פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 20 פברואר 2019, 10:08

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 74 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 20:13 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

הפועל משחקת סבבה.
כדורסל קבוצתי, התקפי שובה עין והגנה קבוצתית מאומנת , מפרגנת ומתוחכמת לפעמים.
אין עוררין שבהפועל השנה נעשית עבודה מצויינת מהיסוד.
מאמן טוב ומבטיח שחי ונושם כדורסל.
סגל שחקנים טוב , רחב וחסר אגו
אוירה בריאה וטובה.
הפועל נהדרת השנה ללא קשר למפעל שבו היא משחקת.
ואולי כן, יש קשר למפעל שבו אנחנו משחקים.
יכול להיות שירידת הלחץ המטורף שקשור בהעפלה ליורוליג משפיע לטובה על הקבוצה.
תחשבו על זה, להשקיע 11 מיליון דולר, להביא מאמנים ושחקנים מהשורה הראשונה
לא משנה כמה תשקיע ואיזה עבודה תעשה,זה עדיין הימור גדול מאוד כשאתה צריך לנצח את המפעל בכל עונה נתונה כדי להעפיל ליורוליג.
זאת פשוט התאבדות כלכלית.
אני לא אשכח את המקרה שחימקי שהשתתפה ביורוליג כאלופת היורוקאפ, העפילה לפיינל פור של היורוליג ! ובעונה שלאחר מכן ירדה ליורוקאפ חזרה....
זה היה שיא האבסורד של המפעל הזה מבחינתי.
לגבי ולנסיה ומאלאגה, זה סיפור שונה . ולנסיה ומאלאגה הגיעו ליורוליג דרך היורוקאפ פעם אחת או פעמיים אבל רוב הפעמים הן מגיעות דרך הליגה. וזה סיפור שונה לחלוטין מכיוון שהם יכולים לסיים ב4 המקומות הראשונים בליגה הספרדית ולהגיע ליורוליג כל שנה.
אם זה היה הסיפור בליגה הישראלית אני די בטוח שהפועל לא היתה עוזבת את היורוליג ( כארגון ).
אבל בנסיבות הקיימות ( שמעון מזרחי שיתפגר בימינו אמן ) יש כוחות חזקים שפועלים ומונעים מהפועל להגיע ליורוליג דרך הליגה.
אז כמו שאמרתי, למרות שמפעל הצ׳מפיונסליג לא מתעלה לרמה גבוהה מדי בשלב זה, אני די אוהב אותו.
אבל הפחד העיקרי שלי הוא שהשלב הראשון של המפעל, שבו אנחנו מביסים קבוצות בחוץ ב31 הפרש, מרדים אותנו
ושכשנקבל קבוצה יותר טובה , לא נדע להתמודד עם משחק צמוד וקשה.
בעיקר עם שיטת המשחקים ההזוייה שמונהגת במפעל, הטוב משני משחקים.....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 21:02 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

עופר האדום כתב:
ומי אמר לך שנימברוק של היורוקאפ הייתה יותר טובה מנימברוק של פיב"א? אגב, גם קבוצות טובות כמו אאק ובאמברג לא נתנו לצ'כים ולפואנלברדה 30 הפרש בחוץ, כך שאולי יש גם קשר לרמה של הפועל.

לגבי הטענה השנייה שלך, ברור שהפועל של אירופה חזקה בהרבה מהפועל של הליגה בארץ. כבר כתבתי שהקבוצה של אירופה לטעמי היא אחת מהקבוצות הכי טובות ועמוקות של הפועל בכל הזמנים, ואפילו אעז לכתוב שהיא הכי טובה מהן.

אא"ק ובאמברג (של השנה אחרי הקיצוצים) הן לא קבוצות כאלו טובות ולדעתי ביורוקאפ לא מדורגות בטופ 10 בכלל (כשבמפעל שלנו אאק בטופ 2-3).

באופן כללי מה שמבלבל אנשים זו ההגדרה המוזרה של "קבוצת יורוקאפ" או "קבוצת יורוליג" בדיונים אחרים כאילו זו איזו הקבצה עם רמה אחידה. האמת היא כמובן שלכל אחת מהן יש חלוקה לא רשמית לדרגים פנימיים..

אז אכן יש חפיפה מסוימת בין היורוקאפ לפיב"א (ומהצד השני בין היורוקאפ ליורוליג) אבל עם היסט קבוע כשהדרג ה-1 של פיב"א (נגיד אנחנו, אא"ק, טנריף, מורסיה) יכול אולי לשחק ביורוקאפ אבל לא מדגדג בכלל את הדרג הראשון שם (ולנסיה, מלאגה, קזאן, קובאן) אלא מקבילה בערך לדרג 2 או אפילו 3 ביורוקאפ (לדעתי גם הכוכב האדום, וילרבאן, אלבא ברלין וזניט עדיפות על דרג 1 בפיב"א). אני פחות שולט ברמה הנוכחית של הקבוצות בדרגים הנמוכים יותר ביורוקאפ אבל מניח שההיסט נשמר הלאה.

ככה יוצא שאנחנו בד"כ משחקים מול קבוצות שאו לא משחקות ביורוקאפ או לא היו עוברות בו את שלב הבתים ולעתים נאבקים "במאבקי צמרת" מול קבוצות שכנראה בכלל לא עושות טופ-8 ביורוקאפ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 21:13 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
כמו שאמרתי אני אשמח לחזור ליורוקאפ, ככה שאני בטח לא אוכל המציאות החדשה בכפית, אני בסה״כ רוצה להנות תוך כדי העונה וממליץ לכולם לעשות את אותו הדבר כי לא משנה כמה מירמור יש, זה המפעל בו אנו מתחרים כרגע וזו המציאות. ובלי קשר, המירמור והאכזבה זה בילט אין אצל הרבה אנשים, זה פשוט ז׳אנר. מצחיק שאתה קושר את זה דווקא ליורוליג כי אותם אנשים התלוננו שלא שווה יורוקאפ כי זה רק נותן כרטיס לשנה ביורוליג, ואם היינו מקבלים כרטיס חופשי היו מתלוננים שזה לא ספורטיבי וכו׳. נראה לי שאנחנו מדברים על אותו נושא אבל מתייחסים להיבטים שונים שלו.

אני מסכים איתך על הרוב. הרגשת חמיצות היא לא משהו שאפשר לשלוט בו וכמו שהסברת בעצמך יש לה גורמים אובייקטיביים מוצדקים...

אני גם מסכים איתך שעם כל זה גם אובייקטיבית הקבוצה השנה משחקת באירופה הכי טוב מאז הכניסה לארנה להוציא עונת הפינג'אן ושגם היינו ביורוקאפ היינו נלחמים על העלייה להצלבה ובמקביל אם הקבוצות ההזויות של פרנקו והצרצר לא היו עושות 10-2 בפיב"א קאפ.

אז בקיצור, יאללה הפועל לקחת השנה את הפיב"א קאפ ובשנה הבאה להתפכח ולחזור בדרך זו או אחרת ליורוקאפ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 22:53 
דיקטטור\ית

מי שבנה על פואנלברדה שתנצח את אאק, לא נראה שזה הולך לקרות.... 26-13 לאאק ברבע הראשון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 00:18 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

בדיוק בדיוק, יסלחו לי אבלינו אבל אני לא אשכנע שבודצנוסט שברו קופת חיסכון כדי להביא את נוריס קול את מיטדזה האלמוני, כמו שנאמר למעלה, די עם השטויות על ההתפרקות, לא צריך להתאבד על היורוליג, המלחמה היא על לשחק שם לא על לזכות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 00:24 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

ובודצנוסט מה זה נהנת אין מילים ושנה הבאה היא שוב ביורוקאפ וואו .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 00:47 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

לא אמרתי.
כן אמרתי שהמאבק הוא על לשחק שם לא כדי לזכות.
כן אמרתי שההתפרקות היא פיקציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 01:12 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

טוב אז ברוח הדיון, ובזמן שזקני השבט כותבים חמשירים, יצאתי לבדוק פיבא ליג מהי.
גילוי נאות, לא יוצא לי לראות יותר מידי כדורסל העונה מלבד הפועל ומשחק נבא/יורוליג פה ושם.
בתחילת העונה עוד ניסיתי לראות תקצירים של פיבא/יורוקאפ אבל לא תפס. בכל מקרה עכשיו שמתקרבים לפלייאוף ומצתלבים עם בתים אחרים מעניין לראות בעיניים במה מדובר, כי תכלס מה עושה ליגה למוצלחת? קבוצות זה על הנייר, מה שחשוב זה שחקנים מלהיבים, משחקים טובים ואווירה מקצועית יחד עם טירוף במגרשים.

היו משחקים מעולים הערב, באמברג-אנטוורפן וטנריפה-חולון שודרו חינם בערוץ היוטיוב של פיבא אז גם היה אייצ׳די. טנריפה חולון היה משחק מעולה באווירת פלייאוף, יש לטנריפה כמה לבנבנים מצויינים, ובחולון יש קבוצה מלהיבה שחסר לה איזה סנטר כמו קולטון אייברסון שמשחק אצל הספרדים (באופן כללי לא היה להם מענה לריבאונד עם הפווארדים שהם שמים ב5 והם הפסידו על זה בסוף, זה ואיבוד אשתונות של ריינולדס שלא מתקרב לקאליף שהוא החליף). באמברג-אנטוורפן גם היה משחק חזק עם מהלכי התקפה יפים ורייס שהשתלט בסוף, ואם כל הזלזול בו כמו ב2014 גם היום, הוא יותר טוב מלנפורד מהיורוליג שמגיע עם פנא השבוע לת״א (כרגיל) פצוע. קינחתי ברבע האחרון של בולוניה-בשיקטש שהיה גם לפנים, ולקח לי כמה דקות להבין שהקלע המוביל של בשיקטש היה ג׳ייסון ריץ׳ כפרעליו (עדיין קטלני בהתקפה ועדיין קצת דביל).

אז יצא לי לראות 4 משחקי פיבא השבוע והמשותף לכולם: כדורסל איכותי (רק אצלנו חד צדדי), מגרשים גדולים ודי מלאים, קהלים רועשים וכולם בעיניין, שידורים ברמה גבוהה כאשר גם השדרים של פיבא מוצלחים וכמובן שיפוט אירופאי טיפוסי עם יותר מידי שריקות. סה״כ לפי החתך של הערב, ליגה סבבה לגמרי ובהחלט יהיה מעניין לפגוש קבוצות ברמת החולון/בשיקטש בשמינית, וקבוצות כמו טנריפה ובולוניה בפיינל-פור אם וכאשר. יש מגרשים מכובדים וקהל, חצוצרות, בבונים, יש שחקנים מלהיבים, יש וייב. צ׳יפופו זה המתנסים של אולם היובל של הרצליה והסלים השבורים של אשדוד והפרנקלים והשרעבים והניר אלונים. אם שואלים אותי? לעקוץ למכבי את המהלך, לפרוש מהליגה ולשחק לסירוגין בפיבא ויורוקאפ בשלישי ורביעי. סתם. אני עם גמליאל בוא נתאבד על פיבא ונחזור שנה הבאה לקבל בראש מולנסיה וקובאן :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 02:29 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

אני לא יודע אם באיירן מינכן "נחשבת" לקבוצת יורוליג, אבל היא הרבה שנים כיוונה לשם, וברגע האמת כשקראו לה לעלות כיתה היא היתה כבר מוכנה ואפויה.
מי שחושב שאתה יכול ללכת לשחק בארגז החול של הילדים בצד, וברגע שיעשו ערבוב מחדש של הכדורים מישהו יזכור אותך - טועה בגדול.
פשוט בחלון הבא שיפתח לא יזכרו אותנו ולא נהיה ברשימת ה- 20 קבוצות בשום רשימה שיעשו (הגם שאנחנו ליטרלי לא ב- 20 קבוצות הכי טובות באירופה, אם להודות).
והיורוליג כל יום יכול לקרוס כלכלית, וזה ממש לא הזמן לשחק בארגז החול של הילדים הקטנים עם פרצוף נעלב ולברוח מאור הזרקורים ולהישכח מאחור.

אז נכון שזה מתסכל השח-מט שעשה לנו הדון ביורוליג, מצד שני, להיכנע ולרדת ליגה זה לפזר את כלי השח-מט, להחליף את הכלים, ולעבור לשחק דמקה. שזה משחק נחמד ומדליק, אבל לא באמת המשחק של הילדים הגדולים.

עם כל הצער, הפיב"א-ליג זה מפעל שמתאים לקבוצות כמו חולון. ולא לשם אנחנו מכוונים.
הזחילה חזרה ליורוקאפ היא לצערנו קודם כל בשביל הרלוונטיות של הקבוצה ושל האוהדים בשעמום הגדול עד ליוני.
אחרת באמת נהפך לסוג של חולון. קבוצת כדורסל בלי כיוון אמיתי להתפתח מעבר לארגז החול של הילדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 07:52 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

nir77 כתב:
ובודצנוסט מה זה נהנת אין מילים ושנה הבאה היא שוב ביורוקאפ וואו .

איך הגעת למסקנה הזו?

בודוצ'נוסט ביורוליג על הכרטיס של אלופת האדריאטית
וכל עוד היא תיקח את האדריאטית היא תמשיך להיות ביורוליג
עם הסגל החדש (שגם הביא להם נצחונות נאים ביורוליג בחודש האחרון) מול הקריסה הכלכלית של הכוכב ופרטיזן
לא רואה סיבה שזה לא יקרה.

לגבי ההנאה-הם כבר ניצחו את צסקא וריאל בבית
לא בטוח שהאוהדים שלהם נהנים פחות מהאוהדים של הקבוצה שטוחנת קבוצות פאר כמו פואנלברדה ולייטקאביליס...........

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 09:41 
דיקטטור\ית

וכמה שהליגה הזו לא ברמה, שימו לב שספק עם חולון שכנראה אחת משלוש הקבוצות הטובות בארץ, בכלל תעלה לשלב הבא.
מה שאומר, שאמנם כנראה זו ליגה לא ממש ברמה, אבל עדיין כנראה שרוב הקבוצות שם עושות פיינל פור בארצנו הקדושה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 12:12 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

מאסופ - האחד והיחיד כתב:
וכמה שהליגה הזו לא ברמה, שימו לב שספק עם חולון שכנראה אחת משלוש הקבוצות הטובות בארץ, בכלל תעלה לשלב הבא.
מה שאומר, שאמנם כנראה זו ליגה לא ממש ברמה, אבל עדיין כנראה שרוב הקבוצות שם עושות פיינל פור בארצנו הקדושה.

הבעיה העיקירת של חולון היא סגל רזה פצוע.
הם עדיין חושבים ומתנהלים כמו קבוצה קטנה.
במקום לבנות סגל רחב שיוכל להתמודד עם עונה של הרבה משחקים ושלוש מסגרות
הם עדיין הולכים על המינימום.
אולי מטעמי תקציב.
בכל מקרה מה לנו כי נתלונן.....
אני מאחל בהצלחה לכל היריבות של חולון.
שלא ייעלו לשלב הבא בצ׳יפופו
שיפסידו לנו בגביע
ושיתרסקו בליגה.
מגיע להם רק בגלל השיר....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 12:18 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

מאסופ - האחד והיחיד כתב:

לא יודע מה אפשר ללמוד מזה ואם אפשר ללמוד מזה משהו.
שנה שעברה חולון הייתה עוד יותר טובה מהשנה וגם לא העפילה מהבית המוקדם בצ'יפופו
בעונות פרנקו הפועל הייתה הכי טובה בישראל והתבזתה ביורוקאפ

ומצד שני (וכתבתי על זה בת'רד הצ'יפופוליג)
מורסיה, נמושת הליגה הספרדית, מקום אחד לפני האחרון, ממוקמת אחרי פואנלברדה בליגה
היא הקבוצה עם המאזן הכי טוב בצ'יפופוליג עם 1-11

אני חושב שהדבר העיקרי שכן אפשר ללמוד מזה הוא שקבוצות שהן לא טופ יורוליג עם סגל של 12 שחקנים טובים
מתקשות להתמודד בהצלחה בשתי מסגרות
ואז הן מצליחות בליגה ומסריחות במפעל האירופאי או להיפך.
יש כמובן פה ושם יוצאי דופן (טנריף מצליחה בליגה הספרדית וגם בצ'יפופו)
גם אנחנו מצליחים לא רע בשתי המסגרות השנה (אבל לא בשנים קודמות כולל עונת הפינג'אן שאומנם הסתיימה באליפות אבל בליגה הסדירה התבזינו בלי הרף וגם בסדרה מול נהריה כזכור היינו כפסע מהפסד משפיל והדחה) אבל ככלל נראה לי שזה הכלל המנחה.

לא חושב שניתן ללמוד מזה על איכות המפעל עצמו.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ינואר 2019, 15:31 
דיקטטור\ית

האדום הקדמון כתב:
לא חושב שניתן ללמוד מזה על איכות המפעל עצמו.

התכוונתי שאפשר ללמוד מזה על איכות הליגה שלנו...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 74 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: