פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 20 מרץ 2019, 10:37

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 148 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בחירות 2019
הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 09:36 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

גנץ ולפיד התאחדו, אשכנזי יצטרף.
יש משחק..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 11:05 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

amiros09 כתב:
א. לא הבנתי מה ביבי עושה. בסך הכל קורא לאיחוד מפלגות על מנת שלא יהיה מצב שגוש הימין יאבד מנדטים כי מפלגות כמו האיחוד הלאומי או עוצמה לא יעברו. לגיטימי לחלוטין, זה לא מראה שביבי תומך בעוצמה לישראל (אם זו כוונתך).

ב.לשאלתך, בתור ימני וסופר ליברלי, הרבה יותר מחליא אותי ממשלה עם תמר זנדברג, עיסוואי פריג`, מוסי רז, מירב מיכאלי וכו` מאשר ממשלה עם בן ארי, פרץ, סמוטריץ ובן גביר.

א. זה לא הסתכם רק בכך. הוא הבטיח להם 2 תיקי שר בכירים ושיריון במקום ה-28 ברשימת הליכוד. סמוטריץ שואף לאייש את תפקיד שר החינוך. ואוי ואבוי איך שהוא מתבטא ומה הוא יעשה בתור שר חינוך.

ב. מפלגת מרצ היא ממש, אבל ממש לא כוס התה שלי מבחינה מדינית בטחונית. רחוק שנות אור. אבל אני בטוח שמפלגת מרכז-ימין עמוסת אנשי הביטחון כמו המפלגה המאוחדת החדשה (שכעת אין לי ספק בכלל שאצביע להם) תדע לנווט היטב בנתיב הזה. הפאסון של מרצ הוא יותר חברתי, ואני מודה שמבחינה חברתית בלבד, הם מפלגה עם דעות מצוינות, גם עבורך דרך אגב, בהנחה שאתה לא תושב מאה שערים, וחי חיים חופשיים בסך הכל.

קטונתי מלהבין איך אדם כמוך (סופר ליברלי) לא רואה את כל הטוב שבקואליציה חילונית-ציונית. יש פה אשכרה הזדמנות פז להעיף קיבינימט את כל המפלגות החרדיות הסחטניות וסוף סוף לשדרג את איכות החיים במדינה. מספיק עם החשש הקיומי הזה כל הזמן. אומר לך בתור מפקד במילואים ביחידה מיוחדת (קצת אנקדוטי שכל מי שיוצא מאחת מ-5 היחידות המובחרות של צה"ל מתוייג כשמאלני...לא ככה?).
מספיק עם זה, מהלך החיים שלנו בישראל (מה שנקרא בסלנג 'היום היום') ועתיד ילדינו הרבה יותר קריטי. די להצביע כל הזמן לפי רק ביטחון ופחד קיומי, כאילו אם ביבי לא יהיה ראש ממשלה, האיראנים הולכים להשתלט על ירושלים ותל אביב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 11:29 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

נראה שהבחירות הקרובות הולכות להיות ניסיון של כל צד להשתמש בסמן הקיצוני של הפלג השני כדי להמשיך ולזרוע פילוג וקיטוב.

גנץ ולפיד ילכו על הדתיים חבורת כהנא, וביבי ילך על הגוש הערבי.

כמו שהלוויות או מחלות מאחדות משפחות, מלחמות מאחדות אומות, ככה גם שנאה ופחד מאחדים גושים פוליטיים.

טוב יעשו יועצי גנץ ולפיד אם ילכו על הקו המאחד, עתיד ישראל וכל זה. הפעם בניגוד לבוז׳י החנבץ וציפי הפולניה יש להם חתיכים ורמטכלים וזה בסוף הכי חשוב.

נערך לאחרונה על ידי Mike 10 בתאריך 21 פברואר 2019, 11:44, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 11:40 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

באופן אישי אני ממש לא מדבר על קיצון, אלא על משמעות ההצבעה לליכוד, ומי ינהל את הכספים והתשתיות במדינה שלנו כתוצאה מכך.

המשמעות היא קואליציה שתורכב ככל הנראה מ - ליכוד, ימין חדש, הבית היהודי-איחוד לאומי-עוצמה יהודית, יהדות התורה וש"ס (כולנו, ישראל ביתנו וגשר לדעתי לא יעברו את אחוז החסימה, וגם אם אחת מהן תעבור, לא חושב שביבי יהיה זקוק למפלגה הנ"ל).

בקיצור, כל החרא שאכלנו ב-10 השנים הקרובות יישאר, ויהיה אפילו יותר גרוע, כי לדתיים-חרדים יהיה הרבה הרבה יותר כוח, וביבי יהיה אפילו יותר רופס מאשר מערכות הבחירות האחרונות - דהיינו, יסכים להעניק להם הרבה יותר תיקים, הרבה יותר כספים, והרבה יותר עמדות מפתח בועדות הקריטיות שבהן מועברים מאות מיליונים מיד ליד ונולדות החלטות הרות גורל, מבלי שאף אחד מאיתנו יודע או שומע על זה (כי כמה כבר אפשר להכניס בשעת חדשות אחת בין 20:00 ל-21:00).

לא מדבר על קיצון ולא מזכיר את המדיני-בטחוני. מדבר תכלס. אם אמירוס רוצה את זה וטוב לו במדינת איראן 2, לבריאות, סך הכל הוא נשמע לי בחור פנטסטי, ואנחנו גם בטח עם אותן דעות ואותו אורח חיים (מבלי להכיר את הברנש, רק על סמך ההיכרות הוירטואלית, ולמעט זה שהוא זיהה אותי בגן נר בפלייאוף של שנה שעברה - למרות שלא ידע שזה אני בכלל).

ביבי יכול להזכיר את הגוש הערבי כמה שהוא רוצה. אין סיכוי שהמפלגה המאוחדת יישבו איתם. אם כבר הם יילכו על הקטע של מרצ, ובעיקר על ההתבטאות/רעיונות המדיניות של חברי המפלגה הזו; כי כמו שאמרתי, מרבית ממצביעי הליכוד (למעשה, בהכללה כל החילוניים והדתיים הליברליים) כנראה תומכים ב-80-90% מהרעיונות החברתיים של מרצ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 11:48 
השרת של האתר - עושה גם פאנלים!
סמל אישי של המשתמש

אם מכל הבחירות האלה התוצאה תהיה שאחוז החסימה יגרום להעלמות מפלגות הנישה שלא השכילו להתאחד ל-2-3 גושים - דיינו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 12:07 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

קל, קל השם של המפלגה של גנץלפיד : עתיד לישראל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 12:17 
דיקטטור\ית

Mike 10 כתב:
יש משחק..
אין משחק כי לא היה משחק ולא יהיה משחק עד להכרזה שהם לא ישבו עם ביבי באותה ממשלה (הכרזה שלא תתרחש וגם אם כן לא תתקיים!)

עד אז מחצית הקולות הפוטנציאליים שלהם יתחלקו בין הליכוד לפח הזבל (עם אחוז מזערי שילך שמאלה לעבודה ומרצ)

מוזר שגם פה בקרב אוכלוסיית יעד שאני מחזיק ממנה אנטליגנטית אנשים מביעים בפוסטים את האפשרויות הבודדות של ממשלת ימין קיצוני+חרדים או מרכז שמאל+ערבים..

אחת מהן אולי אפשרית (הימנית) אבל השניה ממש לא.. כשהאפשרות היחידה שלטעמי תתקיים היא נצחון לביבי עם ממשלת בובות נוספת בדמות גנץ/לפיד עם תיקים בכירים והתקשקשות עם מי שיעמוד בתנאים של ביבי.

הדבר היחיד שעלול לטרוף פה את הקלפים הוא כתב אישום חד וחריף עם השלכות חותכות נתניהו (שלא ישתמעו לשתי פנים או יהיו פרווה/דרדלה) ש.. לדעתי לא יקרה אבל אני לא בטוח שמישהו יודע מה יקרה בעניין כך שלא נותר לנו אלא לחכות.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 13:56 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

divinelly כתב:
Mike 10 כתב:
יש משחק..
אין משחק כי לא היה משחק ולא יהיה משחק עד להכרזה שהם לא ישבו עם ביבי באותה ממשלה (הכרזה שלא תתרחש וגם אם כן לא תתקיים!)

עד אז מחצית הקולות הפוטנציאליים שלהם יתחלקו בין הליכוד לפח הזבל (עם אחוז מזערי שילך שמאלה לעבודה ומרצ)

מוזר שגם פה בקרב אוכלוסיית יעד שאני מחזיק ממנה אנטליגנטית אנשים מביעים בפוסטים את האפשרויות הבודדות של ממשלת ימין קיצוני+חרדים או מרכז שמאל+ערבים..

אחת מהן אולי אפשרית (הימנית) אבל השניה ממש לא.. כשהאפשרות היחידה שלטעמי תתקיים היא נצחון לביבי עם ממשלת בובות נוספת בדמות גנץ/לפיד עם תיקים בכירים והתקשקשות עם מי שיעמוד בתנאים של ביבי.

הדבר היחיד שעלול לטרוף פה את הקלפים הוא כתב אישום חד וחריף עם השלכות חותכות נתניהו (שלא ישתמעו לשתי פנים או יהיו פרווה/דרדלה) ש.. לדעתי לא יקרה אבל אני לא בטוח שמישהו יודע מה יקרה בעניין כך שלא נותר לנו אלא לחכות.

בקיצור 7 למכבי.
ביטן ואמסלם מצטיינים.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 14:08 
גנרל הניצחון בנהריה

RoGeR MaSoN כתב:
amiros09 כתב:
א. לא הבנתי מה ביבי עושה. בסך הכל קורא לאיחוד מפלגות על מנת שלא יהיה מצב שגוש הימין יאבד מנדטים כי מפלגות כמו האיחוד הלאומי או עוצמה לא יעברו. לגיטימי לחלוטין, זה לא מראה שביבי תומך בעוצמה לישראל (אם זו כוונתך).

ב.לשאלתך, בתור ימני וסופר ליברלי, הרבה יותר מחליא אותי ממשלה עם תמר זנדברג, עיסוואי פריג`, מוסי רז, מירב מיכאלי וכו` מאשר ממשלה עם בן ארי, פרץ, סמוטריץ ובן גביר.

א. זה לא הסתכם רק בכך. הוא הבטיח להם 2 תיקי שר בכירים ושיריון במקום ה-28 ברשימת הליכוד. סמוטריץ שואף לאייש את תפקיד שר החינוך. ואוי ואבוי איך שהוא מתבטא ומה הוא יעשה בתור שר חינוך.

ב. מפלגת מרצ היא ממש, אבל ממש לא כוס התה שלי מבחינה מדינית בטחונית. רחוק שנות אור. אבל אני בטוח שמפלגת מרכז-ימין עמוסת אנשי הביטחון כמו המפלגה המאוחדת החדשה (שכעת אין לי ספק בכלל שאצביע להם) תדע לנווט היטב בנתיב הזה. הפאסון של מרצ הוא יותר חברתי, ואני מודה שמבחינה חברתית בלבד, הם מפלגה עם דעות מצוינות, גם עבורך דרך אגב, בהנחה שאתה לא תושב מאה שערים, וחי חיים חופשיים בסך הכל.

קטונתי מלהבין איך אדם כמוך (סופר ליברלי) לא רואה את כל הטוב שבקואליציה חילונית-ציונית. יש פה אשכרה הזדמנות פז להעיף קיבינימט את כל המפלגות החרדיות הסחטניות וסוף סוף לשדרג את איכות החיים במדינה. מספיק עם החשש הקיומי הזה כל הזמן. אומר לך בתור מפקד במילואים ביחידה מיוחדת (קצת אנקדוטי שכל מי שיוצא מאחת מ-5 היחידות המובחרות של צה"ל מתוייג כשמאלני...לא ככה?).
מספיק עם זה, מהלך החיים שלנו בישראל (מה שנקרא בסלנג 'היום היום') ועתיד ילדינו הרבה יותר קריטי. די להצביע כל הזמן לפי רק ביטחון ופחד קיומי, כאילו אם ביבי לא יהיה ראש ממשלה, האיראנים הולכים להשתלט על ירושלים ותל אביב.

פה הטעות שלך, אני לא מצביע מחשש קיומי. הכל יהיה בסדר, גם אם ביבי לא יהיה רוה"מ. יחד עם זה, ברור שיש פה גם אלמנט של "הימנעות מקטסטרופות" סטייל אוסלו וההתנתקות.
אני חושב שההתנתקות הייתה טעות חמורה וקטסטרופלית, אבל לא משהו שמסכן את קיומנו. (ובבקשה אל תלך איתי לכיוון ששרון היה ימני, אני הצבעתי לשרון והוא בגד).

אני סופר ליברלי, וברור שאני תומך בזכויות הלהט"ב, בנישואים אזרחיים וכו'... יחד עם זה אני מאמין שכל ממשלה שתקום פה, גם אם תהיה בראשות לפיד\גנץ לא תצליח לשנות את המצב בנושאים הללו.

בתור אדם שבחתונתו סירב להינשא ברבנות וטס לקפריסין כדי להירשם בארץ כנשוי, אני אומר לך בפה מלא שאני מעדיף את סמוטריץ או בנט כשרי חינוך ולא אף אחד אחר ממפלגת העבודה או מרצ.
הדתה היא פיקציה, אני בעד הדתה, אני בעד חינוך יהודי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 14:14 
גנרל הניצחון בנהריה

N.T.K כתב:
amiros09 כתב:

חבל שאתה מרגיש כך אני בטוח שאם תעבור את הקטע המדיני הלא רלוונטי , אתה תגלה שאתה הרבה יותר מוסי רז מאשר סמוטריץ (לפחות אני מקווה )

אני בטוח שגם אם אעבור את הקטע המאפיונרי הלא רלוונטי גם שמעון מזרחי הוא אחלה גבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 14:20 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

כפי שהימרתי, יש לנו הרבה קווי דימיון משותפים.

טוב, מה אני אגיד לך, אכן לא מתיישב לי כיצד אתה מעדיף את החבר'ה שהזכרת (וחבריהם החשוכים אף יותר) על פני שמולי או בר לב/שפיר (בכוונה לא הזכרתי את חברי הכנסת "העתיקים" כמו יחמוביץ או מיכאלי) שעושים עבודה פרלמנטרית-חברתית פשוט מהממת, בעיקר אחרי ששיתפת אותנו בסיפורך האישי. אני לא אצביע להם, אבל איציק שמולי למשל, יכול להיות שר חינוך או בריאות אגדי. לא יודע אם אתה מכיר את הבחור בכלל, אבל מדובר באדם פשוט יוצא מן הכלל; שבלי קשר לדיון שלנו, לטעמי היה מושך הרבה יותר סקטורים, במידה והיה עומד בראש המפלגה. תותח אמיתי.

הדתה זה לא פיקציה, והיא בוודאי ברת שינוי, תיתן לזה צ'אנס. אני לא מצפה מממשלת ישראל הבאה לבטל כל סממן יהודי ולהתחיל למכור חומוס&פיתות בכל רחבי הארץ במהלך חופשת פסח ולהתחיל לפוצץ את נתב"ג בטסים בשבת, אבל יש הרבה דברים שאפשר לשנות כדי לעשות את החיים קצת יותר נחמדים ושפויים.

אבל לא אכנס לך למחשבות. שיהיה בהצלחה. אני עדיין לא מצליח להבין מדוע אתה חושב שהמפלגה המאוחדת שמורכבת מכל כך הרבה גנרלים וראשי ביטחון (כולל סגנים של ראשי שב"כ ומוסד) יביאו עלינו אוסלו וההתנתקות. מה מהתבטאויותיהם גרם לך לחשוב את זה. אולי תפקח לי את העיניים, בשיא הרצינות ולא בציניות. להביא 15 מיל' דולר לחמאס זה סבבה? למה ביבי מתמודד היטב עם מה שקורה בעזה? תאמין לי, אני מכיר את עזה כמו את מלחה. לא אוכל לפרט הרבה על גבי דפי הפורום אבל אולי בארבע עיניים כן. ביבי עושה עבודה מחורבנת עם המצב. לא מתיימר להיות איזהשהוא ביטחוניסט גאון (אני גם לא מצביע לפי זה - לפחות לא רק לפי זה כמו חצי ממדינת ישראל שמפחידים אותה), אבל ההנהגה של רוה"מ הנוכחי היא פשוט מחורבנת בהקשר הזה אם אתה שואל אותי.

ועוד יותר לא ברור לי מדוע זה נמצא בכלל בראש סדר העדיפויות שלך כאשר אתה מחליט למי להצביע, ומדוע לא 'היום היום' שלנו, הוא מה שמוביל אותך לגבש דעה במי לתמוך בסופו של דבר.

נראה לי שפה קבור הכלב. אתה משכנע את עצמך, מבלי נימוק מפורט וחד, שאין סיכוי שהמציאות הישראלית תשתנה. אז מה זה משנה - בוא נצביע לנבחרת הליכוד, לא משנה מי אלה, מי שותפיהם הקואליציוניים, ומה הם עשו בשבילי - "אמירוס". פשוט כי ככה אני רגיל. וואלה, באסה. תנסה בכל זאת למצוא שבב אמונה קטן שכן יש סיכוי לשינוי.

נ.ב
בליכוד יש אנשים מצוינים (חלקם), אומר זאת שוב. אם הם רק יוציאו את הראש (ובעיקר הלשון) מהתחת, יכול להיות די היסטרי ממשלה אחת של ליכוד/מפלגה מאוחדת (כמובן - ללא כתב אישום בכפוף לשימוע). סביר להניח ש-2 המפלגות יהיו מעל 60 מנדטים. אבל אחרי כל ההבטחות שביבי זרק פה ביומיים האחרונים...כנראה שזה יישאר רק בגדר חלום אצלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 15:09 
גנרל הניצחון בנהריה

RoGeR MaSoN כתב:
כפי שהימרתי, יש לנו הרבה קווי דימיון משותפים.

טוב, מה אני אגיד לך, אכן לא מתיישב לי כיצד אתה מעדיף את החבר'ה שהזכרת (וחבריהם החשוכים אף יותר) על פני שמולי או בר לב/שפיר (בכוונה לא הזכרתי את חברי הכנסת "העתיקים" כמו יחמוביץ או מיכאלי) שעושים עבודה פרלמנטרית-חברתית פשוט מהממת, בעיקר אחרי ששיתפת אותנו בסיפורך האישי. אני לא אצביע להם, אבל איציק שמולי למשל, יכול להיות שר חינוך או בריאות אגדי. לא יודע אם אתה מכיר את הבחור בכלל, אבל מדובר באדם פשוט יוצא מן הכלל; שבלי קשר לדיון שלנו, לטעמי היה מושך הרבה יותר סקטורים, במידה והיה עומד בראש המפלגה. תותח אמיתי.

הדתה זה לא פיקציה, והיא בוודאי ברת שינוי, תיתן לזה צ'אנס. אני לא מצפה מממשלת ישראל הבאה לבטל כל סממן יהודי ולהתחיל למכור חומוס&פיתות בכל רחבי הארץ במהלך חופשת פסח ולהתחיל לפוצץ את נתב"ג בטסים בשבת, אבל יש הרבה דברים שאפשר לשנות כדי לעשות את החיים קצת יותר נחמדים ושפויים.

אבל לא אכנס לך למחשבות. שיהיה בהצלחה. אני עדיין לא מצליח להבין מדוע אתה חושב שהמפלגה המאוחדת שמורכבת מכל כך הרבה גנרלים וראשי ביטחון (כולל סגנים של ראשי שב"כ ומוסד) יביאו עלינו אוסלו וההתנתקות. מה מהתבטאויותיהם גרם לך לחשוב את זה. אולי תפקח לי את העיניים, בשיא הרצינות ולא בציניות. להביא 15 מיל' דולר לחמאס זה סבבה? למה ביבי מתמודד היטב עם מה שקורה בעזה? תאמין לי, אני מכיר את עזה כמו את מלחה. לא אוכל לפרט הרבה על גבי דפי הפורום אבל אולי בארבע עיניים כן. ביבי עושה עבודה מחורבנת עם המצב. לא מתיימר להיות איזהשהוא ביטחוניסט גאון (אני גם לא מצביע לפי זה - לפחות לא רק לפי זה כמו חצי ממדינת ישראל שמפחידים אותה), אבל ההנהגה של רוה"מ הנוכחי היא פשוט מחורבנת בהקשר הזה אם אתה שואל אותי.

ועוד יותר לא ברור לי מדוע זה נמצא בכלל בראש סדר העדיפויות שלך כאשר אתה מחליט למי להצביע, ומדוע לא 'היום היום' שלנו, הוא מה שמוביל אותך לגבש דעה במי לתמוך בסופו של דבר.

נראה לי שפה קבור הכלב. אתה משכנע את עצמך, מבלי נימוק מפורט וחד, שאין סיכוי שהמציאות הישראלית תשתנה. אז מה זה משנה - בוא נצביע לנבחרת הליכוד, לא משנה מי אלה, מי שותפיהם הקואליציוניים, ומה הם עשו בשבילי - "אמירוס". פשוט כי ככה אני רגיל. וואלה, באסה. תנסה בכל זאת למצוא שבב אמונה קטן שכן יש סיכוי לשינוי.

נ.ב
בליכוד יש אנשים מצוינים (חלקם), אומר זאת שוב. אם הם רק יוציאו את הראש (ובעיקר הלשון) מהתחת, יכול להיות די היסטרי ממשלה אחת של ליכוד/מפלגה מאוחדת. סביר להניח ש-2 המפלגות יהיו מעל 60 מנדטים. אבל אחרי כל ההבטחות שביבי זרק פה ביומיים האחרונים...כנראה שזה יישאר רק בגדר חלום אצלי.

גנרלים זו לא ערובה לכלום, יכול להיות שהירקן שלי יודע לנהל מדינה יותר טוב מגנרל (או לצורך העניין לפיד שהוא עיתונאי). דרגות לא עושות עלי רושם.
2 גנרלים (רבין ושרון) הביאו עלינו את 2 הקטסטרופות שדיברתי עליהן קודם.

לגבי הביקורת שציינת על ביבי, זה לא רק ה- 15 מיליון דולר לחמאס, זה גם אי פינוי חאן אל אחמר שהכעיס אותי מאוד, וגם ניהול כושל של צוק איתן. יש לי המון ביקורת על ביבי, הרבה פעמים אני לא מסכים עם הדרך שלו. ההבדל הוא שאני סומך עליו, אני מאמין שאם הוא לא פינה את חאן אל אחמר למרות צו בית משפט קיים בעניין (בדיוק כפי אותו צו בית משפט הכריח אותו לפנות את נתיב האבות) כנראה שהייתה סיבה טובה לכך. אני סומך על שיקול הדעת שלו, אני מאמין שטובת המדינה אצלו היא קודמת לכל. מה שאני לא יכול להגיד על אף אחד מהמועמדים האחרים לראשות הממשלה.

לגבי עניין "ההפחדות" שאתה מדבר עליו - שוב, אתה חוטא בהתנשאות. מי שמצביע ליכוד\ימין יודע מה הוא רוצה. אל תזלזל באינטילגנציה של בני אדם שהם כמו כבשים שמפחידים אותם מכיוון מסוים כולם יברחו לאותו כיוון. תמיד תזכור שאפשר להגיד בדיוק אותו דבר על מה שמכונה מחנה "המרכז שמאל", באותה מידה מחנה הימין יכול להגיד שאנשים כמוך מצביעים רק מפחד. הרי כל היום התקשורת ופוליטיקאים משמאל מפחידים אותנו שנתניהו וממשלת הימין שלו "מסוכנת" "תביא לקץ הדמוקרטיה" "ביבי רודן\מלך" "הימין מדרדר אותנו למדינה דו-לאומית" ועוד הפחדות מסוגים שונים. אם תהיה לרגע אובייקטיבי תבין שככה זה עובד, משני הצדדים מנסים להפחיד ממה יקרה אם הצד השני יהיה בשלטון. זה לא הופך את המצביעים (מימין או משמאל) לעדר. לכן המשפט שלך "חצי ממדינת ישראל שמפחידים אותה" לא נכון, זו כל מדינת ישראל שמפחידים אותה - מימין ומשמאל.

גם בסוף דבריך אתה קצת מתנשא עלי, ואני אסביר. בניגוד למה שאתה טוען, אני יודע מה נמצא בראש סדר העדיפויות שלי - כמובן ש"היום יום" תמיד נמצא בראש סדר העדיפויות, אצל רוב האנשים. גם הביטחון האישי הוא חלק מ"היום יום" אגב.
מה שלך קשה לקבל הוא שאני חושב ש"היום יום" שלי הוא אחלה בחלה. אני חושב שטוב לחיות במדינת ישראל, אפילו טוב מאוד. נכון, יש בעיות. לא הייתי יכול להינשא בנישואים אזרחיים בארץ. אבל בתור מצביע ליכוד (מפלגה ליברלית) ראיתי כבר ממשלה ללא חרדים עם לפיד ונתניהו שלא הצליחה לעשות שום שינוי בעניין. אני מאמין שכמעט כל ממשלה שתקום פה תהיה זקוקה למנדטים של החרדים. יהיה מאוד קשה להעביר חוק כזה גם אם תהיה ממשלת ימין וגם אם תהיה ממשלת שמאל בראשות גנץ.
או שאולי אני טועה ותסביר לי איך בדיוק גנץ מתכוון להעביר חוקים שהם "אנטי-חרדים" בממשלה שלו. אני לא רואה את זה קורה לא כי אני לא מאמין שהמציאות תשתנה. אלה כי זה רצון העם, כלומר שיטת הממשל שלנו עובדת ככה שממשלות בישראל לרוב תלויות בקואליציה עם חרדים. אני דווקא כן מאמין בשינוי, ואני מאוד מקווה שהנושאים האלו ישונו, אני מאמין הרבה יותר בליכוד מאשר בגנץ (שיום יבוא והמפלגה שלו תעלם, לפי ההיסטוריה) או לפיד (גם יעלם).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 15:52 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

אני לא מתנשא אליך, אלא מדבר בעובדות. אם מפלגת הליכוד (וכמובן השותפות הקואליציוניות הטבעיות שלה) הייתה מנהלת את כספי ומשאבי המדינה באופן שיוויוני ועושה דברים טובים למעני, כנראה שהייתי מצביע עבורה. אתה בעצמך אומר שזו מפלגה ליברלית במהותה (ובנוסף לזה מדובר באנשי ימין רך סה"כ, למרות שחלק מהחבר'ה שם יודעים לצעוק כדי להעניק תחושה שהם יעני "הימין החזק") ואני לא חולק עליך.

אבל זה ממש לא המצב, ומזה אני מסיק שכל אחד מאיתנו נותן פרשנות שונה ל"המצב המדינה בטוב" או "מנהלים את המדינה בצורה משביעת רצון".

ותיארתי לעצמי שאתה מצביע לליכוד קודם כל מבחינה ביטחונית - כי זה הטיקט המנצח של המפלגה.
אני מתנצל שחטאתי בהתנשאות וקבעתי זאת כעובדה מבלי לברר את זה לפני, זה פשוט היה נשמע לי הגיוני, הרי המפלגה הזו לא מקדמת שום דבר שמשקף את השקפת עולמך ועולמי בפן החברתי. אז אני מתנצל שוב. אם כי עדיין לא מבין למה להצביע לליכוד ממניעים אחרים. אתה מתגאה שהם מפלגה ליברלית (הליכוד של פעם היה ליברלי, לא הנוכחי) אבל באותה כפיפה לא מציין מה הם עשו עבורך (אמירוס ומשפחתו) שהוא לא ביטחוני.

לשאלתך איך המפלגה המאוחדת מתכננת להעביר חוקים אנטי-חרדים בקואליציה - ובכן, התשובה הדי טריוואלית המתבקשת היא: בדיוק כמו שמעבירים חוקים והחלטות אנטי-חילוניים. או אנטי-זקנים, או אנטי-נכים או אנטי-דמוקרטיים. בקיצור, בצורה הרגילה שבה מעבירים היום חוקים וכספים במדינה, דרך הצבעות וועדות כמובן.

במפלגה המאוחדת הולכת להיות רשימה של אנשים חריפים מאוד. לא רק עיתונאיות וגנרלים. ואני חושב שזה שהם חדשים בפוליטיקה רק מקנה להם נקודות זכות אצלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 16:20 
סמל אישי של המשתמש

אז מה היה לנו ? מעשה בחמישה גושים:

- גוש ימין: ימין דתי לייט, ימין חילוני מושחת, ימין לאומני - צבוע בצהוב-שחור
- גוש חרדי: חרדי לייט, חרדי לאומני, חרדי מזרחי, חרדי אשכנזי - צבוע בשחור
- גוש מרכז: חילוני ימין לייט, חילוני מרכז לייט, חילוני שמאל לייט - צבוע בכחול-צהוב-לבן
- גוש שמאל: חילוני סוציאליסט לייט, חילוני מרקסיסיט לייט, חילוני קומוניסט לייט - צבוע באדום-לבן
- גוש ערבי: ערבי לייט, ערבי דתי, ערבי לאומני, ערבי משתכנז- צבוע בירוק-לבן

אחרי שנתנו בהם צבעים רק תסבירו לי איך אוהד הפועל יכול להצביע לביט"ר, לשימון או לסמי בכר ?

רק תדמיינו את הבום-טראח.... לא נורא ..... זה סופו של כל גוש :kelev:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 פברואר 2019, 20:11 
דיקטטור\ית

פעם החיים היו קלים, היו שני גושים משמעותיים שהם גוש חירות ליברלים AKA הימין והגוש הסוציאל דמוקרטי AKA שמאל. חוץ מהם היו שני תת גושים, חרדים שיעשו הכל להיכנס לממשלה כדי להשפיע מבפנים וערבים שלא יהיו בקואליציה לעולם ולא יתמכו בשום מועמד יהודי לראשות הממשלה. תמיד היה בין לבין מפלגת מרכז שניסתה להטות את כף המאזניים כדי להוציא מפלגות קיצוניות.
הכל הלך קפוקי כששרון פירק את שני הגושים עם הקמת קדימה ולראשונה לקח חכים משתי מפלגות השלטון ויצר גוש חדש ששינה את המפה. לריק שאליו נעלמה קדימה, נכנסו יש עתיד וחוסן לישראל וזה מביא אותנו למצב הנוכחי.
תרחיש 1 אומר שהם ישיגו פחות מנדטים משהם היו משיגות בנפרד ולא יצליחו להעמיד גוש חוסם לקואליציית ימין-חרדים צרה ואז כל האיחוד הזה לא שווה כלום
תרחיש 2 אומר שהם ישיגו יותר מנדטים בזכות האיחוד אבל הכל יהיה על חשבון העבודה ומרץ ועדיין לא יהיה גוש חוסם.
תרחיש 3 אומר שהם יצליחו למנוע מביבי להקים קואליציית ימין חרדים ויאלצו אותו להקים קואליציה איתם ואז ביבי עדיין יהיה ראש הממשלה אבל הקואליציה תורכב בעיקר מהליכוד וכחול לבן.
תרחיש 4 אומר שהם ישיגו יותר מנדטים מהליכוד אבל בכל מקרה הם לא יוכלו להקים קואליציית מרכז שמאל והם יהיו חייבים את הליכוד בקואליציה או לחלופין למכור הכל לחרדים כדי ליצור קואליציה בלי הליכוד

נשבע שאני לא יודע מה אני מעדיף

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 פברואר 2019, 13:37 
דיקטטור\ית

Mike 10 כתב:
יש משחק..

שבוע הבא יתפרסמו כתבי האישום נגד ביבי שוחד בתיקים 4000ו2000 והפרת אמונים בתיק 1000 ואז הליכוד יאבד עוד מנדטים.

גנץ נראה הכי מתאים להנהיג את המדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 08:27 
דיקטטור\ית

em28 כתב:
אז מה היה לנו ? מעשה בחמישה גושים:

- גוש ימין: ימין דתי לייט, ימין חילוני מושחת, ימין לאומני - צבוע בצהוב-שחור
- גוש חרדי: חרדי לייט, חרדי לאומני, חרדי מזרחי, חרדי אשכנזי - צבוע בשחור
- גוש מרכז: חילוני ימין לייט, חילוני מרכז לייט, חילוני שמאל לייט - צבוע בכחול-צהוב-לבן
- גוש שמאל: חילוני סוציאליסט לייט, חילוני מרקסיסיט לייט, חילוני קומוניסט לייט - צבוע באדום-לבן
- גוש ערבי: ערבי לייט, ערבי דתי, ערבי לאומני, ערבי משתכנז- צבוע בירוק-לבן

אחרי שנתנו בהם צבעים רק תסבירו לי איך אוהד הפועל יכול להצביע לביט"ר, לשימון או לסמי בכר ?

רק תדמיינו את הבום-טראח.... לא נורא ..... זה סופו של כל גוש :kelev:
משעשע למדי! רק ש..לא הייתי ממהר לשלב פוליטיקה וספורט בשיקולי הבחירה למרות שהמצב בקאנטים..

כאילו, נכון.. מדובר במלחמה ארוכת שנים ועקובה מדם, בעלים אחד נעלם, שניים בכלא, מנהל קבוצה התאבד.. לאחד אחר ממליצים להתאבד, יש שופט מת, יש שחקן מת ועדיין.. לא חושב שזה צריך להיות שיקול כשמגיעים לקלפי!

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 17:14 
דיקטטור\ית

נראה שהכיוון הכללי הוא ממשלת ימין-חרדים צרה בראשות ביבי או ממשלת ימין מרכז של ליכוד-כחול לבן בראשות מי שיגרוף יותר מנדטים. העבודה, מרצ והערבים יישבו באופוזיציה ונראה מי יצטרף אליהם

אשרי האמונה
Harel כתב:

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 18:53 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

האדום מהמושב כתב:
נראה שהכיוון הכללי הוא ממשלת ימין-חרדים צרה בראשות ביבי או ממשלת ימין מרכז של ליכוד-כחול לבן בראשות מי שיגרוף יותר מנדטים. העבודה, מרצ והערבים יישבו באופוזיציה ונראה מי יצטרף אליהם

עוד קשה לדבר על כיוון בהחלטיות שאתה מדבר.

1. עוד צפוי האימפקט של ההחלטה להעמיד את ביבי לדין. נראה איך זה ישפיע על מאזן הכוחות.

2. ליברמן, כחלון ואולי גם מרץ מתנדנדים סביב אחוז החסימה וגם זה יכול להשפיע על המאזן בין הגושים ככל שאחד או יותר מהם לא יעברו את אחוז החסימה.

להערכתי ביבי יתקשה להקים קואליציה דומה לקודמת.
התחזיות כרגע נותנות 62 מנדטים לגוש הימין-חרדים כשבתוך זה כלולים 2 כהניסטים שבוודאי לא יצביעו בעד הקואליציה באופן עיוור
כך שזו קואליציה שתלויה על בלימה ותוחלת חייה קצרה.

ממשלת אחדות אפשרית אבל לדעתי זה אסון. ממשלה שכל אחד מושך לכיוון אחר תהיה ממשלת שיתוק לאומי ולא ממשלת איחוד לאומי.
יש רווחים משניים (בלי חרדים, בלי ימין קיצוני) אבל בשורה התחתונה נראה לי שהשלילי עולה על החיובי.

בקיצור כמו תמיד כל האפשרויות גרועות ומכבי זונה. מה חדש?

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 פברואר 2019, 19:44 
דיקטטור\ית

אמרתי שהתרחישים חיוביים?

פשוט ברור לי שביבי ישאף לקואליציית ימין-חרדים ויוותר עליה רק אם לא תהיה לו ברירה.
אם כחול לבן תהיה המפלגה הכי גדולה וקואליציית ימין חרדים של ביבי לא תתאפשר אז זה יהיה כנראה כחול לבן וליכוד כשאת הנפח הנוסף ימלאו כל מיני כולנו/גשר/אחי ישראלי ואולי החרדים שינסו לכופף ללפיד את היד אבל קשה לי להאמין.

לא רואה תרחיש שבו העבודה, מרצ או הערבים יהיו בקואליציה

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 14:32 
דיקטטור\ית

היום כתבי האישום נגד ביבי. התיק החמור ביותר הוא 4000...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 11:16 
דיקטטור\ית

"הנה.. זה מגיע.. תנו לביבי ת'סורג והבריח!!"

סליחה אם מישהו נפגע.. אמרתי כבר ש..לא כדאי לערבב פוליטיקה וכדורסל לא?!

"בכפוף לשימוע" שיתקיים כמה ימים אחרי הבחירות.. פלוס.. הוקדמו הבחירות על ידו כדי שהיועמ"ש לא יפריע בדרך..

אם ביבי יוצא מזה אז אין ספק שהוא לא רואה את שימון מסנטימטר!

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 11:38 
גנרל הניצחון בנהריה

לצערי נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא, יש גבול לכוחות שבנאדם מסוגל להתמודד איתם. ראיתי את.הנאום שלו השבוע, אני האמנתי לו לכל מילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 11:48 
סמל אישי של המשתמש

לצערי נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא, ימשיך לשסות אותנו זה בזה, יגרור את המדינה איתו פלגנות.
מה שכן, כנראה שזו תהיה הקדנציה האחרונה שלו, יאיר כבר מתחמם על הקווים (היועץ המשפחתי כבר ניקה אותו מ-4000).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 21:28 
דיקטטור\ית

חושב שהוא יהיה, מקווה שלא.
לדעתי הוא היה צריך עוד בתחילת סאגת הבחירות להודיע שהוא פורש כדי לנקות את שמו ומקסימום חוזר בסיבוב הבא. גם ככה ההבדל בין סער/ארדן/כץ/גנץ/לפיד הוא זניח. הם כולם דומים למדי בדעותיהם מבחינתי.

אגב, אני סקרן מה יקרה עם גנץ והתלונות נגדו

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 22:03 
גנרל הניצחון בנהריה

למה שביבי יפרוש? קשה לך לנצח אותו ברעיונות, בדרך, בקלפי אז להגיד שיפרוש? אנטי דמוקרטיה.

התלונות נגד גנץ זה ביזיון, אני ממש לא מתומכיו, אני מקווה שהוא יתבע לה את הצורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 22:43 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

אני גם לא חושב שביבי צריך לפרוש כל עוד לא הוכח שהוא אשם, אבל תמיד כיף להיזכר בריאיון שלו משנת 2008, ובו מתבטא נתניהו, אז כיו"ר האופוזיציה, נגד רה"מ דאז, אהוד אולמרט, בשעה שנגד האחרון התנהלה חקירה משטרתית גלויה.

"ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות - אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל. קיים חשש, אני חייב להגיד אמיתי ולא בלתי מבוסס, שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו ולא על בסיס האינטרנס הלאומי."

:) :) :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 23:34 
דיקטטור\ית

לא רוצה לנצח אותו ככה, מעדיף לנצח בקלפי.
לא אומר שצריך לזרוק את ביבי לכלא, רק שעד שיוכיח את חפותו, שיקח חופש או יפרוש זמנית, איך שתרצה לקרוא לזה ושאם וכאשר תוכח חפותו או לחלופין הוא יסיים לרצות את עונשו, שיחזור לפוליטיקה. כמו רבין מחד או כמו דרעי מאידך.

ונשבע, לדעתי ביבי אוהב את ישראל ודואג לה כמיטב יכולתו. אני פשוט לא מסכים איתו בעיקר בגישה הכלכלית ובמקביל חושב שבמצבו המשפטי הנוכחי, מוטב יהיה שהוא ייקח כמה צעדים אחורה

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 23:38 
גנרל הניצחון בנהריה

RoGeR MaSoN כתב:
אני גם לא חושב שביבי צריך לפרוש כל עוד לא הוכח שהוא אשם, אבל תמיד כיף להיזכר בריאיון שלו משנת 2008, ובו מתבטא נתניהו, אז כיו"ר האופוזיציה, נגד רה"מ דאז, אהוד אולמרט, בשעה שנגד האחרון התנהלה חקירה משטרתית גלויה.

"ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות - אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל. קיים חשש, אני חייב להגיד אמיתי ולא בלתי מבוסס, שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו ולא על בסיס האינטרנס הלאומי."

:) :) :)

אז זהו, שביבי אז דיבר על אולמרט בהקשר של הסכם עם סוריה או נסיגה מהגולן משהו כזה. וטען שלאולמרט אין מנדט ללכת למהלך גדול יותר. אבל התקשורת, שאתה ורבים וטובים אחרים שטופי המוח שלה, עיוותה והוציאה מההקשר את הציטוט המדובר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 23:39 
גנרל הניצחון בנהריה

מייסון תקרא את זה אם אתה מעוניין באמת ובמציאות ולא סתם רוצה לדקלם:
http://m.news1.co.il/ArticlePage.aspx?d ... AfterAdd=1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 148 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]