פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 11 יולי 2020, 11:50

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 142 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 28 אוקטובר 2019, 19:23 
דיקטטור\ית

תרגיש חופשי.

לייקרס לדעתי הפוך, כל עוד לברון בריא ועם מוטיבציה הוא אמור לשדרג את הקבוצה בפלייאוף, עד שאראה משהו אחר זה מה שהבנאדם עושה.

גולדן יעשו עונה סטייל האליפות של יוסטון? תצטרך להסביר לא כ״כ הבנתי.

אם לוקה טוב כמו עונה שעברה והלטבי מצטרף אליו בעונה גדולה ובריאה, אתה עדיין חושב שהקבוצה תפסיד? תחזית קצת מוזרה, לא שאני חושב שזה מספיק לביתיות במערב אבל בכיף למקום 7-8.

הקליפרס ללא ספק פייבוריטים, קוואי הוא השחקן הטוב בעולם כרגע, הוא פשוט רוצח שקט ועם צוות מסייע הרבה יותר טוב מאשר עונה שעברה.
השאלה עם קיירי מעניינת בעיקר כשהוא לבד, אם דוראנט חוזר אפילו ב80% יכולת ברור שזה הופך אותם לקונטנדורים. בהנחה שהוא בחוץ לכל העונה, ממש מעניין לראות איך קיירי יגיב לבעיית המנהיגות שדבקה בו תדמיתית עכשיו. לדעתי הפילו עליו יותר מידי מהכשלון של בוסטון עונה שעברה. הוא לעולם לא יהיה מנהיג סטייל לברון אבל זה לאו דווקא מה שצריך ממנו, הוא דווקא נראה כמו אחד שזורח כשהוא מרגיש בנוח וחופשי, ובעונה נטולת דוראנט זה בדיוק מה שיכול ליהיות כי אין ציפיות גדולות, ודווקא בגלל זה אני מקווה שהוא יוכל לגבש את סוג המנהיגות שכן מתאימה לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוקטובר 2019, 20:53 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

חברים, תרגישו חופשי לענות ולהצטרף לכל דיון, וגם להתחיל אחד משלכם. בשמחה!

התרשמות ראשונית של שלושת מחזורי הפתיחה בערך ב-NBA (ומענה עקיף וישיר לשאלות של המנווט ולתגובות של נועם):

הלייקרס יגיעו רחוק, כשאני אומר רחוק אני מתכוון לדעתי לפחות עד הגמר של המערב.
אם אין צונאמי בחוף המערבי של ארצות הברית ולברון ודיוויס לא מתים, הם יעשו פלייאוף עם יתרון ביתיות. לברון לבדו שווה סדרה אחת לפחות בפלייאוף, ואם הם יקחו את הסדרה הראשונה הם גם יקחו את השנייה. זה הניבוי המאוד מוקדם שלי. למרות זה, אני לא חושב שהם הקבוצה הכי טובה במזרח כי אלו הם הקליפרס.
לפני שאני אומר כמה מילים על הקליפרס, בואו רק נבהיר דבר אחד שהוא ברור כמו שהשמש זורחת כל בוקר: לברון הוא לא רק אגדת כדורסל שאפשר להתווכח אם הוא הראשון או השני הכי גדול אי פעם, אלא הוא גם אגדת פלייאוף. אפשר להגיד שהמאזן שלו בגמר NBA הוא 3 נצחונות ו-6 הפסדים, לעומת 6-0 של מייקל. אבל אפשר גם להגיד שהוא הגיע 9 פעמים לגמר NBA לעומת 6 בלבד של מייקל, ומעולם, מעולם, לא עף בסיבוב הראשון בפלייאוף (לעומת השנים הארוכות של מייקל בלי סקוטי, שבהן היה נפילה בפלייאוף..).
לברון הוא פלייאוף, פלייאוף הוא לברון, וכשיש לו צוות מסייע וכוכב לצידו, צריך קבוצה מאוד מאו דמיוחדת כדי להביס אותו.

עכשיו נגיע לקליפרס, שעושה הרושם שכרגע הם הקבוצה הכי חזקה ומסוכנת ב-NBA.
אמנם לברון + דיוויס זה שקול (אם לא יותר חזק) מקוואי + פול ג'ורג', אבל כדורסל משחקים רוטצייה ומאמן.
בעמדת המאמן יש יתרון אדיר לקילפרס. דוק ריברס זה מאמן מיוחד, שמשלב גם ניסיון אדיר, גם מאמן ששחקנים מוכנים להתאבד עבורו, וגם חוכמה ואופי אינסופיים.
בנוסף, לקליפרס כבר יש שלד של המון שחקנים טובים ומוכחים(!), הם רצים ביחד כמה עונות, יש להם את כל המרכיבים של קבוצה אלופה. יש להם את סקורר ווינר מוכח שתמיד מגיע למשחקים גדולים (לו וויליאמס), יש להם את שני שחקני האסל מהטובים בליגה שמכתיבים את האינטסיביות בקו הקדמי והאחורי (הראטל ובברלי), יש להם שני סופרסטארים שמשחקים בשני צידי המגרש, ויודעםי לעשות הכל (קוואי וג'ורג'), ויש שם עוד כמה קלעים ושחקנים שיודעים לשחק תחת שיטה יציבה וחזקה.
מסביב לקליפרס אין הרבה סימני שאלה, חוץ מאיך קוואי וגו'רג' יתערבבו בשיטה, ונדמה שזה יהיה טבעי ופשוט.
ההפסד לפיניקס באמת קצת תמוה, אבל פסדר. הם לא יפסידו הרבה העונה.

גולדן סטייט עומדת בסוג של צומת: הם הודיעו שקליי לא יחזור עד העונה הבאה, ואולי יש שם שיקולים אסטרטגיים של טנקינג לקראת הסתערות מחודשת בעונה הבאה על התואר. מצד שני, עדיין יש לך MVP פעמיים, דריימונד גרין ודיאנג'לו ראסל, וסטיב קר. זה לא שמות של טנקינג, זה לא מועדון שעושה טנקינג. ככה שאני לא יודע מה יהיה שם, זה באמת מסקרן מאוד. התחושת בטן שלי שהם יתחילו לאסוף ניצחונות, ויתחרו על מקום בפלייאוף אבל לא באמת יגיעו לשם. ואם יגיעו, אין להם מה למכור מול הקבוצות החזקות במערב.

דונצ'י ופורזי זה כבר מזמן לא קוריוז. אלו שני שחקנים שהוכיחו שהם בטופ של הטופ, והם רעבים להמשיך ולהוכיח.
מהקצת שראיתי דאלאס הולכים להיות כוח במערב, ומנבא להם מקומות 6-9. אני לא מכיר מספיק לעומק את הקבוצה שיש שם, אבל ריק קרלייל הוא מאמן מעולה ואחד כזה שיודע לנצל את חוכמת המשחק של השחקנים שלו (ולראייה האליפות ההיסטורית של דאאלס ב-2011 עם ג'ייסון קיד הקשישא שעכשיו עוזר מאמן בואך מאמן ראשי של הלייקרס ונוביצקי).

יש שני דברים שאי אפשר לקחת מקיירי באמת: (1) הוא יכול לקלוע מכל סיטואציה והוא מכונת קליעה מכל הטווחים, לדעתי אפילו מועמד מוביל להיות מלך הסלים העונה. (2) הוא שחקן הקלאץ' הכי טוב בליגה.
אבל יש דבר אחד שלקיירי אין בשום צורה שהיא וזה יכולת מנהיגות.
ראינו את זה בבוסטון שנה שעברה, ואי אפש רלצפות מבחור כל כך מוזר להיות מנהיג של חבורה של גברים בוגרים ורציניים. הוא הזייה.
לדעתי בלי דוראנט ברוקלין לא מהווים שום איום על אף אחד. בגלל שהמזרח כזה מאעפן הם יגיעו כנראה לפלייאוף אבל לא באמת מסוכנים.
אלא אם כן דוראנט חוזר פתאום ואז כמובן שגם ממקום 8 הם הכי מסוכנים במזרח. אני לא יודע מה הולך עם החזרה של דוראנט, ואני בטוח שהוא לא יחזור מוקדם מדי אחרי מה שקרה, אבל אם הוא חוזר וברוקליין בפלייאוף - אני שם עליהם את הכסף בסדרה מול כל אחת אחרת במזרח. הוא עד כדי כך טוב, וביחד עם המוזר השני, לך תשמור עליהם.

המזרח לא מעניין כל כך אותי, סבבה פילי סבבה מילווקי, סבבה בוסטון.. אבל בפועל כל תרחיש שבו גמר המזרח הוא לא פילי - מילווקי - ייחשב בתור הזייה מוחלטת, בהיעדר דוראנט כמובן.
הייתי שם מיוט עד שדוראנט עושה קולות של חזרה.

ולגבי השאלה המעניינת שלא נשאלה: מה יקרה עם יוסטון ואיך אשף התחבולות ודם אש ותמרות עשן יכולים לתפקד ביחד זה לצד זה בדרך לקבוצה מאושרת ומנצחת?
לאלוהים הפתרונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 אוקטובר 2019, 02:16 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
תרגיש חופשי.

לייקרס לדעתי הפוך, כל עוד לברון בריא ועם מוטיבציה הוא אמור לשדרג את הקבוצה בפלייאוף, עד שאראה משהו אחר זה מה שהבנאדם עושה.

גולדן יעשו עונה סטייל האליפות של יוסטון? תצטרך להסביר לא כ״כ הבנתי.

אם לוקה טוב כמו עונה שעברה והלטבי מצטרף אליו בעונה גדולה ובריאה, אתה עדיין חושב שהקבוצה תפסיד? תחזית קצת מוזרה, לא שאני חושב שזה מספיק לביתיות במערב אבל בכיף למקום 7-8.

הקליפרס ללא ספק פייבוריטים, קוואי הוא השחקן הטוב בעולם כרגע, הוא פשוט רוצח שקט ועם צוות מסייע הרבה יותר טוב מאשר עונה שעברה.
השאלה עם קיירי מעניינת בעיקר כשהוא לבד, אם דוראנט חוזר אפילו ב80% יכולת ברור שזה הופך אותם לקונטנדורים. בהנחה שהוא בחוץ לכל העונה, ממש מעניין לראות איך קיירי יגיב לבעיית המנהיגות שדבקה בו תדמיתית עכשיו. לדעתי הפילו עליו יותר מידי מהכשלון של בוסטון עונה שעברה. הוא לעולם לא יהיה מנהיג סטייל לברון אבל זה לאו דווקא מה שצריך ממנו, הוא דווקא נראה כמו אחד שזורח כשהוא מרגיש בנוח וחופשי, ובעונה נטולת דוראנט זה בדיוק מה שיכול ליהיות כי אין ציפיות גדולות, ודווקא בגלל זה אני מקווה שהוא יוכל לגבש את סוג המנהיגות שכן מתאימה לו.

ליקרס , הזמן יגיד , נקווה בשביל לברון שלא תהיה שם נפילה כי נפילה שם זה כתם גדול לקריירה

גולדן יעשו עונה כמו יוסטון של האליפות ההיא
מקום 6 כזה במערב ואז פליאוף חלומי.
כל מי שיהיה נגדם בפליאוף יזיע או יודח (לדעתי הם יעצרו באיזור גמר המערב או לפני אם יפגשו את הקליפרס לפני )

לוקה יתן מספרים אבל לא ניצחונות
יקח לו עוד שנה שנתיים כדי להבין ולהתבגר ולהפוך את המשחק שלו למנצח יותר (בעיקר לשפר כמה אלמנטים פיזים )
קרופשאס פרוזינגיס - שם יכולה להיות צמיחה מחודשת של שחקן יעיל מאוד
אם יעשה את קפיצת המדרגה , הוא יכול לקחת את דאלאס קדימה
אבל אחרי פציעה ארוכה ואחרי שנים בניו יורק שלימדו אותו רק איך להפסיד , אני לא בטוח שתהיה לו פריצה כזו או אפילו לא בטוח שישחזר את מה שעשה בניו יורק
אז ההימור שלי הוא שדאלאס לא יהיו קבוצה מנצחת
אולי יגיעו לפליאוף ממקום 8 , אבל לדעתי גם זה לא.
ואם יקרה הנס ופרוזינגיס יתן עונה גדולה אז הם יהיו יותר גבוה , אבל אז לא לוקה יהיה הכוכב האירופאי של הקבוצה אלה פרוזינגיס

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 אוקטובר 2019, 02:27 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
הלייקרס יגיעו רחוק, כשאני אומר רחוק אני מתכוון לדעתי לפחות עד הגמר של המערב.
אם אין צונאמי בחוף המערבי של ארצות הברית ולברון ודיוויס לא מתים, הם יעשו פלייאוף עם יתרון ביתיות. לברון לבדו שווה סדרה אחת לפחות בפלייאוף, ואם הם יקחו את הסדרה הראשונה הם גם יקחו את השנייה. זה הניבוי המאוד מוקדם שלי. למרות זה, אני לא חושב שהם הקבוצה הכי טובה במזרח כי אלו הם הקליפרס.
לפני שאני אומר כמה מילים על הקליפרס, בואו רק נבהיר דבר אחד שהוא ברור כמו שהשמש זורחת כל בוקר: לברון הוא לא רק אגדת כדורסל שאפשר להתווכח אם הוא הראשון או השני הכי גדול אי פעם, אלא הוא גם אגדת פלייאוף. אפשר להגיד שהמאזן שלו בגמר NBA הוא 3 נצחונות ו-6 הפסדים, לעומת 6-0 של מייקל. אבל אפשר גם להגיד שהוא הגיע 9 פעמים לגמר NBA לעומת 6 בלבד של מייקל, ומעולם, מעולם, לא עף בסיבוב הראשון בפלייאוף (לעומת השנים הארוכות של מייקל בלי סקוטי, שבהן היה נפילה בפלייאוף..).
לברון הוא פלייאוף, פלייאוף הוא לברון, וכשיש לו צוות מסייע וכוכב לצידו, צריך קבוצה מאוד מאו דמיוחדת כדי להביס אותו.

מסכים עם הרוב
אבל כמה דברים חשובים
לברון הוא אגדת כדורסל ואגדת פליאוף (וזה ללא קשר לעובדה שלדעתי הוא עדיין פספוס לעומת מה שהוא יכל להיות )
ללברון יש עכשיו צוות מסייע וכוכב לידו , אבל אני בכלל לא בטוח שזה הצוות המסייע והכוכב שמתאימים ללברון

אני רואה בבירור פקק ברחבה בהתקפה של הליקרס
בעידן הספייסינג LAL יהיו הקבוצה עם הכי פחות יכולת לפנות שטחים מכל הקבוצות הגדולות
ועכשיו לברון יצטרך לתת משחקים שלמים של כוכבות גארדית כדי לנצח.
ללכת ולנצח משחקים מהשלוש

לא רואה אותו עושה את זה במשך סדרה שלמה.
ויותר גרוע , כשהוא יוציא כדור החוצה אחרי שיבואו עליו לעזרה , הוא ייצר זריקות פנויות יחסית אבל לקלעים חלשים יחסית (רונדו ? )

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 אוקטובר 2019, 12:00 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

הלקח הכי גדול שהופק מהשנה שעברה בלייקרס זה שהי הפשר לנצח בלי קלעים.
שנה שעברה הם עשו טעות גדולה ולא חימשו את לברון עם מספיק כוח אש מסביב לקשת.
לברון שהתרגל לשחק עם ריי אלן, קייל קורבר, קווין לאב, ג'יי אר סמית', ועוד שאר קלעים גדולים אכן מצא את עצמו בקבוצה שלא ממש פוגעת.
השנה הם עשו התאמות חשובות ובסגל יש כמה חבר'ה שיודעים לקלוע, כולל 4 שחקנים של 40% מהשלוש.
אחוזי שלוש קריירה:
קויין קוק (41.4%)
דני גרין (40.5%)
טרוי דניאלס (39.9%)
דאדלי (39.3%)
אייברי בראדלי (36.4%)

קם קוזמה וקולדוול פופ לא מתביישים לזרוק, וסך הכל יש ללברון מספיק כוח אש כדי שיוכל לשחק את הפיק אנד רול עם דיוויס ולך תעצור את זה.
גם בלי הפיק אנד רול.
יש ללייקרס המון כלים, ויש להם בסגל שלושה שחקני הגנה אדירים (דיוויס, בראדלי, גרין). יש להם עומק, יש להם ניסיון, ויש להם את לברון.
הבעיה היחידה שמסתמנת היא בעמדת המאמן - או שמביאים איזה פרסונה (פט ריילי, דוק ריברס) או שמביאים מישהו שהוא בן חסות של לברון (לו, ספולסטרה).
אבל הווגל הזה מרגיש לי כמו לא לפה ולא לשם... מצד שני, בואו נראה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 אוקטובר 2019, 12:14 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

וזורק שאלה לאוויר:

מישהו מתעניין\צופה\היה רוצה להכיר את הפובטול האמריקאי? (NFL)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 אוקטובר 2019, 21:33 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
וזורק שאלה לאוויר:

מישהו מתעניין\צופה\היה רוצה להכיר את הפובטול האמריקאי? (NFL)?

צפיתי במשך שנים
אוהד באפלו בילס האימתניים (הלוזרים הגדולים ביותר בכל ספורט )

משחק מדהים
עוצר המון
אפילו יצא לי לשחק בארה"ב (כשיש לך מגנים על הראש אתה לא רואה כלום ויכול להזיז את הראש בצורה מאוד מוגבלת )
וגם בכמה משחקים הייתי

הבעיה היא שהעונות קצרות ואין כמעט כוכבים עולמיים כי הפוטבול לעולם לא פרץ את גבולות ארה"ב
אז קצת יותר קשה להיות חלק מהחוויה הזאת אם אתה לא אמריקאי

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 אוקטובר 2019, 00:48 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

וואלה הייתי שמח אם תספר קצת איך זה לשחק (באיזה עמדה התנסית?) וגם איך זה להיות במשחק של ה-NFL?

אני התעניינתי במשחק לפני שנים רבות, ובשנה וחצי האחרונות ממש נכנסתי לזה מחדש. מאוד אוהב את המשחק, באמת חווית צפיה ספורטיבית מעולה.
את המשחקים בעונה הסדירה אני רואה בתקצירים ועוקב אחרי המסביב, ובפלייאוף צופה במשחקים המעניינים.
שווה להכיר למי שאוהב ספורט.
לצפות במשחק שלם לפנות בוקר זה באמת טו מאץ', אבל יש אחלה תקצירים ביוטיוב וכשקצת נכנסים לזה - זה ממש מתגמל לאוהבי הספורט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 אוקטובר 2019, 14:53 
דיקטטור\ית

תמיד חשבתי שהNFL נראה כמו משהו שהייתי יכול להכנס אליו, היה לי פעם שותף לדירה בניו יורק שהצליח להכניס אותי לעיניין למשך שני משחקים.
אבל זה לא תפס ועכשיו אני זקן ועסוק מידי בשביל ספורט חדש, גם ככה הכדורסל זו התמכרות שתופסת יותר מידי זמן...
ברשותכם אחזיר לנבא.

אחרי 50 דק של תקצירים מורחבים של הלייקרס יש לי שאלה אחת מרכזית:
הסטט׳ וגם מבחן העין אומרים שהלייקרס אחת הקבוצות האיטיות ביותר בהובלת הכדור בליגה ובכפועל יוצא גם הרייטינג ההתקפי צנוע בינתיים.
אפשר לייחס את זה לזה שהם, כמו שהם הצהירו בטרום עונה, שמים דגש על אוריינטציה ההגנתית, ובהחלט יש להם כמה כלים הגנתיים איכותיים.
אבל גם אם זה נכון, ברור שזה הרבה יותר קשור ישירות לזה שב4 המשחקים עד כה לברון שיחק כרכז, ובגילו ובכלל הוא מוביל כדור איטי, וזה מתבטא בפחות פוזשנים.
אם נחבר את העובדה הזו לזה שמרכז הכובד ההגנתי שיציב אתגרים ליריבות שלהם הוא הקו הקידמי (דיווויס, מגי ודוויט), אנחנו מוצאים קבוצה יחסית כבדה לכדורסל של היום. בראדלי וגרין שחקני הגנה טובים אבל כבר לא הרוצחים שהיו, לברון בוודאי שלא למרות שנראה שמתאמץ קצת יותר בהגנה השנה עד כה.
רונדו בגילו כמובן יעזור להגביר את הקצב במעבר אבל מי שראה אותו בשנים האחרונות יודע שהוא גם נוטה לשחק על חצי המגרש (למרות שברור שיעביר את החצי מהר יותר מהמלך). אני תוהה איך כל זה יעבוד ככל שהליגה תתמשך ובפלייאוף. אני מאמין שיש סיכוי טוב שהלייקרס כן יוכלו לכפות סגנון משחק יחסית איטי וזה יעבוד לטובתם.
אם ימשיכו להתחבר כקבוצה אז כנראה שיספיק להם רבע במשחק בו הם רצים כדי לגמור משחקים, ואולי אפילו הסגנון האיטי יהיה הדרך שלהם לנטרל את היריבות ביעילות כאסטרטגיה. השאלה אם החוסר בשחקן דומיננטי בקו האחורי שיכול להגביר את הקצב מתוך כישרון התקפי, מחץ, ויכולת לדחוף את הכדור קדימה יהיה משהו שיחשוף אותם. דעתכם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 אוקטובר 2019, 22:10 
דיקטטור\ית

בראדלי לא יוכל לעזור להאיץ את המשחק של הלייקרס?

ולגבי שאר השאלות שעלו, הלייקרס קבוצה טובה אבל לא אופתע לראות אותם מסיימים במקומות 3-4 במערב ומתקדמים ביציבות בפלייעוף.
הקליפרס מפלצות אבל אני צופה לא יותר מ30 משחקי ליגה משותפים לקוואי וג'ורג' העונה ולא בטוח שזה יספיק למקום הראשון.
יוסטון יהיו הצגה ומתישהו יהיה שם קרייסס אפי אבל בשאר הזמן הם יהיו הקבוצה הטובה במערב.
ג"ס מספיק חזקים עם סטף, גרין, ראסל וקר כדי לסיים במקומות 5-6 ולהלחיץ כל יריבה בפלייעוף.
דאלאס תהיה טובה פלוס העונה והקשר בין שני הלבנבנים יהיה שווה נוביצקי אחד אבל ייקח עוד כמה עונות עד שהפוטנציאל ימומש, בינתיים זה יספיק לפלייעוף בקושי וסיבוב ראשון הירואי.
קיירי חמוד והכל ובמזרח זה יכול להספיק להאבק על ביתיות בפלייעוף ועם דוראנט זה יהיה אסון כי החיבור בשלב ההוא יהרוס את האיזון בקבוצה והם יחטפו בראש מאיזה בוסטון שינקמו בקיירי.

תחזית שלי לסוף העונה
מערב: 1. יוסטון, 2. קליפרס, 3. לייקרס, 4. דנבר, 5. פורטלנד, 6. ג"ס, 7. יוטה, 8. דאלאס.
מזרח: 1. באקס, 2. פילי, 3. בוסטון, 4. אינדי, 5. ראפטורס, 6. נטס, 7. היט, 8. אטלנטה.

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 אוקטובר 2019, 03:08 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
וואלה הייתי שמח אם תספר קצת איך זה לשחק (באיזה עמדה התנסית?) וגם איך זה להיות במשחק של ה-NFL?

אני התעניינתי במשחק לפני שנים רבות, ובשנה וחצי האחרונות ממש נכנסתי לזה מחדש. מאוד אוהב את המשחק, באמת חווית צפיה ספורטיבית מעולה.
את המשחקים בעונה הסדירה אני רואה בתקצירים ועוקב אחרי המסביב, ובפלייאוף צופה במשחקים המעניינים.
שווה להכיר למי שאוהב ספורט.
לצפות במשחק שלם לפנות בוקר זה באמת טו מאץ', אבל יש אחלה תקצירים ביוטיוב וכשקצת נכנסים לזה - זה ממש מתגמל לאוהבי הספורט.

א. להיות במשחק NFL זה לא חוויה מדהימה כמו שזה נראה מבחוץ.
ועוד היה לי אחלה כרטיסים ואחלה מקומות. (עבדתי כמה שנים במחנה קייץ יהודוני ליד שיקגו ושם ההורים של כמה מהחניכים שלי היו אנשים מקושרים מאוד שפשוט חילקו כרטיסים למדריכים טובים )
החוויה היא המסביב.
האוכל שלפני , האוכל שבמהלך , האוכל שאחרי.
יש שם איזה קטע ממש נחמד שהספונסרים נותנים דברים אם וכאשר קורה משהו במשחק (כמו שמקדונלדס עשו עם חלק מקבוצות הNBA שאם הן קולעות מעל 120 נקודות בניצחון ביתי , כל הקהל שהגיע למשחק מקבל מקדונלדס חינם בהצגת כרטיס המשחק )

אני הייתי במשחק אחד מטורף שבו קיבלתי(ביחד עם כל שאר הקהל) 4 דברים במהלך 1
היה סאק באנדזון (sack) סאק זה כשמפילים את הקווטרבאק עם הכדור מאחורי קו תחילת המהלך.
על סאק באנדזון מקבלים 2 נקודות להגנה שעשתה את זה.
במקרה שלי 2 הנקודות הללו הביאו לתוצאה של 40 נקודות במשחק לקבוצת הבית (ארוחת פנקייק חינם בIHOP)
2 הנקודות הללו היו העבירו את ההגנה למעל 10 נקודות שהם השיגו לבד ( 10 דולר לקניות TARGET )
2 הנקודות הללו הביאו את מספר הנקודות הכללי להיות מעל 50 (נקניקיה במגרש בחינם )
הסאק היה סאק שני במשחק לקבוצת ההגנה ( תספורת חינם במספרה מקומית שלצערי לא ניצלתי כי תמיד רציתי ללכת לספר שחור שיעשה אותי מגניב)

בקשר למשחק עצמו , כאחד שממש מתעניין בספורט פיזיאולוגיה וכו.. רק לראות את החימום של השחקנים היה מרשים ברמות אחרות.
הם אתלטים ברמה גבוה בלא מעט מהNBA
פשוט מפלצות.
יש להם תרגיל חימום שבו שחקן מקבוצת ההתקפה מקבל כדור לאחד על אחד מול שחקן מקבוצת ההגנה.
הסיבסובים והשינויי כיוון שהם עושים זה פשוט מטורף והם עושים את זה עם גוף של לברון ג'ימס.

אבל המשחק עצמו בעייתי מאוד במגרש , המגרש ענקי וגם ממקומות טובים אתה רואה את רוב הדברים שקרו במהלך רק כשמשדרים אותו שוב במסכים.
כל שניה וחצי מגיע אחד השופטים ומדבר במערכת הכריזה (מערכת הקריזה ) בקול שגורם לשדר המטומטם מנהריה להישמע כאילו הוא עבר לעבוד בספריה עירונית .
יש חובה לשבת ואסור לעמוד בכלל.
ויש בערך 900 איש שנמצאים בצדדים של המגרש בכל רגע נתון אז הרבה פעמים אתה מוצא את עצמך מביט על האנשים בצד ולא על המגרש.

ב. בקשר למשחק עצמו , הורשתי להשתתף באימון של קבוצת תיכון מקומית (הייתי אחרי צבא אבל אבא של אחד החניכים תרם המון לקבוצה אז בגדול עשו מה שהוא רצה )

כבר בדרילים של ההתחלה הבנתי שאני לא במקום מוכר.
יש דריל חימום שבו אתה רץ לקונוס ובקונוס פונה ב90 מעלות ימינה או שמאלה והבא בתור זורק לך כדור בשניה שאתה מסתובב.
לקח לי אולי 3 פעמים עד שבסיבוב הספקתי להביא את הראש שלי למצב שבו אני אשכרה רואה את הכדור שעף לכיווני.
בערך בפעם העשירית אני תפסתי ואני חושב שהם מסרו לי כמו שמוסרים לילד מוגבל כדי שאני אתפוס (לכולם מסרו כדור שעף כמו קליע של רובה - ישר חד ומהיר ולי מסרו משהו שנראה יותר כמו מרגמה שעולה למעלה ויורדת למטה ונותת לך המון זמן להתארגן )

במשחק המאמן שלהם שם אותי בכמה עמדות כדי לתת לי לראות כל מיני דברים.
אבל המקום היחידי שבו הצלחתי היה אופנסיב ליינמן בהתקפה (ההם שבגדול עומדים בחומה ומנסים לשמור על הקווטרבק כדי שלא יגיעו אליו שחקני הגנה ולפעמים מנסים לייצר חור בקו של ההגנה כדי לתת למישהו מהיר לעבור בחור עם הכדור)
ובהגנה דיפנסיב טאקל שהוא בעצם חלק מקו ההגנה שמנסה להגיע לקווטרבק של הקבוצה השניה
אני כותב את זה בצורה ארוכה ומפורטת בעיקר כי אני מאוד נהנה להיזכר.

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 אוקטובר 2019, 11:15 
דיקטטור\ית

וואו וואו וואו

עצרו הכל אחרי ערב מטורף במנש!
ג"ס חוטפת צרות בצרורות, בוסטון מראה סימנים של גדולה, יוסטון עם ניצחון אטמוספרי שמעיד על מה שנוכל לראות מהם העונה ומעל הכל אמביד וטאונס בשואו ענק

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 אוקטובר 2019, 14:19 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

נועם,
תודה רבה! זה היה ממש מעניין לקרוא, ובכיף תכתוב עוד.. הכנסת אותי לגמרי למשחק.
בגדול מבחינת הפוטבול, המשחק הכי מעניין לדעתי במחזור הקרוב הוא בין הפטריוטס (ניו אינגלנד פטריוטס, האלופה המכהנת, השושלת הכי מפוארת ומצליחה בתולדות הספורט האמריקני) לבולטימור רייבנס.
הפטריוטס בלי הפסד, למרות ששיחקו מול יריבות חלשות, ובולטימור בעונה טובה ומעניינת בינתיים.

שני הסגנונות כל כך שונים של הקווטרבקס - טום בריידי (לדעת הרוב, שחקן הפוטבול הגדול בזמנים, בן 42 ועדיין יורה) משחק בעיקר מהpocket (המקלט הזמני מאחורי קו הגורילות שמאפשר לו לירות מסירות מדוייקות, בעיקר אצלו לטווחים קצרים), לעומת לאמאר ג'קסון שהוא מטוס ויוצא להרבה ריצות וירטואזיות עם הכדור בעצמו.
השנה מדברים על כך שההגנה של הפטריוטס היא מהטובות בהיסטוריה, וביל בליצ'ק (המאמן הכי גדול בהיסטוריה) הולך להכין הגנה כמה הפתעות לג'קסון.

לגבי מה שקרה הלילה ב-NBA.
קודם כל הניצחון הפסיכי של יוסטון על וושיגנטון המאעפנים (159-158), כולל ה-59 נקודות של הארדן, מעידים בעיקר על חולשתם הגדולה של היוסטון לשחק כדורסל שמביא אליפויות.
זה בעיקר מדאיג אם אני יוסטון. ובכל זאת - השם ישמור.
לגולדן סטייט אולי קרתה דווקא הפתע הטובה עם הפציעה של סטף - ככה הם יכולים לעשות טנקינג (להפסיד "חצי בכוונה" כדי לסיים במקום נמוך ולקבל בחירת דראפט טובה) ולהתכונן לעונה הבאה מבלי רגשות אשם (עונת החזרה של קליי והסתערות מחודשת על הטבעת). למרות שצריך לראות לכמה זמן הוא נפצע, והאם זה ביד הקולעת.

אמביד הוא השחקן הכי מעניין, ולדעתי גם הכי טוב במזרח מאלו שבריאים. כן יותר מיאניס וקיירי. מה שכן - הוא פשוט ילד חרא. כמו פניני, אפילו יותר חרא.
והוא ממש ילד. תינוק. אבל שחקן בנזונה. יש עכשיו חתיכת השתלחות הדדית בטוויטר, זה די מגניב האמת למרות שאני לא עוקב בדר"כ. האחד קורא לשני פוסי, השני קורא לראשון ביטץ'.. וואלה תענוג.
בוסטון ינצחו השנה הרבה משחקים.. בכל זאת מערכת מצויינת ושחקנים טובים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 נובמבר 2019, 02:49 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
אמביד הוא השחקן הכי מעניין, ולדעתי גם הכי טוב במזרח מאלו שבריאים. כן יותר מיאניס וקיירי. מה שכן - הוא פשוט ילד חרא. כמו פניני, אפילו יותר חרא.
והוא ממש ילד. תינוק. אבל שחקן בנזונה. יש עכשיו חתיכת השתלחות הדדית בטוויטר, זה די מגניב האמת למרות שאני לא עוקב בדר"כ. האחד קורא לשני פוסי, השני קורא לראשון ביטץ'.. וואלה תענוג.
בוסטון ינצחו השנה הרבה משחקים.. בכל זאת מערכת מצויינת ושחקנים טובים.

האמת שהמריבה המתוקשרת הזאת זה הדבר הכי טוב שיכול היה להיות לNBA.
קרב גאנגסטרים כזה שממש בקרוב נראה שידור חוזר שלו על המגרש.
פניני אגב בחיים לא היה יוצא כך כמו אמביד על מישהו
פניני עוקץ בקטנות ולא אומר דברים כמו "כולם יודעים שאני שולט בך"
במפגש הבא הוא יהיה חייב להראות שמה שהוא אמר הוא אמיתי אחרת הוא צפוי לקבל כמה תגובות מאוד לא נעימות.

הימורים למפגש הבא בין הסנטרים ?
מכות חוזר (אולי יבקשו פייר פייט כמו בהוקי קרח ? )

לדעתי יהיה משחק שבו 2 השחקנים ינסו רק להשפיל אחד את השני והשופטים יבואו עם טכניות מהבית ויסגרו את הסיפור הזה מהר מאוד.

גולדן כאילו סוגרת סיפור , אין סיכוי שיעלו כך לפליאוף
(ואני אגב הייתי בטוח שאם הם משתחלים לשם אז הם מקבלים את קליי בחזרה , אבל כנראה שגם זה לא היה נכון מה שאומר שמראש לא היה להם הרבה סיכוי )
לא נראה לי שהם יצטרכו להפסיד בכוונה
זה פשוט יבוא להם בטבעיות גדולה מאוד

Dear Lord,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2020, 16:49 
דיקטטור\ית

טוב עזוב שטויות מייק מה אתה אומר על זה שהלייקרס לא עשו מהלך אתמול?
כאילו, גם ככה הקליפרס יותר טובים בינתיים במאצ׳אפ בינהם, ומוריס היה קרב ישיר בינהם.
אפשר להבין למה חששו לתת את הנכס הצעיר האחרון (קוזמה), בתוספת מישהו עם נסיון פלייאוף כמו גרין (כדי להתאים ערך חוזים).
אם המחשבה היא שלברון בעונה מהסרטים בה הגיל עדיין (כמעט) לא נראה עליו, הציוות עם דיוויס הצליח (אבל עדיין הוא שחקן חופשי שצריך להתכנע להאריך בקיץ), אולי טעו?
מוריס היה תפור עליהם, אפילו אם זה השאלה לחצי עונה.
אני תוהה אם הלייקרס פשוט לא האמינו שהקליפרס ילחצו על ההדק אבל עכשיו הם בבעיה.
אני עדיין מאמין בסיכויים שלהם אבל אם זה היה 65-35% לטובת הקליפרס לפני הטרייד, הייתי מגדיל ל75-25% עכשיו...
חוץ מזה סחתיק על ההיט, ולמרות שלא התלהבו בליגה, לדעתי וויגינס יתפקס על תפקידו בווריירס במוקדם או במאוחר ויפרח שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 פברואר 2020, 01:13 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

קודם נכתוב משפט על הפוטבול - היה פלייאוף מעניין וכיף, וסופרבול מעולה. שמחתי מאוד שקנזס ניצחו, וקשה שלא להעריץ ולעודד את פטריק מהומס הקווטרבק האלוף.
עושה רושם שהוא בדרך להיות המייקל ג'ורדן של הפוטבול.

לגבי העברות באנביאיי:
נתחיל מגולדן סטייט כי זה קצר - אני מאמין שהם מסתכלים קדימה לעונה הבאה ואומרים "טוב, אחרי שהנחש דוראנט עזב, בא לנו טוב הפציעות של קליי וסטף. ככה אפשר לעשות עונת מעבר בלי ציפיות, לקחת בחירה מאוד גבוהה בדראפט ולבנות את הצעירים בלי לחץ. כי שנה הבאה - האימפריה חוזרת להתסער על הכל, מנועים קדימה"
אני רואה את הטרייד של וויגינס-ראסל בתור הכנה לעונה הבאה, שבה סטף וקלי יחזרו, עם בחירת דראפט גבוהה, ופשוט ראסל לא בא להם טוב בפאזל. כנראה הוא עם אגו גבוה מדי ואייקיו נמוך מדי. אחרי הכל לבחור יש מבט בעיניים של רייס ג'וניויר ודונטה סמית', ויש לו ברפטואר מעצר בשדה התעופה שהוא ניסה להבריח מריחואנה בתוך פחית. הם העדיפו לחלוב מהשם שהוא בנה לעצמו בעונה הקודמת כמה שיותר וכנראה וויגינס + תוספות זה הכי טוב שהם מצאו. מינוסטה עלובים כך או אחרת.
מוויגינס אני לא מחזיק יותר מדי, לא לגמרי ראיתי אותו משחק (מה לעשות שהוא לא הגיע לפלייאוף..), אבל מהקצת שראיתי, קראתי ושמעתי, עד עכשיו הוא מאעפן. במיוחד יחסית לבחירה מס' 1 בדראפט. מאמין שליד סטף קליי ודריימונד הוא יעלה רמה, גם האריסון בארנז ואיגודאלה נראו שתי רמות מעל הרמה שלהם לידם. שלא לדבר על שחקן שעשה קריירת פליאוף מרהיבה יחסית לרמה שלו, שבאמת באמת אני לא לוקח להפועל ירושלים היום - שון ליווינגסטון.
שנה הבאה אני לגמרי הולך להיות בעדם, עכשיו כשהנחש לא שם, והם יהיו על תקן של אנדרדוג מסוים. כשכולם בריאים - הם עדיין מסוכנים בטירוף.

לייקרס.
זה קשה לעשות עסקים כשיש לך רק קלף מיקוח אחד.
בנו השנה בלייקרס קבוצה לאליפות, אבל רק שחקן אחד כרגע לא משתלב באופן עקבי בתוכנית משחק. קייל קוזמה.
מראש, בחרו להשאיר אותו בטרייד הגדול שהביא את דיוויס, כי האמינו שיש לו את הבגרות ואת האופי לשחק במאני טיים עם שחקנים גדולים. שהוא לא מפחד מאור הזרקורים ולא מפחד לקחת את הזריקות הגדולות.
צדקו. הכל נכון. רק לא לקחו בחשבון שיהיה לו מאוד קשה להסתגל למעמד של שחקן שעולה מהספסל ואופציה שלישית בהתקפה. קוזמה העונה עדיין משחק עבור עצמו יותר מאשר עבור הקבוצה. מכריח המון זריקות, לפעמים זה בא בטוב והוא מנצח משחקים, לפעמים זה בא ברע והוא מחרב. הוא לא מביא ערך מוסף משמעותי בהגנה או במשחק הקבוצתי, ולמעשה הוא גרסה פחות מנוסה ופחות משופשפת משחקנים על המשבצת שלו בקבוצות אחרות כמו לו וויליאמס, אריק גורדון ואפילו ג'יילן בראון או רדיק.
וסמוך עליי, אתה לא יכול לסמוך על דני גרין שיהיה יציב ו"מנייה בטוחה" בפלייאוף. הוא אחד הלא יציבים והלא צפויים לאורך סדרה. ראיתי אותו שובר שיאים של שלשות בסדרת גמר, וגם שובר טבעות סדרתי ברגע שצריך שהוא יקלע.
עכשיו הלייקרס היו מתים לעשות עליו טרייד ולקבל בתמורה שחקן ששאפשר יותר לסמוך עליו והוא גם מנוסה ובוגר יותר, למשל מוריס, הבעיה היא שקוזמה העונה משחק פחות דקות ואפקטיבי פחות מהעונה הקודמת ולקבוצות בליגה אני מניח יש אינטרס לחלוב מהלייקרס הרבה יותר ממה שהם מסוגלים לתת. אחרי הכל - הוא הנכס היחידי שתכל'ס יש להם והם מעוניינים להיפטר ממנו. וגם כאן צריך לשים כוכבית - לקוזמה יש באופי משהו שחסר גם ללברון וגם לדיוויס וזה את הקילר אינסטינקט, היכולת לייצר נקודות לעצמו ומהר, והיכולת לקלוע מהר מהשלוש במסירה במאני טיים. יש את המשחקים שהוא פתאום מתעלה והוא מנצח עם קליעות גדולות, ולברון לאורך הקריירה תמיד היה צריך אחד כזה לצידו. בין אם זה דווין וויד, קיירי אירווינג ואפילו ריי אלן וקורבר. לברון צריך לידו מישהו שיכול לזרוק בלי להסס, ולגמור משחקים כשהוא לא בטוח בקליעה שלו. וקוזמה אולי לא הבחירה הכי טבעית לכך, אבל הוא שם.
בקיצור - אני מסכים איתך שלקליפרס יש יתרון על הלייקרס בסדרה, גם אני הייתי מהמר עליהם, אבל לא 75-25. אחרי הכל מוריס זה לא איזה גיים צ'יינג'ר, הוא עדיין אכל חצץ מלברון בסדרות האחרונות שהם נפגשו.
הייתי אומר 60-40 קליפרס, והכל פתוח.
מעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 פברואר 2020, 12:50 
דיקטטור\ית

Mike 10 כתב:
קודם נכתוב משפט על הפוטבול - היה פלייאוף מעניין וכיף, וסופרבול מעולה. שמחתי מאוד שקנזס ניצחו, וקשה שלא להעריץ ולעודד את פטריק מהומס הקווטרבק האלוף.
עושה רושם שהוא בדרך להיות המייקל ג'ורדן של הפוטבול.

לגבי העברות באנביאיי:
נתחיל מגולדן סטייט כי זה קצר - אני מאמין שהם מסתכלים קדימה לעונה הבאה ואומרים "טוב, אחרי שהנחש דוראנט עזב, בא לנו טוב הפציעות של קליי וסטף. ככה אפשר לעשות עונת מעבר בלי ציפיות, לקחת בחירה מאוד גבוהה בדראפט ולבנות את הצעירים בלי לחץ. כי שנה הבאה - האימפריה חוזרת להתסער על הכל, מנועים קדימה"
אני רואה את הטרייד של וויגינס-ראסל בתור הכנה לעונה הבאה, שבה סטף וקלי יחזרו, עם בחירת דראפט גבוהה, ופשוט ראסל לא בא להם טוב בפאזל. כנראה הוא עם אגו גבוה מדי ואייקיו נמוך מדי. אחרי הכל לבחור יש מבט בעיניים של רייס ג'וניויר ודונטה סמית', ויש לו ברפטואר מעצר בשדה התעופה שהוא ניסה להבריח מריחואנה בתוך פחית. הם העדיפו לחלוב מהשם שהוא בנה לעצמו בעונה הקודמת כמה שיותר וכנראה וויגינס + תוספות זה הכי טוב שהם מצאו. מינוסטה עלובים כך או אחרת.
מוויגינס אני לא מחזיק יותר מדי, לא לגמרי ראיתי אותו משחק (מה לעשות שהוא לא הגיע לפלייאוף..), אבל מהקצת שראיתי, קראתי ושמעתי, עד עכשיו הוא מאעפן. במיוחד יחסית לבחירה מס' 1 בדראפט. מאמין שליד סטף קליי ודריימונד הוא יעלה רמה, גם האריסון בארנז ואיגודאלה נראו שתי רמות מעל הרמה שלהם לידם. שלא לדבר על שחקן שעשה קריירת פליאוף מרהיבה יחסית לרמה שלו, שבאמת באמת אני לא לוקח להפועל ירושלים היום - שון ליווינגסטון.
שנה הבאה אני לגמרי הולך להיות בעדם, עכשיו כשהנחש לא שם, והם יהיו על תקן של אנדרדוג מסוים. כשכולם בריאים - הם עדיין מסוכנים בטירוף.

לייקרס.
זה קשה לעשות עסקים כשיש לך רק קלף מיקוח אחד.
בנו השנה בלייקרס קבוצה לאליפות, אבל רק שחקן אחד כרגע לא משתלב באופן עקבי בתוכנית משחק. קייל קוזמה.
מראש, בחרו להשאיר אותו בטרייד הגדול שהביא את דיוויס, כי האמינו שיש לו את הבגרות ואת האופי לשחק במאני טיים עם שחקנים גדולים. שהוא לא מפחד מאור הזרקורים ולא מפחד לקחת את הזריקות הגדולות.
צדקו. הכל נכון. רק לא לקחו בחשבון שיהיה לו מאוד קשה להסתגל למעמד של שחקן שעולה מהספסל ואופציה שלישית בהתקפה. קוזמה העונה עדיין משחק עבור עצמו יותר מאשר עבור הקבוצה. מכריח המון זריקות, לפעמים זה בא בטוב והוא מנצח משחקים, לפעמים זה בא ברע והוא מחרב. הוא לא מביא ערך מוסף משמעותי בהגנה או במשחק הקבוצתי, ולמעשה הוא גרסה פחות מנוסה ופחות משופשפת משחקנים על המשבצת שלו בקבוצות אחרות כמו לו וויליאמס, אריק גורדון ואפילו ג'יילן בראון או רדיק.
וסמוך עליי, אתה לא יכול לסמוך על דני גרין שיהיה יציב ו"מנייה בטוחה" בפלייאוף. הוא אחד הלא יציבים והלא צפויים לאורך סדרה. ראיתי אותו שובר שיאים של שלשות בסדרת גמר, וגם שובר טבעות סדרתי ברגע שצריך שהוא יקלע.
עכשיו הלייקרס היו מתים לעשות עליו טרייד ולקבל בתמורה שחקן ששאפשר יותר לסמוך עליו והוא גם מנוסה ובוגר יותר, למשל מוריס, הבעיה היא שקוזמה העונה משחק פחות דקות ואפקטיבי פחות מהעונה הקודמת ולקבוצות בליגה אני מניח יש אינטרס לחלוב מהלייקרס הרבה יותר ממה שהם מסוגלים לתת. אחרי הכל - הוא הנכס היחידי שתכל'ס יש להם והם מעוניינים להיפטר ממנו. וגם כאן צריך לשים כוכבית - לקוזמה יש באופי משהו שחסר גם ללברון וגם לדיוויס וזה את הקילר אינסטינקט, היכולת לייצר נקודות לעצמו ומהר, והיכולת לקלוע מהר מהשלוש במסירה במאני טיים. יש את המשחקים שהוא פתאום מתעלה והוא מנצח עם קליעות גדולות, ולברון לאורך הקריירה תמיד היה צריך אחד כזה לצידו. בין אם זה דווין וויד, קיירי אירווינג ואפילו ריי אלן וקורבר. לברון צריך לידו מישהו שיכול לזרוק בלי להסס, ולגמור משחקים כשהוא לא בטוח בקליעה שלו. וקוזמה אולי לא הבחירה הכי טבעית לכך, אבל הוא שם.
בקיצור - אני מסכים איתך שלקליפרס יש יתרון על הלייקרס בסדרה, גם אני הייתי מהמר עליהם, אבל לא 75-25. אחרי הכל מוריס זה לא איזה גיים צ'יינג'ר, הוא עדיין אכל חצץ מלברון בסדרות האחרונות שהם נפגשו.
הייתי אומר 60-40 קליפרס, והכל פתוח.
מעניין.

אני מסכים לגבי גרין ולכן אם היתה אינדיקציה שמוריס יסכים לחתום לעוד עונה שתיים בשכר הזה, דווקא כן הייתי הולך על מהלך של קוזמה+גרין בשבילו.
הבעיה של הלייקרס זה הגארדים, אין אף שחקן יוצר שם (נגיד חוץ מרונדו עם שלל מגבלותיו), באופן הזוי היחיד שכן עונה על זה הוא קארוסו אבל זה לא זה.
אני חושב שכן יש ללייקרס פוטנציאל להתמודד עם הקליפרס בעמדות הפנים והפואוורד ואפילו איכשהוא להסתדר עם האיכות האדירה של קוואי+פול+מוריס+הראל.
פשוט כי יש להם סייז ומחץ בעמדה חמש שיכולה ליצור מיסמאצ׳ים וכמובן דיוויס שהוא שחקן הגנה מעולה ואפילו לברון שיכול להחליט לשחק קצת הגנה בפלייאוף.
תשובה לנשקים שיש לקליפרס בעמדות הגארד פחות יש להם- גאנר בדמותו של וויליאמס, סטופר בדמותו של בברלי, ואפילו שאמט נראה כמו קלע יציב יותר מגרין כמו שאמרת. כמה שהליגה הפכה ליהיות של פווארדים, או גארדים בסייז של פווארדים נגיד, עדיין גארדים מנצחים משחקים, וללייקרס תהיה בעיה רצינית שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 פברואר 2020, 14:56 
דיקטטור\ית

אגב הרעיון שקוזמה יהיה שחקן הקלאץ׳ של הלייקרס זה פרובוקציה שהפרשן סקיפ בייליס דוחף כעקיצה ללברון, ואנשים רצים עם זה אבל אני לא מבין כ״כ למה.
באמת יש לו אופי של גאנר וראינו אותו עושה כמה סטרצ׳ים של התפרצויות התקפיות נאות, גם במאני טיים, אבל ראינו אותו מחטיא יותר מקולע בתפקיד הזה גם עונה שעברה.
וגם אם חושבים שיש לו את היכולת להתפתח לכוכב, בוא נגיד שעוד לא קרה כלום שאמור לגרום לנו להאמין שהקפיצה הזו תגיע עכשיו.
כמה ימים אחרי ואני עדיין לא בטוח שאני מסכים עם ההחלטה הזו של הלייקרס, הרי אין שום אופק לבנייה מחדש על קור צעיר- יש קונטנדרית לשנתיים שלוש עם לברון ודיוויס.
צריך שהצמד הזה יביא לפחות אליפות אחת, ובהתחשב בזה שהקליפרס הולכים על כל הקופה לאותה תקופת זמן, לא רואה יותר מידי אפסייד בקוזמה מלבד החוזה הזול, אולי אני טועה.
אולי יש להם תוכניות אחרות ואולי הם חושבים שיצליחו להביא שם גדול יותר, ו/או חשוב יותר, שחקן בעמדה שהם צריכים- גארד, תמורתו בקיץ.
אבל כל התחזיות היו שהמהלכים המשמעותיים יותר יקרו בדדליין הזה לעומת הקיץ, כי כולם מחכים לשוק של קיץ 2021, ועדיף ללייקרס להתמקד על צוות שירוץ יחד לתק׳ הזו.
יכול מאוד ליהיות שבזה שלא העבירו אותו הם הרוויחו אותו מבחינה מנטלית, והוא יתחיל לשחק בשביל הקבוצה ולהפוך לאופציה השלישית באופן קבוע ומסודר.
הרי גם מבחינתו, אם הוא יצליח ליהיות צלע חשובה באליפות, הערך שלו יעלה לקראת החוזה הבא, ויכול ליהיות שלטווח ארוך יותר, זה שווה יותר מאשר ליהיות סקורר בקבוצות שלא עולות לפלייאוף (ניקס). אני בטוח שגם קוזמה היה עושה 20 נק׳ למשחק בניקס כמו מוריס, אבל הלייקרס יודעים שהוא לא יקלע באחוזים שלו ל3, לא יביא את הקשיחות ובטח שלא את הניסיון שלו בפלייאוף.
להשאיר אותו על סמך השערה לא מבוססת שהוא יכול ליהיות שחקן הקלאץ׳ של הלייקרס? קצת מפוקפק. ז״א אחלה אם יקרה אבל בינתיים אין אינדיקציה לזה.
אם הלייקרס לא מצליחים להביא גארד משמעותי עבורו בקיץ בטרייד (או לחילופין סטופר הגנתי שיכול לקלוע סטייל קובינטון), בשורה התחתונה זה יזכר כטעות, בעיקר אם מוריס יאריך חוזה בקליפרס בכסף סביר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 פברואר 2020, 15:48 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אהבתי את האזכור לפרובוקציה של סקיפ, הוא אכן משתמש בכל נשק אפשרי כדי להטריל נגד לברון.
אבל יש משהו בדברים שלו, כמו שאמרת בעצמך חסר ללייקרס גארדים יוצרים, וקוזמה הוא היחיד שכזה לצד לברון.
אני לא חושב שהם משאירים אותו בלייקרס כדי לבנות עליו שיסיים משחקים (או לפי דבריו של סקיפ - יציל את הבייקון של לברון...), אלא משאירים אותו כי כנראה באמת מאמינים ביכולת שלו להיות גדול בפלייאוף לדעתי.
הוא עדיין לא שיחק משחק אחד בפלייאוף בקריירה שלו, ואני חושב שמצפים ממנו לעשות קפיצת מדרגה, ואם זה יקרה - הם ירוויחו את הלו וויליאמס שלהם בזול וגם יבנו עליו לעתיד.

ובאופן כללי - אני זונח את החלוקה לגארדים ופורוורדים. נדמה שזה גם תהליך שקורה ב-NBA והדוגמה הכי טובה לכך זה הניסוי של יוסטון לגנוב אליפות עם סגל ננסי.
איך אתה מקלטג את לברון ויאניס - גארדים או פורוורדים?
קוזמה מה הוא?
החלוקה לשחקנים יוצרים ושחקנים של קאצ' אנד שוט היא חלוקה יותר עדכנית לטעמי מאשר גארדים ופורפוורדים. אלו מונחים שעומדים לצאת מהעולם לדעתי בשנים הקרובות.

כרגע, אין ללייקרס סיבה לא להאמין בסגל שלהם לקחת אליפות.
יש להם את לברון ודיוויס, וסגל יציב וחזק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 פברואר 2020, 16:29 
דיקטטור\ית

מסכים עם הכל, בעיקר חלוקת הגדרות התפקיד המסורתית שנהיית ממש לא רלוונטית.
העיניין עם קוזמה כיוצר זה, האם הוא באמת יוצר או פשוט זורק מכל הבא ליד?
ראיתי אותו זורק הרבה, פחות משלב בין חדירות לפוסט לזריקות, ואם אין לו ארסנל מגוון יותר אז הוא שחקן קאצ׳ אנ שוט עם פיקים.
ראיתי אותו תופס כדור וזורק חצי מרחק או עושה פוסט ואז פיידאווי וזה פחות עובד.
אלו דברים שקצת קשה לבנות עליהם, בטח בפלייאוף.
מצד שני כן ראיתי אותו עושה נק׳ מריבאונד התקפה או חיתוכים ככה שבטוח שיש לו איכויות התקפיות נוספות.
כמה מהן נופלות בתחום היצירה? בזה אני לא בטוח.
על ליצור לאחרים אני בכלל לא מדבר כי יש מי שיעשה את זה.
בכל מקרה אני רק מספקלץ, כאמור אולי הוא ימצא את מקומו עכשיו וזה יתברר כבינגו.

אגב הדגשתי גארד בכוונה של מוביל ומנהל משחק שיתן ללברון מנוחה מהתפקיד ואולי אפילו יכניס קצת משחק מעבר מהיר.
ומאחר וזה לא היה בנמצא, עוד חתיכה איכותית כמו מוריס על הדק׳ של קוז לפחות הייתה מוסיפה ולא גורעת, כנראה.
אבל אתה צודק לגבי הסגל של הלייקרס, עם כל ההייפ סביב החלונות האלו אתה מצפה שכולם יעשו עירבובים בסגל אבל זה לאו דווקא נכון.
אם קוז פורץ או לחילופין מקבלים עליו תמורה שיותר משקפת את מה שהקבוצה צריכה בקיץ, ובסוף כן זוכים באליפות אז זו הופכת להחלטה גיאונית.
בקיצור זו שאלה ללא הכרעה כרגע, זמן יגיד.
אגב ראית שהם נותנים לג׳ייאר הזדמנות להרשים באימונים? עיניין של זמן עד שאחיו נכנס אצלנו לרוטציה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 פברואר 2020, 17:07 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

האמת שאני מסכים, תוך כדי קריאת ההודעה באמת התחוור לי שקוזמה לא לגמרי יוצר, וכקאץ' אנד שוט הוא לא לגמרי פוגע.
לפתע נזכרתי שמוריס על איזה 44 אחוז מהשלוש והוא לגמרי קאץ' אנד שוט, וכל הסיפור הזה נראה כמו החמצה.
באמת ימים יגידו..
השאלה היותר גדולה היא את מי מעודדים בפליאוף?
אני בגדול בעד לברון בשנים האחרונות, מאז ימי מיאמי לפחות. אבלאני גם מאוד אוהב את השחקנים של הקליפרס, את אווירת המועדון ואת המאמן שם.
אני באמת קרוע, לא בא לי להגיע לסדרת גמר בלי להיות בעד אחת מהן. איזה בלאגן..

ואל ראיתי לגבי ג'ייאר, אבל מה שכן, עבדתי פעם עם טבח סיני, והוא כל הזמן היה אומר JOO-WAH-YER שזה בסינית "חמור". באותה משמעות כמו בעברית יענו טיפש.
איכשהו מתאים בול לג'ייאר, מת עליו!!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 פברואר 2020, 12:13 
דיקטטור\ית

יאפ.
בכל מקרה הסגלים זה על הנייר, על המגרש הלייקרס נראים כמו קבוצה והדבר היחיד שמאותת על זה שהיו צריכים חיזוק זה המאזן הלא מרשים מול הקבוצות החזקות בינתיים.
אני כמוך, לגמרי בעד לברון מאז שעזב חזרה לקליבלנד ולמרות שאני אוהב את שחקני הקליפרס אני 100% איתו, מגיעה לו לפחות עוד טבעת לפני הפרישה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 142 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: