פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 30 מרץ 2020, 09:02

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 605 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 11:54 
דיקטטור\ית

Mike 10 כתב:
אני אנווט כתב:
Mike 10 כתב:
אני מציע שנפסיק לדבר על כך שכחולבן לא יושבים עם ביבי בגל כתבי האישום. זה מטופש וצבוע. גם אתה מייסון, אל תיפול לטיעון המגוחך הזה. לא ישבו עם ביבי כי האמינו שיכולים להשתלט על הכס.
להיאחז בכתבי האישום זה נשמע יפה וערכי אבל בפועל זה קשקוש.
הבעיה היא לא עם כתבי האישום אלא עם המחשבה שבנאדם יכול להעמיד את חובתו המשפטית לדיון וכיפוף.

היחיד שמהתחלה הציב יעד ברור ופרש את האידאולוגיה היה ליברמן.
אמר שלא ישב עם ביבי כל עוד הוא דבוק לחרדים מבלי להתגמש, דרש אחדות איתו או בלעדיו, ומציג קו אנטי חרדי כבר שנה וחצי מבלי לזוז מילימטר.
ליברמן מעולם לא אמר "רק לא ביבי".

רק לא ביבי זה לפחות רף ברור.
לפני הבחירות ליברמן אמר: לא לישיבה תחת ביבי, לא לערבים (מבפנים או בחוץ), לא לחרדים-משיחיים ושכבר לא תהיה אחדות. אה ושלא יהיו בחירות רביעיות.
לא היה שום הגיון בצירוף ההצהרות האלו לפני הבחירות, ובטח לא עכשיו.
אני לא יודע אם הוא יחשב מסלול מחדש כמו שחשדתי לפני או יתעקש, אבל באיזו דרך כל ההצהרות האלו יכולות להתקיים בעת ובעונה אחת?
באם תוצאות האמת של 90% כפי שהן עכשיו נשארות, הסיכוי האחרון שלו לעמוד מאחורי כל ההצהרות, זה אם הוא פשוט לא במשחק.
הרי כל הנקודות האלו יאומתו רק אם ביבי יכול למצוא עריקים להשלים את הרוב, אבל אז כבר אין שום משמעות לליברמן כלשון מאזניים או מעצב מדיניות.
הוא היה טרול לאורך כל השנה הזו, וממש לא הצליח לעמוד מאחורי הצהרותיו (אמר שיתמוך בביבי בראשונות ושינה את דעתו, אמר שיביא אחדות אחרי השניות ולא הצליח). יכול ליהיות שהוא חושב שיהיה ראש ממשלה מתישהו וזה חלק מהמסע, יכול ליהיות שישלוף עוד שפן ברגע האחרון.
הוא לא עשה שום דבר שהיה לו ערך בלהגיע להכרעה או להשפיע באמת על מדיניות, אם כבר, עזר לאחד מחדש את גוש הימין שבכל מקרה נמצא ממש כפסע מרוב בכנסת.
בזה שהוא עומד ומונע הקמת ממשלה על חודו של ח״כ הוא לא תורם משהו מעשי, והוא לא פועל לקראת שיקוף רצון העם.
הוא אולי לא אמר רק לא ביבי בדיוק (אם כי קרוב מספיק, בעצם היום גם), הוא צייר איזו משוואה לא הגיונית ורץ איתה, בתקווה שמספיק אנשים מתוסכלים משני הצדדים ילכו איתו. לא סתם המטה שלו נראה כמו המטה של העבודה אתמול אחרי המדגם, אפילו לתומכים שלו אין מושג על מה הוא מדבר ולמה הוא מתכוון.
הוא יכול להמשיך לנאום על מה הוא לא יעשה, אבל יבוא יום ותגמר מערכת הבחירות ונצטרך לדעת מה הוא כן יעשה, עד עכשיו לא הצלחתי להבין.
איך אתה מפרשן את זה מייק?

אני רוצה להאמין שהמטרה של ליברמן, וכך אני מבין אותה (או לפחות רוצה להאמין), היא לעודד ולהוביל למצב שבו לא תשאר ברירה לביבי אלא להרכיב ממשלת אחדות ביחד עם כחול לבן. כחלק מאותה ממשלת אחדות, ביבי יצטרך לוותר על ימינה, או להתגמש קצת מבחינת חוקים של נישואים ו\או עסקים בשבתות עם החרדי וכו'.
במידה וביבי לא יצליח להחתים מתאזרח מהשמאל ולהגיע ל-61, הלחץ על ממשלת אחדות ימשיך להצטבר מכל הכיוונים, גם מנשיא המדינה וגם מהעם.

שם אני חושב שהחזון של ליברמן נמצא - שביבי יצטרך להגיע לפשרה ואיכשהו למצוא נראטיב שבו הוא חותך את הברית האדוקה עם הבלוק הימני.
ביבי יוכל למצוא דרך לצאת קינג גם במהלך דרסטי כזה, זה בטוח.

ואז, ליברמן יוכל לחכך את ידיו בהנאה ולהצטייר בתור "אדריכל הקואליציה". זה שרקח את הכל והציל את ממשלת ישראל מעצמה ומעתיד חשוך.
כמו במטריקס, יש את האדריכל. זה שהינדס את המציאות המדומה, ומשך בחוטים מאחורי הקלעים. הוא מקבל 10 דקות בטריולוגיה, אבל הוא הדמות שאי אפשר לשכוח.
זה כוח פוליטי וציבורי אדיר. יותר ממינוי כזה או אחר לשר כזה או אחר מאינטרס פוליטי מובהק של ביבי.

מהאופוזיציה או מהקואליציה, זה לא משנה, הוא יהיה האיש שראה את הכל נולד, עמד על שלו, והקריב את כל כוחו כדי לגרום לזה לקרות.
אמן, זו הסיבה שהצבעתי לו, שימשיך לתקוע אצבעות בעין לכל ממשלה צרה עד שהאחדות תגיע.

אוקי אני מבין.
העיניין שהשאלה פה היא לא קואליציה או אופוזיציה מבחינת ליברמן אלא משהו מהותי יותר- הקמת ממשלת קבע אחרי שנה מביכה או המשך לקרקס.
שום תוצאה בשום בחירות עתידיות (גם אם יושג רוב זעום לכאן או לכאן) לא תשנה את העובדה שהעם חצוי, זה המצב כבר תקופה ארוכה.
צריך לשנות את הנרטיב של- אם ליברמן ממשיך בסרבנות (או לחילופין כחול לבן ממשיכה להתנגד לביבי בכל מחיר)- הם עומדים במילה שלהם.
ככה הם ממשיכים לצייר את המציאות שלהם וזו טעות. הליכוד וביבי קיבלו את מנדט המפלגה הגדולה ובשיטת בחירות הגרועה שלנו זה אמור לתת להם את הבכורה.
אם ליברמן יצליח כדבריך להביא לאחדות (מהקואליציה או האופוזיציה) כ״אדריכל״, אז הוא שיחק אותה והבוחרים ישפטו אותו לזכות בעתיד.
אם הוא יהיה כף המאזניים שתביא לעוד סבב, אני מאמין שהוא ימשיך לרדת ובצדק, אין שום צידוק לשיתוק מוחלט של המדינה על הנושאים שהוא מוביל, חשובים ככל שיהיו. וכמובן שכל זה לא מוריד את האחריות מביבי הנוכל- אם הוא ממשיך לאחוז בגוש שלו בכל מחיר אז כמובן שהוא אחראי מרכזי לבדיחה.

בכל מקרה אני קורא לאיווט טרול כי כמו שאמרתי הוא מחבר רשימה של הצהרות שלא יכולות להתקיים בו ובעונה אחת.
הוא פוליטיקאי וצפוי שהוא יעשה משהו כזה במשך תקופת הבחירות, אבל נגמר הסיפור, עכשיו זה זמן להביא פתרונות, לא לצאת גבר בפני ציבור מצומצם.
עדיין יש לו כוח להכריע ועכשיו מה שהוא צריך לעשות בשביל לצאת גבר, זה לנתח את המציאות, לראות מה מהצהרות הקמפיין ריאלי ומה לא, ולפעול בהתאם.
כל דבר אחר זה בגדר הטרלה של המדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 11:55 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
או שהולכים לממשלת אחדות (והפעם באמת שאין לגנץ את הצידוק האלקטיוריאלי לפסול את ביבי עצמו).
אם אני גנץ אני קורא לנתניהו לאחדות, כאשר ביבי ראשון ברוטציה, כי הוא הגדול יותר ועם כל הקושי יש לכבד זאת, כמובן שתחת קווי ייסוד מאוד ברורים של אי חקיקת חוק צרפתי ופסקת התגברות. יש לשתי המפלגות 69 מנדטים, מעל 2.5 מיליון מצביעים יחדיו, זה מעל ומעבר למה שצריך. לאחר סגירת קווי הייסוד ביניהן, כל מי שרוצה להצטרף: מוזמן.

במידה וביבי מתעקש לסחוב על הגב שלו עוד 22 מנדטים שרצו ב-3 פתקים אחרים שאינם 'מחל', כחול לבן צריכים להגיד בצורה מאוד ברורה שהוא גורר אותנו לבחירות רביעיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 12:01 
דיקטטור\ית

אני רק שאלה, ברצינות שאלה כי לא בדקתי.. שמעתי איפשהו שבבחירות הקודמות גוש ביבי היה 60 מנדטים והראש לא הצליח להרכיב ממשלה ולמצוא עריקים.. עכשיו הגוש 59, אז מה? החגיגה היא רק כי כחולבן הצליחו לשמור על הגודל שלהם בצורה יחסית יציבה ומצביעי ליכוד שלא הטריחו עצמם להגיע פעם קודמת, יצרו פער הפעם?

ברצינות שואל..

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 12:08 
גנרל הניצחון בנהריה

RoGeR MaSoN כתב:
אני אנווט כתב:
או שהולכים לממשלת אחדות (והפעם באמת שאין לגנץ את הצידוק האלקטיוריאלי לפסול את ביבי עצמו).
אם אני גנץ אני קורא לנתניהו לאחדות, כאשר ביבי ראשון ברוטציה, כי הוא הגדול יותר ועם כל הקושי יש לכבד זאת, כמובן שתחת קווי ייסוד מאוד ברורים של אי חקיקת חוק צרפתי ופסקת התגברות. יש לשתי המפלגות 69 מנדטים, מעל 2.5 מיליון מצביעים יחדיו, זה מעל ומעבר למה שצריך. לאחר סגירת קווי הייסוד ביניהן, כל מי שרוצה להצטרף: מוזמן.

במידה וביבי מתעקש לסחוב על הגב שלו עוד 22 מנדטים שרצו ב-3 פתקים אחרים שאינם 'מחל', כחול לבן צריכים להגיד בצורה מאוד ברורה שהוא גורר אותנו לבחירות רביעיות.

פה אתה טועה, אין לשתי המפלגות יחד 69. כחולבן היא לא מפלגה אחת. יש עתיד לא יישבו תחת נתניהו, לפיד מצהיר זאת תחת כל עץ רענן, גם אתמול.

הסיכוי היחיד הוא שחוסן לישראל (בראשות גנץ, שהוא לדעתי החוליה "החלשה") יחברו לממשלה בראשות נתניהו על שלל 14 מנדטיהם. וכך תהיה פה ממשלה של 72 מנדטים. לא רע.

מה הסיכוי שזה יקרה:

למה כן?
כי גנץ אמנם לא מתאים להיות ראש ממשלה, אבל כנראה שאידיוט הוא לא. הוא אמור להבין שהוא קרוב לגיליוטינה. הוא התמודד מול ביבי 3 פעמים ולא הצליח לגבור עליו ואין שום סיכוי נראה לעין שזה יקרה בבחירות מספר 4. הסיגוי הטוב ביותר שלו להמשיך בפוליטיקה הוא למכור סיפור שהוא מציל את המולדת מבחירות רביעיות ולהיות שר ביטחון.

למה לא?
כי התקשורת והשמאל יפרקו לו את התחת במילים עדינות, ירמסו אותו, יסקלו אותו בכיכר העיר, לנצח ייזכר כבוגד הגדול שהביא לביבי את ראשות הממשלה על מגש של כסף.
ועוד משהו, קצת קונספירטיבי, קצת דיפ סטייט, אבל אני לא חושב שזה כזה מנותק - אני חושב שאם גנץ יעשה מהלך כזה, יידאגו לטפל בו יפה יפה מצד מערכת המשפט והפרקליטות. אני מאמין שתוך שנה הוא עם כתב אישום חמור בפרשת הממד החמישי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 12:12 
גנרל הניצחון בנהריה

divinelly כתב:
אני רק שאלה, ברצינות שאלה כי לא בדקתי.. שמעתי איפשהו שבבחירות הקודמות גוש ביבי היה 60 מנדטים והראש לא הצליח להרכיב ממשלה ולמצוא עריקים.. עכשיו הגוש 59, אז מה? החגיגה היא רק כי כחולבן הצליחו לשמור על הגודל שלהם בצורה יחסית יציבה ומצביעי ליכוד שלא הטריחו עצמם להגיע פעם קודמת, יצרו פער הפעם?

ברצינות שואל..

בבחירות אפריל אכן היו לביבי 60.
בבחירות ספטמבר 55.
ובבחירות הנוכחיות מסתמן 58.
בכל הפעמים ביבי לא יכול להרכיב ממשלה. (כמובן שגנץ גם לא, ורחוק יותר מזה)

החגיגה היא כי כחול לבן התרסקו, כי למרות 3 כתבי אישום ומשפט שמתחיל בקרוב מאוד ביבי הצליח לעקוף אותם ב- 3-4 מנדטים. (אחרי שבבחירות אפריל הם חגגו שעברו אותו במנדט או שניים).
באפריל כחולבן השתמשו בניצחון הזה כתירוץ ללמה ביבי לא יכול להיות ראשון ברוטציה ("כי אנחנו ניצחנו") ועכשיו אין להם את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 12:14 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

כחול לבן רצתה תחת פתק אחד, לפיכך אני מתייחס אליה כאל רשימה אחת, והספינים על זה שהם יתפצלו הם בחלומות של ביבי.

האם גנץ צריך לעמוד כמוביל הרשימה בבחירות הרביעיות לכשיהיו, זה כבר דיון אחר שעוד מוקדם לחפור בו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 12:17 
דיקטטור\ית

מסכים עם רוג׳ר, אבל יש בעיה והיא שכל הפוליטיקאים המסריחים האלו מתייחסים לציבור כמטומטמם וירצו למשוך זמן עד לדדליינים.
אני חוזה שכחול לבן ירצו לראות את פתיחת המשפט של ביבי כדי לסמן ״ניצחון״ תדמיתי לפני שיסכימו למשהו אם בכלל, ליברמן כנ״ל, ביבי כמובן לא יוותר על הגוש.
אני לא יודע איך העם או התקשורת יכולים להביע את תחושת המיאוס מהם כרגע כדי שירד להם האסימון, הפוליטיקאים באמת בסרט שכל החיים זה קמפיין עכשיו.
אם כחול לבן וליברמן יוצרים גוש משלהם, יוצאים יחד לציבור להגיד שהם מסכימים לשבת עם ביבי לטובת המדינה, אז אולי יש סיכוי.
זה חייב ליהיות ככה כי ביבי לא יוותר על הגוש, השאלה אם הגוש יהיה מוכן לוותר על משהו ותכלס לימודי ליבה וחוק גיוס הם דברים שהם כן יכולים למכור לציבור שלהם.

אמירוס אתה צודק בגדול, בטח בנושא מי ראשון ברוטציה, אבל עדיין קצת שיכור מערב הבחירות:
כחול לבן לא התרסקו, כולה ירדו בכמה מנדטים, בדיוק כמו שהליכוד לא התרסק עם כמה מנדטים פחות בסבב השני, פרופורציות אחי.
כחול לבן זה כן מפלגה אחת, לא התפרקו עד עכשיו וגם לא יקרה בשנה שנתיים הקרובות, בדומה לביבי והגוש אגב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 12:43 
גנרל הניצחון בנהריה

אני אנווט כתב:

אמירוס אתה צודק בגדול, בטח בנושא מי ראשון ברוטציה, אבל עדיין קצת שיכור מערב הבחירות:
כחול לבן לא התרסקו, כולה ירדו בכמה מנדטים, בדיוק כמו שהליכוד לא התרסק עם כמה מנדטים פחות בסבב השני, פרופורציות אחי.
כחול לבן זה כן מפלגה אחת, לא התפרקו עד עכשיו וגם לא יקרה בשנה שנתיים הקרובות, בדומה לביבי והגוש אגב.

מסכים איתך, הם התרסקו ביחס לציפיה שלהם, הם חשבו שלצעוק ביבי מתחיל משפט עם 3 כתבי אישום חמורים זה יספיק וביחס לזה הם קיבלו סטירה מצלצלת. ובפועל הם הלכו אחורה בין סבב ב לסבב ג.
נקודת הפתיחה שלהם במו"מ בבחירות אפריל הייתה הרבה יותר טובה.
מהותית בשלושת המערכות ביבי עם 60-55-58 ואין באמת הבדל ביכולתו להקים ממשלה.

מה שאמרתי על גנץ זה קצת ווישפל טינקינג. כמו שלמייסון מותר לפנטז שיאיר לפיד יישב תחת נתניהו בממשלת אחדות גם לי מותר לפנטז שגנץ יערוק לביבי.
למרות שאם אתה שואל אותי לאיזה תרחיש קיים סיכוי פחות נמוך (ואני מנסה להיות אובייקטיבי) אני חושב שגנץ עם נתניהו סיכוי פחות נמוך מלפיד תחת נתניהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 13:33 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
בסופו של דבר נשארנו ללא הכרעה, אבל עם חותמת לחפות עד שהוכח אחרת לביבי. יש פה שינוי משני הסיבובים הראשונים, אין בזה ספק.
.

לא מסכים.

ההישג הכי גדול של הימין עד כה היה במועד א'
היו להם 60 מנדטים ועוד כמעט 250,000 אלף קולות בפח (בנט עם 130,000 קולות+זהות עם 100,000 קולות ששניהם לא עברו את אחוז החסימה)

למעשה יש פה משהו כמו 65-64 מנדטים וזה עוד בלי ליברמן.

במועד ב' הימין התרסק אין בזה ספק.

ובמועד ג' הימין התאושש אבל לא התאושש מספיק כדי להגיע שוב לתוצאות של מועד א' ככה שאין פה "שינוי משני הסיבובים הראשונים" אלא תנועת מטוטלת.

למה הימין התאושש בסיבוב ג'? בזה אני מסכים איתך
חלק מזה בגלל ניהול קמפיין טוב מול ניהול קמפיין רופס של כחולבן וחלק אחר זה בגלל מצביעים שהחליטו דווקא בגלל כתבי האישום לתת את קולם לביבי בבחינת "מאמינים לך ולא למערכת המשפט ולפרקליטות"
הייתי מוסיף גם גורם שלישי וזו תוכנית המאה של טראמפ. עזרה מהדוד מאמריקה עוד לא הזיקה לאף אחד.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 14:21 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:

כחול לבן עלו ב70-60 אלף מצביעים. לא רק שהם לא "לא עלו", הם התחזקו.
אבל, ואבל גדול, גם גדול הקמפיינים ביבי הצליח להתחזק, אפילו בצורה מרשימה יותר - חיזק את הליכוד ב-100 אלף קולות יותר מכחול לבן, ולכן כמובן הפער של שלושת המנדטים (כיפאק היי, מאי גולן המהממת נכנסה, האישה שמירי רגב זו חנה בבלי לידה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 17:17 
דיקטטור\ית

האדום הקדמון כתב:
אני אנווט כתב:
בסופו של דבר נשארנו ללא הכרעה, אבל עם חותמת לחפות עד שהוכח אחרת לביבי. יש פה שינוי משני הסיבובים הראשונים, אין בזה ספק.
.

לא מסכים.

ההישג הכי גדול של הימין עד כה היה במועד א'
היו להם 60 מנדטים ועוד כמעט 250,000 אלף קולות בפח (בנט עם 130,000 קולות+זהות עם 100,000 קולות ששניהם לא עברו את אחוז החסימה)

למעשה יש פה משהו כמו 65-64 מנדטים וזה עוד בלי ליברמן.

במועד ב' הימין התרסק אין בזה ספק.

ובמועד ג' הימין התאושש אבל לא התאושש מספיק כדי להגיע שוב לתוצאות של מועד א' ככה שאין פה "שינוי משני הסיבובים הראשונים" אלא תנועת מטוטלת.

למה הימין התאושש בסיבוב ג'? בזה אני מסכים איתך
חלק מזה בגלל ניהול קמפיין טוב מול ניהול קמפיין רופס של כחולבן וחלק אחר זה בגלל מצביעים שהחליטו דווקא בגלל כתבי האישום לתת את קולם לביבי בבחינת "מאמינים לך ולא למערכת המשפט ולפרקליטות"
הייתי מוסיף גם גורם שלישי וזו תוכנית המאה של טראמפ. עזרה מהדוד מאמריקה עוד לא הזיקה לאף אחד.

הכוונה במשפט הזה היתה רק ביחס למצב של ביבי וצרותיו המשפטיות, אם לפני הוא היה לפני שימועים או המלצות העמדה לדין, הפעם כבר היה כתב אישום ותאריך למשפט. מאחר שכך, העם יכל להחליט שעצם זה שהוא עומד למשפט זה מספיק כדי להעיף אותו או שחפותו עד ההרשעה מזכה אותו בעיניהם, לפחות בינתיים.
אני מסכים וראוה את ההבדלים שאתה מדבר עליהם במספרים, אבל בסופו של דבר באופן מסורתי התחרות בין שתי המפלגות הגדולות קבעה את זהות המנצחת בעיני העם.
תחת הקונטקסט הזה, אין ספק שיש רוב בעם שמקבל את ביבי עם כל התיקים כעסקת חבילה רצויה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2020, 17:27 
דיקטטור\ית

RoGeR MaSoN כתב:
אני אנווט כתב:

כחול לבן עלו ב70-60 אלף מצביעים. לא רק שהם לא "לא עלו", הם התחזקו.
אבל, ואבל גדול, גם גדול הקמפיינים ביבי הצליח להתחזק, אפילו בצורה מרשימה יותר - חיזק את הליכוד ב-100 אלף קולות יותר מכחול לבן, ולכן כמובן הפער של שלושת המנדטים (כיפאק היי, מאי גולן המהממת נכנסה, האישה שמירי רגב זו חנה בבלי לידה).

כן אני מבין, עם זאת כמו שאמרתי התחרות היא בין שתי המפלגות הגדולות ולכן גם אם בסוף לא ירדו לכחול לבן מנדטים, הפער שנוצר בינם לליכוד עושה את כל ההבדל.
לא רק שהם הפסידו בתחרות הפנימית, הם גם הפסידו את הבכורה ברוטציה פוטנציאלית (אם בכלל יצליחו להשיג רוטציה), וכמובן את תווית הניצחון (גם אם הוא רק על הנייר) שזכו בה בסיבוב השני, מבחינת התפיסה הציבורית.

תשמע בוא נגיד ככה- זכותם עכשיו גם לקדם חקיקה נגד כהונת ראש ממשלה העומד למשפט, אני גם יבין למה יעשו את זה אם זה באמת בהישג יד.
אבל, אם הם לא ילכו על זה בשיא הכוח מההתחלה, וימשכו זמן ויחקו שוב לסוף הדדליין להקמת הממשלה וההארכות למיניהם, ואז ינסו שוב למכור את הנרטיב שביבי הוא זה שהוביל את העם לבחירות רביעיות, לדעתי העם ידחה את הטענה הזו וימשיך הסחף לכיוון הליכוד בבחירות הבאות.
זו לדעתי הבשורה המרכזית מהסבב הזה ואני מקווה שגם הם וגם איווט מבינים את זה. אם יש דרך משפטית או חקיקתית להוציא את ביבי מהמשוואה- אדרבה.
אם אין, העם אמר את דברו במובן של אישרר אותו כמנהיג גם של הימין וגם של הבלוק (הפעם כבר ידעו שהוא מוביל בלוק ולא מפלגה) ולכן גם לי, ירד מהם הרבה אם הם ימשיכו עם הסיפור של ״באשמת מי הבחירות הX". רק לא ביבי זה בסדר כטקטיקה ואפילו אסטרטגיה, אבל בואו לא נהפוך את זה לאידיאולוגיה בפני עצמה כי זה לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2020, 13:22 
דיקטטור\ית

amiros09 כתב:
divinelly כתב:

ברצינות שואל..

בבחירות אפריל אכן היו לביבי 60.
בבחירות ספטמבר 55.
ובבחירות הנוכחיות מסתמן 58.
בכל הפעמים ביבי לא יכול להרכיב ממשלה. (כמובן שגנץ גם לא, ורחוק יותר מזה)

החגיגה היא כי כחול לבן התרסקו, כי למרות 3 כתבי אישום ומשפט שמתחיל בקרוב מאוד ביבי הצליח לעקוף אותם ב- 3-4 מנדטים. (אחרי שבבחירות אפריל הם חגגו שעברו אותו במנדט או שניים).
באפריל כחולבן השתמשו בניצחון הזה כתירוץ ללמה ביבי לא יכול להיות ראשון ברוטציה ("כי אנחנו ניצחנו") ועכשיו אין להם את זה.
לאט לאט מתברר ש..החגיגות מוקדמות מידי?! ;-) השתדלתי עד עכשיו לא להגיב ישירות לחגיגות המכביסטיות משהו שלך.. אבל הפעם נפלט לי..

כחולבן התרסקו?! איך התרסקו אם שמרו על כוחם? מתי פעם אחרונה מפלגה שקיימת שנה, עוברת 3 קמפיינים של בחירות, מתחזקת אחרי הראשונה ושומרת על כוחה בשלישית מוגדרת "התרסקה"?!

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2020, 18:56 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אחרי שהתפזר העשן נשארנו בלי הכרעה ובלי שום דבר.
הימין מתבצר בברית מבוצרת ומאשים את השמאל שאין לו אחריות לאומית.
השמאל יאשים את הימין שאין לו אחריות לאומית.
ואחרי שרוב העם בחר שוב "לא ביבי" תמצאו כל מצביע ימין שיצעק "העם בחר ביבי".

קרקס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 מרץ 2020, 23:31 
גנרל הניצחון בנהריה

Mike 10 כתב:
אחרי שהתפזר העשן נשארנו בלי הכרעה ובלי שום דבר.
הימין מתבצר בברית מבוצרת ומאשים את השמאל שאין לו אחריות לאומית.
השמאל יאשים את הימין שאין לו אחריות לאומית.
ואחרי שרוב העם בחר שוב "לא ביבי" תמצאו כל מצביע ימין שיצעק "העם בחר ביבי".

קרקס

סבבה, צודק. ביבי הפסיד. רוב "העם" בחר "לא ביבי", בדיוק כמו בבחירות ספטמבר אגב.
אז ספר לי מייקי מדוע מנהיג רוב "העם" הזה, המכונה בנימין גנץ, לא הקים ממשלה?

יש לי לפחות תשובה אחת אפשרית לשאלה העובדתית המצערת הזו - כי מייקי הצביע איווט.
מוזמן בכיף למנות סיבות נוספות. בבקשה תשתדל לא לשרבב את המילים "ביבי" או "נתניהו" בתשובה שלך. בכל זאת מדובר במנהיג המפסיד שאין לו רוב להקים ממשלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2020, 22:31 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

התשובה לשאלה שלך מאוד פשוטה:
רוב העם אכן בחר "לא ביבי", אבל לרוב העם הזה אין מנהיג.
גנץ לא מנהיג של שום דבר, הוא תוצאה של נסיבות ולא הכוח במניע מאחוריהן.
אני מסתכל על גוש "לא ביבי", והדבר הכי קרוב למנהיג שאני רואה שם זה אשכרה איימן עודה. לא שאני רוצה אותו ראש ממשלה, אבל מבחינת כריזמה וכישרון הנהגתי הוא מתבלט מתוך הגוש המג'אייף הזה מבחינת הנהגה.
מתוך הקקפוניה של כחול לבן אני לא רואה מנהיג של ממשלה.

סיבה נוספת שגנץ לא יכול להקים ממשלה היא בגלל שביבי סינדל כל אפשרות לממשלה בלעדיו עם הקמת הבלוק הימני, שהייתה מעשה פוליטי ממולח וחד אבל תוקע מקל בגלגלי הקואליציה. זה היה מעשה שכולו היה אנטי אלטרנטיבה ולא ניסיון להקים קואליציה משלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2020, 22:41 
גנרל הניצחון בנהריה

Mike 10 כתב:
התשובה לשאלה שלך מאוד פשוטה:
רוב העם אכן בחר "לא ביבי", אבל לרוב העם הזה אין מנהיג.
גנץ לא מנהיג של שום דבר, הוא תוצאה של נסיבות ולא הכוח במניע מאחוריהן.
אני מסתכל על גוש "לא ביבי", והדבר הכי קרוב למנהיג שאני רואה שם זה אשכרה איימן עודה. לא שאני רוצה אותו ראש ממשלה, אבל מבחינת כריזמה וכישרון הנהגתי הוא מתבלט מתוך הגוש המג'אייף הזה מבחינת הנהגה.
מתוך הקקפוניה של כחול לבן אני לא רואה מנהיג של ממשלה.

סיבה נוספת שגנץ לא יכול להקים ממשלה היא בגלל שביבי סינדל כל אפשרות לממשלה בלעדיו עם הקמת הבלוק הימני, שהייתה מעשה פוליטי ממולח וחד אבל תוקע מקל בגלגלי הקואליציה. זה היה מעשה שכולו היה אנטי אלטרנטיבה ולא ניסיון להקים קואליציה משלו.

אולי "הבלוק" הימני הזה פשוט רוצה את ביבי כרוה"מ? חשבת על זה? לא הכל זה ביבי מהנדס.
ברור לך שרוב מכריע (מאוד) של מצביעי ה"בלוק" מעדיפים את ביבי כרוהמ ואף ידעו שהמפלגות שלהן הם מצביעים שייכות ל.בלוק הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2020, 22:48 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני חושב שרוב הפוליטיקאים בבלוק רוצים לשפר עמדות, כי גם אותם ביבי סינדל מחשבתית לגבי להוות איום שלטוני מולו.
ורוב מצביעי הבלוק רוצים את ביבי רוהמ זה בטוח.
גם בגוש של ביבי אין אלטרנטיבה לביבי, אז בהיעדר אלטרנטיבה שלטונית, נשאר רק לשפר עמדות.
ועובדתית זה עובד. בנט, ליצמן, אוחנה, סמוטריץ' לא היו יכולים לחלום על הג'ובים הזמניים שקיבלו אילולא נשארו נאמנים לבלוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2020, 22:53 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

בוא נעשה את זה פשוט.

השורה התחתונה:
רוב העם מעדיף "לא ביבי"
אבל לא תמצא איש אחד בישראל שיקבל יותר תמיכה מהעם מאשר ביבי.

זה הפלונטר בשורה וחצי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 מרץ 2020, 23:45 
גנרל הניצחון בנהריה

עוד פעם "ביבי סינדל מחשבתית". כולם מטומטמין. כולם עדר. כולם מסוממים.

בבקשה, רוב העם רוצה "לא ביבי" יתכבדו נא להקים ממשלה. הלוואי וזה יקרה. באמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2020, 00:10 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

לא יכולים להקים ממשלה.
לא הם ולא הקיסר האלוהי.

וזה לא רק בגלל ליברמן, זה נדמה לי בעיקר אגו, עקשנות ותאוות כוח בלתי נגמרת בשני הצדדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 מרץ 2020, 01:34 
דיקטטור\ית

למה לא לעשות את הדיון/ויכוח הזה פשוט יותר? רוב העם רוצה משפט צדק לנאשם מבלפור. חד וחלק. נכון, יש חלקים רבים בעם שחושבים שהוא זכאי והכל עורבא פרח אבל יש גם חלקים בעם שמעדיפים ממשלה זמנית, עד כדי ממשלה עם חסן נאסראללה והאיתולה חומייני רק בשביל למנוע אפשרות שהמשפט הזה יתקיים ולא יריצו מהלך למנוע אותו או לדחות אותו "חוקית" ולו רק כדי שהצדק יצא לאור ואז תקום פה ממשלת ימין או אחדות שפויה ונקיית כפיים ולו במעט מהנוכחית..

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 22:10 
גנרל הניצחון בנהריה

טוב,אז אורלי לוי הודיעה הערב שכחולבן לא יקבלו את הקול שלה ובזה למעשה נגמר חלום הקמת הממשלה של גנץ.
זה מדהים כמה ההתנהלות של גנץ והקוקפיט הייתה חובבנית, עוד יותר מדהים כמה הם מטומטמים.
מרוב שהם דיקטטורים שחיים בסרט שהשמש זורחת להם מהתחת הם אשכרה לא טרחו לבדוק היתכנות למהלך שלהם ולסגור את כל הקצוות.

כל מה שהיה לביבי לעשות מאז הכרזת הניצחון בערב המדגמים הוא לשבת רגל על רגל ולראות את כחולבן והשמאל משמידים את עצמם.
והכי חשוב - הדבילים הגישו לביבי את הקמפיין של בחירות 4 על מגש של כסף.
פשוט מעוררי רחמים.

אז מה יהיה עכשיו?
כנראה בחירות 4.
עוד 2 תסריטים עם סיכוי נמוך - גנץ והמפלגה שלו חוסן מצטרפים לממשלה של ביבי. גנץ שר ביטחון.
פרץ ולוי מתנתקים ממרצ ובאים לממשלת ביבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 22:51 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

יש לנו ראש הממשלה הנאשם בפרשיות שחיתות חמורות, מסרב להתפטר ולוקח אותנו ללופ של מערכות בחירות כי זומם להעביר חוק שימלט אותו ממשפט ולכן בנה לעצמו בלוק שחיתות-חוק צרפתי. בעולם נורמלי זה מה שהיה צריך להפריע לך.

אבל אתה עסוק בהרמת צ'ייסר לכבוד בחירות רביעיות שיעלו לנו עוד כמה מיליארדים טובים, מתובלים בתקופת ספינים בלתי פוסקים נוספת הכוללים נסיעות תכופות לחו"ל עם שרה'לה והכביסה, העברות תקציבים לישיבות החרדים/כל מי שחו"ח לא חותם על מסמך נאמנות, העלאת אתיופים במהלך בזק, הצהרות סיפוח ריקות מתוכן, מינויי שרים כמופע סטנדאפ, ומה לא.

העיקר להגיד שאתה מגניב וש"השמאל" (זה כבר ממזמן לא בחירות על ימין ושמאל, שלום ליעקב ליצמן השותף הטבעי מיהדות התורה של המחנה הלאומי) עלה על שרטון.
לבריאות, אני עברתי את גיל 15.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 23:00 
גנרל הניצחון בנהריה

יש לנו ראש ממשלה, נאשם בשלושה כתבי אישום על שוחד והפרת אמונים, שקיבל אמון משני מיליון ו 450 אלף מצביעים. (כולל מפלגות שהתחייבו לפני הבחירות רק נתניהו ואפילו שמו אותו בפוסטרים שלהם) אז 2,450,000 איש ואישה נותנים אמון במפר האמון על פי המשטרה והפרקליטות.
החוק מאפשר לו להמשיך.
לא יודע מה זה בשבילך "עולם נורמלי" מה שבטוח הוא שבעולם שלנו זה לא מפריע לי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 23:06 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

אני לא יודע מאיפה הבאת "שני מיליון ו-450 אלף", אבל אם אתה הולך לנתוני המצביעים, אז אנא ממך תהיה הגון, ותציין את הפרטים המלאים.

יותר אזרחים הצביעו נגד ביבי מאשר בעדו. 2,215,676 בעד (להלן גוש נתניהו, שזה גם קצת פייק, שהרי חרדים מצביעים למפלגות חרדיות כך או כך. אבל אני זורם איתך) ו-2,324,658 נגד.

והחוק מאפשר לו להמשיך, כי כאשר נקבע פסק הדין של אריה דרעי ורפאל פנחסי, אף אחד לא העלה על דעתו שיהיה פה ראש ממשלה נאשם בפליליים עם כתב אישום על שוחד, שלא ייקח את עצמו ויתפטר (להזכיר לך שוב בת'רד הזה את נאום "אהוד אולמרט" של ביבי, כאשר לראשון היה רק המלצות מהמשטרה; והוא אכן התפטר) מהבושה והכבוד לתפקיד. יש גם נורמות בחיים, לא על הכל חייב להתחבא מאחורי חוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 00:05 
גנרל הניצחון בנהריה

RoGeR MaSoN כתב:
אני לא יודע מאיפה הבאת "שני מיליון ו-450 אלף", אבל אם אתה הולך לנתוני המצביעים, אז אנא ממך תהיה הגון, ותציין את הפרטים המלאים.

יותר אזרחים הצביעו נגד ביבי מאשר בעדו. 2,215,676 בעד (להלן גוש נתניהו, שזה גם קצת פייק, שהרי חרדים מצביעים למפלגות חרדיות כך או כך. אבל אני זורם איתך) ו-2,324,658 נגד.

והחוק מאפשר לו להמשיך, כי כאשר נקבע פסק הדין של אריה דרעי ורפאל פנחסי, אף אחד לא העלה על דעתו שיהיה פה ראש ממשלה נאשם בפליליים עם כתב אישום על שוחד, שלא ייקח את עצמו ויתפטר (להזכיר לך שוב בת'רד הזה את נאום "אהוד אולמרט" של ביבי, כאשר לראשון היה רק המלצות מהמשטרה; והוא אכן התפטר) מהבושה והכבוד לתפקיד. יש גם נורמות בחיים, לא על הכל חייב להתחבא מאחורי חוק.

לגבי המספרים אתה צודק - ה"רק לא ביבי" אכן קיבלו יותר קולות, אז איפה הממשלה שלהם? מסכים שאם ל"רק ביבי" היו יותר קולות הייתה פה כבר ממשלה?

לגבי החלק השני, מאוד לא מסכים איתך. החוק נחקק בדיוק למקרה כזה.
ולגבי ההשוואה לאולמרט העבריין הפלילי המורשע והאסיר לשעבר, כמה מנדטים אתה חושב שהוא היה מקבל לו היה הולך לבחירות עם כתב האישום שלו?
זה לא עניין של נורמות, אולמרט ידע שהוא גמור. ידע שהוא אשם וידע שהציבור מבין ונודע שהוא מושחת.
בניגוד גמור לביבי שרוב (אוקיי, לא רוב... בשבילך. למרות שאתה יודע שזה רוב) העם חושב שמפרי האמון האמיתיים בסיפור שלו הם התקשורת, המשטרה והפרקליטות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 00:48 
דיקטטור\ית

אני רק שאלה, הבחירות בארץ הן ישירות למועמד או לרשימות?! ניסיון קלוש אמיר יקירי. בוא נתקדם.

לא התאכזבתי יותר מידי מחגיגות הנצחון הענק המכביסטיות המוקדמות אבל אני מוכרח להודות שאני די מאוכזב מהניסיון המגובה בספין של ביבי שלך לומר שהצביעו לו ולא לרשימה שלו (או לכל רשימה אחרת בגוש החוסם שלו או בגוש אחר!)

אגב, אף מילה על הבקשה שלי לדחיית הישיבה על ספסל הנאשמים שנדחתה?!

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 01:25 
גנרל הניצחון בנהריה

עזוב, לא רציתי להתעסק במי הנפלגה הגדולה, מי קיבל יותר ולמי יש יותר גדול. מייקי גרר אותי לזה.
יש שורה תחתונה - מי מצליח להרכיב ממשלה? והתשובה היא אף אחד.

ההבדל הוא שלביבי יש עוד איכשהו סיכוי קלוש לכך. לגנץ החובבן לא.
הבדל נוסף הוא שביבי חיזק את מעמדו לקראת בחירות 4 (אם להיות מדייקים כחולבן החלישו את עצמם למעשה כשביבי יושב בצד רגל על רגל ובקש משרה להביא לו פופקורן) שאני מקווה שלא יקרו בתקווה שאלד מבין גנץ או פרץ את לוי יתעשתו ויחברו לביבי.
הדרישה שלכם שביבי יזוז הצידה הזויה, תשאחרו את החלומות ללילה כשאתם ישנים. תתמודדו עם המציאות ביבי נבחר ע"י הליכוד לעמוד בראש, בדגש על נבחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 03:40 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

amiros09 כתב:
עזוב, לא רציתי להתעסק במי הנפלגה הגדולה, מי קיבל יותר ולמי יש יותר גדול. מייקי גרר אותי לזה.
יש שורה תחתונה - מי מצליח להרכיב ממשלה? והתשובה היא אף אחד.

ההבדל הוא שלביבי יש עוד איכשהו סיכוי קלוש לכך. לגנץ החובבן לא.
הבדל נוסף הוא שביבי חיזק את מעמדו לקראת בחירות 4 (אם להיות מדייקים כחולבן החלישו את עצמם למעשה כשביבי יושב בצד רגל על רגל ובקש משרה להביא לו פופקורן) שאני מקווה שלא יקרו בתקווה שאלד מבין גנץ או פרץ את לוי יתעשתו ויחברו לביבי.
הדרישה שלכם שביבי יזוז הצידה הזויה, תשאחרו את החלומות ללילה כשאתם ישנים. תתמודדו עם המציאות ביבי נבחר ע"י הליכוד לעמוד בראש, בדגש על נבחר.

חיזוק המעמד של ביבי יכול להיות לא רלוונטי אם יעבור חוק שימנע ממנו לרוץ כשיש לו כתבי אישום.
תרגילים פוליטיים זה דבר שכולם יכולים לעשות. ואני מקווה שתווצר ההזדמנות עכשיו בכוחות גדולים להצביע על חוק כזה.
כי חוק כזה אומר מבחינתי בוודאות של 90% שבאופן כמעט מיידי קמה ממשלת איחוד לאומי

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 605 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: