פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 07 יולי 2020, 22:00

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 620 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 13:53 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

גמליאל כתב:
מציע לכל אלו שטוענים שהחרדים לא באמת בימין וסתם עשו בחירה כלכלית מושכלת כי ביבי סחיט יותר לקחת שעה ולראות את הראיון *המעולה* של ניר ברעם עם ישראל גרובייס (עיתונאי ואינטלקטואל חרדי). פותח עיניים ומסביר על זרמי העומק ומקורות תפיסת העולם שלהם. מעמיק ב-5 רמות מעל השיח הנוכחי שקצת תקוע בניינטיז עם אשליות על חרדים תומכי אוסלו...
אני לא אומר שהציבור החרדי ימני ולא שמאלני. מדובר בציבור ענק ששווה באזור ה-20 מנדטים (וזה בלי להחשיב את כל אלה שללא זכות הצבעה). כמו הציבור החילוני אני בטוח שיש דעות לכאן ולכאן. ושאנחנו מדברים על שמאל וימין צריך להגדיר למה הכוונה. אנשים שכחו שלימין יש צדדים נוספים כמו למשל הפן הכלכלי חברתי. ותרשה לי להניח, מבלי להיות אינטלקטואל חרדי, שבאחוזים, הרוב שם דווקא נמצאים בצד של העבודה מרצ ופחות של הליכוד-הבית יהודי. מבחינה בטחונית? כמה כבר חרדים גרים מעבר לקו הירוק? האם יש להם בכלל דעה עצמאית או שכמו באוסלו הם הולכים עם מה שהרב אומר להם? האם הם מבינים את המשמעות של סיפוח? האם הם ירדו לעומקה של תוכנית רבין (אההה סליחה, יותר ימני להגיד תוכנית טראמפ, אז בוא נקרא לה כך) ומבינים שהיא תומכת בהקמת מדינה פלסטינית-מפורזת שבירתה ירושלים המזרחית?

ואחרי כל זה, בסופו של יום הם מצביעים לפי מפלגה סקטוריאלית, בהוראת הרבנים, ובצדק מבחינתם. אם מחר ש"ס ויהדות התורה מודיעות שהן חוברות לגוש השמאל, בכמה אתה מעריך שכמות המנדטים שלהן תרד? אני מהמר על 1-2 גג. רוב החברה החרדית יצביעו להן כך או כך, חזרתי ואני אומר שוב - בצדק מבחינתם. מיעוט זכאי לייצוג הולם, עם כמה שאני מתעב את סחטונתם, אני מסתכל על כך ממשקפת אובייקטיבית. התפקיד של המפלגות הגדולות הוא ליצור את האיזון המתבקש.

נתת פה פסקה מפוצצת, סבבה. אבל אם היא תעמוד במבחן המציאות, זו בהחלט שאלה. אני לא יודע עד כמה תהיה לה אחיזה במציאות, חייב לציין. גם הבן של אריה דרעי, הודה בהקלטה נסתרת שפורסמה על ידי שרקי (לצד ההקלטה של היועץ של גנץ) שבסופו של דבר הם חייבים להביא לבוחרים שלהם כסף, וזה שכבר שנה שלמה ישנה ממשלה לא יציבה, פוגם בהם קשות.

אם גנץ מציע להם את חצי המלכות, ולפיד יזוז הצידה - הם באים אחריו כמו טטלה, זו הדעה שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 14:15 
דיקטטור\ית

רק נציין שכל התקשורת הישראלית האובייקטיבית משייכת את הערבים לגוש השמאל, דווקא השופרות של נתניהו בישראל היום נוהגים בגרפים שלהם לבדל את המשותפת מגוש המרכז-שמאל. אם יש למישהו טענות בנושא שיפנה אותם לאן שצריך.

מעבר לזה ההשפעה הרבנית בש"ס הרבה פחות חזקה מאז שהלך לעולמו עובדיה יוסף, וחלק משמעותי מהציבור החרדי אשכנזי מאגף את הימין מימין. יעני לא באמת - לא במובן הליברלי, לאומי, כלכלי - אלא הם פשוט מאוד שונאים את האויב הערבי. אם המפלגות החרדיות לא היו מביעות תמיכה בנתניהו אז אני מעריך שהליכוד היה מקבל חצי מהמנדטים של ש"ס ועוצמה יהודית הייתה עוברת אחוז חסימה על הקולות של החרדים האשכנזים, אפילו אם היה איסור מהרבנים.
ההקלטה של הבן של דרעי היא דווקא דוגמא די טובה לזה, הוא אומר לך שם שהציבור שלו יהרוג אותם אם הם יבגדו בביבי. אם לא תהיה ברירה, כלומר השמאל ינצח, אז הם ילכו עם גנץ ונראה לו שהציבור שלהם יקבל את זה, אבל ברור מה האופציה הראשונה שלהם. יעני לא צריך אפילו הקלטה סודית בשביל לדעת את זה, חצי מהקמפיין של ש"ס בנוי על התמיכה של אריה דרעי בנתניהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 14:25 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

זה ממש לא מרתיע מלשייך את הערבים לגוש של המפלגה שאני מצביע לה, תחפש אידיוט אחר שקונה את הסיסמה זה או טיבי או ביבי (או שבמחשכים אני סוגר איתם דילים, כולל במאי האחרון).

לגבי ישראל היום, הם לא פראיירים, ושמים את המשותפת מחוץ לגרפים, לטובת הגדלת הפער בגרפיקה שמראה את רק ביבי ורק לא ביבי. הכל הכל מחושב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 14:28 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני שואל מסקרנות גרידא - מדוע חרדים אשכנזים שונאים כל כך ערבים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 15:46 
דיקטטור\ית

RoGeR MaSoN כתב:
זה ממש לא מרתיע מלשייך את הערבים לגוש של המפלגה שאני מצביע לה, תחפש אידיוט אחר שקונה את הסיסמה זה או טיבי או ביבי (או שבמחשכים אני סוגר איתם דילים, כולל במאי האחרון).

לגבי ישראל היום, הם לא פראיירים, ושמים את המשותפת מחוץ לגרפים, לטובת הגדלת הפער בגרפיקה שמראה את רק ביבי ורק לא ביבי. הכל הכל מחושב.

חחחח ברצינות? כולה אבחנה על תקשורת "אובייקטיבית", אתה לא העיקר כאן.
דווקא הסברת יפה למה ישראל היום עושים את הבידול שמקטין לכם את הגוש, לכן אני מאמין שאתה גם יכול להבין למה שאר התקשורת עושה את ההפך.

נערך לאחרונה על ידי זוהר נחמיאס בתאריך 29 פברואר 2020, 17:24, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 17:23 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
גמליאל כתב:
מציע לכל אלו שטוענים שהחרדים לא באמת בימין וסתם עשו בחירה כלכלית מושכלת כי ביבי סחיט יותר לקחת שעה ולראות את הראיון *המעולה* של ניר ברעם עם ישראל גרובייס (עיתונאי ואינטלקטואל חרדי). פותח עיניים ומסביר על זרמי העומק ומקורות תפיסת העולם שלהם. מעמיק ב-5 רמות מעל השיח הנוכחי שקצת תקוע בניינטיז עם אשליות על חרדים תומכי אוסלו...

לינק?

https://www.youtube.com/watch?v=Q4u7uQ3 ... e=youtu.be

Sent from my iPhone using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 17:26 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

RoGeR MaSoN כתב:
גמליאל כתב:
אני לא אומר שהציבור החרדי ימני ולא שמאלני. מדובר בציבור ענק ששווה באזור ה-20 מנדטים (וזה בלי להחשיב את כל אלה שללא זכות הצבעה). כמו הציבור החילוני אני בטוח שיש דעות לכאן ולכאן. ושאנחנו מדברים על שמאל וימין צריך להגדיר למה הכוונה. אנשים שכחו שלימין יש צדדים נוספים כמו למשל הפן הכלכלי חברתי. ותרשה לי להניח, מבלי להיות אינטלקטואל חרדי, שבאחוזים, הרוב שם דווקא נמצאים בצד של העבודה מרצ ופחות של הליכוד-הבית יהודי. מבחינה בטחונית? כמה כבר חרדים גרים מעבר לקו הירוק? האם יש להם בכלל דעה עצמאית או שכמו באוסלו הם הולכים עם מה שהרב אומר להם? האם הם מבינים את המשמעות של סיפוח? האם הם ירדו לעומקה של תוכנית רבין (אההה סליחה, יותר ימני להגיד תוכנית טראמפ, אז בוא נקרא לה כך) ומבינים שהיא תומכת בהקמת מדינה פלסטינית-מפורזת שבירתה ירושלים המזרחית?

ואחרי כל זה, בסופו של יום הם מצביעים לפי מפלגה סקטוריאלית, בהוראת הרבנים, ובצדק מבחינתם. אם מחר ש"ס ויהדות התורה מודיעות שהן חוברות לגוש השמאל, בכמה אתה מעריך שכמות המנדטים שלהן תרד? אני מהמר על 1-2 גג. רוב החברה החרדית יצביעו להן כך או כך, חזרתי ואני אומר שוב - בצדק מבחינתם. מיעוט זכאי לייצוג הולם, עם כמה שאני מתעב את סחטונתם, אני מסתכל על כך ממשקפת אובייקטיבית. התפקיד של המפלגות הגדולות הוא ליצור את האיזון המתבקש.

נתת פה פסקה מפוצצת, סבבה. אבל אם היא תעמוד במבחן המציאות, זו בהחלט שאלה. אני לא יודע עד כמה תהיה לה אחיזה במציאות, חייב לציין. גם הבן של אריה דרעי, הודה בהקלטה נסתרת שפורסמה על ידי שרקי (לצד ההקלטה של היועץ של גנץ) שבסופו של דבר הם חייבים להביא לבוחרים שלהם כסף, וזה שכבר שנה שלמה ישנה ממשלה לא יציבה, פוגם בהם קשות.

אם גנץ מציע להם את חצי המלכות, ולפיד יזוז הצידה - הם באים אחריו כמו טטלה, זו הדעה שלי.

ממליץ שתראה את הראיון. החיבור שלהם לימין הוא שורשי ועמוק ומגיע מכיוון אידיאולוגי. החיבור הזמני שלהם לאוסלו ולשמאל בניינטיז (שעד היום מבלבל אנשים בשמאל) לא הגיע מאותם מניעים שהשמאל הניח ובכל מקרה לא רלוונטי יותר היום. תשקיע שעה ותדבר איתי אח״כ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 17:32 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
אני שואל מסקרנות גרידא - מדוע חרדים אשכנזים שונאים כל כך ערבים?

הם לא ״שונאים״ ערבים בכלל. לפחות לא במובן הלאומי שאתה מניח. בראיון הוא אפילו אומר שהיה מוכן לחיות תחת שלטון שלהם אם צריך..

ההבדל שרובנו מפספסים (כי הוא מאד זר לנו) הוא שהם גם לא יוצאים מאקסיומות של שיווויון המוחלט בין כל בני האדם באשר הם שאנחנו כחילונים ליברליים מניחים כהנחת יסוד לכל תזה. אצלם דווקא מותר ואף הגיוני לבנות תזות שמנציחות את עדיפות/חשיבות היהודי על הגוי בלי ליצור דיסוננס עמוק כמו שיקרה לחילוני שיעלה תאוריה כזו

בקיצור תראה את הראיון ששלחתי...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 18:08 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

זוהר נחמיאס כתב:
לכן אני מאמין שאתה גם יכול להבין למה שאר התקשורת עושה את ההפך.
א'. נכון.
ב'. וגם את נתכחש לפוזיציה, אני מאמין שהם עושים את זה כדי לצאת פיירים. כמו שאת החרדים הם מכניסים לגוש הימין ובכך מנפחים את מספר המנדטים שלו, אך מדגישים שמדובר בגוש "ימין-חרדים" שלרגע לא נתבלבל (לשיטתו של גמליאל, זה כל כך אובייסט שהם בימין, מדוע צריך להדגיש זאת?), כך בדיוק 'מנפחים' את גוש המרכז שמאל, ומדגישים שמדובר במרכז שמאל ערבים.

בסופו של דבר, הגרפיקה הזו לא מציגה ממשלה פוטנציאלית, אלא ממליצים ו/או גושים חוסמים פוטנציאלים, ולכן גם אם המשותפת לא תמליץ שוב על גנץ להרכבת הממשלה, היא בוודאי לא תרים את ידה בעד ממשלת נתניהו, לפיכך השיוך שלהם לגוש הנגדי הוא כן הגיוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 פברואר 2020, 19:35 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

RoGeR MaSoN כתב:
זוהר נחמיאס כתב:
לכן אני מאמין שאתה גם יכול להבין למה שאר התקשורת עושה את ההפך.
א'. נכון.
ב'. וגם את נתכחש לפוזיציה, אני מאמין שהם עושים את זה כדי לצאת פיירים. כמו שאת החרדים הם מכניסים לגוש הימין ובכך מנפחים את מספר המנדטים שלו, אך מדגישים שמדובר בגוש "ימין-חרדים" שלרגע לא נתבלבל (לשיטתו של גמליאל, זה כל כך אובייסט שהם בימין, מדוע צריך להדגיש זאת?), כך בדיוק 'מנפחים' את גוש המרכז שמאל, ומדגישים שמדובר במרכז שמאל ערבים.

בסופו של דבר, הגרפיקה הזו לא מציגה ממשלה פוטנציאלית, אלא ממליצים ו/או גושים חוסמים פוטנציאלים, ולכן גם אם המשותפת לא תמליץ שוב על גנץ להרכבת הממשלה, היא בוודאי לא תרים את ידה בעד ממשלת נתניהו, לפיכך השיוך שלהם לגוש הנגדי הוא כן הגיוני.

אם כבר הזכרת אותי, אז הנקודה שלי היא שהקשר בין הימין (ליכוד-ימינה) לחרדים (ש"ס-אגודה) הוא חזק בסדרי גודל מהקשר הבקושי קיים בין כחול לבן למשותפת (או אפילו למרץ).. אפשר לראות את זה בשני הצדדים של כל גוש -
- מצד המפלגה הגדולה בכל גוש - אין אף אחד בימין (ליכוד-ימינה) שמגמגם בנשוא האם יהיה מוכן לשבת עם החרדים כמו שכחול לבן מגמגמים לגבי המשותפת (מגמגמים זו עוד מילה נחמדה הם בעיקר מכחישים כל קשר ומבטיחים שלא). גם כשהולכים מהפוליטיקאים למצביעים אני לא מכיר כמעט מצביעי ימין שחושבים שישיבה עם החרדים היא לא לגיטימית מבחינה אידיאולוגית או פסולה באיזשהו דרך (מה ששוב חלק מאד גדול ממצביעי גוש השמאל מרכז מרגישים וחושבים. כולל אותי).
- מצד החרדים/ערבים עצמם - החרדים עצמם מראים תמיכה בלתי מסוייגת בנתניהו גם בדיבור וגם בהצבעה, מחוייבות לבלוק שלו וכו'. אני מתקשה לזכור אמירה של מישהו מהם נגדו בשנה האחרונה.. לעומתם חברי המשותפת הוציאו את המיץ עד שבכלל הסכימו להמליץ לנשיא (וגם אז לא כולם), כנראה יסרבו לשבת בממשלה של גנץ ובאופן כללי מתקוטטים עם המחנה שלהם כל הזמן (לא רק באשמתם גם גורמים במחנה כמו לפיד, הנדל וכו' נכנסים בהם כל הזמן בתקשורת).

רוצה לומר, אפשר לשחק עם מילים והגדרות כמה שרוצים אבל גוש הימין-חרדים מבחינת חוזק היחסים הפנימי שלו ועונה מבחינתי להגדרה של גוש וברית פוליטית אמיתית בעוד שגוש המרכז-שמאל-ערבים מבחינתי לא עונה לה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 מרץ 2020, 13:49 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

גמליאל כתב:
RoGeR MaSoN כתב:
גמליאל כתב:

ממליץ שתראה את הראיון. החיבור שלהם לימין הוא שורשי ועמוק ומגיע מכיוון אידיאולוגי. החיבור הזמני שלהם לאוסלו ולשמאל בניינטיז (שעד היום מבלבל אנשים בשמאל) לא הגיע מאותם מניעים שהשמאל הניח ובכל מקרה לא רלוונטי יותר היום. תשקיע שעה ותדבר איתי אח״כ...

ראיתי את ראיון, היה באמת מאיר עיניים ומעניין מאוד לשמוע קצת את המניעים האידאולוגיים והערכיים מתוך החשיבה החרדית (האשכנזית לפחות).
ברמה גבוהה של רעיונות - יש לזרם החרדי, ואפילו ליהדות עצמה, הרבה יותר שטחי חפיפה עם המהות הימנית מאשר עם המהות השמאלנית. אהבתי את הדיבור על תאווה, על צרכים מולדים של שייכות ושטח, אפשר גם להרחיב את זה על אינסטיקנים מולדים של יראת זרים, קירבה לדומים, נרקיסיזם בריא וביסוס טריטורייה. יהודי הוא השליט הנבחר, כאן היא אדמתו הקדושה, ולנו יש את האלוהים ולכן מגיע ומותר לנו יותר.

ברמה פרקטית של רעיונות - נדמה שהם ילכו עם מי שיבטיח את קיומם לאורך זמן, ממש ברמה אבולציונית זה המניע העיקרי.
נדמה שלסקטור החרדי חשובה הרבה יותר הישרודתם כקהילה מאשר כל דבר אחר. לשם הישרדות לא צריך רעיונות או ערכים יותר מדי - אלא בעולמנו כיום מרחב מחייה מוגן וכסף. ענייני השפעה על המדינה, השתת ערכים ותחומי שיפוטיות הם בונוס חשוב, אבל לא העיקר, על זה אפשר לשאת ולתת בהתאם לנסיבות.
החשש של החרדים ללכת עם הימין הוא שבמקרה הרע התקציב שלהם יקוצץ. החשש ללכת עם השמאלנים וליברמן זה שבמקרה הרע העם היהודי הולך להיפרד מהסקטור החרדי והם ימצאו עצמם בדרך לכיליון. החיבור לימין הרבה יותר טבעי אם כך.
כשמם כן הם - חרדים. חרדים לקיומם, להמשכיותם, ונדמה שברמה העמוקה הסקטור החרדי וגם מנהיגיו נענים יותר למנהיגות שמעוניינת לשלוט בהם, לתת להם את שלהם וגם לדרוש את נאמנותם בחזרה, בקווים מקבילים ליחסם לאל.
נדמה שמנהיג פרגמטי ואוטוריתני כמו ביבי מוערך הרבה יותר מאחד שבא לעשות פה דו-קיום ושיח חברתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2020, 23:51 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

ברכות אמירוס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 02:13 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

לצד הברכות לאמירוס,
נדמה שבפעם השלישית ברציפות ליברמן לבדו מציל את הציבור החילוני בישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 02:59 
גנרל הניצחון בנהריה

תודה נשמה, לביבי אין 61 בדיוק כפי שצפיתי, אך הפעם ההכרעה היא ברורה. אין יותר "אנחנו המפלגה הגדולה ביותר" אין יותר ימין ושמאל. אין על ביבי, פאקינג מלך. גם אתם שחושבים שהוא הרודן המושחת מבלפור - תעצרו שניה ותעשו כמו שהיועץ של כחול לבן כתב שצריך לעשות לשלושת הרמטכלים שלכםנ- תשתקו ותצדיעו!
שלושה כתבי אישום, שלושה! והעם הראה בדיוק מה הוא חושב על זה.

ביי ביי כחול לבן, שיהיה בהצלחה בפח הזבל של ההיסטוריה. ד"ש חמה לקדימה.

לילה טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 08:46 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

לא מבין את הצהלה הגדולה בימין.

סה"כ חזרנו לתוצאות של מועד א' (ובבוקר שאחרי מועד א' אף אחד עוד לא ידע שליברמן לא ינגוס בפיצה כך שהמצב אז, מבחינת הימין, היה יותר טוב ולא ראיתי צהלות כאלה כמו עכשיו).

מצד שני, מה שלמדנו זה שככל שהתהליך המשפטי של ביבי מתקדם מצבו בעם משתפר.
אני במקומו שואף למשפט בזק, הרשעה, 3 שנות מאסר ואז במועד ד' הוא יקבל 78 מנדטים ושלום על ישראל.
פני העם כפני פושעיו.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 09:47 
גנרל הניצחון בנהריה

האדום הקדמון כתב:

סה"כ חזרנו לתוצאות של מועד א' (ובבוקר שאחרי מועד א' אף אחד עוד לא ידע שליברמן לא ינגוס בפיצה כך שהמצב אז, מבחינת הימין, היה יותר טוב ולא ראיתי צהלות כאלה כמו עכשיו).

אני במקומו שואף למשפט בזק, הרשעה, 3 שנות מאסר ואז במועד ד' הוא יקבל 78 מנדטים ושלום על ישראל.
פני העם כפני פושעיו.

קודם כל - אל תהיה חמוץ...
כמו שאמרתי, לביבי שוב אין 61 כצפוי. אז מדוע הצהלות אתה שואל?
כי הדבר הצפוי היה שביבי ייחלש, אבל אנחנו בחודש אדר הבעל"ט, בואכה חג הפורים (אני עושה לך את זה ברוח התקופה, בקרוב מדינת הלכה) וכפי שנאמר - "ונהפוך הוא"
במקום להיחלש, העם שם *** (הכוכביות יכולות להיות מושלמות ע"י אותיות מ.ח.ל או לבוטים שביננו באותיות ז.י.ן) על התשקורת העוינת, על הפרקליטות ועל השמאל ההזוי וזה תמיד כיף לראות שמאלנים ממורמרים.

ביי ביי גנץ, הקרטון עם החפצים שלו כבר מוכן על השולחן.
שיהיה לכם בהצלחה עם הבובה החדשה שתפסיד לביבי בבחירות ספטמבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 10:30 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

ממה אתה כ"כ שמח? מישהו בכלל התווכח איתך על רמת האהדה לביבי בעם? בכל תגובה שנייה שלי אני הצטרפתי לקריאות שלך שמדובר בקמפיינר מספר 1 ואחד האנשים הכי תותחים וחריפים שיש. אגדה מהלכת על שניים שייתכן והייתי מצביע ללא כתבי האישום והפייק חיבוק לחרדים.

אבל ממה אתה כ"כ שמח? שגם אם יהיה לו על הקשקש 61 בול, אז כל השותפות הולכות למצוץ לו את הדם כי הוא חייב אותם (לא שכבר עכשיו הוא לא משחרר, כן)?
שסמוטריץ ופרץ הולכים להתנות את הכניסה שלהם לממשלה בצמצום חילול השבת? שליצמן יישאר שר בריאות ומר טיפולי המרה שר חינוך? שמשה "דין בני ברק כדין תל אביב" גפני יישאר יו"ר ועדות הכספים וימשיך לעשות שם בית *ונות?

תפתח קצת את הראש ותנסה שנייה להתייחס לשאר הנושאים שעומדים על הפרק, ולא רק במי "הגב-גבר" היושב בכיסא הנהג ("שיהיה לכם בהצלחה עם הבובה החדשה שתפסיד לביבי בבחירות ספטמבר"...איזו התייחסות אינפנטילית למציאות הפרלמנטרית), היות ובשורה התחתונה הוא לא זה שמנהל לנו פה את היום-יום וידו על השאלטר בנושאי החינוך, תחבורה, בריאות, כלכלה, דת ומדינה ועוד.
מאחוריו יש באזור ה-25 שרים, 5 יו"ר ועדות קריטיים, ועוד שלל תפקידים. כל כך הרבה. והם תכלס האנשים החשובים.

העם אמר את דברו בפעם השלישית. ממשלת אחדות של 70+ מנדטים. קווי ייסוד שפויים של הרוב המוחלט.
מי שרוצה להצטרף על בסיס זה, אהלן וסהלן; מליצמן, דרך בנט, ועד זנדברג טיבי. אבל קווי ייסוד שמייצגים את הרוב.
זה מה שחשוב. בהצלחה לנו.

לי לא היה ספק שבליכוד יקבלו כמה שקיבלו לאור הפוטו פיניש (אם כי הימרתי על 35, כמו באפריל, אולי 36) המבחיל ככל שיהיה.
מה שמבאס הוא שהטוענים לכתר לא השתוו אליו. חארם על כל קול שהלך שמאלה מכחול לבן. מפלגות מיותרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 10:47 
גנרל הניצחון בנהריה

RoGeR MaSoN כתב:
ממה אתה כ"כ שמח? מישהו בכלל התווכח איתך על רמת האהדה לביבי בעם? בכל תגובה שנייה שלי אני הצטרפתי לקריאות שלך שמדובר בקמפיינר מספר 1 ואחד האנשים הכי תותחים וחריפים שיש. אגדה מהלכת על שניים שייתכן והייתי מצביע ללא כתבי האישום והפייק חיבוק לחרדים.

אבל ממה אתה כ"כ שמח? שגם אם יהיה לו על הקשקש 61 בול, אז כל השותפות הולכות למצוץ לו את הדם כי הוא חייב אותם (לא שכבר עכשיו הוא לא משחרר, כן)?
שסמוטריץ ופרץ הולכים להתנות את הכניסה שלהם לממשלה בצמצום חילול השבת? שליצמן יישאר שר בריאות ומר טיפולי המרה שר חינוך? שמשה "דין בני ברק כדין תל אביב" גפני יישאר יו"ר ועדות הכספים וימשיך לעשות שם בית *ונות?

תפתח קצת את הראש ותנסה שנייה להתייחס לשאר הנושאים שעומדים על הפרק, ולא רק במי "הגב-גבר" היושב בכיסא הנהג ("שיהיה לכם בהצלחה עם הבובה החדשה שתפסיד לביבי בבחירות ספטמבר"...איזו התייחסות אינפנטילית למציאות הפרלמנטרית), היות ובשורה התחתונה הוא לא זה שמנהל לנו פה את היום-יום וידו על השאלטר בנושאי החינוך, תחבורה, בריאות, כלכלה, דת ומדינה ועוד.
מאחוריו יש באזור ה-25 שרים, 5 יו"ר ועדות קריטיים, ועוד שלל תפקידים. כל כך הרבה. והם תכלס האנשים החשובים.

העם אמר את דברו בפעם השלישית. ממשלת אחדות של 70+ מנדטים. קווי ייסוד שפויים של הרוב המוחלט.
מי שרוצה להצטרף על בסיס זה, אהלן וסהלן; מליצמן, דרך בנט, ועד זנדברג טיבי. אבל קווי ייסוד שמייצגים את הרוב.
זה מה שחשוב. בהצלחה לנו.

שוב, אני שמח כי השמאל הפסיד. פשוט, אינפנטילי, כיף.

ואני לגמרי מתייחס לדברים העומדים על הפרק, אני רוצה את סמוטריץ', אני בעדו. אני רוצה שהוא יהיה שר. מעדיף אותו כשר על פני כל אחד מחברי הרשימה של כחולבן, ובטח של העבודה-גשר-מרצ.
ולא רק סמוטריץ, אני מעדיף כל אחד מהליכוד-ימינה-שס כחלק מה- 25 אנשים שמנהלים לנו את המדינה מאשר מישהו מכחולבן-עבודה-מרצ.
מה לא ברור?

אם כחולבן היו מנצחים ממש לא היה מזיז לך שגנץ "שמתי להם דף לבן על השולחן שיכתבו מה הם רוצים ואני אחתום" היה נמצץ עד זוב דם על ידי החרדים.

והאמת שזה מצחיק לשמוע שאתה מבקש לדבר על מהות ולא רק במי הגב-גבר שיושב בכיסא הנהג. הרי זו המהות של כחולבן (וגם של ליברמן) - רק לא ביבי. קצת אירוני.
אתה מדבר על העם רוצה אחדות, פאקינג 2 מערכות בחירות עברו ולא הייתה אחדות כי רק לא ביבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 11:02 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

דבר ראשון, אני מאחל לך תמיד להיות שמח, גם אם זה אינפנטילי, פשוט אני חושב שפה אתה קצת מפספס את המהות. אבל שוב - מה שעושה לך טוב - מברוק. אולי מתישהו יגיע הקש שישבור את גב הגמל...לי יש פשוט שני חברים טובים הומואים, יותר מאחים אפשר להגיד. בנוסף, בן דוד שלי יצא מהארון לאחרונה. אלו קווי פרשת המים האישיים שלי, מבלי להתחשב בכל מה שאני מאחל לילדיי, והביקורת על המרחב הציבורי, וכ'ו. הלוואי שגם מתישהו קואליציית המשיחיים-חרדים תחצה גם את קו פרשת המים שלך. אם בכלל יש כזה, או שאתה רק חייב לראות את ביבי כראש ממשלה וכל היתר לא חשוב.

אתה כל כך טועה לגבי סמוטריץ'. מדובר באדם שפל ובזוי, עם דעות חשוכות והזויות, שמצליח לנכס לעצמו כל מיני אוהדים ליברליים, רק כי הוא יודע להתראיין בערמומיות ומדבר למיקרופון במהירות האור כדי שלא יצליחו לרדת לסוף דעתו הגזענית.
אני לא מאמין לך לך שאתה טוען כי אתה מעדיף אותו על כל אחד מאנשי כחול לבן. פשוט לא מאמין, סורי. וש"ס?! נו, ההוא שהלך להתחתן בקפריסין, ומנשנש המבורגר עם גבינה ובייקון ביום כיפור אחרי שעשה פויקה בים, מעדיף את ש"ס? עכשיו אתה סתם רוצה לעצבן. :)

גם אני כמוך, לא סופר את העבודה גשר מרצ, מפלגה מיותרת. הנה, יש בינינו הסכמה על דבר אחד.

לגבי הפסילות -
כחול לבן, ולמעשה 61 מנדטים כלומר הרוב בעם, לא פוסלים את ביבי על עצם היותו ביבי. אפשר שיקראו לו שמוליק, דני, יוסי, אליעזר, מוחמד או יוסף. פוסלים ראש ממשלה עם 3 כתבי אישום. ואני שמח על כך.

אם הם היו מנצחים והיו מנסים לסגור דיל עם החרדים, הייתי שומע ממני קיטונות של ביקורות. בסיטונאות. ובבחירות לאחר מכן הייתי מחליף מפלגה. אין לי אהדה למנהיג מסוים, אף אחד הוא לא האלוהים שלי ואני לא שבוי בקסם של אף אחד. אני מסתכל על ההיצע נכון לזמן הנתון, ובוחר מהמדף את מי שהכי מדבר אליי, ויקדם את הנושאים שהכי חשובים לי. בהתחשב בעובדה שאין אף מפלגה מושלמת, אני צריך תמיד לבחור את ה"הכי נורמלי שיש".

וכן, אני רוצה אחדות כי זה מה שטוב במציאות הנוכחית. ולא רק אני. 70 מנדטים, אולי אפילו 71, הרוב המוחלט של העם הצביע לשתי רשימות בלבד כבר פעם 3 ברציפות תוך פחות משנה. נמתין לתוצאות הסופיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 11:27 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני מציע שנפסיק לדבר על כך שכחולבן לא יושבים עם ביבי בגל כתבי האישום. זה מטופש וצבוע. גם אתה מייסון, אל תיפול לטיעון המגוחך הזה. לא ישבו עם ביבי כי האמינו שיכולים להשתלט על הכס.
להיאחז בכתבי האישום זה נשמע יפה וערכי אבל בפועל זה קשקוש.
הבעיה היא לא עם כתבי האישום אלא עם המחשבה שבנאדם יכול להעמיד את חובתו המשפטית לדיון וכיפוף.

היחיד שמהתחלה הציב יעד ברור ופרש את האידאולוגיה היה ליברמן.
אמר שלא ישב עם ביבי כל עוד הוא דבוק לחרדים מבלי להתגמש, דרש אחדות איתו או בלעדיו, ומציג קו אנטי חרדי כבר שנה וחצי מבלי לזוז מילימטר.
ליברמן מעולם לא אמר "רק לא ביבי".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 11:33 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

אני יכול שלהסכים עם דברייך, ואכן כבר כתבתי שהייתי שמח להצביע ל', אולם בסוף הגוועאלד של להצביע למפלגה הגדולה הכריע את הכף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 12:23 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

לדעתי אם ביבי יתעקש להישאר עם הגוש , או שנלך לבחירות 4 או שתקום ממשלה שלא תחזיק מעמד הרבה זמן.

אני דיי בטוח שהאינטרס של ביבי הוא בחירות 4 ולא ממשלה
כי אם תקום ממשלה ,הציפיות ממנו לעשות דברים שלא בטוח שהוא יודע לעשות , יהיו גדולות.
יתחיל בסיפוח וימשיך משם.

ברמה האישית , אני מעדיף ממשלה של חרדים ימינה וליכוד + עריקים ולא ממשלת מעבר נוספת.
בממשלת המעבר המדינה תקועה.
מצחיק שעברנו 3 מערכות בחירות כדי לחזור כמעט בדיוק למצב אחרי הבחירות הראשונות.
נקווה שהמצחיק לא יהפוך לעצוב.

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 14:34 
דיקטטור\ית

Mike 10 כתב:
אני מציע שנפסיק לדבר על כך שכחולבן לא יושבים עם ביבי בגל כתבי האישום. זה מטופש וצבוע. גם אתה מייסון, אל תיפול לטיעון המגוחך הזה. לא ישבו עם ביבי כי האמינו שיכולים להשתלט על הכס.
הבעיה היא לא עם כתבי האישום אלא עם המחשבה שבנאדם יכול להעמיד את חובתו המשפטית לדיון וכיפוף.

אמר שלא ישב עם ביבי כל עוד הוא דבוק לחרדים מבלי להתגמש, דרש אחדות איתו או בלעדיו, ומציג קו אנטי חרדי כבר שנה וחצי מבלי לזוז מילימטר.

רק לא ביבי זה לפחות רף ברור.
לפני הבחירות ליברמן אמר: לא לישיבה תחת ביבי, לא לערבים (מבפנים או בחוץ), לא לחרדים-משיחיים ושכבר לא תהיה אחדות. אה ושלא יהיו בחירות רביעיות.
לא היה שום הגיון בצירוף ההצהרות האלו לפני הבחירות, ובטח לא עכשיו.
אני לא יודע אם הוא יחשב מסלול מחדש כמו שחשדתי לפני או יתעקש, אבל באיזו דרך כל ההצהרות האלו יכולות להתקיים בעת ובעונה אחת?
באם תוצאות האמת של 90% כפי שהן עכשיו נשארות, הסיכוי האחרון שלו לעמוד מאחורי כל ההצהרות, זה אם הוא פשוט לא במשחק.
הרי כל הנקודות האלו יאומתו רק אם ביבי יכול למצוא עריקים להשלים את הרוב, אבל אז כבר אין שום משמעות לליברמן כלשון מאזניים או מעצב מדיניות.
הוא היה טרול לאורך כל השנה הזו, וממש לא הצליח לעמוד מאחורי הצהרותיו (אמר שיתמוך בביבי בראשונות ושינה את דעתו, אמר שיביא אחדות אחרי השניות ולא הצליח). יכול ליהיות שהוא חושב שיהיה ראש ממשלה מתישהו וזה חלק מהמסע, יכול ליהיות שישלוף עוד שפן ברגע האחרון.
הוא לא עשה שום דבר שהיה לו ערך בלהגיע להכרעה או להשפיע באמת על מדיניות, אם כבר, עזר לאחד מחדש את גוש הימין שבכל מקרה נמצא ממש כפסע מרוב בכנסת.
בזה שהוא עומד ומונע הקמת ממשלה על חודו של ח״כ הוא לא תורם משהו מעשי, והוא לא פועל לקראת שיקוף רצון העם.
הוא אולי לא אמר רק לא ביבי בדיוק (אם כי קרוב מספיק, בעצם היום גם), הוא צייר איזו משוואה לא הגיונית ורץ איתה, בתקווה שמספיק אנשים מתוסכלים משני הצדדים ילכו איתו. לא סתם המטה שלו נראה כמו המטה של העבודה אתמול אחרי המדגם, אפילו לתומכים שלו אין מושג על מה הוא מדבר ולמה הוא מתכוון.
הוא יכול להמשיך לנאום על מה הוא לא יעשה, אבל יבוא יום ותגמר מערכת הבחירות ונצטרך לדעת מה הוא כן יעשה, עד עכשיו לא הצלחתי להבין.
איך אתה מפרשן את זה מייק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 14:45 
דיקטטור\ית

amiros09 כתב:
האדום הקדמון כתב:

פני העם כפני פושעיו.

קודם כל - אל תהיה חמוץ...
כמו שאמרתי, לביבי שוב אין 61 כצפוי. אז מדוע הצהלות אתה שואל?
כי הדבר הצפוי היה שביבי ייחלש, אבל אנחנו בחודש אדר הבעל"ט, בואכה חג הפורים (אני עושה לך את זה ברוח התקופה, בקרוב מדינת הלכה) וכפי שנאמר - "ונהפוך הוא"
במקום להיחלש, העם שם *** (הכוכביות יכולות להיות מושלמות ע"י אותיות מ.ח.ל או לבוטים שביננו באותיות ז.י.ן) על התשקורת העוינת, על הפרקליטות ועל השמאל ההזוי וזה תמיד כיף לראות שמאלנים ממורמרים.

ביי ביי גנץ, הקרטון עם החפצים שלו כבר מוכן על השולחן.
שיהיה לכם בהצלחה עם הבובה החדשה שתפסיד לביבי בבחירות ספטמבר.

וואלה אני גם לא מבין את החגיגה.
מסכים שיש משהו אחד שהוא בלתי ניתן לערעור מהבחירות וזה שיש לביבי רוב למרות התיקים, ואת גנץ שלחו למצוא כריזמה ודעה.
אבל אם אין 61, ואם ליברמן ממשיך בהטרלה, על מה החגיגה?
שמאלנים ממורמרים (תקשורת פרקליטות וכו׳) הבנתי, אבל זה אתה מקבל כבר עשור פלוס.
על גנץ החנבץ אתה עף? הוא היה שק חבטות ללא יכולת מענה במשך חודש, ראינו אותו דועך לנגד עינינו, בנוסף להכל גם היה יחסית הוגן ומתון ברטוריקה.
אתה בעצמך אמרת שזה הכל הגוש, ובסוף הצהלות הן על השמאלנים וגנץ השוקיסט...
חזיתי שביבי כן יעבור את הרף, ואני עדיין מאמין שזה יקרה גם אם זה יצריך כמה קולות חיילים פלוס עריק.אבל עד שזה קרה, אין שום סיבה לחגוג.
העם העדיף אישית את ביבי על גנץ כשהכסף היה על השולחן (סקרי ההתאמה תמיד ביטאו את הרוב הזה), והמדינה עדיין משותקת.
על מה השמחה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 15:07 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

amiros09 כתב:
האדום הקדמון כתב:

פני העם כפני פושעיו.

אז מדוע הצהלות אתה שואל?
כי הדבר הצפוי היה שביבי ייחלש.

מאיפה הקשקוש הזה?

היה ברור שהוא לא ייחלש.
הסקרים בחודשיים האחרונים דיברו על 56/55 מנדטים לבלוק החשוך בדיוק כמו במועד ב'
ובעשרה הימים לפני הבחירות כבר הסתמנה מגמה ברורה של 57/58 כלומר התחזקות.
אם ראית את היומנים בשישי בערב בכולם דיברו על זה ערוץ 11, 12, 13 כולם.

התקווה שלי היתה שהוא יביא 57-55 ואז אנשים מהמחנה שלו יבואו ויגידו לו "שמע, אתה לא מצליח לספק את הסחורה, אתה נכשל כבר 3 פעמים
בוא מאמי, זוז הצידה למען המדינה ותן לנו להקים ממשלת אחדות שתוציא את המדינה מהפלונטר שהיא נמצאת בו".

לא קרה.
נישאר עם טיפולי המרה, מירי "בהמה" רגב (אני רק מצטט) מכלוף זוהר, אריה "קמעות ולחשים בע"מ" דרעי, ומגן הפדופילים מחסידות גור.
לפחות הפועל נותנת עונה טובה.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 16:48 
גנרל הניצחון בנהריה

האדום הקדמון כתב:
amiros09 כתב:
האדום הקדמון כתב:

פני העם כפני פושעיו.

אז מדוע הצהלות אתה שואל?
כי הדבר הצפוי היה שביבי ייחלש.

מאיפה הקשקוש הזה?

היה ברור שהוא לא ייחלש.
הסקרים בחודשיים האחרונים דיברו על 56/55 מנדטים לבלוק החשוך בדיוק כמו במועד ב'
ובעשרה הימים לפני הבחירות כבר הסתמנה מגמה ברורה של 57/58 כלומר התחזקות.
אם ראית את היומנים בשישי בערב בכולם דיברו על זה ערוץ 11, 12, 13 כולם.

התקווה שלי היתה שהוא יביא 57-55 ואז אנשים מהמחנה שלו יבואו ויגידו לו "שמע, אתה לא מצליח לספק את הסחורה, אתה נכשל כבר 3 פעמים
בוא מאמי, זוז הצידה למען המדינה ותן לנו להקים ממשלת אחדות שתוציא את המדינה מהפלונטר שהיא נמצאת בו".

לא קרה.
נישאר עם טיפולי המרה, מירי "בהמה" רגב (אני רק מצטט) מכלוף זוהר, אריה "קמעות ולחשים בע"מ" דרעי, ומגן הפדופילים מחסידות גור.
לפחות הפועל נותנת עונה טובה.

היה ברור שלא ייחלש? פאקינג 3 כתבי אישום, משפט שמתחיל להתנהל נגדו שבוע הבא.
ממש לא ברור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2020, 18:17 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
Mike 10 כתב:

רק לא ביבי זה לפחות רף ברור.
לפני הבחירות ליברמן אמר: לא לישיבה תחת ביבי, לא לערבים (מבפנים או בחוץ), לא לחרדים-משיחיים ושכבר לא תהיה אחדות. אה ושלא יהיו בחירות רביעיות.
לא היה שום הגיון בצירוף ההצהרות האלו לפני הבחירות, ובטח לא עכשיו.
אני לא יודע אם הוא יחשב מסלול מחדש כמו שחשדתי לפני או יתעקש, אבל באיזו דרך כל ההצהרות האלו יכולות להתקיים בעת ובעונה אחת?
באם תוצאות האמת של 90% כפי שהן עכשיו נשארות, הסיכוי האחרון שלו לעמוד מאחורי כל ההצהרות, זה אם הוא פשוט לא במשחק.
הרי כל הנקודות האלו יאומתו רק אם ביבי יכול למצוא עריקים להשלים את הרוב, אבל אז כבר אין שום משמעות לליברמן כלשון מאזניים או מעצב מדיניות.
הוא היה טרול לאורך כל השנה הזו, וממש לא הצליח לעמוד מאחורי הצהרותיו (אמר שיתמוך בביבי בראשונות ושינה את דעתו, אמר שיביא אחדות אחרי השניות ולא הצליח). יכול ליהיות שהוא חושב שיהיה ראש ממשלה מתישהו וזה חלק מהמסע, יכול ליהיות שישלוף עוד שפן ברגע האחרון.
הוא לא עשה שום דבר שהיה לו ערך בלהגיע להכרעה או להשפיע באמת על מדיניות, אם כבר, עזר לאחד מחדש את גוש הימין שבכל מקרה נמצא ממש כפסע מרוב בכנסת.
בזה שהוא עומד ומונע הקמת ממשלה על חודו של ח״כ הוא לא תורם משהו מעשי, והוא לא פועל לקראת שיקוף רצון העם.
הוא אולי לא אמר רק לא ביבי בדיוק (אם כי קרוב מספיק, בעצם היום גם), הוא צייר איזו משוואה לא הגיונית ורץ איתה, בתקווה שמספיק אנשים מתוסכלים משני הצדדים ילכו איתו. לא סתם המטה שלו נראה כמו המטה של העבודה אתמול אחרי המדגם, אפילו לתומכים שלו אין מושג על מה הוא מדבר ולמה הוא מתכוון.
הוא יכול להמשיך לנאום על מה הוא לא יעשה, אבל יבוא יום ותגמר מערכת הבחירות ונצטרך לדעת מה הוא כן יעשה, עד עכשיו לא הצלחתי להבין.
איך אתה מפרשן את זה מייק?

אני רוצה להאמין שהמטרה של ליברמן, וכך אני מבין אותה (או לפחות רוצה להאמין), היא לעודד ולהוביל למצב שבו לא תשאר ברירה לביבי אלא להרכיב ממשלת אחדות ביחד עם כחול לבן. כחלק מאותה ממשלת אחדות, ביבי יצטרך לוותר על ימינה, או להתגמש קצת מבחינת חוקים של נישואים ו\או עסקים בשבתות עם החרדי וכו'.
במידה וביבי לא יצליח להחתים מתאזרח מהשמאל ולהגיע ל-61, הלחץ על ממשלת אחדות ימשיך להצטבר מכל הכיוונים, גם מנשיא המדינה וגם מהעם.

שם אני חושב שהחזון של ליברמן נמצא - שביבי יצטרך להגיע לפשרה ואיכשהו למצוא נראטיב שבו הוא חותך את הברית האדוקה עם הבלוק הימני.
ביבי יוכל למצוא דרך לצאת קינג גם במהלך דרסטי כזה, זה בטוח.

ואז, ליברמן יוכל לחכך את ידיו בהנאה ולהצטייר בתור "אדריכל הקואליציה". זה שרקח את הכל והציל את ממשלת ישראל מעצמה ומעתיד חשוך.
כמו במטריקס, יש את האדריכל. זה שהינדס את המציאות המדומה, ומשך בחוטים מאחורי הקלעים. הוא מקבל 10 דקות בטריולוגיה, אבל הוא הדמות שאי אפשר לשכוח.
זה כוח פוליטי וציבורי אדיר. יותר ממינוי כזה או אחר לשר כזה או אחר מאינטרס פוליטי מובהק של ביבי.

מהאופוזיציה או מהקואליציה, זה לא משנה, הוא יהיה האיש שראה את הכל נולד, עמד על שלו, והקריב את כל כוחו כדי לגרום לזה לקרות.
אמן, זו הסיבה שהצבעתי לו, שימשיך לתקוע אצבעות בעין לכל ממשלה צרה עד שהאחדות תגיע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 10:56 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

פעם השמאלנים היו הולכים לישון אחרי המדגם עם חיוך ועם שימון פרס ראש ממשלה
ואז קמים בבוקר ומגלים שבעצם ביבי נבחר.

עכשיו אמירוס הלך לישון עם צהלולי שמחה וקם בבוקר עם סיבוב רביעי באופק.

משעשע :D

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 11:30 
גנרל הניצחון בנהריה

האדום הקדמון כתב:
פעם השמאלנים היו הולכים לישון אחרי המדגם עם חיוך ועם שימון פרס ראש ממשלה
ואז קמים בבוקר ומגלים שבעצם ביבי נבחר.

עכשיו אמירוס הלך לישון עם צהלולי שמחה וקם בבוקר עם סיבוב רביעי באופק.

משעשע :D

שלא כהרגלך, אתה טועה ומטעה.

שים לב שאחרי הברכות הלבביות של מייקי, בתגובתי הראשונה פה אחרי תוצאות המדגם, המשפט הראשון שלי לפני צהלולי השמחה היה "לביבי אין 61 בדיוק כפי שצפיתי".
הבנתי מהרגע הראשון שביבי לא יכול להרכיב ממשלה.
השמחה הייתה על זה שהפעם הליכוד קיבלו יותר מנדטים מכחול לבן, שגוש הימין גדול יותר. שביבי לא נחלש בעקבות 3 כתבי האישום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 11:33 
דיקטטור\ית

לא חושב שיש איזה סרט פה שאמירוס, והגוש שלו, ירדו מנרטיב הצהלות עד שיגמר המומנטום של מינוף התוצאות עצמם, לפני שהמציאות הסטגננטית תחזור ליהיות הסיפור.
תן להם להנות קצת.
מה שכן, בין אם הגוש על 58 או 59, שני דברים ברורים קרו במערכה הזו:
1. העם נתן את בירכתו לנתניהו, מבחינתו ביבי כנאשם לא פסול ועדיף מגנץ כראש ממשלה.
2. העם עדיין לא מוכן לתת רוב לממשלת מיעוט, מימין ובטח משמאל.

אני באמת מופתע שביבי לא הצליח לקושש רוב ויש לזה סיבה פשוטה:
הקמפיין של כחול לבן בכל הבחירות האלו ובטח שבשבועיים האחרונים היה כ״כ מנותק, לא משכנע וחלש.
היה ברור שתהיה איזו תנועת נגד מצד הליכוד, ומצביעים שלא הגיעו לקלפי בבחירות הקודמות כן יגיעו לתמוך בו (או לחילופין להתנגד לגנץ, לא משנה).
לכחול לבן היתה הזדמנות לצאת להלחם על המיעוט שעל הגדר ובמקום הם רק הגיבו לקמפיין של ביבי, כל פעם באיחור וכל תגובה היתה קונטרה חיוורת.

לויכוח בין הקדמון לאירוס על נרטיב הניצחון יש הסבר פשוט.
אמירוס מדבר על ניצחון כנגד כל הסיכויים ביחס לתוצאות הקודמות בתוספת כתב אישום- מהזווית הזו באמת היה לביבי ניצחון הירואי.
קדמון מדבר על השבועיים האחרונים בהם הסחף לכיוון נתניה היה טרנד ברור והעובדה שגם זה לא הספיק לרוב.
בסופו של דבר נשארנו ללא הכרעה, אבל עם חותמת לחפות עד שהוכח אחרת לביבי. יש פה שינוי משני הסיבובים הראשונים, אין בזה ספק.
אם לפני דיברנו על ראש ממשלה שאולי ואולי לא יעמוד למשפט, עכשיו יש לנו תאריך למשפט ובכל זאת עם שאומר- זה לא מספיק כי להדיח אותו.

עכשיו הגיע הזמן להפסיק לשקר לעצמנו או ללכת שולל אחרי הטרלות.
לכחול לבן לא יהיה רוב להקמת ממשלה גם עוד 3 סיבובים, הגיע הזמן לרדת מהפנטזיה הזו.
גוש הימין לכאורה יכול להמשיך לצאת לעוד מערכות ובסוף אולי לקושש 61- אבל העם צריך להוקיע את זה מן השורש- קואליצית ה61 תהיה חלשה מידי מכדי לבצע את כל המהלכים ההיסטוריים שביבי מדבר עליהם.
אם יש לפוליטיקאים הנכלולים קצת יושרה יש רק שני אופציות שיובילו ליציבות וגם ישקפו את רצון העם:
או שליברמן נכנס להלחם על נושאי דת ומדינה מתוך הממשלה בקואליצית 65 ח״כים סבירה, או שהולכים לממשלת אחדות (והפעם באמת שאין לגנץ את הצידוק האלקטיוריאלי לפסול את ביבי עצמו).
כל דבר אחר תהיה יריקה בפני העם והוכחה נוספת שהאגו של הנכלולים חשוב להם מטובת המדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 620 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו 17 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: