פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 19 מרץ 2019, 13:38

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 13:04 
דיקטטור\ית

חוזרים לסדרות
שיש 2 אלטרנטיבות
5 משחקים ברבע ובחצי ו3 בגמר
או 5 מש' ברבע ו3 בחצי והגמר.
כמו כן הסיבוב ה3 כנראה יבוטל הולכים על פלייאוף עליון ותחתון ואח'כ הסדרות
נזכיר שבעונה הבאה ישראלי אחד על הפרקט ומגבלה של 5 זרים בטופס כמו כן יהיו 2 יורדות ו2 עולות....
:emot21.gif:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 14:17 
דיקטטור\ית

אמן ואמן

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2019, 14:30 
דיקטטור\ית

הגמר יהיה בטוב מ3 כי אז לקבוצה נחותה יותר יש סיכוי גבוה יותר להפתיע לעומת הטוב מ5

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 מרץ 2019, 00:42 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

לא רואה איך משנים את הפינאל פור

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 מרץ 2019, 13:25 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

אידיאלי: שיטת 5-5-3. יכול לקרות.
תחזית פסימית: פיינל פור. לגמרי יכול לקרות ברגע האחרון.
תחזית ריאלית חלופית: שיטת 3-3-3, או 5-3-3 עם משחק ראשון אצל המסיימת נמוך יותר בליגה בסדרת הגמר.
תחזית לא מופרכת אבל פחות סבירה: סדרות ברבע ובחצי, חזרה לבית-חוץ בגמר.
כל השאר פחות ריאלי, כמו שיטה של 5 משחקים עד הסוף. מצד שני, מנהלת. אין לדעת.

15/6/2017 ,25/6/2015

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 17:37 
גנרל הניצחון בנהריה

אני רק שאלה - למה לא משחקים את הליגה בצורה ההוגנת ביותר, מי שמסיימת ראשונה - אלופה. פשוט, קל והכי הוגן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 מרץ 2019, 21:30 
דיקטטור\ית

אני בעד סך הכל..

אשרי האמונה
Harel כתב:

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 00:18 
דיקטטור\ית

כי יכול להיות מצב שבו לא ניצחת את היריבה העיקרית שלך, וזו מנגד הפילה איזה משחק שניים נגד קבוצות פחות טובות במהלך השנה. כלומר לקחת אליפות בלי לדעת אם אתה הקבוצה הטובה ביותר, כי לא ניצחת את כולן.

**
ccccc
e

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 00:39 
גנרל הניצחון בנהריה

Old No. 7 כתב:
כי יכול להיות מצב שבו לא ניצחת את היריבה העיקרית שלך, וזו מנגד הפילה איזה משחק שניים נגד קבוצות פחות טובות במהלך השנה. כלומר לקחת אליפות בלי לדעת אם אתה הקבוצה הטובה ביותר, כי לא ניצחת את כולן.

בכדורגל זה המצב ואף אחד לא מתלונן...

בסדרות יכול להיות שקבוצה מובילה את הליגה בפער, מסיימת עונה ללא הפסד ואז מפסידה בסדרה כי נניח ונפצעו לה 2 שחקנים בכירים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 14:56 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

N.T.K כתב:
לא רואה איך משנים את הפינאל פור

הופרחו פה, ובכלל, הרבה תאוריות, אבל שוב מתחוור לי שהפתרון שחשבתי עליו לפני כמה שנים טובות ה ו א הפתרון האידיאלי והנכון.
במקום המצב המוקצה מחמת מיאוס שבו מתקיים מפגש בין קבוצות מסויימות 7-8 פעמים בעונה (לא כולל גביע!), דבר הגורם לשעמום ותחושת "מסטיק" וליגה שלא נגמרת, אני מציע:

ליגה איכותית ומצומצמת של 12 קבוצות, 2 סיבובי ליגה בית וחוץ, שלאחריהם 8 הראשונות משחקות בפלייאוף הטוב מ3 ברבע, הטוב מ3 בחצי, וגמר משחק אחד באולם ניטרלי. (אם הפועל ומכבי עולות אליו- ישוחק בחולון/רוממה)
4 הנותרות בפלייאוף תחתון של 6 משחקי בית חוץ, בסופם 2 קבוצות יורדות ללאומית.
בכל הזמן שיתפנה, יעגנו בחוזה של השחקנים שהם מחויבים לפעילות בקהילה (ביקורים בבתי ספר, בתי חולים, צביעת בתי קשישים, התנדבות במוסדות קהילתיים ובעלי מוגבלויות וכו')

תחשבו על הטירוף שיאחז בכם מרגע שתיגמר עונה, וההמתנה עד לזו שאחריה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 15:36 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אהבתי את ההצעה של 100%, גמאני הצעתי הצעה דומה בעבר.

אבל זה לא העניין. פתרונות נקודתיים, החלפה ריקה של שיטה, וכל מיני טריקים אחרים לייצר תחרותיות מזוייפת הן כולן דרכים עקרות לייצר שינוי מלאכותי ושטחי.

האנשים שאחראיים על הכדורסל הישראלי צריכים לקבל החלטה אחת אמיצה בלבד:

האם הליגה הישראלית נועדה לפיתוח הכדורסל הישראלי, או לאפשר מצע פורה להצלחה בזירה האירופית של טובות נציגותיה.

שתי האפשרויות לא הולכות יד ביד, ואין פשרה שיכולה לשלב את שתיהן במצב הנוכחי העגום של השחקן הישראלי ובפערי התקציב הבלתי נתפסים שבין מכבי, אנחנו והשאר.

אם רוצים להחזיר את הכדורסל לישראל, צריך להחליט שעם כל הכבוד למכבי תל אביב והפועל ירושלים, הכדורסל הישראלי יותר חשוב מהנציגות שלו במפעלים האירופאיים.
לצמצם את מספר הזרים ל-3, להפוך את הליגה למשמעותית ותחרותית (2 סיבובים שבהם כל משחק הוא חשוב), וללכת על סדרות מההתחלה ועד הסוף כדי להפוך את 2 הסיבובים של הליגה לבעלי ערך ספורטיבי.

מה יעשו מכבי והפועל ירושלים באירופה - שם הן צריכות לשחק עם 6-7 זרים כי השחקן הישראלי לא מספיק טוב?
חמוצים.
זו בעיה שלהן.

מה אפשר להציע לקבוצה שלוקחת אליפות בליגה שלנו? מקום בליגה באירופה שהיא לא יורוליג. לכן הייתי מצפה גם מהפועל ירושלים לוותר על השיריון, ואם לא תוותר - שלא תשתתף בליגה הישראלית.

אבל כרגע, מה שיש לנו הוא לא ליגה ישראלית (שכן, אם ניקח את הדקות של האמריקאים ואת התרומה הסטטיסטית שלהם אל מול הישראלים נראה שיש לנו כאן F-League אמריקני עם כמה שחקנים ישראלים לקישוט), לא ליגה הישגית (זכיה באליפות נותנת כלום ושום דבר בפיתה מבחינת אירופה בגלל השריונים) ולא ליגה תחרותית (שכן משחקים 33 משחקים שלא משנים כמעט כלום).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 15:43 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אגב, גם כאוהד של הפועל ירושלים אני מצוי בקונפליקט. טובת המועדון שלי היא כמעט 180 מעלות הפוכה לטובת הליגה הישראלית.

אם אנחנו רוצים קבוצה שמתחרה בטופ האירופאי, זה בהגדרה נוגד את האינטרס של ליגה ישראלית תחרותית.

יש כאן בעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 16:29 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

רק אני מודאג מהמחשבה שאם חוזרים לסדרות, הפועל תחריג את שלבי החצי והגמר מהמנוי ותחביב היקר ממילא יהפוך לעוד יותר יקר?

נכון, לא נאמר לי, אבל שמחתי לקחת את זה אישית
מגדל בבילון כתב:
אבל אתה בכלל דוס, שמאמין שאדושם הוציא את הכל מהפריזר וחימם שאריות
מוקדש באהבה לאורן:
garfield כתב:
טוב, אין הרבה מה לצפות מעו"ד ימני עם כמעט 7000 הודעות פה.

http://www.youtube.com/results?search_q ... =0&spell=1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 18:42 
דיקטטור\ית

רוצה לומר שהחיינו אבל הדרך עוד ארוכה

שמע מייקי, אני לא בטוח לגבי המסקנה שלך. אני מסכים שצריך להוריד משמעותית את כמות הזרים ולרדת לשני סיבובים כדי לחזק את השחקן והכדורסל הישראלי ולא להיות ליגת פיתוח לכל מיני אמריקאים אבל אני לא בטוח שזה עד כדי כך יפגע במעמד הכדורסל הישראלי באירופה. תחשוב שהיינו משחקים רק עם בראון, פלדין, תומאס ואמארה נניח מתוך הזרים שלנו. נכון שאולי לא היינו בטופ של הצ'יפופוליג אבל כנראה שעדיין היינו מצליחים לעבור את שלב הבתים. מה גם שאת הפירות של המעבר ל3 זרים ושני סיבובים כנראה היינו רואים כבר בשנים הקרובות. אז נכון שמכבי תאלץ אולי להוציא לפועל את תוכנית השתי קבוצות לשני עמים ולא יהיו עוד קבוצות ישראליות במפעלי היולב וגם במפעלים של פיבא לא נשלוט אבל יש לי סבלנות. אם זה יאפשר לכל מיני ישראלים צעירים לעמוד באור הזרקורים ולהתחשל קצת אז המחיר שווה לחלוטין.

התפוז צודק, חזרה לסדרות אומרת שנשלם ביוקר כאוהדים וזה נכון בעיקר למנויים, זה קצת מרגיז אבל נגיע לגשר ואז נראה איך נחצה אותו

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 19:27 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

זה יפה שלך יש סבלנות. אתה אדם סבלני.
ל-6000 מנויים אחרים ולבעלים של הקבוצה אין סבלנות. זו החלטה עסקית מזעזעת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 19:50 
דיקטטור\ית

אני חושב שיש לא מעט מנויים שיוכלו לבלוע את הכדור הזה בהתנהלות נכונה. הרי גם העזיבה של אורי אלון ונטישת חלום היורוליג לא הרגו את הקבוצה. לדעתי יש כמה אלפי מנויים שימשיכו עם הקבוצה גם אם ישאירו 3 זרים ומתאזרח, בטח אם זה יגיע במקביל לקמפיין אירופאי סביר פלוס והצלחה מקומית (גביע/אליפות).
חוצמזה שזאת יותר החלטה ערכית מאשר עסקית. ההחלטות העסקיות יקבעו עד כמה ההחלטה הערכית תשפיע על הצלחת הקבוצה.

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 מרץ 2019, 23:22 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

התפוז המכני כתב:
רק אני מודאג מהמחשבה שאם חוזרים לסדרות, הפועל תחריג את שלבי החצי והגמר מהמנוי ותחביב היקר ממילא יהפוך לעוד יותר יקר?
שמתם לב שביזבזתי את ההודעה ה10000 שלי על ההודעה הסתמית הזו?! חבל.

נכון, לא נאמר לי, אבל שמחתי לקחת את זה אישית
מגדל בבילון כתב:
אבל אתה בכלל דוס, שמאמין שאדושם הוציא את הכל מהפריזר וחימם שאריות
מוקדש באהבה לאורן:
garfield כתב:
טוב, אין הרבה מה לצפות מעו"ד ימני עם כמעט 7000 הודעות פה.

http://www.youtube.com/results?search_q ... =0&spell=1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2019, 00:18 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

מייקי - פתחת נושא חם...

אני חושב שהתשובה שלי מתחילה בזה שאני בכלל לא בטוח שאנחנו מסכימים על משמעות המושג - "פיתוח הכדורסל הישראלי". אפשר לתת לזה כמה הגדרות שכל אחת מחייבת צעדים שונים (לדעתי) -
1. האם הכוונה לכמות השחקנים הצברים שמגיעים לרמת אירופית (יורוליג/יורוקאפ/NBA) ולאיכות הנבחרת הלאומית?
2. האם הכוונה לזה שבליגה המקומית ישחקו יותר ישראלים וגם יובילו את הקבוצות (כמו בימי עדי וקטש)?
3. האם המדד הוא גודל עוגת הכדורסל הישראלי כולה (כמות הקהל במגרשים, כמות הצופים בטלוויזיה ופופולאריות הענף בארץ באופן כללי)?

דבריך מכוונים למס' 1-2 כנראה מתוך אקסיומה שהם גם יביאו את 3. אני לעומתך חושב שהמדד החשוב ביותר הוא 3 (כי מי שחשובים פה באמת זה האוהדים ולא השחקנים) ולכן צריך להסתכל רק עליו קודם ורק אח"כ על השאר.

דעתי היא ש-
- אני חולק על האקסיומה שיותר שחקנים ישראליים במחיר ירידה ברמה ובמפעלים האירופיים תביא קהל לדעתי בדיוק להיפך אוהדים מתחברים קודם כל להצלחות ולשחקנים מרגשים סטייל קינזי ועניין הישראלים משפיע אבל משני (יש המון דוגמאות כמו אנחנו ב-2017 ומכבי ב-2014 שהקהל מתחבר מאד לקבוצה כמעט בלי ישראלים ומצד שני אנחנו ב- 2008 ומכבי ב-2016 מראה שקבוצה כל-ישראלית שלא מצליחה ממש לא גורמת להזדהות). האקסיומה הזו היא משהו ששומעים הרבה בפורומים של קבוצות והיא נראית לי קשורה בעיקר לפער בין הקהל הרחב לבין הגרעינים המסורים יותר (שלעיתים מתבלבלים וחושבים שהם מייצגים את כל הקהל. כמו שקורה לפעמים לבריגדה בעניני עידוד).
- אני גם חולק על האקסיומה ש"מצב הכדורסל הישראלי" היום פחות טוב מבניינטיז. אנחנו ממוצבים גבוה יותר באירופה ומגיע הרבה הרבה יותר קהל למגרשים (לא רק אצלנו).
- בסופו של דבר העניין בכדורסל בארץ הוא אנומליה מטורפת (ענף לא מאד פופולרי בשאר היבשת) ואף אחד ממכם לא שואל למה זה ככה? איך למשל קבוצה שנייה במדינה לא גדולה היא בטופ 11 בכל אירופה בקהל ואחת הגבוהות בהכנסות? אם אתם לא תשאלו למה זה יכול להיות שבלי לשים לב תבטלו את זה.. לדעתי זה ללא ספק בגלל מכבי וההצלחה שלהם באירופה בזמנו שהצליחה לרתום מדינה שלמה לענף ואז גם לנו כמתחרה שלה יש עניין גדול. לדעתי חוקי הישראלים יורידו את הרמה שלנו באירופה גם לטווח הארוך, תוריד את תקציבי הקבוצות ואיתן את העניין בענף כולו.
- שוק הזרים בכדורסל היום הרבה יותר גלובלי מהניינטיז, אם תגרום לירידת תקציבים בשביל לקבל יותר ישראלים מה שתקבל בסוף זה שכל ישראלי טוב ילך לחו"ל (כמו שעכשיו קורה עם מקל וכספי ותיכף עם אבדיה). אם החוקים האלו גם יביאו לזה שמכבי לא תוכל לשחק ביורוליג (נגיד והיא תזרום עם זה) אז גם שחקנים כמו זוסמן לא ישחקו בליגה שלנו...
- ולבסוף, אני חושב ששינוי השיטה שמוצע דווקא יכול להכניס המון עניין לליגה כי זה -
- ייתן חשיבות רבה למקום 1 וימנע את הרגשת ה- Garbage time של כל העונה..
- ייתן סדרות גמר גדולות בינינו למכבי.
- עדיין יאפשר לקבוצות כמו חולון והפועל ת"א לקחת אליפות (למשל שנה שעברה ובזו שלפניה לא מופרך בכלל שחולון יצליחו לקחת אותנו בטוב מ-3 בבית שלהם).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 מרץ 2019, 10:56 
דיקטטור\ית

התפוז המכני כתב:
התפוז המכני כתב:
שמתם לב שביזבזתי את ההודעה ה10000 שלי על ההודעה הסתמית הזו?! חבל.

מזל טוב תפוזוס! חן חן לך ואמן שתזכה לחפירות מרובות והודעות שמחה ואושר

וגמליאל, אני חושב שהצלחה ב1-2 תביא את 3 אבל רק בטווח הארוך.
אתה צודק שאוהדים יתחברו לקינזי יותר ממנקו כי קינזי שחקן נשמה ומנקו ילדה קטנה אבל בקרב על דעת הקהל למנקו יהיו נתוני פתיחה טובים יותר כי הוא מכיר את המנטליות ואת השפה וחלק מהאנשים וגדל פה והתאמן ושיחק בנוער ובנבחרות הצעירות בעוד שקינזי מגיע כ"שכיר חרב".
על אותו משקל, ליצור קהל שמבוסס על חיבור לשחקני בית עדיף בעייני על קהל שמתבסס על הצלחות. שחקני בית תמיד יהיו והשקעה בהם תניב תמיד "הצלחות" כי חלק מהשחקנים יגיעו לקבוצה, אמנם מיעוט יוביל אותה אבל לא מעט יהיו חלק מהרוטציה. מסורת של הצלחות לדעתי הרבה יותר קשה לתחזק..

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: