פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 08 יולי 2020, 06:39

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 620 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 10:35 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

איך הכל מתנקז אצלך לבית הלבן, זה פשוט חסר תקנה, סלח לי.

אשכרה לא מעניין אותך הפרדת דת ומדינה, חינוך, בריאות, כלכלה, רווחה, תרבות. כי "זה מה שיש" (ברור שזה מה יש, כאשר יותר מ-11 שנה אותה מפלגת שלטון) ו"אין מצב לשנות". רק מי ילחץ יד לטראמפ וינאם רהוט באנגלית הוא הטריגר בגינו לשלשל מחל ביום הבוחר.

אני ממזמן שיניתי את סדרי העדיפויות שלי כאשר אני ניגש לקלפי.
גם בלי ביבי ישראל חזקה. גם בלי ביבי הצבא ימשיך להיות חזק וארה"ב תישאר ידידת אמת.

ושלא תבין לא נכון, ביבי תותח. אבל יש עוד 60 מאחוריו. חלקם הגדול יהיו שרים ויו"ר ועדות ובהינף יד הם חורצים גורלות, משנים מציאות ומעבירים מיליארדים ממקום למקום. הבעיה העמוקה היא שהנבחרת שביבי מביא איתו גרועה. וחשוכה. ועלובה. ומאוסה. וסוחטת. ואת זה אתה שוכח.

ייתכן האסימון ייפול לך מתישהו. זה לא קרה בחתונה בקפריסין אתה אומר, אולי כאשר הילדים (יש?) יגיעו בשעה טובה לגיל בית ספר ותיווכח מקרוב כמה הכל רקוב (לי יש עוד זמן עד גיל בי"ס, אבל יכול להעיד על סמך האחיינים והיכרות עמוקה עם המערכת, כולל האישה שעוסקת במקצוע, ולולא השכר שלי המצב לא היה טוב). המצב פשוט רקוב. בהכל. מערכת החינוך, שמונהגת על ידי אפס גזען משיחי, היא רק סימפטום בודד לכמה הממשלה הנוכחית עלובה ושקרנית, פייק תיאטרון בובות שרק אחד מושך בחוטים, איך ומתי שבא לו, לפי טובתו האישית-משפטית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 11:05 
גנרל הניצחון בנהריה

RoGeR MaSoN כתב:
איך הכל מתנקז אצלך לבית הלבן, זה פשוט חסר תקנה, סלח לי.

אשכרה לא מעניין אותך הפרדת דת ומדינה, חינוך, בריאות, כלכלה, רווחה, תרבות. כי "זה מה שיש" (ברור שזה מה יש, כאשר יותר מ-11 שנה אותה מפלגת שלטון) ו"אין מצב לשנות". רק מי ילחץ יד לטראמפ וינאם רהוט באנגלית הוא הטריגר בגינו לשלשל מחל ביום הבוחר.

אני ממזמן שיניתי את סדרי העדיפויות שלי כאשר אני ניגש לקלפי.
גם בלי ביבי ישראל חזקה. גם בלי ביבי הצבא ימשיך להיות חזק וארה"ב תישאר ידידת אמת.

ושלא תבין לא נכון, ביבי תותח. אבל יש עוד 60 מאחוריו. חלקם הגדול יהיו שרים ויו"ר ועדות ובהינף יד הם חורצים גורלות, משנים מציאות ומעבירים מיליארדים ממקום למקום. הבעיה העמוקה היא שהנבחרת שביבי מביא איתו גרועה. וחשוכה. ועלובה. ומאוסה. וסוחטת. ואת זה אתה שוכח.

ייתכן האסימון ייפול לך מתישהו. זה לא קרה בחתונה בקפריסין אתה אומר, אולי כאשר הילדים (יש?) יגיעו בשעה טובה לגיל בית ספר ותיווכח מקרוב כמה הכל רקוב (לי יש עוד זמן עד גיל בי"ס, אבל יכול להעיד על סמך האחיינים והיכרות עמוקה עם המערכת, כולל האישה שעוסקת במקצוע, ולולא השכר שלי המצב לא היה טוב). המצב פשוט רקוב. בהכל. מערכת החינוך, שמונהגת על ידי אפס גזען משיחי, היא רק סימפטום בודד לכמה הממשלה הנוכחית עלובה ושקרנית, פייק תיאטרון בובות שרק אחד מושך בחוטים, איך ומתי שבא לו, לפי טובתו האישית-משפטית.

העניין עם טראמפ היה רק דוגמא לבוחן מציאות הזוי של השמאל, ממש לא הכל מתנקז אצלי לטראמפ או ארה"ב. ואגב, אני יכול להגיד שאצלך הכל מתנקז לחרדים ושזה פשוט חסר תקנה (בדומה למייקי)

לגבי שאר הנושאים, ובכן, אני חושב לגמרי הפוך ממך. אם מסתכלים על חינוך, בריאות, כלכלה, תרבות וכו' אני חושב שסה"כ המצב במדינה טוב מאוד. אני מעדיף את הנבחרת של ביבי ואפילו את שר החינוך "האפס הגזען המשיחי" עשרות מונים על פני הנבחרת בצד השני שתביא לי את ניצן הורביץ שר חינוך. למעשה אם מדברים על חינוך, אני בעד מה שהשמאל הקיצוני וההזוי קורא לו "הדתה". תנו לי מזה, וכמה שיותר.
ואני אוכל חזיר בכיפור, כן?
ולגבי שכר המורים, אחותי מורה ואני יודע כמה היא מרוויחה. זה ביזיון. האם אני חושב שכשביבי לא יהיה בשלטון שכר המורים יעלה? לא. איך היה שכר המורים בתקופת שריד? יולי תמיר? לא היה ביבי ואשתך הייתה מרוויחה אותו דבר (אם לא פחות)

אתה אומר שהכל רקוב, אני חושב שהמצב בישראל מעולה, יש לנו אחלה מדינה. סה"כ הדברים מתנהלים פה טוב. כמובן שזה לא מושלם ויש גם דברים פחות טובים. אבל סה"כ אני רואה מנהיגות\ממשלה שמובילה את ישראל לכיוון טוב (לפחות בעיניי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 11:11 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

amiros09 כתב:
בסדר, אין יותר ימין ושמאל. זה הכל מזימה של ביבי.

עכשיו נחזור למציאות עם דוגמא קטנה -
אני רואה צד אחד (יש עתיד + מרצ +עבודה) שחברי הכנסת שלהם חתמו על מסמך שמבקש מביבי לא להיפגש עם דונלד טראמפ כי הוא גזען,מיזוגן ונאו נאצי.
וצד אחד שראה מועמד לנשיאות תומך נלהב בישראל וראה בו הזדמנות מצוינת לקדם אינטרסים ישראליים.

וואלה, אני סומך על הצד של ליכוד+ימינה+חרדים הרבה יותר מעל הליצנים "הנאורים" שלא יודעים לראות את המציאות גם היא מתנגשת להם בפנים ב- 200 קמ"ש.

https://www.srugim.co.il/166333-%D7%94% ... 7%90%D7%AA

https://www.makorrishon.co.il/nrg/onlin ... 1/946.html

בסדר מייקי, אני מבין. יש בחורי ישיבות פרזיטים. אין נישואים אזרחיים, הרבנות זה גוף בזוי. אני איתך בכל זה.
אז למה עדיין אצביע ליכוד?
כי הדברים האלו (פרזיטים, רבנות וכו') לא ישתנו בכל מקרה. הסטטוס קוו יישמר. גם גנץ ולפיד (ואפילו ליברמן אם היה מועמד, ואולי הוא יותר מכולם) יימכרו את אמא שלהם ואבא שלהם (בדיוק כמו ביבי) וגם יעטו על עצמם טלית וציצית כדי להביא את החרדים אליהם לקואליציה וייתנו להם לפחות כמו ביבי והליכוד וכנראה שגם יותר.

ואם אני צריך לבחור בין גוש ימין שרואה את המציאות פחות או יותר כמו שאני רואה אותה, או בגוש שמאל שרואה (לדעתי) מציאות מעוותת. (לא רק בזווית הביטחונית) אני תמיד אבחר בימין.
מעדיף 10 ליצמנים ודרעים ולא ניצן הורביץ אחד או אפילו יאיר לפיד אחד.

עכשיו אתה תגיד למה לא אחדות? למה לא כחולבן + ליכוד? כי במבחן המציאות זה לא עובד!!!! עובדתית אנחנו במערכת בחירות שלישית.
בנוסף יש לנו את בחירות 2015 שם הוקמה ממשלה כזו, ממשלת החלומות של מייקי, נטולת חרדים. הליכוד + יש עתיד.
כמה זמן הממשלה הזו החזיקה מעמד?

ועוד משהו, זה מדהים אותי כל פעם המוטיב החוזר הזה בהודעות של כולכם פה על זה שביבי "מכשף" אותי (ואת שאר עדר הכבשים\בבונים) האמת שאני מתחיל להתרגל לזלזול הזה.
זה מוזר בעיניי שאנשים סה"כ עם ראש על הכתפיים (אפילו אתה נועם) משתמשים בטיעון הזוי כזה.

אהבתי מאוד את ההודעה.. אני לא חושב שביבי מכשף אותך, אבל הוא כן מצליח למסגר את החשיבה ולצמצם אותה למשוואה פשוטה, ונורא קל לשלוף את הטיעונים האלה.

עכשיו כשאתה כותב ומסביר לעומקו של העניין את ההעדפה שלך, יש בזה הגיון. אבל בכל זאת, מה דעתך על ההתבטאויות של סמוטריץ' ופרץ? שני שרים בממשלה שלנו. זה לא החרדים הפרזיטים. מי עוצם את העיניים כשהמציאות מתנגשת לו בפנים ב-200 קמ"ש? זה שרוצה לחזור למערכת משפט של דוד המלך? או זה שחושב שבתי הספר צריכים להיות מופרדים בין בנים ובנות, וחושב שמשיכה מינית היא צו אלוהי?
עליהם אתה סומך?
הם רואים את המציאות היטב? הם יקבלו החלטות טובות לגבי החינוך בישראל?

אין לי מושג איך הייתי רוצה לראות את הממשלה, אני באמת לא יודע אפילו לעצמי לתאר את זה. כמו הקדמון, לא יכול לסבול את שחקני המפתח בכל המפלגות. רק ליברמן איכשהו מעלה לי חיוך כל פעם שאני שומע אותו.. האמת שגם ביבי מאוד משעשע.. אני גם לא יכול להתלונן על המצב במדינה. סך הכול אפשר לחיות פה חיים הגונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 11:42 
גנרל הניצחון בנהריה

Mike 10 כתב:
amiros09 כתב:
בסדר, אין יותר ימין ושמאל. זה הכל מזימה של ביבי.

עכשיו נחזור למציאות עם דוגמא קטנה -
אני רואה צד אחד (יש עתיד + מרצ +עבודה) שחברי הכנסת שלהם חתמו על מסמך שמבקש מביבי לא להיפגש עם דונלד טראמפ כי הוא גזען,מיזוגן ונאו נאצי.
וצד אחד שראה מועמד לנשיאות תומך נלהב בישראל וראה בו הזדמנות מצוינת לקדם אינטרסים ישראליים.

וואלה, אני סומך על הצד של ליכוד+ימינה+חרדים הרבה יותר מעל הליצנים "הנאורים" שלא יודעים לראות את המציאות גם היא מתנגשת להם בפנים ב- 200 קמ"ש.

https://www.srugim.co.il/166333-%D7%94% ... 7%90%D7%AA

https://www.makorrishon.co.il/nrg/onlin ... 1/946.html

בסדר מייקי, אני מבין. יש בחורי ישיבות פרזיטים. אין נישואים אזרחיים, הרבנות זה גוף בזוי. אני איתך בכל זה.
אז למה עדיין אצביע ליכוד?
כי הדברים האלו (פרזיטים, רבנות וכו') לא ישתנו בכל מקרה. הסטטוס קוו יישמר. גם גנץ ולפיד (ואפילו ליברמן אם היה מועמד, ואולי הוא יותר מכולם) יימכרו את אמא שלהם ואבא שלהם (בדיוק כמו ביבי) וגם יעטו על עצמם טלית וציצית כדי להביא את החרדים אליהם לקואליציה וייתנו להם לפחות כמו ביבי והליכוד וכנראה שגם יותר.

ואם אני צריך לבחור בין גוש ימין שרואה את המציאות פחות או יותר כמו שאני רואה אותה, או בגוש שמאל שרואה (לדעתי) מציאות מעוותת. (לא רק בזווית הביטחונית) אני תמיד אבחר בימין.
מעדיף 10 ליצמנים ודרעים ולא ניצן הורביץ אחד או אפילו יאיר לפיד אחד.

עכשיו אתה תגיד למה לא אחדות? למה לא כחולבן + ליכוד? כי במבחן המציאות זה לא עובד!!!! עובדתית אנחנו במערכת בחירות שלישית.
בנוסף יש לנו את בחירות 2015 שם הוקמה ממשלה כזו, ממשלת החלומות של מייקי, נטולת חרדים. הליכוד + יש עתיד.
כמה זמן הממשלה הזו החזיקה מעמד?

ועוד משהו, זה מדהים אותי כל פעם המוטיב החוזר הזה בהודעות של כולכם פה על זה שביבי "מכשף" אותי (ואת שאר עדר הכבשים\בבונים) האמת שאני מתחיל להתרגל לזלזול הזה.
זה מוזר בעיניי שאנשים סה"כ עם ראש על הכתפיים (אפילו אתה נועם) משתמשים בטיעון הזוי כזה.

אהבתי מאוד את ההודעה.. אני לא חושב שביבי מכשף אותך, אבל הוא כן מצליח למסגר את החשיבה ולצמצם אותה למשוואה פשוטה, ונורא קל לשלוף את הטיעונים האלה.

עכשיו כשאתה כותב ומסביר לעומקו של העניין את ההעדפה שלך, יש בזה הגיון. אבל בכל זאת, מה דעתך על ההתבטאויות של סמוטריץ' ופרץ? שני שרים בממשלה שלנו. זה לא החרדים הפרזיטים. מי עוצם את העיניים כשהמציאות מתנגשת לו בפנים ב-200 קמ"ש? זה שרוצה לחזור למערכת משפט של דוד המלך? או זה שחושב שבתי הספר צריכים להיות מופרדים בין בנים ובנות, וחושב שמשיכה מינית היא צו אלוהי?
עליהם אתה סומך?
הם רואים את המציאות היטב? הם יקבלו החלטות טובות לגבי החינוך בישראל?

אין לי מושג איך הייתי רוצה לראות את הממשלה, אני באמת לא יודע אפילו לעצמי לתאר את זה. כמו הקדמון, לא יכול לסבול את שחקני המפתח בכל המפלגות. רק ליברמן איכשהו מעלה לי חיוך כל פעם שאני שומע אותו.. אני גם לא יכול להתלונן על המצב במדינה. סך הכול אפשר לחיות פה חיים הגונים.

אין הבדל בין "מכשף" ל"ממסגר ומצמצם את החשיבה" המהות היא אותה מהות. מדובר בטיעון הזוי כשלעצמו ומזלזל...

לגבי סמוטריץ ופרץ, אני חושב שההתבטאויות שלהם מטומטמות. להגנתו של סמוטריץ הוא הוסיף אחרי ההתבטאות המטומטמת "זה יקרה רק כאשר עם ישראל ירצה את זה ולא כשאני ארצה".
ולשאלתך, התשובה היא כן. אני חושב שהם רואים את המציאות היטב (מלבד העובדה שהם לא מדליקים אור בשבת, שזה בעיניי הזוי. אבל ככה כל הדתיים ואני כמובן לא פוסל אותם, איש באמונתו יחיה) ואני חושב שהם יקבלו החלטות טובות לגבי החינוך והתחבורה בישראל. ואם לפרט קצת יותר אני חושב שסמוטריץ מצוין, מאוד הייתי שמח לראות אותו ממשיך בתפקיד שר. (פרץ פחות מתאים).
על שני אלו אני סומך הרבה יותר מאשר על אנשים כמו לפיד,יאיר גולן והורביץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 12:07 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אם זו דעתך, אז אני יכול להבין מדוע אתה מצביע לליכוד בלב שלם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 13:15 
גנרל הניצחון בנהריה

שימו לב לראיון של ליברמן מהבוקר בווינט, ציטוט:

"לא אשב עם נתניהו, גנץ לא בשל לראשות הממשלה. לא אשב עם החרדים ולא אצטרף לאף יוזמה פוליטית בתמיכה או בהימנעות הרשימה המשותפת - תקום ממשלה ב200%".

כמו שאמרתי, מי שרוצה בחירות רביעיות שיצביע לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 15:40 
דיקטטור\ית

amiros09 כתב:
אני אנווט כתב:
amiros09 כתב:
אני אנווט כתב:
amiros09 כתב:
קדמון, אשמח שתסביר לי למה ביבי הוא זה שהכניס אותנו לסיטואציה של מערכת בחירות שלישית.
אני באמת לא מבין.
אם אתה מדבר על אחדות, מבחינתי שני הצדדים אשמים.

שאלה מוזרה אמירוס.
הוא הקדים את הבחירות מלכתחילה לפני שנה.
הוא ״זכה״ בבחירות הראשונות ולא הצליח להגיע להסכם קואליציוני.
הוא ״הפסיד״ בבחירות השניות ועדיין קיבל את זכות הראשונים להקים קואליציה ובמקום הקים גוש חוסם.

אתה לא יכול לטעון שאין לו אחריות מכריעה למצב.

1. אם הוא "הפסיד" בבחירות למה הנשיא העניק לו את זכות הראשונים לנסות להקים ממשלה? זו לא זכות ששמורה למנצחים?
2. לאחר כישלון ביבי להרכיב, גנץ קיבל את המנדט ונכשל אף הוא.
3. תסביר לי איך יש לו אחריות מכריעה למצב, הוא מעוניין במערכת בחירות שלישית? הוא לא היה רוצה להרכיב ממשלה? אתה יכול להאשים אותו שאין ממשלת אחדות, מצד שני הוא יכול להגיד אני רציתי, זה הקוקפיט שמסרב לשבת איתי. אני מוכן להגיד שלשני הצדדים אחריות שווה שאין אחדות.

פיספסתי את ההודעה הזו.

לגבי השאלה השלישית, אני מניח שכשהוא התניע את מהלך הקדמת הבחירות הוא לא תכנן על כל הפיאסקו הזה, אבל זה כל העיניין, הוא הניע את זה ואחראי לתוצאות.
שמתי גם הפסיד וגם ניצח במרכאות כי מן הסתם אין מנצחים או מפסידים בסיטואציה ההזויה הזו. אבל אי אפשר להתעלם מהנתונים שהוסיף רוג׳ר:
לקראת הבחירות השניות הוא בלע את כולנו וזהות שהיו שוות בערך 7 מנדטים ולא רק שלא עלה במנדטים הוא הפסיד 300 אלף קולות, ביחס לעצמו הוא בהחלט הפסיד שם מתמטית.

לגבי השאלה הראשונה, הוא קיבל את זכות הראשונים בגלל שיש לו גוש גדול יותר מן הסתם, וזה עוד יותר מבליט את הכשלון האישי שלו.
לפני 20 שנה העם באמת התחלק חצי חצי מבחינת השקפת עולם והפער היה אידיאולוגי, היום הרוב ימני לכאורה והוא עדיין לא מצליח לאגד סביבו רוב ברור, אפילו לא של ח״כ אחד מסכן.
המסקנה היחידה היא שהאישיו זה הוא, לא השקפת העולם שלו, המון אנשים שתומכים במדיניות שלו מאסו בו, זה עובדה שמתבטאת במספרים כאמור.
אני בא ממשפחה שברובה אנשי ליכוד מבטן ולידה, ורובם לא יכולים להצביע לו. הם מסכימים שיש אכיפה בררנית כלפיו, וגם יודעים שהתקשורת מוטה, גם אני אגב.
אבל אנשים לא מפגרים. פשוט רואים שהבנאדם כבר מזמן לא מתנהל כמנהיג שפועל לטובת העם אלא לטובת ההישרדות האישית שלו, וכאן הוא נכשל כמנהיג ולכן אנשים נטשו אותו.

בכל אופן לדעתי אתה יכול ליהיות אופטימי.
למרות הסקירה הגאונית של מייק והתחזית בסופה, אני מאמין שהפעם הוא יצליח לגרד רוב. גנץ חדל אישים מידי וכבר הפך לבדיחה בעצמו, וליברמן אופורטוניסט מידי כדי לא לחשב מסלול מחדש.
אבל זה יהיה סוף עצוב מאוד לשנה מביכה, ראש ממשלה במשפט, קואליציה צרה ולא יציבה מלאת תככים ופשרות, בדיוק מה שהיה לפני שנה.
כמו שאמרתי, להקיא על הפוליטיקאים האלה, וצר לי על העם שהולך שולל אחרי ספינים ודמגוגיה לקלפי בפעם השלישית.
אני יכול רק לקוות שדבר אחד יקרה אחרי כל הקרקס הזה- שינוי שיטת הבחירות והשיטה הקואליציונית שפשוט לא מתאימים למציאות בישראל.

נניח שהוא לא היה מקדים את הבחירות אזי המנדט היה עובר לגנץ, האם גנץ היה מצליח להרכיב ממשלה?
התשובה היא לא, משתי סיבות:
1. ביבי לא יכול היה להקדים את הבחירות אילו גנץ היה יכול להרכיב ממשלה, אחרת לא היה לביבי רוב להקדמה.
2. בבחירות מועד ב' גנץ קיבל את המנדט וכשל.

כך שלמעשה הקדמת הבחירות רק קיצרה את לוחות הזמנים ולא באמת הייתה מונעת מאיתנו בחירות נוספות.

לגבי התזה שלך שאנשים מאסו בביבי ושהוא פועל לטובת הישרדות אישית אגיד כך - אין רוב בעם שחושב כמוך. זה קרוב יותר להיות ההפך (גם לפי התחזית שלך לניצחון שלו). ביבי הוא מנהיג הימין וגם נבחר דמוקרטית רק לפני חודש וחצי להיות כזה. לגבי הישרדות אישית - אני מאמין שכל פוליטיקאי פועל באיזושהי מידה למען הישרדותו האישית. אם יש סקאלה של "הישרדות אישית - טובת הציבור\מדינה" אז דווקא את ביבי הייתי שם קרוב יותר לתחום של טובת הציבור והמדינה מהרבה ראשי מפלגות אחרים.

לגבי התחזית שלך - שוב לא מסכים. לביבי אין סיכוי להגיע ל-61.

רוג׳ר ואני מנינו מכלול סיבות ללמה הוא האחראי הראשי על קרקס הבחירות (זה הרי כל הדיון איתי כרגע, אני לא מציג את גנץ כאלטרנטיבה וכבר אמרתי את זה), ואתה עונה בהודעה הזו רק לטיעון אחד, ומהפחות משמעותיים. אגב גם לזה רוג׳ר כבר ענה שאת הרוב לפיזור הכנסת הוא השיג יחד עם הערבים שהוא כ״כ מבטל. וזה שגנץ נכשל בהזדמנות שהייתה לו גם כתבתי וזה ידוע.

לגבי הטיעון שזה קיצר את לוחות הזמנים, לא הבנתי מה אתה אומר בזה, כאילו זה משהו חיובי?
העם, להבנתי ובעיקר לשיטתך, אמר את דברו בזה שאין הכרעה בין הגושים. אם זה ברור לך אחרי בחירות ראשונות, שניות ושלישיות, אז ברור לך שההכרעה לא תבוא מהעם, והכדור עובר לנבחרי הציבור למצוא פשרה שתאפשר הקמת קואליציה. וגם אם נגיד שמישהו יטען שזה לא רצון העם, בין כה וכה זה התפקיד שלהם- למשול.
בא לומר- העם לא ביקש לקצר לוחות זמנים כדי שנוכל לצאת לעוד מערכת בחירות, העם צריך שיהפכו כל אבן כדי להגיע לפשרה כלשהיא כדי שזה יפסק.
העם לא יצא לרחובות להקדמת הבחירות הראשונות, ולא כדי לקצר את הלו״ז לקראת השניות- אלו מהלכים של קינג ביבי, זו מציאות שאתה אמור לקבל.

אני אומר אחרת, ומשם הטענה שהפעם הוא יצליח לקושש רוב.
קשה לי להאמין שביבי חזה את השתלשלות העיניינים של אי הכרעה כה ארוכה, אבל ברגע שזו היתה המציאות, הוא אימץ מדיניות של מלחמת התשה, ומבחינתו האישית זה ברור למה: קודם כל, כל עוד אין הכרעה- הוא ראש ממשלה מכהן בממשלות מעבר. כל משבר, מבצע או מצב חירום ישאירו אותו בתפקיד והוא ממשיך לנהל את מסע הבחירות מכסא ראש הממשלה הממלכתי, ברור שזה עדיף לו. הוא ידע שהשימוע לא ימנע את הגשת כתב האישום, אולי קיווה למחוק את סעיף השוחד או לפחות תיק אחד, אבל הוא ידע שמערכת הבחירות השניה היא על החסינות למשפט שיהיה. הוא קיווה לקבל רוב אבל מאחר שלא, אין לו ברירה אלא להמשיך ללכת לבחירות- באחדות הוא לא יכול לכהן כשר, וכחול לבן לא יתנו לו כהונה ראשונה.
כשיקבל מנדט מהעם אין מניעה להמשיך לכהן עד גזר הדין, ויש בידו מספיק כלים כדי למשוך את המשפט במשך כמה שנים לפחות.

וברקע, הוא גם ידע שכל מה שעבד לטובתו של גנץ היה העובדה שהוא דם חדש ולא דבקה בו שררה, אך כמובן שככל שיעבור הזמן, הקלף הזה יהיה חלש יותר.
הוא יודע שהוא פוליטיקאי וקמפיינר טוב יותר מגנץ, וככל שיעבור זמן, הוא יפיל את עצמו- מה שאכן קורה במציאות.
כחול לבן מצליחה להוציא מעצמה קמפיין כ״כ מאוס וגרוע, וגנץ עצמו נראה בכל יום שעובר כאילו עוד רגע מאבחנים אצלו אלצהיימר, וזו הסיבה שאני מנבא שכל זה יתנקז לרוב זעום בסופו של דבר, אם לא במערכה השלישית אז ברביעית. כל מה שהוא צריך להמשיך לעשות זה לדבוק בגוש החוסם במקום אחדות, ולתת לנסיונו, ומנגד לחוסר הישע של יריבו לעשות את שלהם. בסוף זה יעבוד.

אגב הציטוט של ליברמן שהבאת משקף את אחיזת העיניים של כל המצב בצורה מעולה, וזו בדיוק הסיבה שאני טוען שאסור בכלל לקחת חלק בפארסה.
במשפט אחד הוא אומר לא לביבי, לא לגנץ, לא לחרדים ולא לערבים, אבל שתהיה ממשלה ב200%... אבסורד מוחלט. אבל המצב כבר כ״כ הזוי שאף אחד לא מייחס לכך חשיבות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 16:13 
גנרל הניצחון בנהריה

מסכים עם רוב דבריך, ומקווה שאתה צודק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 16:48 
דיקטטור\ית

לגבי מה שאמרת על ההתנשאות על תומכי ביבי, קודם כל אתה 100% צודק.
אבל אם יש משהו שהעשור האחרון הוכיח זה שהתקשורת המוטה כבר עושה את זה בצורה כ״כ שקופה שזה כבר נותן את האימפקט ההפוך-
דלק ומוטיבציה להשיב מלחמה לגיטימית בקמפיין התקשורתי המוגזם נגדו.
עם זאת,יש למטבע הזה גם צד שני ואנסה להסביר למה אני מתכוון.

הסברת יפה את העמדה שלך בהודעות האחרונות, ולכן העמדה שלך ברורה לגמרי ברמת המדיניות.
גם אם יש דברים נקודתיים שאתה לא מסכים איתם, יש לך הסבר לוגי ללמה הגוש שאתה בעדו מתאים יותר ברמת המצע והביצוע, כפי שאתה תופס את הדברים.
אבל שאנחנו מגיעים לאיש עצמו, הטענות שלך יותר ריגשיות ו/או בנויות על הנחות מוקדמות. תחשוב על זה.
הצטרפתי לדיון כדי להביע את דעתי שביבי איבד את עצמו וכשל- כמנהיג. ישר שאלת למי אני כן מצביע והסברתי לך שאני לא תומך בגנץ, איווט, והשאר.
בכל זאת, כל התשובות שלך בדיון איתי על ביבי כמנהיג, או האחריות שלו למצב הנוכחי הן בדרך השלילה על גנץ, למרות שלא העמדתי אותו כאלטרנטיבה מבחינתי.
אני מאוכזב מהמנהיג הקיים שנמצא פה, לא דיברתי עוד על המדיניות, או על היריבים. אפילו אמרתי שבאין ברירה הייתי בוחר בביבי.

אני יכול לומר שככל שעברו השנים בכהונות האחרונות שלו הערכתי אותו יותר ויותר מבחינת מדיניות.
לפני שנה אם היית שואל אותי על הבחירות, הייתי אומר שהוא סך הכל מחפש לשפר עמדות בשביל קואליציה משילה יותר, לא היו לי תלונות מיוחדות אליו.
מה שראיתי ממנו בשנה האחרונה גורם לי לפקפק במניעים שלו, וגם מאיר לי חלק מההתנהלות שלו בשנים האחרונות באור אחר.

אני בטח לא חושב שאתה מכושף, או חלילה בעל השקפה צומצמת או משהו כזה.
לדעתי, בשלב מסויים לפני כמה שנים, ביבי שם את הישרדותו האישית לפני חובותיו כמנהיג, וזו הביקורת שלי עליו.
אם תרצה להתדיין על למה אני אומר את זה בלי להעמיד את זה מול גנץ/שמאלנים/תקשורת וכו׳, אני אשמח להסביר לך את דעתי.
כל עוד הויכוח הוא על ביבי מול גנץ, ביבי מול איווט וכו׳, עדיף לנהל אותו מול מי שתומך בהם, לא נראה לי שאני יכול להוסיף משהו שלא אומרים אחרים.
יש מקום לדבר על מנהיג שסרח (לעניות דעתי כמובן) כנושא עקרוני גם בלי לתמוך בדביל התורן שמתמודד מולו.
מי שמפספס את זה ״שבוי״ בדיוק כמו כל אלו ש״שבויים״ בלהיות אנטי ביבי באופן גורף בלי קשר למה שמתרחש, ומתפתח במציאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 17:59 
גנרל הניצחון בנהריה

שוב, אני מסכים עם רוב דבריך.
גם לי יש ביקורת כלפי ביבי, ויש לי הרגשה (מבלי להיכנס לדיון מפורט) שהביקורת שלי כלפיו אפילו קשה יותר משלך.
גם בנושאים שקשורים במה שאתה מכנה "הישרדות אישית" ובאופי שלו כמנהיג וגם בנושאי מדיניות.

בניגוד אליך, אני לא מסוגל לא להצביע וכמובן שאין לי השפעה מי יהיו המועמדים, גם בתוך הימין וגם מחוץ לימין.
כל שנותר לי הוא לבחון את האלטרנטיבות השונות (מבלי שמכשפים אותי כמובן) ולבחור באופציה שהכי קרובה לתפיסה שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2020, 21:05 
דיקטטור\ית

תקראו לזה איך שתרצו, ימין.. מחוץ לימין.. שמאל.. מרכז דבר אחד ברור לכולם.

אף אחד לא מדבר על 'שלום' או מלחמה, כלומר.. כולם מדברים ומבטיחים עם סיסמאות וכל הבבל"ת אבל אף 'אחד' או אף 'מפלגה' לא באמת שולטים בנתון הזה בעיקר כי.. קודם כל יש צד שני לענייו ו.. דבר שני אמנם קטש אמר זאת לאחרונה בפודקאסט אבח שום דבר לא חדש בדבריו, כל הנושאים האלה שכולם מתקשקשים עליהם ומזלזלים באנטליגנציה של בוחריהם כל כך תלויים בכוחות הרבה יותר חזקים מישראל או מהפלסטינאים וכן.. גם מהחמאס שלהבטיח כל מיני הבטחות סרק זה בולשיט אחד גדול.

אנחנו צריכים להתמקד בכאן ועכשיו, ביומיום שלנו, בדברים הפשוטים והתזה שלי מאוד פשוטה בעניין, עזבו רגע שטיפות מוח, בכל השמות שנתנו להן פה, עזבו גאון תקשורת, עזבו בצד גם את כל הפיתולים וההיתולים של ביבי, כולל הספינים היומיומיים.. בשורה התחתונה היה פה שלטון 10 שנים בראשות של רוה"מ למשך כל התקופה, שלטון ששרד מלא מערכות בחירות ב-10-11 השנים האחרונות (עצרתי ספירה ב-6..)

האם השלטון הזה עשה משהו למען היומיום שלנו? אפשר להתווכח האם המצב נעשה רע יותר אבל זה שוב ייקח אותנו לדעות ימין/שמאל.. האם המצב נשאר התקדם? הרווחה שלנו? יוקר המחיה? בואו נדבר רגע על הדברים הפשוטים.. בטחון כלכלי? ביטחון פנים? יוקר המחיה? התרבות? החברה בכללותה? הסולידריות? הערבות ההדדית?

תנו לי סיבה אחת למה להצביע לאותו השלטון פעם נוספת?! אחת! למה? כי אין מישהו אחר? די..נו.. תעשו לי טובה, התזה הזאת היא עוד סוג של ספין.

בכוונה לא כתבתי בפוסט הנוכחי מילה על כתבי אישום, על טירלולים, על דיקטטורה, לא רק מתוך כבוד לאמיר היקר.

אני חושב שהלכנו לאחור בהרבה מהנקודות שהעליתי אבל די לי בהסכמת רובם המכריע של חברי הימניים הביביסטים על כך שלא התקדמנו אלא נשארנו במקום, בפאקינג עשור, כדי להכריע את דעתו של כל אדם שהגיע הזמן שהשלטון הזה יתחלף ולא משנה לי אם ביבי יהיה בראשו, ארדואן, חסן נאסראללה או מהטמה גאנדי זצ"ל בקואליציה משותפת עם הדלאי למה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2020, 02:39 
דיקטטור\ית

אם אתה מתעקש אז התל"ג לנפש כמעט הכפיל את עצמו מאז שנתניהו חזר לשלטון ולאחרונה התבשרנו שהוא גם עבר גם כמה כלכלות שוליות כמו בריטניה, צרפת ויפן. אנחנו רק איזה 2000$ מאחורי דויטשלנד אמנם, אבל הם במגמת ירידה ואנחנו בעלייה אז עוד שנה-שנתיים אפשר לסגור גם את הפער הזה. למרות ששום דבר לא וודאי כמובן, בכל זאת עם ישראל עלול לבחור ביודעין במפלגה ששמה את ניסנקורן כאישיות הכלכלית הכי בכירה שלה. שיהיה לנו בהצלחה

בכלל אני מוצא את הזלזול פה באנשי הליכוד סביב נתניהו די משונה בהתחשב שברשימה של הטוענים לכתר יש אחת שחושבת שצריך היה להשאיר את הגז באדמה או, ובכן, יאיר לפיד. אבל אני מניח שזה די הגיוני עבור אנשים שחושבים שמפלגת גנרלים שלא עורכת בחירות פנימיות והדחליל הלא נבחר שעומד בראשה וטוען שהוא בעד שהמערכת המשפטית - זו שלא נבחרה ע"י הציבור - תהיה עליונה על המערכת הפוליטית, דווקא היא זו שתציל את הדמוקרטיה.. נו, חייבים להעריך את האירוניה. בני גנץ, שכנראה פספס איזה שיעור או שניים באזרחות, מבקש מאיתנו להצביע לו אבל לפי ההגיון שלו אנחנו בעצם נצביע לדינה זילבר.

בנושא הזה צריך להגיד שנתניהו תמיד היה סמרטוט מול שלטון הפקידים עד שזה הגיע לעניין האישי המשפטי שלו, אבל זה מה יש ועם זה צריך לנצח, למי שאכפת מהדמוקרטיה הישראלית לפחות. המינוי של אוחנה לשר המשפטים היה נהדר וזה תענוג לראות אותו מטריל את הכנופייה בתוך הפרקליטות וחושף את ערוותם, אבל אני בעיקר מצפה לראות אותו כשר בממשלה נבחרת ולא ממשלת מעבר מה שיתן לו לגיטמציה לעשות רפורמות חשובות והכרחיות. אגב, בניגוד לטענות של מהנדסי התודעה בתקשורת העניין הזה לגמרי אידיאולוגי עבורו, הוא הגיש הצעת חוק בעניין היועצים המשפטיים עוד כח"כ צעיר הרבה לפני שנכנסנו לסחרור הזה של תיקי נתניהו.
הדבר הכי חשוב היום לתפיסתי זה לטפל בטרללת שהביא עלינו הפוליטקאי בתחפושת, הפיראט המשפטי אהרון ברק - בכל זאת, אם רק לפני שבועיים בית המשפט העליון יכל במחי החלטה, לא סבירה ומרחיקת לכת שפשוט מתעלמת במופגן מכוונת המחוקק, לחוקק לנו הלכה למעשה חוק הגירה שתקף לאיזה חצי מיליארד אנשים ממדינות מוסלמיות או אפריקאיות שנהוג לעשות בהן מילת נשים אז באמת שחבל על הזמן. ועוד על סמך מקרה מופרך לחלוטין שבו בני זוג מסתננים מחוף השנהב שהגישו בקשות מקלט שונות ומשונות שנדחו על הסף ורק לאחר שמיצו את כל הליכי הסרק נזכרו לשלוף טענה חדשה - הם חוששים מהסבתא של הילדה שלהם שתכריח אותה לעשות מילת נשים... אמנם מדינה די גדולה חוף השנהב, רק איזה 25 מיליון אנשים, אבל לא גדולה מספיק בשביל לברוח מהסבתא כנראה.
מילת נשים זה כמובן עסק לא נעים בכלל, אבל לא נראה לי סביר שמדינת ישראל תהיה הפתרון לבעיה חברתית-תרבותית של העולם המוסלמי או יבשת אפריקה, במיוחד בהתחשב בכך שמילת נשים היא בכלל לא חוקית בחוף השנהב (ואנשים אף הועמדו לכך לדין) אבל דווקא בדמוקרטיה המתאבדת שלנו אין שום חוק בנושא ועד כמה שאנחנו יודעים זה נוהג שעדין מקיימים כל מיני שבטים בדואים בישראל וכנראה גם כמה וכמה שוהים בדרום ת"א הכבושה.. ככה שהאבסורד פה הוא עצום והאקטיבזם הפרוגרסיבי בבית המשפט העליון זקוק לקצת ריסון הכרחי. ולכן, בין היתר, קל מאוד להעדיף את השלטון הנוכחי על כל החסרונות האמיתיים (והמדומיינים) שלו ע"פ מפלגה שמבקשת להרכין ראש בפני השליטים האמיתיים, מסתבר

ואחרי שאכלתי את הראש צריך לציין שכנראה יותר קריטי עבורנו שהקאפו המרקסיסט לא יהפוך בטעות לנשיא ארה"ב במקום טראמפ, יש מצב שיהיה לזה יותר השלכות על החיים שלנו בטווח הארוך מאשר מי יבחר כאן לראש ממשלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2020, 04:30 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

אמירוס , רק שאלה (שממחישה את הטענה שלי שמערכת הבחירות שמתמקדת בימין ושמאל היא בדיחה )
אמרת כאן באחד ההודעות שלך שאתה סומך על ביבי והממשלה שלו ברמה המדינית (כי אנשים בשמאל רצו להחרים את טראמפ וביבי לא רצה)
ומצד שני אתה גם אומר שאתה יודע שיש הרבה דברים לא טובים שמגיעים עם ביבי בנושאים פנימיים כמו דת ומדינה גזענות וכו...
אבל אתה חושב שהנושאים הללו הם לא ברי תיקון ללא קשר לגוף שיזכה בבחירות.

אני יכול להסיק מכך שאתה חושב שברמה המדינית יש השפעה מכרעת לממשלה בישראל ?
אתה חושב שביבי וגנץ יפעלו משמעותית שונה בכל נושאי הביטחון ?
בגלל שאין דוגמה לזה , אני לא יכול לתת לך דוגמה , אבל אני אגיד שלדעתי אין הבדל בכלל בין מה שיקרה פה מדינית לביבי או לגנץ
טראמפ נתן תוכנית , 2 האישים יקבלו אותה כמו שהיא
הפלסטינאים לא יקבלו אותה
לא תהיה בניה
תהיה החלת ריבונות אפסית עד בינונית (בטוח לא מה שאנשי הימין מתכננים )
וגם זה יקרה רק כשטראמפ יחליט שזה קורה וללא קשר אמיתי לרצון הממשלה שלנו

זאת היתה הכוונה שלי כשאמרתי שהקסם של ביבי הוא שאנחנו מדברים על ימין ושמאל
וזה אגב עובד גם על הצד השמאלי יותר של הפוליטיקה (מצביעי גנץ )
גם לגנץ אין שום דבר לחדש או למכור או לעשות טוב יותר

גנץ לא יעשה שלום ולא ילחם בחמאס (כמו שהוא לא ניצח את החמאס כרמטכל )
ביבי לא יעשה מלחמה ואם צריך יעשה וויתורים לפלסטינאים (כמו שהוא עשה כשאמרו לו לעשות את זה בהסכמי Y )
אז כן , בנט הוא ימין אמיתי והוא מסוגל להצביע נגד תוכנית טראמפ אם זה לא מה שהוא חושב
ובאותה צורה גם בעבודה גשר מרץ יש כמה שמאלניים אמיתיים שיכולים להצביע ע"פ השקפת עולמם

אבל הגוש הענקי של הליכוד , ליברמן וכחול לבן יעשו בדיוק את אותו הדבר
והגוש החרדי יעשה מה שיבקשו ממנו במחיר המתאים
אגב (אני אגיד את למרות שיש סיכוי להשמע גזען) , לדעתי החיבור של ביבי לחרדים לפחות מבחינת החרדים הוא לא חיבור ערכי.
הוא בעיקר קורה כי הגוש שמצביע לביבי הוא יותר פתוח לנושאי דת וכל אפשר בצורה טובה יותר לסחוט כספים.
אם יציעו להם הצעה כלכלית טובה יותר במקום אחר הם ילכו בלי להניד עפעף.

אנחנו הולכים פה למערכת בחירות שלישית על כלום ולהרגשתי נלך גם לרביעית על אותו הכלום !

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2020, 08:21 
השרת של האתר - עושה גם פאנלים!
סמל אישי של המשתמש

N.T.K כתב:
הקסם של ביבי הוא שאנחנו מדברים על ימין ושמאל !

6+

אין בארץ שמאל ! כולם ימניים יותר או עוד יותר.
זה מתחיל בימין קיצוני, גזעני ופשיסטי, ממשיך לימין דתי, לימין שפעם היה ליברלי, לימין ביטחוני, לימין חרדי, לימין חברתי, ולימין ערבי.
יש אולי שני חכ"ים קומוניסטיים אמיתיים, אין סוציאליסטים - יש רק קפיטליסטים "רכים", קפיטליסטים במסווה חברתי וקפיטליסטים חזיריים (הרב המכריע).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2020, 12:46 
דיקטטור\ית

amiros09 כתב:
שוב, אני מסכים עם רוב דבריך.
גם לי יש ביקורת כלפי ביבי, ויש לי הרגשה (מבלי להיכנס לדיון מפורט) שהביקורת שלי כלפיו אפילו קשה יותר משלך.
גם בנושאים שקשורים במה שאתה מכנה "הישרדות אישית" ובאופי שלו כמנהיג וגם בנושאי מדיניות.

בניגוד אליך, אני לא מסוגל לא להצביע וכמובן שאין לי השפעה מי יהיו המועמדים, גם בתוך הימין וגם מחוץ לימין.
כל שנותר לי הוא לבחון את האלטרנטיבות השונות (מבלי שמכשפים אותי כמובן) ולבחור באופציה שהכי קרובה לתפיסה שלי.

מבין מה אתה אומר.
מי יתן והקרקס הזה יגמר בסבב השלישי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 11:07 
גנרל הניצחון בנהריה

אברי גלעד מסביר בטור שלו יותר טוב ממני למה אסור להצביע לליברמן, מוקדש לכם מייקי וקדמון:

גדול

לקראת הבחירות השלישיות ברצף שנציין השבוע, בואו נעשה את זה פשוט.

הדמוקרטיה הישראלית, שהיתה חסונה ובועטת, היא היום חלשה ומאוימת. הבחירות הרביעיות, שעליהן מדברים בחצי חיוך הפוליטיקאים והפרשנים כאילו הן כבר כאן, אינן עוד אירוע זניח בלוח השנה, אלא סימן שאנחנו מרחק קצר מאוד משלטון דמו־טוטליטרי, שעלול לעלות אם הדמוקרטיה לא תתעשת ותיתן שלטון יציב ומתפקד לכמה שנים טובות.

ואני, אחרון הפרשנים, אומר כך: בבחירות האלה אין מקום להתייפייפות ולאמירת "אני לא מצביע אסטרטגי". בבחירות האלה חייבים הכרעה, לכאן או לכאן. כמעט לא משנה לאן, העיקר שתוקם ממשלה.

לכן, בעיניי, חייב כל בוחר להחליט בפשטות. אם רוצה שנתניהו יהיה ראש הממשלה, על כל היתרונות העצומים שיש בזה ועל כל הקשיים המהותיים שזה מביא, יצביע מחל. לא בנט ולא ש"ס, לא בן גביר ולא ליצמן. רק מחל. ואם רוצה כבוד הבוחר/ת שביבי יסיים את כהונתו ויפנה את מקומו לגנץ, שלא ברור מה הוא יודע לעשות אבל ברור שהוא אינו ביבי, יצביע כחול לבן. לא העבודה־גשר־מרצ, לא ליברמן, ואפילו לא המשותפת.

אין לנו זמן לשטויות, אין פנאי לדקויות. הבחירות האלה הן על דבר אחד בלבד: ביבי או לא ביבי, והתשובה חייבת להיות מובהקת. לא ייתכן להצביע כפי שהצבענו בבחירות הקודמות ושתתקבל תוצאה אחרת. חייבים לעשות ויתורים, אפילו כואבים, רק שנדע כבר אם רוב העם מעוניין בהמשך כהונתו של בנימין, או מעוניין להחליפו בבני.

לא ייתכן שעם פרסום התוצאות, ביום שני בערב, יתחיל שוב הוויכוח המעייף אם גודל המפלגה הוא הקובע או גודל הגוש. לא אפשרי ששוב יתחילו משאים ומתנים לפירוק גושים לחלקיקיהם תמורת אתננים דמיוניים ומושחתים. בבחירות האלו אנחנו, האזרחים, יכולים להוביל במקום להיות מובלים, להנהיג במקום להיות מונהגים. צריך לארגן לעצמנו מציאות דו־מפלגתית ולו לפעם אחת, כדי להוציא את הג'יפון הישראלי מהבוץ.

ולבוחרים הערבים אני אומר: משעה שבל"ד בתוך המשותפת, כמה שתתחזקו, ככה תיחלשו. מבחינת הציבור היהודי, למעט כמה מבולבלים, הצבעה למשותפת היא הצבעה בעד רצח יהודים כמכשיר פוליטי. לכן ככל שהמשותפת תהיה גדולה, ככה תודרו יותר, תופלו יותר, תתרחקו יותר מהמקום הטבעי שלכם בתוך מערכות השלטון הישראליות. תתעלו, אני אומר, הצביעו ליכוד או כחול לבן, ותהיו חלק אמיתי מההצלחה הישראלית, ולא אאוטסיידרים שעומדים מבחוץ ומייחלים למותה.

ובעזרת השם, נקום בשלישי בבוקר למציאות חדשה, שבה יש מנצח ויש מפסיד, ונהיה כבר מאחורי הפרק המביך הזה בתולדותינו, ונוכל שוב להיפרד למפלגות זעירות ולרסיסי תנועות.

ביום שני תחשבו בגדול. בהצלחה עם זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 11:23 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

כן, תקשיבו לאברי 'ברדוגו' גלעד, עוד ביביסט שבטוח שהמדינה תיחרב אם המושחת מבלפור ורעייתו המורשעת בפלילים (פרשת הזמנת הארוחות למעון רוה"מ, משלמת את הקנס בפריסה ל-11 תשלומים) יפנו את משכנם בירושלים.

הוא לא קורא שלא להצביע לליברמן, הוא פשוט משקשק מהבית ספר שליברמן עושה לנתניהו, מכך שהוא עומד על העקרונות של בוחריו ויציב על 7-8 מנדטים, מכך שהוא הימין הליברלי היחידי, מכך שהוא מציב מראה מול הפייק חיבוק של הליכוד החילוני עם החרדים הגזלנים.

קדמון, מחזק את ידך, ליברמן בולדוזר, ואם לא הייתי דבק ב"להצביע למפלגה הגדולה שאיננה ביבי", כנראה שהייתי הולך איתו.
אם חס וחלילה בל"ד יקבלו 61 (ביבי-ליצמן-דרעי), הנאשם יהיה סחיט כמו לימון ויבנה קואליציית חוק צרפתי ראס בן אימו גם יצטרך לפנות את הוד השרון תמורת עוד מיליארדים לישיבות, וזה פשוט יהיה אסון.

Да Либерман!

נ.ב
מה שגם שהוצאת את דבריו של אברי מהקשרם. הוא לא אומר שלא להצביע רק לליברמן באיזהשהוא פוקוס מיוחד, אלא לכל מפלגה שאיננה הליכוד וכחול לבן, והוא מונה את ליברמן בגוש כחול לבן, מה שלא מדויק, אבל נוח להצגה לצד אחד של המפה הפוליטית.
שזה הזוי, כי למצביעים ימניים++ ושמאלנים++, אין מה לחפש במפלגות הגדולות. בסה"כ 2 מפלגות מרכז. מה למצביעים של המשותפת בכחול לבן, ומה למצביעים החרדים אצל הליכוד, שלא נדבר על מצביעי פרץ וסמוטריץ, מזכיר שבליכוד יש ח"כ שהוא אף שר, הומו מוצהר עם 2 ילדים בעזרת פונדקאות. פוסט דבילי שמוחק מיעוטים ומתעלם מזה שלליכוד אין נציג חרדי אחד, ולכחול לבן אין נציג ערבי אחד.
נ.ב 2:
הטור הזה התפרסם בעיתון 'ישראל היום'. נראה לי שאתם מבינים למה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 12:16 
גנרל הניצחון בנהריה

קודם כל אתה צודק שההתמקדות שלו לא דווקא בליברמן, אבל הרעיון שדיברתי עליו הוא אותו רעיון. אמרתי למייקי שיצביע כחולבן בדיוק מהסיבה שאסור שיהיו פה בחירות רביעיות.

דבר שני, אני די בטוח שאברי ברדוגו גלעד לא מצביע נתניהו. היו לו גם כמה פוסטים בחצי שנה האחרונה שהם לגמרי אנטי נתניהו.
אבל גם אם כן, אז מה? זה לא שהוא קורא בפוסט הזה להצביע ליכוד.
אברי (וגם אני) חושב שחייבים שתהיה הכרעה, וכדי שתהיה כזו חייבים שלצד כלשהו, גנץ או ביבי, יהיו 61 מושבים.
מנסיון העבר הקרוב, וגם מלהקשיב להצהרותיו של ליברמן, די ברור (וזו גם עובדה בשטח) שליברמן חזק = אין הכרעה = בחירות נוספות.

אז כל מה שאני אומר זה תבחרו פאקינג צד. גם אם זה צד שהוא אנטי ביבי או שמאל קיצוני כמו מרצ אפילו.
אין אידיליה, מה שליברמן רוצה (לא חרדים, לא ערבים, לא מרצ, לא ביבי) לא עובד במבחן המציאות.

תבחרו פאקינג צד !

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 12:23 
גנרל הניצחון בנהריה

ועכשיו מייסון, בגלל שקצת עצבנת אותי בתגובה שלך.

אני מבקש שתסביר לי במטותא, איך " אברי-ברדוגו-גלעד, עוד ביביסט, שבטוח שמדינה תיחרב ללא המושחת מבלפור ורעייתו העבריינית" כותב רק לפני חצי שנה טקסט כזה:

התמכרות

כמו בכל התמכרות, בהתחלה זה היה טוב. טוב מאד. תחושה שמצאנו מה טוב לנו והלוואי שזה ימשך לעולם. אחר כך זה התחיל לעלות ביוקר, אבל עדיין עשה טוב, אז שילמנו וסתמנו. אחר כך זה התחיל לעשות פחות טוב, המחירים התחילו להתברר, אבל כבר היינו מכורים. רבנו בגלל ההתמכרות עם אנשים, יצאו לנו מהפה מילים שלא הבנו מי שם אותן שם בכלל, אבל הפחד מלהפסיק היה חזק מהכל. אז המשכנו וקיווינו שנסתדר עם זה. אחר כך המחיר נהיה בלתי נסבל, השחתה מוחלטת של כל מה שגדלנו עליו, אבל אנחנו כבר עמוק בפנים, רק עוד מנה, רק עוד תקופה אחת ודי.

ההתמכרות הזאת הורגת אותנו. צריך להיגמל. נודה על הטוב, נזכור את הרע, נתגעגע לעוד מנה אחת, אולי אפילו כל החיים. התחליף יהיה דהוי, אבל לאט לאט נשתקם ונצמיח משהו חדש. יש חיים אחרי.

צריך להיגמל מנתניהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 12:28 
גנרל הניצחון בנהריה

אתה נקטת פה מייסון בטקטיקה ידועה של רוב השמאלנים, ואיני מכנה אותך שמאלני (לא שיש בזה משהו רע) כי אני יודע שאינך מגדיר את עצמך כשמאלני.
הטקטיקה אומרת - בואו לא נגיב לעניין אלא לגופו של כותב ונוסיף טינופים על ביבי. ושרה, כמובן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 12:28 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

"תבחרו פאקינג צד" = בואו נמוסס את הכוח של ליברמן שמורכב מ-5 מנדטים של ימניים ועוד 2-3 מנדטיים של יושבים על הגדר.
במילים אחרות = ליברמן הוא המחסום האחרון שעומד בין תאגיד ביבי לממשלת הבובות שלו.
הרי אם כל מצביעי ליברמן יבחרו צד, הרוב יהיה במה שנקרא "גוש הימין". אז ברור שהמאמצים של הימניים היא לפרק את ליברמן מכוחו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 12:31 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

עבור ביבי ליברמן הוא פצע בתחת, פיסורה חמורה שלא מאפשרת לשבת ולעשות צרכים או להעביר יום בלי כאב חד.
כחול לבן זה כמו מיגרנה, זה קיים שם, פעם בכמה זמן מכאיב ומציק אבל אפשר לחיות אם זה.
ברור שעדיף לחזק את המיגרנה על חשבון הפיסורה והטחור החיצוני.
זה לא באמת "חיזוק הדמוקרטיה", אלא החלשת הכאב הבלתי נסבל בתחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 12:55 
גנרל הניצחון בנהריה

למה להסתכל על הכל מהזווית של ביבי?
דווקא אני לא בטוח שרוב מי שמצביע ליברמן יצביע ליכוד, ראה אותך וקדמון, אין סיכוי שתצביעו ליכוד ואני קראתי לכם להצביע גנץ. רק לא עוד בחירות.
וחוצמזה, אם רוב מצביעי ליברמן שייכים לצד הימני, אז שהימין ינצח. זו לא דמוקרטיה?
למה ללכת ראש בקיר לבחירות נוספות? ואם כבר לדבר בתור ביביסט, תצביעו ליברמן. יהיו בחירות רביעיות. על ה *** של הביביסטים ושל ביבי. כל עוד זה כך ביבי רוהמ. הימין בשלטון. נכון, זה שוחק את ביבי, בטח עם המשפט. אבל זה שוחק גם את גנץ הטפלון והקוקפיט שלו.
בחירות רביעיות גרועות לכולם, אבל לביבי קצת פחות. הוא בבלפור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 13:17 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אז מה רע, בוא נמשיך גם עם בחירות חמישיות ושישיות.
ביבי ממשיך להיות ראש הממשלה, התל"ג עולה ועולה, והשרים הבכירים כולם ממפלגות הימין. שר החינוך עם כיפה, שר הביטחון עם כיפה, שר המשפטים הוא ליכודניק אנטי ממסדי, שר הבריאות הוא חרדי, שרת התרבות היא ליכודניקית ושר התחבורה חובש כיפה גם.
במידה רבה ליברמן שומר על הסטאטוס קוו שבו ביבי מכהן ומנווט את הספינה עם כל החברים הנאמנים.
אני חושב שביבי צריך לשלוח לו פרחים, אתה לא חושב?
ליברמן הוא זה שדה פקטו ממשיך את הכהונה של ביבי.
מאיפה כל השנאה הזו אליו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 13:27 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

א'. אברי גלעד הוא לא הביביבסט הראשון שיוצא נגד השליט. גם רילקין ביקר אותו לא פעם. גם בועז גולן קרא לרפיסות מול עזה "ממשלה דמיקולו", ממש בשבוע שעבר. הם עדיין שופרות ב-150% משרה, למרות הדברים הללו. אז טקסט ההתמכרות לא עושה עליי רושם.

ב'. הקריאות "תבחרו פאקינג צד" נוחות רק ל"צד" אחד, וזה כמובן לגוש של רק ביבי. אתם מסתתרים מאחורי "צד", ומאחורי הצהרות הנאמנות המבדרות של כל סיעות הדתיים/חרדיים (אפשר לנגב עם המסמך הזה ת'תחת, אם הם רציניים שישימו כל ח"כ מיליון שקל שהם לא נכנסים עם גנץ לממשלה), משחקים אותה "צד" וקוראים גם לצד השני "צד", שוב, רק כי זה נוח קמפיינית. "הצד" האיתן, העלאק ימין חזק, היהודי מסורתי, הנאמן לישראל וליהדות, מול "הצד" השני, העוכר ישראל, אוהב ערבים, מוסר שטחים, אוכל שרצים.

האת המרה היא, שלא החרדים ולא המשיחיים באמת בצד של הליכוד. טוב, אולי ימינה (או בשמם האמיתי: בובות הוודו של ביבי) כן. אבל החרדים, לא נמצאים ב"צד" שלכם. הם נמצאים "בצד" שנותן להם יותר. הם ימניים כמו שאני צנצנת ומבינים בביטחון, חינוך, כלכלה, בריאות כמו שאני מבין במסעדות דגים. כנ"ל לגבי הערבים. הם לא "בצד" של כחול לבן, ובדיוק כמו שביבי השתמש בערבים כדי להפיל את ממשלת רבין, לפזר את הכנסת, למנות מבקר מדינה, ועוד ועוד, כך גם כחול לבן, ישתמשו ויזרקו. אין שום היתכנות לשום שיתוף פעולה איתם, וטוב שכך, שיחליפו הנהגה ואז יהיה מה לדבר. לא רק ל"צד" שלך מותר כאשר זה נוח לו. כעת ל"צד" שלי זה נוח להשתמש במשותפת, באסה לך; הם הולכים להגיע ל-15 מנדטים. אבל מפה ועד להכניס אותם "לצד", זה רק בדימיון, ובקמפיין (המאוד מוצלח, כבר פעם שלישית ברצף יש לומר) של צוות המדיה-שיווק של ביבי (יונתן אוריך וטופז לוק, עם כמה שהם חרא של ילדים מחוצ'קנים, עושים עבודה קטלנית, לצערי).

ג'. ליברמן לשון המאזניים, לא שייך לשום "צד", אחרי שהיה בצד של הליכוד במשך 20 שנה (ושים לב שפה אני מוריד את הגרשיים. ליברמן באמת, באמת, באמת, בצד של הליכוד - של הליכוד! - לא של ביבי, יש הבדל) והבין מה קורה שם עם המשפחה המטורפת משולחת הרסן בד בבד עם הקריצה היותר מידי מוגזמת לחרדים, והחליט לשים לזה סוף. לפיכך, כל ניסיון שלך, או של כותבי טורים לעיתון התעמולה ולא משנה כמה סלבס הם, ייזכה לתגובה המזלזלת שלי.

ד'. דא ליברמן! אתה סתם משכנע אותי להצביע לו, כמו שאני באמת רוצה. לכחול לבן יש הסכם עודפים עם האיחוד בשמאל, ככה שאמור להיות שם בסדר סה"כ כל עודפי המנדטים. אולי כן שווה לתמוך בליברמן, אחליט בשני מאחורי הפרגוד.

ה'. למרות כל זה, התרחיש הכי טוב עבורי כיום, הוא ממשלת אחדות בין הליכוד וכחול לבן עם קווי ייסוד שפויים.
כל צד שמוכן לקבל את קווי היסוד שישורטטו, מהחרדים (אין לי דבר וחצי דבר נגדם, אם הם יסכימו לתחב"צ ומרכולים בשבת בריכוזים חילוניים, נישואין אזרחיים למי שרוצה לצד הטקס שמונהג כיום, ועוד ועוד, שייכנסו לממשלה כמו מלכים ויהיו איזה שרים שרק ירצו. אבל מה שחשוב זה קווי הייסוד), דרך פרץ-סמוטריץ, ועד לעבודה-מרצ, אהלן וסהלן.

נערך לאחרונה על ידי RoGeR MaSoN בתאריך 29 פברואר 2020, 13:32, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 13:30 
גנרל הניצחון בנהריה

Mike 10 כתב:
אז מה רע, בוא נמשיך גם עם בחירות חמישיות ושישיות.
ביבי ממשיך להיות ראש הממשלה, התל"ג עולה ועולה, והשרים הבכירים כולם ממפלגות הימין. שר החינוך עם כיפה, שר הביטחון עם כיפה, שר המשפטים הוא ליכודניק אנטי ממסדי, שר הבריאות הוא חרדי, שרת התרבות היא ליכודניקית ושר התחבורה חובש כיפה גם.
במידה רבה ליברמן שומר על הסטאטוס קוו שבו ביבי מכהן ומנווט את הספינה עם כל החברים הנאמנים.
אני חושב שביבי צריך לשלוח לו פרחים, אתה לא חושב?
ליברמן הוא זה שדה פקטו ממשיך את הכהונה של ביבי.
מאיפה כל השנאה הזו אליו?

מייקי אתה מפספס, תקרא שוב. אני חושב שאסור להגיע למצב של בחירות רביעיות. גם אם זה אומר שביבי יפסיד.
אין עניין של שנאה לליברמן. פשוט כשליברמן חזק, עובדתית זה גורם לבחירות נוספות (אנטי ביבי, גנץ לא בשל, אנטי חרדים, אנטיי ערבים, אנטי מרצ)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 13:35 
גנרל הניצחון בנהריה

מה אני אגיד לך מייסון, דא ליברמן.

מעניין אותי אם אתה מכנה גם את ידיעות אחרונות והארץ עיתוני תעמולה.
מעניין גם אם היית מכנה את רביד, דרוקר גליקמן ואחרים "שופרות" כמו שאתה מכנה את ברדוגו, סגל, גלעד וכו`

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 13:36 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

מציע לכל אלו שטוענים שהחרדים לא באמת בימין וסתם עשו בחירה כלכלית מושכלת כי ביבי סחיט יותר לקחת שעה ולראות את הראיון *המעולה* של ניר ברעם עם ישראל גרובייס (עיתונאי ואינטלקטואל חרדי). פותח עיניים ומסביר על זרמי העומק ומקורות תפיסת העולם שלהם. מעמיק ב-5 רמות מעל השיח הנוכחי שקצת תקוע בניינטיז עם אשליות על חרדים תומכי אוסלו...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 13:42 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

amiros09 כתב:
מה אני אגיד לך מייסון, דא ליברמן.

מעניין אותי אם אתה מכנה גם את ידיעות אחרונות והארץ עיתוני תעמולה.
מעניין גם אם היית מכנה את רביד, דרוקר גליקמן ואחרים "שופרות" כמו שאתה מכנה את ברדוגו, סגל, גלעד וכו`
בהחלט. אני מכנה אותם שופרות של השמאל, אין פה כל צל של ספק. אך זה ההבדל המהותי. הם שופרות של אג'נדה. לא של בן אדם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 13:53 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

גמליאל כתב:
מציע לכל אלו שטוענים שהחרדים לא באמת בימין וסתם עשו בחירה כלכלית מושכלת כי ביבי סחיט יותר לקחת שעה ולראות את הראיון *המעולה* של ניר ברעם עם ישראל גרובייס (עיתונאי ואינטלקטואל חרדי). פותח עיניים ומסביר על זרמי העומק ומקורות תפיסת העולם שלהם. מעמיק ב-5 רמות מעל השיח הנוכחי שקצת תקוע בניינטיז עם אשליות על חרדים תומכי אוסלו...

לינק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 620 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 17 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: