקל.

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2019, 11:05 
דיקטטור\ית

העונה הראשונה בוושינגטון לא הייתה עונת פרישה וגם הלייקרס העונה הם לא בדיוק קבוצה תחרותית

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2019, 12:48 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

לגבי אלוהים, צודק המושבניק חלקית, אלו היו עונתיים של בהן הציג יכולת לגמרי אנושית, אבל צריך לסייג את זה כי זה היה אחרי 3 שנות פרישה ובגיל מאוחר יותר. אנטיקיי הגישה המחמירה שלך לגבי לברון ידועה ולא פעם גורמת לך לקרוא את המצב לגביו בדיסטורשיין, לברון לא אידיוט וממש לא חשב שיקח אליפות השנה.
השאלה כמה תחרותיים הלייקרס השנה ומיוחד לאחר הפיאסקו של הטרייד שלא צלח היא אחרת. צודק אנטיקיי שלברון כנראה התחיל את השנה הזו בכוונה מוחלטת להתחרות בפלייאוף. לא יודע אם רק הפיאסקו של הטרייד מנע את זה, זה בהחלט תרם אך כך גם המערב השיוויוני באופן לא רגיל, כמו גם הפציעות (לדעתי דווקא הפציעה של בול הוכיחה כמה הוא דווקא הצלע המשמעותית מצעירי הלייקרס), והנפילה היחסית בהחתמות הוטרנים (בעיקר רונדו, לאנס ואח״כ צ׳אנדלר שלא הצליחו להביא ערך מוסף, בעיקר לא מנהיגותית, וכמובן ביזלי כצפוי, דווקא מגי עלה על הציפיות). ובראש ובראשונה הפציעה של לברון והספקולציות לגבי היכולת מאז שחזר ממנה, והשאלה האם חוסר המחץ (המאוד יחסי כמובן) שרואים ממנו העונה (בכלל, ומאז הפציעה בפרט) הוא תוצאה של נסיגה פיזית, או שזה מגיע מסיבה מנטלית, בין אם זו החלטה מודעת או תגובה לנסיבות.

נראה לי שדווקא כאן אפשר לגעת בדיון הבאמת מעניין לגבי ההשגות לעתיד, ולדעתי זה שילוב בין הנסיגה הפיזית (שמה לעשות, לא פוסחת על אף אחד) ואסטרטגיה.
מי שטוען שיש נסיגה פיזית אז כמובן יש בזה משהו, רק שהנרטיב שאומר שזה משהוא שקרה לפתע שגוי לדעתי, זה לאו דווקא משהו שקרה פתאום העונה או אחרי הפציעה. לברון כבר בשתי העונות האחרונות בקאבס היה מווסת את חלוקת האנרגיות שלו, גם בתוך משחקים וגם לאורך העונה. אני שמתי לב לזה באופן מובהק תו כדי משחקים, הוא אמנם שיחק המון דקות (גם בעונה הרגילה) אבל הוא היה לוקח הרבה ״חופשות״ בפוזשנים הגנתיים, ותתפלאו לפעמים גם התקפיים. כמו רוב שחקני הליגה גם אפשר היה לראות שהוא קולע פחות, ובאחוזים נמוכים יותר במחציות השניות בשנים האחרונות. לא בדקתי סטט׳ אבל זה פשוט נראה לי טיבעי לחלוטין כי פיזית הידיים מתעייפות, בטח שמזדקנים. וכמובן שזה גם משהו שהוא מודע אליו. לדעתי אין ספק שיש לו את המודעות הזו ולכן מראש האסטרטגיה שלו מותאמת לזה, הרי הוא לא מחפש להוכיח שהוא יכול לקחת עוד אליפיות לבד אלא מחפש לחבור לשחקנים טובים, משם באה גם הרבה מהביקורת (המטומטמת) עליו. תוסיפו לזה את העובדה שמראש העונה הזו הייתה עונת נסיונות: נסיונות לתת לצעירים להראות מי הם באמת, בין אם בכדי להעלות את הערך שלהם בטרייד או בכדי לראות מי צריך להשאר, וניסיון לראות אם מהלך הטרייד של דיוויס באמצע העונה יעבוד, ולפי זה להחליט מה עושים בקיץ ׳19.

מוזר שאנשים לא נותנים מספיק קרדיט לראייה הרחבה של לברון כאיש עסקים, מנהיג חברתי ואסטרטג כדורסל (לטווח ארוך).
הוא ידע מראש שכדי להוריד את הווריירס בפורמט הנוכחי (או יוסטון שנראו כמו קונטדרית רצינית בתחילת העונה, והאמת גם עכשיו) צריך לבנות קבוצה מיוחדת.
הוא מראש לקח את העונה הזו כעונת בנייה ולמרות שזה סיפור טוב לתקשורת, בטח למקטרגי לברון, אין באמת הבדל בין הפסד בשלב ראשון או שני בפלייאוף לאי העפלה, בתמונה הרחבה. אני חושב שהיה ברור לו לחלוטין שעם המעבר למערב הוא מוותר על הניסיון לסחוב חבורה של שחקנים בינוניים או לא בשלים לגמר הליגה או אליפות.
הוא יודע שהוא לא יכול לעשות את זה במערב. הוא יודע שבגיל 35 הוא צריך עוד כוכב או שניים לידו, בטח שהוא מתמודד עם פאקינג חמישיית אולסטאר של ג״ס (וגם הארדן, פול, גורדון וקאפלה זה לא רע). בתמונה הגדולה כנראה שלא תזיק לו עונה מקוצרת, גם פיזית, ובטח שמבחינה עסקית בה קיץ ארוך זה זמן לצלם ולקדם את ספייס ג׳אם2, הסוכנות, תוכנית הטלוויזיה וכו׳. הרי זה חלק גדול מהסיבה שהוא עבר לאל-איי. מן הסתם אני לא חושב שהוא רצה שהלייקרס יפשלו ככה, אבל מטרת העל של הבנאדם זה לבנות איפריה שתחזיק מעמד דורות. בפאראפרזה מעולם המוזיקה זה כמו שון קארטר ושון קומבס, פחות משנה להם אם היה להם עוד להיט מקום ראשון אחד על שמם, אם הם יכולים להחתים עוד אמנים שיספקו עוד הרבה להיטים לשנים קדימה. הבנאדם בונה אימפריה, ורואה את עצמו כמנהיג חברתי וביחס לזה, עונה של חוסר השגיות בלייקרס שממילא היה לה תקרת זכוכית מוגבלת, זה לא כזה נורא.

השאלה הגדולה מבחינתי היא האם זו גישה נקודתית לשנה הזו או בכלל לתקופת החוזה שלו בלייקרס. אני די בטוח שהאופציה השנייה היא הנכונה, גם בגלל שמועדון כמו הלייקרס לא יסתפק בלמכור חולצות ולא להתחרות על הפרס הגדול. כאמור העונה הייתה עונת הרצה ונסיונות, וכמובן גולת הכותרת הייתה ההימור על המהלך עם דיוויס. יכול מאוד ליהיות שזה גם היה מהלך של עכשיו או לעולם לא והפליקנס כבר לא ירצו לעשות עסקים עם מג׳יק ולברון על פרנציפ, וגם את זה הלייקרס לקחו בחשבון.
לדעתי הלייקרס משנים טקטיקה בקיץ ואם הפליקנס לא יזרמו בהתחלה אז מנסים להביא עוד אחד או שני אולסטארים בשוק החופשי (קיירי ונגיד קוואי) ובונים סביב זה. האופציה השנייה היא שהלייקרס משאירים את הצעירים בתוספת של סופרסטאר אחד כמו קיירי או קוואי, או שני אולסטארים מהדרג השני כמו באטלר והאריס פלוס ווטרנים או שחקנים במצבי ביניים כמו קאזינס. כמובן שיש לשאלה מה יעשה דוראנט בקיץ משקל ענק כי אם הוא נשאר בג״ס אז כנראה שפחות מללכת על כל הקופה עם שני סופרסטארים כמו קיירי וקוואי או דייויס פשוט לא יספיק. בכל אופן מייקי, לא נראה לי שכרגע לברון רואה את המצב כקשה בתמונה הגדולה, הוא בטח היה מעדיף להיות תחרותי יותר אבל כנראה שחישב מסלול מחדש, וויתר על העונה הזו, ועבר להתמקד במהלכי מלפפונים בקיץ ובשאר העסקים שלו, ועל הדרך גם יתן לגוף שלו חופשה מהפוסט סיזן לשנה, ואולי אפילו החליט על זה עוד בזמן הפציעה שיש שאומרים שלא מיהר לחזור ממנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2019, 20:56 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

האדום מהמושב כתב:
העונה הראשונה בוושינגטון לא הייתה עונת פרישה וגם הלייקרס העונה הם לא בדיוק קבוצה תחרותית

העונה הראשונה בוושינגטון היתה לחלוטין עונת פרישה
לא בגלל שהוא פרש בסוף העונה אלא בגלל שהוא כבר לא שיחק בשביל תארים.
הוא בא להנות מכדורסל בידיעה גמורה שהוא כבר לא מספיק טוב או רוצה להיות קונטנדור.

הוא נתן לדעתי את השנתיים הכי מרגשות בקריירה שלו בוושינגטון , אבל זה לחלוטין היה שנות הפרישה שלו במוצהר

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2019, 09:53 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

מישהו רואה את הליקרס עושים פליאוף השנה ?

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 13:16 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

ממש לא.
אני לא לגמרי מבין את חוקי הלוטרי אבל למיטב הבנתי 8 הקבוצות הגרועות בליגה מוגרלות לפי הסתברויות שונות, ושאר הקבוצות בוחרות לפי המיקום בסוף הליגה הסדירה.
יש פה איזה עכבר מנש שיכול לאשר את זה?
במידה וזו השיטה, אם אני הלייקרס אני דופק טנקינג של הלייף בשביל לדפוק את המאזן ולו בשביל הסיכוי לקבל את הבחירה הראשונה בהגרלה וכפועל יוצא את ציון בדראפט.
המרחק מדאלאס שבמקום השמיני (מהסוף) כרגע לא רחוק, צריך להשבית את לברון ולקוות לטוב בהגרלה. זה יהיה הדבר הכי טוב שיכול לצאת מהעונה הזו. חוץ מזה כלום, לא צוות שאפשר לבנות עליו קדימה, לברון מתבגר בעוד שנה וגם נפצע, הויתור על רנדל מתברר כטעות מרה, ההחתמה של קנדל-פופ על חוזה של 12 מיליון מתבררת כפלופ מהדהד (כצפוי), ואף שחקן מהפרי אייג׳נטס לא היה משמעותי וישאר שנה הבאה (אולי מגי). אם בכל זאת הם צריכים למצוא משהו חיובי זה ההתקדמות של בול וקוזמה, אני הייתי ממנף את זו של קוזמה לטרייד אבל שומר על בול, למרות האבא הבלאגניסט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 14:42 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

הלוטרי הולך ככה:

3 הבחירות הראשונות הן הגרלה. שמשתתפות בהן כל הקבוצות שמחוץ לפלייאוף.
כמו בלוטו, יש כדור עם סמל של קבוצה, ובוחרים כדור מתוך מכונה.
אממה, לכל קבוצה יש מספר שונה של כדורים.
אחרי 3 בחירות "לוטו" סדר הבחירות הולך לפי המאזנים.
ועל הבחירות האלה אפשר לעשות טריידים.

שורה תחתונה: 3 הקבוצות עם המאזן הכי גרוע בעלות 14% לקבל את הבחירה הראשונה. משם זה יורד בהדרגה, והקבוצה הכי טובה מבין ה-16 שמשתתפות בעלת פחות מאחוז אחד. אלו הנתונים החשובים.

בגלל שיטת הדראפט הזו, יצא שאורלנדו בשנות ה-90 הייתה אחרונה וזכתה לבחור קיבלה את שאקיל אוניל, עונה אחר כך פספסה את הפלייאוף וסיימה 9 במזרח, והכדור שלה עלה בפוקס וקיבלו שוב את הבחירה הראשונה - ולקחו את פני הארדוואי.

ככה שיש מצב (נגיד 1 ל-88) שזאיון ווילאימסון יגיע ללייקרס..

נערך לאחרונה על ידי Mike 10 בתאריך 07 מרץ 2019, 14:52, נערך 4 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 14:44 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני לגמרי מעדיף את קוזמה על בול.
גם מקצועית וגם אישיותית. הסיבה שבול כרגע לא משחק זה כי אבא בול פתח ג׳ורה על לוק וולטון והחליט שהבן שלו לא ישחק תחתיו.
זה בערך מה שקורה. אם להאמין לתקשורת האמריקאית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 14:55 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

אני גם זכרתי משהו דומה למה שתיארת אבל גם היו שינויים במבנה שנה שעברה והגעתי עכשיו לאתר סימולציה שנותן את האחוזים לבחירה ראשונה לפי מיקומים נוכחיים:
http://www.tankathon.com/
אם תלחץ מספיק פעמים על הסימולציה אז הלייקרס מגיעים לציון...
לצורך העיניין כרגע הלייקרס עם 1.3 אחוז אבל אם ימשיכו להפסיד ויעברו את דאלאס או ממפיס האחוז משתפר ל7-9, וזה כבר משמעותי.

וואלה אני הבנתי שבול פצוע... יכול ליהיות או שהאבא מדבר סתם וממנף את הפציעה להעפה של וולטן בקיץ.
אני מבין מה אתה אומר על קוזמה, הסיבה שאני מסמן אותו לטרייד הוא כי אחרי העונה הזו יש לו את הערך טרייד הכי גבוהה בגלל הקפיצה שהוא נתן.
ועם זאת, לדעתי בול הוכיח שהוא אשכארה יכול ליהיות שחקן שמתאים ליד לברון וגם שווה ניצחונות, אם תשים את הפציעה של לברון בצד (אגב משום מה הם גם לא במאזן טוב יותר מאז שחזר), הנתון השני שבולט בתחילת ההיתדרדרות של הלייקרס זה הפציעה של בול. אני גם לא התלהבתי או ידעתי עליו יותר מידי עד העונה אבל התלהבתי ממה שראיתי ממנו.
ונגיד, היית רוצה טרייד של בול + קוזמה על סימונס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 15:03 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

סימונס בוודאות לא. לברון זכה בכל האליפויות כשהיו סביבו צלפים.
צ׳אלמרסים, ריי אלנים, קייל קורברים, קווין לאבים, בראד מילרים, ג׳יי אר סמיתים..
הוא זה שמחזיק בכדור ומוצא את הקלעים.

סימונס, רונדו, בול... אלו שחקנים שלא מהווים איום ואי אפשר להגיע איתם לפוטנציאל המלא של לברון בכדורסל המודרני.
הייתי עושה בול + קוזמה על היוורד או על מידלטון ממילוואקי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 15:06 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

בנוסף, לברון צריך לידו עוד שחקן כמו קיירי, שמביא לעצמו נקודות ויכול להוריד מהעומס שלברון סוחב כל התקפה.
סימונס לא שחקן שיכול לעזור ללברון לנוח בהתקפה. הוא גרסה הרבה פחות יעילה של לברון..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2019, 15:27 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

זה נכון, אני סתם אוהב את סימונס ונראה שגם לברון.
לדעתי קיירי שוקל ברצינות להתחבר אליו חזרה וזה משהו שמאוד אשמח לראות. גם שיחת הטלפון המדוברת וגם העובדה שקיירי כותב ומככב בסרטים בעצמו, אל-איי מתאימה לו.
השאלה אם זה מספיק (ז״א, קיירי וצעירי הלייקרס לדוגמה) בשביל לאיים על ההגמוניה של ג״ס וגם יוסטון במידה מסויימת במערב. אני לא בטוח ויהיה מאוד מעניין לראות איך מג׳יק משתמש בנכסים הצעירים שיש לו בתבונה כדי לבנות קבוצה שמתאימה ללברון. קוזמה מתאים לטייפקאסט על הנייר אבל לא יודע אם יש שם חיבור ברמת הכימיה.
לגבי בול אני לא מסכים, הוא שחקן הגנה מעולה וככל שלברון מתחיל לקחת יותר חופשות בפוזשנים הגנתיים עם הגיל (כאמור לא התחיל מהעונה), זה חשוב. אתה יודע מה?
גם אם קיירי בא אני משאיר את בול לא רק כשחקן מחליף אלא כמישהו שיכול לשחק לידו בחמישייה. לדעתי הוא אמן פוטנציאל אדיר כרכז הגנתי שמריץ את המגרש הפתוח, וקיירי למרות שיש לו את אומנות הכדרור הכי יפה בהיסטוריה אולי, הוא לאו דווקא רכז מובהק, ויש שיגידו יותר קטלני כמסיים ואולי יתפקד אפילו טוב יותר כקומבו גארד ליד רכז צעיר עם פוטנציאל כמו בול.
קח את זה:
חמישייה של בול+קיירי+לברון+קוזמה+בוגי/דיאנדרה ג׳ורדן כזה בתוספת ספסל סביר מלא ב 3&D, קונטנדרית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 103 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: התפוז המכני ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: