פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 20 פברואר 2019, 10:26

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 74 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 22:24 
פועל\ת מנוצל\ת
פועל\ת מנוצל\ת

hoDi כתב:
ובנוהל הקבוע, מיסטר בראון נכנס למשחק עם יתרון דו ספרתי של הפועל והיתרון מתקזז כהרף עין...
גם כתוצאה משלוש זריקות מהירות לשלוש ( לא מוצלחות כמובן ) שהחבר לוקח על עצמו....
הוא פשוט אסון.
ואני תומך בזה שהפועל תחליף אותו כבר עכשיו
.
הוא יותר מ20 דק' על המגרש במשחק של 31 הפרש וה+/- שלו 1

Sent from my SM-G9650 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 22:28 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

hoDi כתב:
ברייסי רייט - שחקן שתמיד אהבתי. רוצח שקט.
אבל האמת שבאטלר נותן כאן דקות מדהימות.
יש מצב שהוא סוג של שיחוק.

באטלר סה"כ משחק שני שמופיע כמו שצריך ואני מקווה שמהמשחק הזה הוא רק יתקדם הוא חשוב לנו .
בראון אחלה שחקן ואתה חייב אחד קצת משוגע כזה בכל קבוצה לא תמיד יהיה 20 וכשיהיה צמוד אתה צריך שחקנים כמו בראון והוא גם שומר רוב הזמן מעולה .
היה מקום לתת לאלצקו ולילד קצת דקות ואמארה פשוט מרשים אין מילים איזה מקצוען הבחור שאפו .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 22:30 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

כיף שניצחנו.. אבל אני פשוט לא מצליח להתרגש מהפיב"א קאפ העלוב הזה..

ניצחנו השנה 3 משחקי חוץ בהפרשים של 30, 31, 27. עד השנה נדירים המקרים שניצחנו באירופה בחוץ בדו ספרתי (והמהדרין יאמרו שניצחנו בחוץ בכלל...). אז כן יש כדורסל שוטף לפרקים אבל זה קודם כל היריבות..

וחוץ מהיריבות העלובות, השיטה של המפעל הזויה.. ליגה ארוכה עם המון משחקים משמימים שלא מאד חשובים ברובם (מה כבר זה משנה אם נגמור ראשונים או שניים?) כשאח"כ השלבים נגד קבוצות קצת יותר טובות יוכרעו בסדרות על הפרשים (מי עוד משחק בשיטה הזאת בכלל?) ופיינל פור..

בקיצור גם הרמה, גם מבנה הליגה, גם האינטנסיביות וכפועל יוצא של כל אלו גם רמת העניין מזכירה לי בעיקר את הליגה העלובה שלנו. אני מתקשה להישאר ער מול הטלביזיה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 22:33 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

באטלר היה רותח במחצית השנייה... איזה צ׳אקות

לגבי ג׳קובאן בראון - משחק מהיר זה לא הפורטה שלו. רואים שהוא מתקשה בקצב מהיר ובורחים לו הרבה כדורים. הוא צריך למזמז קצת את הכדור ולקחת את השומר שלו לריקוד צמוד לפני שהוא שם לו צ׳אקה על הפנים.

אבל אין לנו שחקן טוב ממנו במשחק עומד ותקוע. לא סתם המשחקים הכי טובים שלו השנה היו מול א.א.ק, באמברג וגליל בגביע.
כשהעניינים נעשים קשים - בראון נותן עבודה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 22:33 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

גמליאל כתב:

ניצחנו השנה 3 משחקי חוץ בהפרשים של 30, 31, 27. עד השנה נדירים המקרים שניצחנו באירופה בחוץ בדו ספרתי (והמהדרין יאמרו שניצחנו בחוץ בכלל...). אז כן יש כדורסל שוטף לפרקים אבל זה קודם כל היריבות..

וחוץ מהיריבות העלובות, השיטה של המפעל הזויה.. ליגה ארוכה עם המון משחקים משמימים שלא מאד חשובים ברובם (מה כבר זה משנה אם נגמור ראשונים או שניים?) כשאח"כ השלבים נגד קבוצות קצת יותר טובות יוכרעו בסדרות על הפרשים (מי עוד משחק בשיטה הזאת בכלל?) ופיינל פור..

בקיצור גם הרמה, גם מבנה הליגה, גם האינטנסיביות וכפועל יוצא של כל אלו גם רמת העניין מזכירה לי בעיקר את הליגה העלובה שלנו. אני מתקשה להישאר ער מול הטלביזיה...

אפשר לסכם את כל הנושא ב - פיב׳א.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 22:37 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

רגב לדרעי: תומכת במתן אזרחות לסטודמאייר
https://www.one.co.il/Article/18-19/2,6 ... tml?ref=hp

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 22:39 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

BangalaDesh כתב:

לגבי ג׳קובאן בראון - משחק מהיר זה לא הפורטה שלו. רואים שהוא מתקשה בקצב מהיר ובורחים לו הרבה כדורים. הוא צריך למזמז קצת את הכדור ולקחת את השומר שלו לריקוד צמוד לפני שהוא שם לו צ׳אקה על הפנים.

אבל אין לנו שחקן טוב ממנו במשחק עומד ותקוע. לא סתם המשחקים הכי טובים שלו השנה היו מול א.א.ק, באמברג וגליל בגביע.

שמע, לגבי הטענה הראשונה שלך - זה לא נכון. אפשר להחליף אותו בשחקן יותר טוב במשחק עומד ותקוע וגם במשחק רץ.
יש לך המון דוגמאות לגארדים ופוינט גארדים כאלו בליגת העל שלנו.
לגבי הטענה השנייה - אני מקווה מאוד .
תשמע, בראון הוא בובה של שחקן כשהוא חושב קבוצתי. אסיסטר מעולה.
אבל כשעולה לו האגו לראש והוא מרגיש שהוא צריך להציל את המולדת ( בעיקר כשלא ממש צריך להציל אותה...)
הוא מחרב משחק סדרתי.
כפי שנאמר כאן מיליון פעם. או שקטש יידע מתי להכניס ולהשתמש בו או שיחליפו בשחקן אחר.
בכל מקרה, כרגע, אני אישית מעדיף את יוגב אוחיון בתור רכז מחליף של הפועל מאשר בראון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 23:11 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

hoDi כתב:
BangalaDesh כתב:

שמע, לגבי הטענה הראשונה שלך - זה לא נכון. אפשר להחליף אותו בשחקן יותר טוב במשחק עומד ותקוע וגם במשחק רץ.
יש לך המון דוגמאות לגארדים ופוינט גארדים כאלו בליגת העל שלנו.
לגבי הטענה השנייה - אני מקווה מאוד .
תשמע, בראון הוא בובה של שחקן כשהוא חושב קבוצתי. אסיסטר מעולה.
אבל כשעולה לו האגו לראש והוא מרגיש שהוא צריך להציל את המולדת ( בעיקר כשלא ממש צריך להציל אותה...)
הוא מחרב משחק סדרתי.
כפי שנאמר כאן מיליון פעם. או שקטש יידע מתי להכניס ולהשתמש בו או שיחליפו בשחקן אחר.
בכל מקרה, כרגע, אני אישית מעדיף את יוגב אוחיון בתור רכז מחליף של הפועל מאשר בראון.

התכוונתי שאין לנו כרגע בסגל שחקן יותר טוב ממנו במשחק עומד. האם קיים בעולם שחקן יותר טוב ממנו בכל הפרמטרים? ברור שכן (סתם דוגמא - ג׳רום דייסון)

אבל יש פה גם פרמטרים של כימיה קבוצתית (מבחוץ בראון נראה כמו חבר טוב לקבוצה), וכמובן העובדה שלא כל שחקן יגיע לכאן כדי להיות המחליף של תמיר בלאט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 23:27 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

גמליאל כתב:

אכן מפעל ברמה מביכה.
זוכר את הדיבורים בקיץ כאילו אין הבדל גדול בינו לבין היורוקאפ (לצערי גם אני חטאתי בטיעון הזה)
איזו טעות! הבדל עצום.

נתנחם בזה שעוד 2 מחזורים הפארסה הזו נגמרת
יש במפעל הזה בכל זאת 6-5 קבוצות טובות לא פחות מאיתנו (מספרד, איטליה, יוון וטורקיה)
ואם נלך עד הסוף במפעל אנו אמורים לפגוש את רובן ולראות מאבקים צמודים ורמה טובה. נו לא טובה נסבלת. נו לא נסבלת שנתפשר על "לא מביכה"?

בכל מקרה היום כבר אף אחד לא מכחיש שמדובר בצ'יפופוליג (או כמו שוורה מתעקש לכנות ארצית ליג)

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2019, 23:48 
דיקטטור\ית

האור יבריח את החושך!

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 00:50 
דיקטטור\ית

רונן אליאספור כתב:
פשוט מפעל מביך

היה גם דרבי מביך :lol:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 00:52 
דיקטטור\ית

אגב, מי שמגחך על רמת המפעל דווקא אחרי המשחק הזה, זה המקום להזכיר לו שעד לפני שלוש שנים נימברוק הייתה חברת קבע ביורוקאפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 06:48 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

טוב אחרי שריחפנו עכשיו הזמן לנחות
#אשפחליג!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 08:00 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

עופר האדום כתב:
אגב, מי שמגחך על רמת המפעל דווקא אחרי המשחק הזה, זה המקום להזכיר לו שעד לפני שלוש שנים נימברוק הייתה חברת קבע ביורוקאפ.

ובאמברג שיחקה עד לפני שנה ביורוליג. אז מה?
בודקים איכות לפי השם של הקבוצה או לפי הסגל הנוכחי והרמה בפועל?

אני רוצה להבין, אתה חולק על מי שמגחך על רמת המפעל?
אם כן אז תצטרך להביא נימוקים קצת יותר משכנעים מ"נימבורק שיחקה ביורוקאפ לפני 3 עונות".

בכל מקרה (הנה אני קצת עוזר לך און דה האוס) צריך לזכור ולהזכיר
שחלק מההסבר לתבוסות שאנחנו מנחילים בצ'יפופוליג
נובע מזה שאנחנו מופיעים שם עם קבוצה הרבה יותר חזקה מזו שאנחנו שולחים לפרנקל ליג.

אין דין הפועל עם 7 זרים+תמיר בלאט
כדין הפועל עם 5 זרים ודקות משמעותיות (בלית ברירה) לאליהו, צ'וברוביץ', אוחיון ובר
(למרות שאת שני האחרונים אני מחבב לשים אותם על המגרש במקום אחד האמריקאים זה חילוש)

אז הצ'יפופו חלש עד מביך וצריך להודות בזה בפה מלא
אבל באופן פרדוקסלי הפועל של הצ'יפופו חזקה הרבה יותר מהפועל של הליגה.
תחת חוק רוסי לא היינו מביסים כמו שאנחנו מביסים וכנראה שגם לא היינו עכשיו ב-2:10 אלא ב-4:8 או אפילו 5:7.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 10:01 
דיקטטור\ית

ומי אמר לך שנימברוק של היורוקאפ הייתה יותר טובה מנימברוק של פיב"א? אגב, גם קבוצות טובות כמו אאק ובאמברג לא נתנו לצ'כים ולפואנלברדה 30 הפרש בחוץ, כך שאולי יש גם קשר לרמה של הפועל.

לגבי הטענה השנייה שלך, ברור שהפועל של אירופה חזקה בהרבה מהפועל של הליגה בארץ. כבר כתבתי שהקבוצה של אירופה לטעמי היא אחת מהקבוצות הכי טובות ועמוקות של הפועל בכל הזמנים, ואפילו אעז לכתוב שהיא הכי טובה מהן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 10:04 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

במשך שלוש שנים הבסנו ודרסנו, הלוך ושוב, ״קבוצת יורוליג״ עם היסטוריה מפוארת ו5 גביעי אירופה.....
האם זה עשה אותנו קבוצה ברמת יורוליג או הוכיח שאנחנו כאלו ?
האם זה עזר לנו להיכנס ליורוליג ? קרוב לודאי שלהיפך....
״קבוצת היורוליג״ למרות רמתה הנמוכה מאיתנו משמעותית, נשארה ביורוליג ואנחנו נשארנו ביורוקאפ....

אני דוקא אוהב את המהלך של הפועל שלנו לשחק בצ׳מפיונסליג של פיב׳א.
נכון, חלק מהקבוצות בשלב הראשון לא משהו....
אבל זה עוזר לנו לבנות קבוצה מנצחת עם מנטליות מנצחת ודומיננטית.
מה שנקרא , להתחיל מלמטה ולהעלות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 10:18 
אימא אדומה מהאדמה
סמל אישי של המשתמש

תודה לך הפועל

http://theparentscircle.org/hebrew/
וגם
http://www.negba.org.il/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 10:52 
דיקטטור\ית

האדום הקדמון כתב:
Mike 10 כתב:
למי צ'יפופו קראת?
חשבת שכונה, בכל זאת הופתעת
הכל כאן קלאסה
תשאל את מומבסה*
משחק במפעל עם קריית אתא

*פופס מנסה-בונסה

זה צ'יפופו כך או אחרת
רמה כמו מפלס הכנרת
אמת ויציב
קבוצות בלי תקציב
אז חלאס עם כל הברברת

באנטוורפ יהלומים נלטש
בדיז'ון חרדל נבקש
אבל כדורסל
אין פה בכלל
מייקי תפסיק לחנטרש

נימבורק זה שם לקבוצה?
זה שם שנראה לי מומצא
המפעל, כך נראה לי
כולו וירטואלי
מייקי תאכל עוד קציצה

בפוניבז' יש אברכים
כדורסל הם שומעים ובורחים
ציפורניים לא כססת
בקלות שם הבסת
עד היום הם יושבים ובוכים
הגעתי לסיפוק..

תשאיר משהו לשלב הבא!!

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 11:49 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

רמת המפעל היא שאלה שמרחפת מעל כל הסיבוב הראשון.
אפשר לעסוק בה מבלי לגרוע ביכולת המעולה והמיוחדת שהפועל השנה מציגה.
אז קודם כל - כן, הפועל השנה משחקת מעולה, הרבה יותר טוב מעונות קודמות באירופה (מלבד עונת הפינג׳אן).
לגבי הרמה: אני ראיתי את לייטקבליקס בארנה העונה בצ'יפופו, וראיתי את לייטקבליקס גם בעונות קודמות ביורוקאפ. שמיים וארץ. לייטקבליקס שהייתה בארנה לפני חודשיים ומשהו היא קבוצה חלשה מאוד, הרבה יותר מהביאות הקודמות שלה.
אז לקחת שם של קבוצה ולהגיד היא הייתה לפני כן ביורוקאפ זה לא מדד לכלום. והיא לא הכי חלשה בבית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 13:53 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

א. כל הכבוד להפועל, משחקים יפה לעין ועם הרבה פרגון והפגנת כימיה חיובית ללא קשר לרמת המפעל, כיף לראות.

ב. עם איכות החמשירים שהמפעל הזה מוציא מהקדמון וממייק, מצידי שהפועל תמשיך לשחק לעד בצ'יפופו ליג/אשפה ליג/אינטרטוטו..

ת ע נ ו ג ! !

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 15:01 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אומרים הצ׳יפופו מוצלח
נעלה שלב ואז ניווכח
בינתיים בליטא
יש כלום בפיתה
ובצ׳כיה יש ליגה של פח

אומרים הצ׳יפופו מבטיח
להשתתף בו שווה להרוויח
אך פואנלאבראדה
אוי הביש גדא
נראים כמו מכבי רפיח

אומרים הצ׳יפופו נוצץ
לשמעון וג׳ורדי קורץ
אז איך לאתונה
יש ריח של טונה
וכל ערב אני מתעפץ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 16:10 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

נראה לי שהדמגוגיה בנושא הזה מתעצמת ככל שמתקדמת העונה ואנחנו חס ושלום, מצליחים במפעל, וזה מוציא מהאוהדים פה את כל מוטיבי ההלקאה העצמית, שלא נאמר תחושות הנחיתות (חסרות ההצדקה לדעתי, ואולי גם בתכלס טעמי ניחוס שדנו בהם בשירשור אחר).

לעובדות:
היורוקאפ איכותי מפיבא משמעותית, כבר דשנו בעיניין וזה פחות מעניין להמשיך להתווכח על מהות ההבדלים, אם זה בטופ או הבטן של המפעלים וכו׳. כל בר דעת שעוקב אחרי המפעלים האירופים יסכים שפיבא זה המפעל השלישי באיכותו. אגב אני כמו גמליאל למשל, הייתי מהראשונים שהזדעזעו ממהחלטה לעבור ואני עיקבי בעיניין, ודווקא בטרום העונה לא מעט מהיוזרים שמתעקשים לקרוא לליגה צ׳יפופו היו מאלה שתמכו במעבר אם מסיבות ערכיות או סתם כי נמאס להם ליהיות ״פראיירים של ג׳ורדי״ כמו שהם מתארים את זה, משהו שאני ממש לא מתחבר אליו אבל אגע בזה בפוסט אחר. גם עכשיו אגב, אני אשמח אם נחזור ליורוקאפ שנה הבאה.

מפה לשם הצטרפנו למפעל שהיה ברור שהוא רחב יותר (8 ״נמושות״ אקסטרה ממה שיש ביורוקאפ) וגם שהיורוקאפ מחזיק ב8 קבוצות לפחות מליגות חזקות, שהן עשירות יותר ובעלות מסורת על תפר יורוליג (קובאן, ולנסיה וכו׳), ולכן היה ברור שמבחינת שמות נטו אנחנו נתמודד עם קבוצות פחות סקסיות, בטח שבשלבים הראשונים. כל זה היה ברור מההתחלה ואם זאת אנשים פה בהרבה מקרים דווקא ניסו לטעון שההבדלים בין המפעלים זניחים עד קלים. עד ש… התחלנו להראות עליונות במפעל… איך זה יכול ליהיות… זה היריבות פח, בטח לא זה שיש לנו קבוצה טובה… זה חייב ליהיות כל הנסיבות מסביב, רק לא זה שאנחנו טובים. פתאום זה לא רק שהשמות לא סקסיים, אלא כל ה״מומחים״ ממש יושבים עם היורוקאפ פאס, וכמובן שיש להם גם פיבא פאס, והם רואים באדיקות משחקים, ובאים לדווח על איכות המפעלים. אז לא. 99% מהאנשים רואים רק את הפועל (אולי את חולון), ובאים עם דעות נחרצות שנובעות בעיקר מההלקאה עצמית ולא באמת מידע מקצועי לגבי מה קורה ספציפית העונה עם רוב הקבוצות שבמפעלים האלו. בסופו של יום, בואו נהיה כנים, כולנו מכירים בעיקר שמות (של שחקנים, קבוצות) על סמך עונות קודמות ומקרה הטוב רואים תקצירים של קבוצות שהן לא הפועל, ולא משחקים מלאים.

לדעתי מה שקורה פה זה הרבה פחות ניתוח מקצועי של רמת הכדורסל אלא הצורך הלא ברור של חלק מאוהדי הפועל לדורותיהם (ואולי באופן ספציפי יותר, הותיקים), להלקות את עצמם, לזיין את השכל על אליפויות עם כוכביות, להזדעדע מכל פאשלה של ההנהלה ו/או ארגון אוהדים ו/או שחקנים ולהגזים בתגובה שלהם לזה. לא מעט מאותם אנשים גם הנמיכו את היורוקאפ שהיינו שם ו״הזדעזעו״ מהרמה הנמוכה שם בזמנו, וכמובן שהיו יכולים להשבע שהליגה ירדה ברמתה דווקא בשנים ששלטנו בליגה בזמן העונה הסדירה (עם פרנקו הנעלול, וגם גרינברג) וכו׳. זה מן סינדרום ירושלמי שמתכתב עם סינדרום ירושלמי אחר, הצדקנות, אבל גם על זה אכתוב בהזדמנות אחרת.
אני ממש לא פוטר את עצמי מהעיניין הזה פשוט מציק לי שמציגים את הדברים האלו כמובנים מאליהם כשלרוב אין באמת מושג מי משחק באיזה קבוצה ואיך הן נראות.

קיצר, הבדיחה של צ׳יפופו מלכתחילה לא היתה כזו מצחיקה אבל אולי הגיע הזמן שנרגע, ואולי גם שום ושמיים נפרגן?? בשנים האחרונות הפסדנו ביורוקאפ לכל מיני קבוצות עלומות שאני לא יודע לאיית כמו פלוטשוי, וולגרוגרד, נפטונס, וגם לצ׳יפופואים כמו אאק, הליטאים ואפילו נימברוק המסכנה (אם אני לא טועה גם העיפו אותנו במוקדמות היורוליג?). אז באה שנה שאנחנו משחקים טוב, דומיננטיים, מנצחים בחוץ בתצוגות (משהו שתמיד הפועל התקשתה בו באירופה, עם חריגות כמו העונה של סימונה), והסיבה היחידה היא שהליגה בדיחה? נבנתה קבוצה טובה מקצועית וחברתית, ויש צוות מקצועי טוב, וכדורסל נאה לעין. זה שירדנו לליגה השלישית בטיבה ידענו מראש, הזילזול ההולך ומתפשט במה שאנחנו עושים בליגה הזו מגיע מהמנטליות הזו של תחושת הנחיתות שמכבי ימח שם הטמיעה באוהדים רבים פה שמפגינים סימפטומים קשים של פוסט טראומה, וכנראה שגם מהבית.

בכל מקרה אנחנו כולה בינואר ויכול ליהיות שכל מיני דברים יתחרבשו לנו וכל הזלזול בצ׳יפופו לא יהיה רלוונטי עוד חודש. גם יכול ליהיות שתחתם העונה הזו יצא שטנריף תסיים מעל המקבילות הספרדיות שלה ביורוקאפ (בינתיים היא מעל גראן קנאיה מהיורוליג), שבנוויט תעיף את גלא בפלייאוף, שטרסבורג תיקח אליפות בצרפת ואפילו… חולון יקחו אליפות על מכבי. וגם אז זה לא ישנה את העובדה שפיבא זה המפעל השלישי, אבל בוא לא נעשה מזה ספר ילדים. כמו שכתבתי לפני שבועיים, ראיתי מכבי בודצ׳נוסט באותו יום שראיתי אותנו מול אנטוורפן (נראה לי) והכדורסל (בכללי) במשחק שלנו היה הרבה יותר איכותי. לקחת את פיבא זו משימה קשה בפני עצמה בלי קשר לליגות האחרות, בואו נשפוט בסוף העונה את המפעלים ובינתיים נהנה מהקבוצה לשם שינוי במקום לחפש מה לא טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 16:22 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני אענה באריכות בהמשך,
אבל כשמספרים לך 4 שנים ברצף שמטרת העל היא יורוליג, ומפמפמים לך שכל הישג הוא עוד מדרגה בדרך ליורוליג, ובונים לך אולם שהוא בשביל יורוליג, ומביאים לך שחקנים ומאמנים שהם שייכים ליורוליג, ובסוף אתה לא מוצא את עצמך ביורוליג אלא יורד רמה באירופה - אז הרגש הטבעי והמתבקש ביותר הוא אכזבה ומירמור.

אפשר באותה נחרצות לטעון שהיכולת של חלק מהאוהדים להתיישר בצורה עיוורת אל מול המציאות החדשה תוך וויתור מוחלט על כל השאיפות הגדולות ההן - זו היא למעשה תחושת הנחיתות והפוסט טראומה הגדולה מכולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 16:37 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

כמו שאמרתי אני אשמח לחזור ליורוקאפ, ככה שאני בטח לא אוכל המציאות החדשה בכפית, אני בסה״כ רוצה להנות תוך כדי העונה וממליץ לכולם לעשות את אותו הדבר כי לא משנה כמה מירמור יש, זה המפעל בו אנו מתחרים כרגע וזו המציאות. ובלי קשר, המירמור והאכזבה זה בילט אין אצל הרבה אנשים, זה פשוט ז׳אנר. מצחיק שאתה קושר את זה דווקא ליורוליג כי אותם אנשים התלוננו שלא שווה יורוקאפ כי זה רק נותן כרטיס לשנה ביורוליג, ואם היינו מקבלים כרטיס חופשי היו מתלוננים שזה לא ספורטיבי וכו׳. נראה לי שאנחנו מדברים על אותו נושא אבל מתייחסים להיבטים שונים שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 16:42 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

חשבת מה קורה יום אחרי שאתה זוכה ביורוקאפ ? אתה מקבל חוזה לשנה אחת ביורוליג ! אתה בונה קבוצה עם שחקני "יורוליג" שמוכנים לבוא רק לעונה אחת , אתה משקיע סכומים מטורפים , במבנה של היורוליג אתה צריך סגל של 15 שחקנים , אחרי שנה אתה בפני שוקת שבורה , תקציבי עתק לשנה שחקנים שבאים לשנה והקבוצה מתפרקת לכל עבר ובכל מקרה תרד בחזרה ליורוקאפ , אז מה זה נותן השנה האחת הזאת חוץ מכאב ראש כלכלי ?
במה זה קידם את ולנסיה או מלאגה ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 16:53 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

ניר אתה פונה למייק או אלי?
לגבי שתי הדוגמאות שנתת, הן דווקא מוכיחות את ההיפך:
גם מלאגה וגם ולנסיה נמצאות כבר שנים על התפר שבין הליגות, הן לא ״השתגעו״ בשנים שהיו ביורוליג (ובמקרה או שלא גם לא הצליחו בה יותר מידי) ולכן גם לא התפרקו.
הן ממשיכות להתחרות, כשהן ביורוקאפ בשאיפה לקחת את המפעל ושהן ביורוליג בשאיפה להתמודד בכבוד ולעבור שלב ועל הדרך מספקים בידור טוב לאוהדים שיכולים לבוא לראות את הקבוצה שלהן מתמודדת מול השחקנים הטובים באירופה. הם ממלאים את היציעים שלהם גם ביורוקאפ במשחקים מעניינים פשוט כי יש להם אוהדים שאוהבים כדורסל ואת הקבוצה, ממש כמו אצלנו. אגב כמובן שאצלם יש גם עוד דרך להגיע ליורוליג בכל שנה, דרך הליגה, ככה שבכל מקרה הסיכויים גבוהים יותר אבל זה לא מוריד מהפואנטה:
אני בתור אוהד הפועל הייתי רוצה לראות אותה מתמודדת במפעל הכי טוב שמוכן לקבל אותנו פשוט כי אזכה לראות אותה מתחרה מול מעדונים ושחקנים טובים יותר וזה יותר מעניין אותי. במקרה שלנו- היורוקאפ.

אבל האמת שלא ירדתי לסוף דעתך, אתה אומר שצריך להשאר בפיבא? ואם כן בהקשר להודעה הקודמת שלי, מה יש לך להגיד לאלו שמזלזלים כ״כ במפעל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 17:09 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

עניתי למייק אבל עם שאלת אז אני חושב שיש לנו קבוצה טובה שבאירופה גם בנויה לאירופה ופעם ראשונה יש לנו סגל של 12 שחקנים שכולם יכולים לשחק ולתרום , אני נהנה מהקבוצה ולא מסתכל על זה שאנחנו משחקים במפעל "חלש" , אז ביורוקאפ פחות קבוצות חלשות וכמה קצת יותר חזקות אז תקבל 4-6 משחקים יותר מענינים ומה אז ? זה כל כך משנה ? הרי אם הייתה לנו השנה קבוצה לא טובה היינו מקבלים בראש , מחזיקת הגביע שלנו קיבלה במפעל הזה בראש שנה שעברה , אאק לקחה גביע אחרי שניצחה את שתי הגדולות , בנביט עברה את כל נציגת היורוליג עד שנעצרה בפנר ,טנריפה השנה ניצחה את ברסה , בסקוניה, גראן קנריה , בקיצור לא הכל שחור או לבן יש 3 קבוצות על (צאסקא ,ריאל ופנר) עוד 4 קבוצות חזקות והשאר אין הבדל גדול מהטופ של היורוקאפ או הצמפיונס .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 17:16 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

וואלה דברי טעם, ניר כתב את מה שלקח לי 5 פסקאות לתאר בפסקה אחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 17:47 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
נראה לי שהדמגוגיה בנושא הזה מתעצמת ככל שמתקדמת העונה ואנחנו חס ושלום, מצליחים במפעל, וזה מוציא מהאוהדים פה את כל מוטיבי ההלקאה העצמית, שלא נאמר תחושות הנחיתות (חסרות ההצדקה לדעתי, ואולי גם בתכלס טעמי ניחוס שדנו בהם בשירשור אחר).

לעובדות:
היורוקאפ איכותי מפיבא משמעותית, כבר דשנו בעיניין וזה פחות מעניין להמשיך להתווכח על מהות ההבדלים, אם זה בטופ או הבטן של המפעלים וכו׳. כל בר דעת שעוקב אחרי המפעלים האירופים יסכים שפיבא זה המפעל השלישי באיכותו. אגב אני כמו גמליאל למשל, הייתי מהראשונים שהזדעזעו ממהחלטה לעבור ואני עיקבי בעיניין, ודווקא בטרום העונה לא מעט מהיוזרים שמתעקשים לקרוא לליגה צ׳יפופו היו מאלה שתמכו במעבר אם מסיבות ערכיות או סתם כי נמאס להם ליהיות ״פראיירים של ג׳ורדי״ כמו שהם מתארים את זה, משהו שאני ממש לא מתחבר אליו אבל אגע בזה בפוסט אחר. גם עכשיו אגב, אני אשמח אם נחזור ליורוקאפ שנה הבאה.

מפה לשם הצטרפנו למפעל שהיה ברור שהוא רחב יותר (8 ״נמושות״ אקסטרה ממה שיש ביורוקאפ) וגם שהיורוקאפ מחזיק ב8 קבוצות לפחות מליגות חזקות, שהן עשירות יותר ובעלות מסורת על תפר יורוליג (קובאן, ולנסיה וכו׳), ולכן היה ברור שמבחינת שמות נטו אנחנו נתמודד עם קבוצות פחות סקסיות, בטח שבשלבים הראשונים. כל זה היה ברור מההתחלה ואם זאת אנשים פה בהרבה מקרים דווקא ניסו לטעון שההבדלים בין המפעלים זניחים עד קלים. עד ש… התחלנו להראות עליונות במפעל… איך זה יכול ליהיות… זה היריבות פח, בטח לא זה שיש לנו קבוצה טובה… זה חייב ליהיות כל הנסיבות מסביב, רק לא זה שאנחנו טובים. פתאום זה לא רק שהשמות לא סקסיים, אלא כל ה״מומחים״ ממש יושבים עם היורוקאפ פאס, וכמובן שיש להם גם פיבא פאס, והם רואים באדיקות משחקים, ובאים לדווח על איכות המפעלים. אז לא. 99% מהאנשים רואים רק את הפועל (אולי את חולון), ובאים עם דעות נחרצות שנובעות בעיקר מההלקאה עצמית ולא באמת מידע מקצועי לגבי מה קורה ספציפית העונה עם רוב הקבוצות שבמפעלים האלו. בסופו של יום, בואו נהיה כנים, כולנו מכירים בעיקר שמות (של שחקנים, קבוצות) על סמך עונות קודמות ומקרה הטוב רואים תקצירים של קבוצות שהן לא הפועל, ולא משחקים מלאים.

לדעתי מה שקורה פה זה הרבה פחות ניתוח מקצועי של רמת הכדורסל אלא הצורך הלא ברור של חלק מאוהדי הפועל לדורותיהם (ואולי באופן ספציפי יותר, הותיקים), להלקות את עצמם, לזיין את השכל על אליפויות עם כוכביות, להזדעדע מכל פאשלה של ההנהלה ו/או ארגון אוהדים ו/או שחקנים ולהגזים בתגובה שלהם לזה. לא מעט מאותם אנשים גם הנמיכו את היורוקאפ שהיינו שם ו״הזדעזעו״ מהרמה הנמוכה שם בזמנו, וכמובן שהיו יכולים להשבע שהליגה ירדה ברמתה דווקא בשנים ששלטנו בליגה בזמן העונה הסדירה (עם פרנקו הנעלול, וגם גרינברג) וכו׳. זה מן סינדרום ירושלמי שמתכתב עם סינדרום ירושלמי אחר, הצדקנות, אבל גם על זה אכתוב בהזדמנות אחרת.
אני ממש לא פוטר את עצמי מהעיניין הזה פשוט מציק לי שמציגים את הדברים האלו כמובנים מאליהם כשלרוב אין באמת מושג מי משחק באיזה קבוצה ואיך הן נראות.

קיצר, הבדיחה של צ׳יפופו מלכתחילה לא היתה כזו מצחיקה אבל אולי הגיע הזמן שנרגע, ואולי גם שום ושמיים נפרגן?? בשנים האחרונות הפסדנו ביורוקאפ לכל מיני קבוצות עלומות שאני לא יודע לאיית כמו פלוטשוי, וולגרוגרד, נפטונס, וגם לצ׳יפופואים כמו אאק, הליטאים ואפילו נימברוק המסכנה (אם אני לא טועה גם העיפו אותנו במוקדמות היורוליג?). אז באה שנה שאנחנו משחקים טוב, דומיננטיים, מנצחים בחוץ בתצוגות (משהו שתמיד הפועל התקשתה בו באירופה, עם חריגות כמו העונה של סימונה), והסיבה היחידה היא שהליגה בדיחה? נבנתה קבוצה טובה מקצועית וחברתית, ויש צוות מקצועי טוב, וכדורסל נאה לעין. זה שירדנו לליגה השלישית בטיבה ידענו מראש, הזילזול ההולך ומתפשט במה שאנחנו עושים בליגה הזו מגיע מהמנטליות הזו של תחושת הנחיתות שמכבי ימח שם הטמיעה באוהדים רבים פה שמפגינים סימפטומים קשים של פוסט טראומה, וכנראה שגם מהבית.

בכל מקרה אנחנו כולה בינואר ויכול ליהיות שכל מיני דברים יתחרבשו לנו וכל הזלזול בצ׳יפופו לא יהיה רלוונטי עוד חודש. גם יכול ליהיות שתחתם העונה הזו יצא שטנריף תסיים מעל המקבילות הספרדיות שלה ביורוקאפ (בינתיים היא מעל גראן קנאיה מהיורוליג), שבנוויט תעיף את גלא בפלייאוף, שטרסבורג תיקח אליפות בצרפת ואפילו… חולון יקחו אליפות על מכבי. וגם אז זה לא ישנה את העובדה שפיבא זה המפעל השלישי, אבל בוא לא נעשה מזה ספר ילדים. כמו שכתבתי לפני שבועיים, ראיתי מכבי בודצ׳נוסט באותו יום שראיתי אותנו מול אנטוורפן (נראה לי) והכדורסל (בכללי) במשחק שלנו היה הרבה יותר איכותי. לקחת את פיבא זו משימה קשה בפני עצמה בלי קשר לליגות האחרות, בואו נשפוט בסוף העונה את המפעלים ובינתיים נהנה מהקבוצה לשם שינוי במקום לחפש מה לא טוב.

יאללה יאללה אני אנווט
אולי כבר תפסיק לחרטט?
אני ממורמר
רע לי ומר
אז אל תהיה לי שופט

צ'יפופו נקרא למפעל
כי ככה נסגר וננעל
לא בא טוב בעין?
מעניין לי ת'זי*
ממה אתה כה נגעל?

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 ינואר 2019, 18:25 
מהפכן\ית
מהפכן\ית
סמל אישי של המשתמש

קודם כל, יפה כתבת נווט, שאפו.
חלום היורוליג נגנז כשקברניטי הקבוצה הבינו שאין סיכוי שנגיע לשם בגלל השימון, כמו האיזרוח של אמרה, שילך אולי רק עם התערבות מגבוה. מזעזע כמה כח להרע צבר האיש הזה.
בהקשר הזה ההליכה לצ'יפופו היתה צעד מתבקש.
כשהיינו ביורוקאפ הפסדנו לקבוצות מביכות שנראה לי שהיינו מביסים השנה.
העיקר, תנו להנות, סוף סוף, מאז האחול מניוקי לא ראינו כדורסל כזה מהנה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 74 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה