פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 17 ספטמבר 2019, 08:20

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 18 יוני 2019, 13:18 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

רבות נכתב על פגיעה במעמד השחקן הישראלי עקב שינוי החוק הרוסי.
במקום 2 ישראלים על המגרש בכל רגע נתון, יצטרכו לשחק רק עם ישראלי אחד.

האם ואיך זה ישפיע על הפועל ושאר הקבוצות?

ובכן, עד עכשיו היו מובטחים 80 דקות לישראלים (מתוך 200 דקות משחק)

בפועל, הישראלים קיבלו במהלך העונה הסדירה קצת יותר דקות.
הרצליה נתנה הכי מעט. 82 דקות
אילת וראשון נתנו הכי הרבה. 103 דקות (עקב פציעות ומיעוט זרים)

שאר הקבוצות נתנו בממוצע 90 דקות.

הסיבה שישראלים בפועל קיבלו יותר דקות מעבר למגבלה, נובעת משלל סיבות:
פציעות של שחקנים זרים
יכולת נקודתית טובה של ישראלי מול זר
במשחקים ודקות גארבג' טיים משתפים יותר ישראלים.

כאשר יש משחק צמוד, הזרים ישחקו כמעט את כל המכסה ובמאני טיים תמיד היו מקסימום זרים על המגרש.
למשל במפגשי הפועל-מכבי הזרים שיחקו את כל המכסה של 120 דקות (בשתי הקבוצות)

מה הולך להיות שנה הבאה?

דקות הזרים יגדלו מ 120 ל 160.
קבוצה שתרשום 3 זרים תקבל מענק של 250,000 ש"ח
קבוצה שתרשום 4 זרים לא תקבל ולא תשלם כלום.
קבוצה שתרשום 5 זרים תשלם 500,000 ש"ח.

אין סיכוי שאפילו קבוצה אחת תחתים רק 3 זרים (אלא אם כן היא רוצה לרדת ליגה). עם מענק של 250,000 ש"ח לא תוכל להביא ישראלי ברמה של זר

קבוצות שיבחרו לרשום 4 זרים, יצטרכו להשקיע יותר כסף בסגל ישראלי במיסוי מלא. לא ברור שזה משתלם לעומת קנס של 500K
אני מעריך ש 2-3 קבוצות ירשמו 4 זרים.

שאר הקבוצות ירשמו 5 זרים. (קנס של 140,000 דולר זה יחסית כסף קטן)

כמה בפועל זרים ישחקו את הדקות האלו?
פה זה משתנה מקבוצה לקבוצה.
אצל ירושלים ומכבי שמשחקות באירופה, הזרים משחקים פחות בליגה כדי לא להישחק.
למשל, השחקן שמשחק הכי הרבה מ 2 הקבוצות האלה היה ווילבקין עם 27 דקות ומקום 20 בסה"כ מכל הליגה.
אחריו במקום 27 מופיע פלדין.

ולכן, בירושלים ומכבי שכל זר שלה משחק 22 דקות בממוצע, הממוצע לעלות ל 27 דקות בערך (סה"כ 135 דקות לזרים)
נשארו 65 דקות לישראלים שמספיק בשביל 3 ישראלים בכירים ועוד אחד בינוני.

במשחקים חשובים/צמודים, הזרים ישחקו כמעט את כל מכסת 160 דקות (ממוצע של 32 דקות לשחקן)

מה ההשלכות על השכר? תלוי באיזו קבוצה.

במקרה של הפועל זה יפחת בצורה דרמטית בעיקר מכיוון שהיא משתחררת מחוזים הזויים ואין ישראלים בכירים בשוק שמצדיקים משכורת גבוהה.

במקרה של מכבי, היא מחזיקה בתקציב היקר ביותר והיא תרצה את הישראלים הבכירים ביותר ולא צפוי להיות שינוי משמעותי.

בשאר הליגה אין ספק שהשכר יפחת לכל הישראלים.
הישראלים לא יוכלו לדרוש סכומים גבוהים, אחרת ישתלם לקבוצות לשלם קנס 500K ש"ח ולטחון את הזרים על הפרקט + 2 ישראלים טובים.

והכי חשוב, השחקן ישראלי סופסוף יצטרך לעבוד קשה ולשדרג את עצמו, אחרת שחקנים טובים ממנו יהיו על הפרקט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 יוני 2019, 16:10 
דיקטטור\ית

אין סעיפים שנוגעים לגילאי שחקנים ולמתאזרחים?

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 יוני 2019, 17:28 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

לפי הבנתי אין הגבלה על מתאזרחים עקב איום שלהם בבג"צ עקב אפליה (הם ישראלים לכל דבר ועניין)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 יוני 2019, 14:13 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

מה זה אומר?!, אומר שמכבי מרחק טיוס אחד מחמישיית יורוליג לגיטימית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 יוני 2019, 14:35 
דיקטטור\ית

נזכיר שיש הגבלה של 5 זרים בטופס במקום 6 העונה.
למשל מכבי ת''א שהולכת על קונספציה של 8 זרים תצטרך לשים 3 על אזרחי בכל משחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 יוני 2019, 14:56 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

זה יקל על מאמנים בהצבת ההרכבים על המגרש. פחות מגביל.

אבל לא יהיה שינוי גדול בדקות של הישראלים.
כבר כתבתי בעבר שאתה לא יכול לתת ל-5 זרים לשחק 160 דקות (32 דקות לשחקן) בטח לא בקבוצה כמו הפועל שמשחקת בשתי מסגרות רוב העונה.

אם נניח שהזרים ישחקו 25-22 דקות בממוצע אז ישראלים יקבלו 90-75 דקות שזה בדיוק מה שהיה השנה עם החוק הרוסי.

בהתאמה אני גם לא רואה את הירידה הגדולה בשכר הישראלים כמו שכולם צופים.
ישראלים לא יקבלו 500-300 אלף דולר נטו כמו שאליהו ואוחיון קיבלו אבל לא בגלל ביטול החוק הרוסי אלא בגלל ההבנה שאין ישראלי ששווה את הסכומים האלה (למעט אולי כספי)

אבל ישראלים שישבו השנה על חוזה של 150-100 אלף דולר (בברוטו זה יוצא כפול) ימשיכו לדעתי לקבל בדיוק את אותו שכר בלי שום פגיעה.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 יוני 2019, 20:39 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

קדמון אני חושב אחרת.

מספיק שכמה קבוצות שלא משחקות באירופה כן יבנו על להביא 5 זרים טובים ולשחק איתם 32 דקות כ"א דקות ואז להביא רק עוד ישראלי אחד או שניים למילוי הדקות שנשארו והשאר ילדים. כמו במשחק הכיסאות כשהוצאת כיסא, זה לבד יגרום לעודף היצע שיוריד את המחיר מכל השאר. כשכל מיני שולדנברנדים, בן שימולים וכו' לא יקבלו חידוש חוזה --> הם יסכימו לשחק ב-50K (כי האלטרנטיבה זה לרדת ללאומית ולקבל אפילו פחות) --> יהיו קבוצות שיעדיפו לקחת אותם בכזה מחיר לעומת איזה עוז בלייזר ב-120K כי את ה-140K שיחסכו(שכר + מס ישראלי) יוכלו להשקיע בלשדרג את הזרים שהביאו מה שייתן הרבה יותר לקבוצה מאשר ההבדל בין בלייזר לשולדי..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 יוני 2019, 20:56 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

קדמון, אין שום סיבה שקבוצה שמשחקת רק פעם בשבוע, שחקנים ישחקו פחות מ 32 דקות בממוצע.

גם אצל מכבי והפועל הממוצע אמור לעלות ל 27 דק' בממוצע.
אצל הפועל יש פחות משחקים באירופה ממכבי.
ואצל מכבי תהיה רוטציית זרים יותר גדולה כך שכל שבוע 3 שחקנים ינוחו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 יוני 2019, 07:47 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

זה לא עובד ככה.
שחקנים נקלעים לבעיית עבירות, עייפות וכו'
לא תגיעו בחיים למצב ש-5 שחקנים משחקים כל אחד 32 דקות.
זה לא קורה גם בקבוצות בחו"ל בלי חוקים מוזרים.

קחו לדוגמא את אילת השנה
שיחקה עם 3 זרים, תיאורטית גם תחת החוק הרוסי יכלה לשתף אותם 40 דקות כל משחק (גם לא שיחקה באירופה)
וגם כששחקה אותם עד הסוף זה נגמר עם 32 דקות (בריאנט), 28 דקות (ברימו) ו-26 דקות (טוקוטו) בממוצע לשחקן.

מזכיר גם שחצי ליגה כן משחקת באירופה (שנה שעברה 4 קבוצות השנה כנראה 5)

ובקיצור שולדנבראנד בשלהי הקריירה אולי יאלץ להסתפק ב-50K כמו שאמר גמליאל, אפילו על זה אני לא סגור
אבל שחקנים שנמצאים בצד העולה של הקריירה כמו נמרוד לוי, גינת, קולשוב ושוכמן השכר שלהם רק יעלה. בטח לא ירד
ועוד לא דיברנו על "ישראלים" כמו האוול, אמארה, טיוס ודיברתולומיאו שמי שחושב שהם יתחילו לשחק ב-50K פשוט לא מחובר למציאות.

לסיכום-השכר ירד בשוליים והדקות ירדו בשוליים בגדול לא רואה שינוי מהותי למצב הקודם חוץ מיותר חופש למאמן בחילופים כמו שכתבתי בהודעה הראשונה.

נחיה ונראה.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 יוני 2019, 09:39 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

בעונה האחרונה עם הגבלת החוק הרוסי, כ 20 שחקנים (מתוכם 5 ישראלים) שיחקו למעלה מ 30 דקות בממוצע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 יוני 2019, 09:57 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

עדוש כתב:
בעונה האחרונה עם הגבלת החוק הרוסי, כ 20 שחקנים (מתוכם 5 ישראלים) שיחקו למעלה מ 30 דקות בממוצע

וזה לדעתי מוכיח בדיוק את מה שטענתי.

נראה לך שבעונה הבאה המספר יקפוץ מ-20 ל-60 ?
בגלל שינוי מינורי של ישראלי אחד על הפרקט במקום שניים?

מה שהיה הוא שיהיה!

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 יוני 2019, 16:53 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

קודם כל, כל עוד לא מורידים את מספר הזרים בליגה ל-3, זה לא משנה מה יחוקקו. במנהלת מנסים לרפא איידס באמצעות בחירה בין אקמול לדקסמול.

שנית, ישראלי אחד או שניים על המגרש זה בסופו של דבר יוריד בסך הכללי מהמשכורת של השחקן הישראלי ותו לא. אם אני גיא הראל ויש חוק רוסי אני צריך 3 ישראלים איכותיים. אם יש חוק בלרוסי (ישראלי אחד) אז אני צריך 2 ישראלים איכותיים.

אני חושב שהשינוי לא יהיה מהותי חוץ מכך שזה יוריד לשחקן הישראלי כוחות במשא ומתן על השכר. שזה לכשעצמו, עושה צדק עם אלוהיי הכדורסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 יוני 2019, 17:37 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

נראה לי שדקות זה לא הזוית הנכונה להסתכל על זה. החובה על שני ישראלים במגרש גרמה להמון כאבי ראש למאמנים שהיו צריכים להביא ישראלים בעמדות מסויימות כי אם לא אז לא יוכלו לשחק בהרכב אופטימלי (למשל ליאור אצל הפינגאן שבלעדיו לא היה הרכב 3 הזרים הקו האחורי). עם 4 זרים על המגרש זה הרבה פחות דרוש ואפשר להביא מינימום ישראליים שישחקו את הדקות (ומקסימום לילות כמה דקות עם ילד במקרה של פציעה).

השנה להפועל יש 6 ישראלים בכירים (קרי עם משכורות של 100k ומעלה) - יואב, בלאט, טימור, ליאור, אמארה, צוברביץ. לדעתי בחוק החדש היא יכולה להסתפק ב-3-4 (ליד 6-7 זרים כשכל משחק נרשמים 5 זרים אחרים). משהו סטייל - אמארה, גינת, מקל, אדם אריאל.

עכשיו אם החלפת 6 ב-4 נפלטו שני שחקנים לשוק. מה שמתחיל את משחק הכיסאות המוזיקליים ומוריד דראסטית את כח המיקוח ומחיר כל הישראלים בכל הקבוצות.

הילידים שלא ירד להם המחיר הם אלו שיכולים לקבל מחיר זהה בחו״ל (נגיד מקל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 יוני 2019, 10:52 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

דבר נוסף הולך לקרות כתוצאה מהשינויים הללו.

מכיוון שהתקציב על השחקנים הישראלים יירד, ומאידך כמות הדקות לזרים וגם התקציב של הזרים יעלה, רמת הקבוצות תעלה משמעותית.

מה שאומר שהליגה תהיה יותר תחרותית.

כל שנה יש 2-3 קבוצות שהם לא הפועל ומכבי, שמצליחות לפגוע בול עם הזרים שלה ולהתחרות עד הסוף.

שנה הבאה מכיוון שמכבי מאבדת את היתרון הגדול שלה כאשר היא מחזיקה את הישראלים המובילים, יש ליותר קבוצות סיכוי לעקוץ.

במיוחד, כאשר עד אפריל אפשר לעשות מקצה שיפורים ולהחליף זרים.

בנוסף, מוסר התשלומים בארץ וגם רמת החיים והשכר שרק עולה, מושך לכאן שחקנים זרים לעומת ליגות מובילות בעייתיות אחרות. (טורקיה, יוון, איטליה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 יוני 2019, 14:22 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... 66,00.html

נראה שב ynet קוראים את הת'רד הזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 יולי 2019, 08:18 
דיקטטור\ית

עדוש איך קבעת שהזומא יותר פגיעה בגלל שמורידים לה ישראלי? שכחת שבמקום הישראלי שיורד ישחק זר? לזומא עדיין יש זרים בקנה מידה שונה מהשאר, ברור שכולל אותנו. דווקא ראשון יכולים להביא שיחוקים עם ההשתלבות בג'ורדיקאפ שמושך זרים יותר מהצ'יפיפוליג.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 יולי 2019, 10:26 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

אני אסביר.
עד עכשיו מכבי לקחה את הישראלים הכי טובים והוציאה עליהם משכורות גבוהות.
גם עונה הבאה התקציב על הישראלים במכבי לא ירד (אולי אפילו יעלה)
טיוס ודיבה הם הישראלים הכי בכירים שיכולים לתת גם דקות ביורוליג.
הם יודעים את זה, ולכן טיוס העלה את הדרישות שלו.
מכבי חייבת אותם, כי עם 8 זרים אתה לא יכול להתמודד ביורוליג.
אם כן, התקציב על הזרים לא יעלה כי אין מאיפה לקחת.

לעומת זאת, בליגה, שאר הקבוצות עושות תנועת מלקחיים על מכבי.
מצד אחד התקציב של הזרים והרמה שלהם תעלה, ומצד שני, הדקות של הישראלים ירדו, ויש פחות תלות בישראלים שהם פחות טובים משל מכבי.

כל עונה יש כמה קבוצות שמצליחות לפגוע עם הזרים שלה, וככה תהיה ליגה יותר תחרותית.

כל זה בהנחה שמכבי תביא עונה ממוצעת כמו העונות האחרונות.

אם מכבי תפגע גם היא בבחירת זרים ברמה של טופ 8, אזי יהיה מאוד קשה עד בלתי אפשרי להתמודד מולה.
(מתישהו זה צריך לקרות סטטיסטית. זה לא הגיוני שעם התקציב שלה היא לא מצליחה שנה אחר שנה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 יולי 2019, 15:46 
דיקטטור\ית

אני לא בטוח שהזומא לא הצליחו השנה בבחירת הזרים. הם הביאו שיחוקים אבל לא מצאו פתרון להעדר רכז עקב הפציעה של פארגו בתחילת עונת היורוליג ומשם התדרדרו. יש פה לא מעט אוהדי הפועל שאשמים בפיטורי הספאחיה, אחד הגורמים המשמעותיים שבגינם אין לנו עונה חלומית ועפנו בחצי גמר בפיינל פור תל אביבי.. (בארנה זה היה נגמר אחרת והיתה הרבה יותר מחוייבות ומתח מועיל)

לגבי ההסבר המנומק, אין ספק שיש פוטנציאל לקבוצות שאינן מכבי להתחזק ולהפתיע אבל שוב, אני טוען שמכבי לא יחלשו במקרה הרע ו..יתחזקו מאוד במקרה הטוב כי עם כל הכבוד ל"ישראלים" שלהם.. רוב הזרים שיחתימו עדיפים עליהם והזומא, עם ארבעה זרים על הפרקט ומאמן נורמלי ומתפקד זו וורסטיליות מסוכנת מאין כמוה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 יולי 2019, 13:56 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

השלכות ביטול החוק הרוסי מגיע גם למכבי והיא כנראה מוותרת על טיוס.

זה מהלך מאוד מעניין.
מצד אחד מתפנה לה תקציב גדול (1.8 מיליון דולר) לשדרוג הזרים (תאודוסיץ'?)

מצד שני, בפועל יהיו למכבי 2 סגלים. אחד לליגה שבעיקר ישראלים ישחקו, ואחד לאירופה.

שנה הבאה הולך להיות יותר עמוס ויותר תחרות ביורוליג, יצטרכו לשחק בעיקר עם הזרים באירופה
וישאירו לישראלים את הדקות בליגה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 יולי 2019, 15:03 
דיקטטור\ית

מכבי בעקבות שחרור תיוס לקאזאן הולכת על 8 זרים .3 מהם יהיו על אזרחי בזירה המקומית אבל היא חייבת סגל רחב מאוד בגלל הרחבת היורוליג שמכבי יכולה להגיע לכ80 משחקים בכל המסגרות!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 יולי 2019, 09:59 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

Mike 10 כתב:
קודם כל, כל עוד לא מורידים את מספר הזרים בליגה ל-3, זה לא משנה מה יחוקקו. במנהלת מנסים לרפא איידס באמצעות בחירה בין אקמול לדקסמול.

שנית, ישראלי אחד או שניים על המגרש זה בסופו של דבר יוריד בסך הכללי מהמשכורת של השחקן הישראלי ותו לא. אם אני גיא הראל ויש חוק רוסי אני צריך 3 ישראלים איכותיים. אם יש חוק בלרוסי (ישראלי אחד) אז אני צריך 2 ישראלים איכותיים.

אני חושב שהשינוי לא יהיה מהותי חוץ מכך שזה יוריד לשחקן הישראלי כוחות במשא ומתן על השכר. שזה לכשעצמו, עושה צדק עם אלוהיי הכדורסל.

מייק ברשותך,
תסביר לי בהזדמנות את העמדה שלך בנושא כי כבר כמה פעמים שכתבת על עיניין 3 הזרים.
לא ממש מתיישב לי עם הדעות שלך בשלל נושאים אחרים כמו אירופה, מפעלים אירופאים, מאמנים זרים וכו׳.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 יולי 2019, 11:13 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
Mike 10 כתב:

מייק ברשותך,
לא ממש מתיישב לי עם הדעות שלך בשלל נושאים אחרים כמו אירופה, מפעלים אירופאים, מאמנים זרים וכו׳.

בשמחה,
הכל תלוי מאיזו נקודת מבט אתה מסתכל.

אם אני מסתכל מנקודת המבט של הכדורסל הישראלי, אז אנחנו בעיצומו של תהליך שקיעה והרס עצמי שנמשך כבר קרוב ל-15 שנים.
זה מתבטא במספר השחקנים הישראלים שהם בטופ האירופאי, במספר השחקנים הישראלים שהם פקטור בקבוצה שלהם (איפה היה בעשור האחרון מנהיג ישראלי של קבוצה ישראלית?), ובהישגי הנבחרת שמדרדרים בצורה דרסטית בעשור האחרון (עד שנת 2007 זה היה נחשב כישלון אם לא היינו מסיימים אליפות אירופה בטופ 10, בעשור האחרון זה הישג אדיר לסיים בטופ 10).
למעשה, ואני אומר את זה הרבה, הכדורסל בישראל הגיע עד הרמה של הכדורגל הישראלי. מבחינת ההשוואה לעולם, אנחנו הפכנו להיות ברמה של הכדורגל. פעם כילד יכולתי להתגאות שאני אוהב ומשחק כדורסל כי זה הספורט שבו ישראל טובה, היום אנחנו זבל בשניהם.
כשאני מנסה להצביע על הסיבות לכך, אז זה נהיה קצת יותר קשה. יש כל מיני סיבות שמתחילות למטה, בשורש: לא עובדים מספיק עם ילדים על יסודות, על אתלטיות, רמת האימון לא מספיק יסודית וטובה, שמים דגש על נצחונות וחשיבה לטווח קצר, הצבא דופק פה כשרונות ולא מאפשר עבודה רציפה עבור רבים, ועוד.
אבל הסיבה העיקרית, ולטעמי החשובה ביותר שמסבירה את ההדרדרות הפושעת בכדורסל הישראלי היא שעבור השחקן הישראלי הקפיצה מגיל נוער לבוגרים היא מכשול שמעטים מצליחים להתגבר עליו, אם בכלל.
בגיל 17-18 יש לנו הישגים מאוד מרשימים בנבחרות, וגם ברמת הכישרון. קח את זוסמן ואבדיה, כשרונות מאוד מרשימים (במיוחד אבדיה!). אבל אין להם שום סיכוי להצליח להוביל קבוצה בארץ ולעשות את הקפיצה לבוגרים כשיש 6-7 זרים בקבוצה. וזה לא משנה אם הוא ישחק במכבי תל אביב או בנהריה או בחולון - הוא מתמודד אוטומטית מול אנשים הרבה יותר פיזיים ובראש הוא נהיה שחקן ספסל. תראה את זוסמן כמה מפוחד הוא משחק בבוגרים, וכשאבדיה מנסה לשחק עם ביצים הוא לא מצליח כי הוא מצומצם ל-8 דקות למשחק.
כל עוד משחקים 5 זרים בקבוצה, אין לשחקן הישראלי סיכוי להתפתח. בעידן הפיינל-פור אין אף מאמן ואף אגודה שמעוניינת לחשוב לטווח הארוך, לשלב ישראלים מוכשרים שיובילו קבוצות, כי אם תבנה קבוצה של ישראלים צעירים שגם תנס הלבנות מהם מנהיגים, תפסיד 30 הפרש כל משחק כי הם ישחקו מול זרים בני 30 שכבר התגבשו פיזית ומנטלית.
פעם גיא גודס יכל לעלות מהנוער בגיל 15, פעם ישראלים עם מבנה גוף רזה וחלש היו יכולים לעלות מהנוער ולשחק כי הם לא היו צריכים להתמודד מול 5-6 זרים. הם צמחו באופן טבעי ומתאים להתפתחות שלהם - והגיעו לגיל 22-25 מוכנים ובשלים לשחק ברמות גבוהות.
עכשיו שלא תבינו לא נכון - אני מאשים את מכבי. מכבי בצורה שיטטית דורסנית ומגעילה הצליחה ליצור מצב שבו היא יכולה לשחק בליגה של 6 זרים, להחזיק סגל של 8-9 זרים, ובתמורה לכך לשלם את השכר הפעוט של לספוג את הפיינל פור (ועוד להתבכיין על זה). ככה, היא גם שומרת על סטאטוס של 8 זרים וגם מאלצת את שאר הקבוצות להיות מבוססות רק על הזרים שלהן.

לכן, כל עוד לא נרד כליגה ל-3 זרים מקסימום בקבוצה, בלי מתאזרחים ובלי חרטבונות, נמשיך בהדרדרות של הכדורסל הישראלי, נמשיך להיות ג'-ליג של זרים אמריקאים סוג ד' שהם עדיין 5 רמות מעל כל שחקן ישראלי צעיר, ונמשיך להתפלל לנצחונות על אסטוניה, פולין ופורטוגל באליפויות אירופה בכדורסל.

וחשוב להגיד, שאני האחרון שינקה את השחקן הישראלי מאשמה. אני מסתכל על בר טימור, שרק מדרדר ביכולת הקליעה שלו, שלא גדל פיזית ולא מוסיף אספקטים למשחק וגם אלו הפנים של הדור. אני מסתכל על הזחיחות של זוסמן, דוסון, נמרוד לוי וגם נגעל. אני מסתכל על תמיר בלאט וה"פרארי" וגם נגעל. לא סתם כספי ומקל הם הישראלים היחידם שהגיעו ל-NBA. הם בכלל לא בטופ 20 הכי כשרוניים שצמחו כאן, הם פשוט מספיק כשרוניים כדי לאפשר לעבודה הקשה והבלתי מתפשרת שלהם לדחוף אותם קדימה, וגם תודות לכך שה-NBA פתח את שעריו לאירופה. אם ה-NBA היה ליגה כל כך בינלאומית לפני 20 שנה, אז קטש היה רכז מחליף דומיננטי מאוד, ושפר היה גם יכול להשתלב נפלא. ולא רק הם.

מנקודת מבט של אוהד הפועל ירושלים, תחת החוקים המפגרים של המנהלת, תחת השאיפות להצליח באירופה: תביא לי 7 זרים ותזרוק את כל הישראלים שצריכים להתפתח בשכר מופקע לים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 יולי 2019, 11:21 
דיקטטור\ית

ונאמר אמן. הלוואי שנחזור לימים היפים של 3 זרים ומתאזרח אחד ומלא צעירים בוגרי מחלקת הנוער. מוכן בכיף להקריב עשור של עונות מחורבנות שבהן בקושי נגיע לפיינל פור בליגה ונרד לשחק בקופיקוליג בשביל התהליך הזה!

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 יולי 2019, 11:54 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

גם אני.
אבל זה לא יקרה לעולם. מכבי פיתו אותנו, את ראשון, את חולון לחלום בגדול.
הפיינל פור מציע חלומות לנהריה, אילת, נס ציונה וכו'
כולם חולמים, ורק מכבי זוכים לחיות את החלום בזכות השיריון ביורוליג.
בחוכמתם, הם מלינים ומתבכיינים על הפיינר פור כל שנה כשבפועל הוא משרת את כל המטרות שלהם ומאפשר להם לשמור 8 זרים בסגל.
ביטול הפיינל פור, והגבלה ל-3 זרים תציל את הליגה והכדורסל הישראלי, אבל גם תמוטט את מכבי תל אביב. ולכן זה לא יקרה לעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 יולי 2019, 16:42 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
אני אנווט כתב:
Mike 10 כתב:

מייק ברשותך,

וחשוב להגיד, שאני האחרון שינקה את השחקן הישראלי מאשמה. אני מסתכל על בר טימור, שרק מדרדר ביכולת הקליעה שלו, שלא גדל פיזית ולא מוסיף אספקטים למשחק וגם אלו הפנים של הדור. אני מסתכל על הזחיחות של זוסמן, דוסון, נמרוד לוי וגם נגעל. אני מסתכל על תמיר בלאט וה"פרארי" וגם נגעל. לא סתם כספי ומקל הם הישראלים היחידם שהגיעו ל-NBA. הם בכלל לא בטופ 20 הכי כשרוניים שצמחו כאן, הם פשוט מספיק כשרוניים כדי לאפשר לעבודה הקשה והבלתי מתפשרת שלהם לדחוף אותם קדימה, וגם תודות לכך שה-NBA פתח את שעריו לאירופה. אם ה-NBA היה ליגה כל כך בינלאומית לפני 20 שנה, אז קטש היה רכז מחליף דומיננטי מאוד, ושפר היה גם יכול להשתלב נפלא. ולא רק הם.

מייקי, הפסקה הזאת דיי מסבירה למה כל מה שאמרת קודם לא רלוונטי (או פלחות לא הבעיה המרכזית).

אני רואה בכל הברטימורים/נמרוד לוי/בלאט וכו סממנים של ועד עובדים חזק ושבע שאין לו שום תמריץ להשתפר ולכן לייצר מצב בו המונופול שלו רק חזק יותר זה בטח לא הכיוון. ד"א לא ראיתי שבאילת של השנה שבה רק 3 זרים נתנו לישראלי להוביל את הקבוצה ככה שכל עוד הישראלים כאלה חלשים הם יהיו משלימים.

אם נמשיך את אותה אנלוגיה ליחסי עבודה במשק באופן כללי זה בדיוק הבדל הגישה בין לאפשר *הזדמנות לתחרות שווה* לבין *לספק הגנה מתחרות* (שזה בעצם מה שאתה מציע). הגנה מתחרות זה מתכון לשקיעת כל ענף ובטח לא מה שיביא אותך קדימה בזמן ששאר עולם הכדורסל במודל תחרותי ומשתפר כל הזמן.

אז ככה בשליפה, כמה צעדים שהייתי מקטלג תחת *הזדמנות לתחרות שווה* -
1. אם לא ניתן לבטל את הטבת המס לזרים, הייתי מחיל אותה גם על שחקנים ישראלים מהליגה הראשונה (מניח שזה אפשרי זה בסוף מעט מאד כסף למדינה). זה היה מבטל את התירוץ מס' 1 של גיבורינו המקומיים.
2. תמרוץ מחלקות נוער לגדל שחקנים לבוגרים ולא לתארים בנוער - למשל ע"י חוק שמחייב כל קבוצה ישראלית שמחתימה שחקן ישראלי לשלם 10% דמי השבחה ישירות למחלקת הנוער שגידלה אותו עד גיל 18 (לא לקבוצה הבוגרת שלה) וזה לכל אורך הקריירה של אותו שחקן לא רק בחוזה הראשון. זה יכול להיות צעד ראשון לבניית אקדמיות כדורסל לנוער עצמאיות מהמועדונים עם מוטיבציה אמיתית לגדל שחקנים.
3. כל חוק זרים סטייל החוק הרוסי שמחייב לשחק עם ישראלים יבוא גם עם מגבלת שכר חמורה (כלומר שחקן תחת החוק הזה יוכל להרוויח גג 50K). ישראלי שירצה להרוויח יותר מזה (ויהיה מי שמוכן לשלם לו) יבוא על חשבון זר במניין אותו חוק זרים/רוסי.
3.1 ככה צעירים יוכלו לקבל דקות משמעותיות אבל מראש ידעו שאין ועד שיסדר להם משכורות של מאות אלפי דולרים אם הם רק יהיו טובים יותר מהישראלים האחרים שלא משקיעים
3.2 זה ידחוף הרבה צעירים ישראלים לשחק באירופה וטוב שכך. שוב אין כמו תחרות כדי לגרום לשחקן (או כל עובד) להתאמץ, להשקיע ולהיות רלוונטי.
3.3 אם יוסיפו לזה גם "סעיף כופר" שמאפשר לקבוצות כמו מכבי לשחק עם יותר זרים/ישראלים יקרים, הוא צריך לכלול איתו קנס מאד גבוה (נגיד 1M$) כשההכנסות מהקנס יחולקו לקבוצות שכן נותנות הזדמנות לישראלים עד 50K.
3.4 זה גם יעזור מאד לפתור את "בעיית המתאזרחים" כי אם הם ירצו להרוויח מעל 50K ממילא יצטרכו להתחרות מול זרים רגילים..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 יולי 2019, 20:41 
דיקטטור\ית

עכשיו מפורסם בוואלה שהפיינלפור ימשיך לעונה נוספת ואחרונה.5 זרים בטופס וישראלי אחד ב5.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 יולי 2019, 21:18 
מחבר המניפסט
מחבר המניפסט
סמל אישי של המשתמש

"אחרונה".
הפיינל פור הופך לשמעון פרס של הכדורסל - הזמני הופך לדבר הכי קבוע שיש.
עד שלא ימצאו דרך להכניס יותר כסף ממה שהפיינל פור מכניס, הוא יישאר איתנו. חצי מהליגה לא תוותר על כסף שהיא מרוויחה בחינם בלי להעפיל לשם, קבוצות עם אולמות קטנים שלא יכולות להרוויח הרבה כסף ישיר מהפלייאוף בטח ישמחו להבטיח הכנסה כזאת.
הנדפקות - מקקי, אנחנו, חולון ואולי בעתיד מכבי חיפה. לא מספיק כוח אש.

15/6/2017 ,25/6/2015

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 יולי 2019, 22:15 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

אני אומר את זה מהרגע הראשון
אני לא חושב שיש רוב לביטול הפינאל פור
ואני לא חושב שהוא ילך מפה בשנים הקרובות

וזה לא העניין של הכסף (את זה אפשר היה לפתור בקלות)
זה העניין של הזכות של קבוצות צמרת לחלום על אליפות
הזכות הזאת מכניסה הרבה כסף לליגה שלנו (זכות שבלעדיה תקציבים של כל הקבוצות מחולון עד הפועל ת"א ירד משמעותית )

בשנה הקרובה אכן יהיה פה פינאל פור , אבל לדעתי גם שנה הבאה יהיה פה פינאל פור וגם בשנה שאחריה

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 יולי 2019, 11:46 
דיקטטור\ית

כצפוי 5 זרים בטופס וישראלי אחד ב5
https://mobile.mako.co.il/Sports-basket ... c61027.htm

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 יולי 2019, 15:19 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

Mike 10 כתב:
אני אנווט כתב:
Mike 10 כתב:

מייק ברשותך,

בשמחה,
הכל תלוי מאיזו נקודת מבט אתה מסתכל.

אם אני מסתכל מנקודת המבט של הכדורסל הישראלי, אז אנחנו בעיצומו של תהליך שקיעה והרס עצמי שנמשך כבר קרוב ל-15 שנים.
זה מתבטא במספר השחקנים הישראלים שהם בטופ האירופאי, במספר השחקנים הישראלים שהם פקטור בקבוצה שלהם (איפה היה בעשור האחרון מנהיג ישראלי של קבוצה ישראלית?), ובהישגי הנבחרת שמדרדרים בצורה דרסטית בעשור האחרון (עד שנת 2007 זה היה נחשב כישלון אם לא היינו מסיימים אליפות אירופה בטופ 10, בעשור האחרון זה הישג אדיר לסיים בטופ 10).
למעשה, ואני אומר את זה הרבה, הכדורסל בישראל הגיע עד הרמה של הכדורגל הישראלי. מבחינת ההשוואה לעולם, אנחנו הפכנו להיות ברמה של הכדורגל. פעם כילד יכולתי להתגאות שאני אוהב ומשחק כדורסל כי זה הספורט שבו ישראל טובה, היום אנחנו זבל בשניהם.
כשאני מנסה להצביע על הסיבות לכך, אז זה נהיה קצת יותר קשה. יש כל מיני סיבות שמתחילות למטה, בשורש: לא עובדים מספיק עם ילדים על יסודות, על אתלטיות, רמת האימון לא מספיק יסודית וטובה, שמים דגש על נצחונות וחשיבה לטווח קצר, הצבא דופק פה כשרונות ולא מאפשר עבודה רציפה עבור רבים, ועוד.
אבל הסיבה העיקרית, ולטעמי החשובה ביותר שמסבירה את ההדרדרות הפושעת בכדורסל הישראלי היא שעבור השחקן הישראלי הקפיצה מגיל נוער לבוגרים היא מכשול שמעטים מצליחים להתגבר עליו, אם בכלל.
בגיל 17-18 יש לנו הישגים מאוד מרשימים בנבחרות, וגם ברמת הכישרון. קח את זוסמן ואבדיה, כשרונות מאוד מרשימים (במיוחד אבדיה!). אבל אין להם שום סיכוי להצליח להוביל קבוצה בארץ ולעשות את הקפיצה לבוגרים כשיש 6-7 זרים בקבוצה. וזה לא משנה אם הוא ישחק במכבי תל אביב או בנהריה או בחולון - הוא מתמודד אוטומטית מול אנשים הרבה יותר פיזיים ובראש הוא נהיה שחקן ספסל. תראה את זוסמן כמה מפוחד הוא משחק בבוגרים, וכשאבדיה מנסה לשחק עם ביצים הוא לא מצליח כי הוא מצומצם ל-8 דקות למשחק.
כל עוד משחקים 5 זרים בקבוצה, אין לשחקן הישראלי סיכוי להתפתח. בעידן הפיינל-פור אין אף מאמן ואף אגודה שמעוניינת לחשוב לטווח הארוך, לשלב ישראלים מוכשרים שיובילו קבוצות, כי אם תבנה קבוצה של ישראלים צעירים שגם תנס הלבנות מהם מנהיגים, תפסיד 30 הפרש כל משחק כי הם ישחקו מול זרים בני 30 שכבר התגבשו פיזית ומנטלית.
פעם גיא גודס יכל לעלות מהנוער בגיל 15, פעם ישראלים עם מבנה גוף רזה וחלש היו יכולים לעלות מהנוער ולשחק כי הם לא היו צריכים להתמודד מול 5-6 זרים. הם צמחו באופן טבעי ומתאים להתפתחות שלהם - והגיעו לגיל 22-25 מוכנים ובשלים לשחק ברמות גבוהות.
עכשיו שלא תבינו לא נכון - אני מאשים את מכבי. מכבי בצורה שיטטית דורסנית ומגעילה הצליחה ליצור מצב שבו היא יכולה לשחק בליגה של 6 זרים, להחזיק סגל של 8-9 זרים, ובתמורה לכך לשלם את השכר הפעוט של לספוג את הפיינל פור (ועוד להתבכיין על זה). ככה, היא גם שומרת על סטאטוס של 8 זרים וגם מאלצת את שאר הקבוצות להיות מבוססות רק על הזרים שלהן.

לכן, כל עוד לא נרד כליגה ל-3 זרים מקסימום בקבוצה, בלי מתאזרחים ובלי חרטבונות, נמשיך בהדרדרות של הכדורסל הישראלי, נמשיך להיות ג'-ליג של זרים אמריקאים סוג ד' שהם עדיין 5 רמות מעל כל שחקן ישראלי צעיר, ונמשיך להתפלל לנצחונות על אסטוניה, פולין ופורטוגל באליפויות אירופה בכדורסל.

מנקודת מבט של אוהד הפועל ירושלים, תחת החוקים המפגרים של המנהלת, תחת השאיפות להצליח באירופה: תביא לי 7 זרים ותזרוק את כל הישראלים שצריכים להתפתח בשכר מופקע לים.

אוקי עכשיו ראיתי והבנתי אותך מייק, זה דורש תשובה קצת מתפלפלת. בהזדמנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: