פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 22 אוגוסט 2019, 14:07

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 24 יולי 2019, 22:38 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני אוהב אותך חד, ממולח. אל תבוא לי מפולפל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 יולי 2019, 11:19 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

ברוח ההודעה הארוכה שלי,
ומפי בנאדם שמקדיש את חייו לעבודה עם הכדורסל הצעיר בישראל (ומבחינתי הוא המאמן הכי טוב שיש בארץ לכדורסל נקודה).

מצרף פוסט מהפייסבוק - moshe nadri

ציטוט:
שיר כאב

אז עכשיו כשירד הדופק וקצת יותר קל הלחץ על העין השטופה...
והסתיימה לה סידרת הריאליטי הטובה בכל הזמנים הלו היא קמפיין נבחרת העתודה בכיכובם של היפים והאמיצים, נוציא לכם קצת את המיצים ונכתוב מציאות:

אז מה כולנו רוצים בעצם?!, תקנו אותי אם אני טועה:
1. שהנבחרות שלנו יתקעו יתד בדרג א׳ לאורך שנים
2. שקבוצות ישראליות המשחקות במפעלים מחוץ לארץ יתקעו יתד גם שם
3. ששתי הליגות הראשונות תהיינה אטרקטיביות והיציעים יהיו מלאים
4. שכמה שיותר ילדים ישראלים ישחקו כדורסל
5. ואולי החשוב ביותר!
שיהיו מישרות העסקה רבות ככל שניתן לשחקנים ישראלים בוגרי מחלקות הנוער שלנו בשכר מכובד בשתי הליגות הראשונות- כי הרי מהי המשמעות להישגים אם רוב שחקני העתודה ישחקו ב 30,000₪ לעונה בליגה שניה בגיל 21 וב- 70,000₪ לעונה בגיל 24-5?! (מה שמרבית בוגרי עתודה קודמים גם לזה לא הגיעו).

ולמה הסעיפים הללו לא ייושמו בשנים הנראות לעין:

1. תפיסת כדורסל אמריקאית:
פתאום נהיה קיץ ואני מזיע מתחת שמיכה אז הולך עם הילדים לקנות לנו ארטיקים וקורה לי דפוס קבוע.
הם לא בוחרים לפי הארטיק, אלא לפי האריזה.
אז נתקעים עם עטיפה של ספיידרמן ונסיכות וארטיק קרח משעמם ואני אוכל להנאתי שוקו-בננה.
ואז, כרגיל, הם רוצים להחליף לשלי... וחוזר חלילה.
אנחנו נמשכים למה שאנו תופסים סקסי. ומה שאנו תופסים סקסי מושפע מהרבה דברים.
אמריקה זה סקסי- דוראנט זה סקסי, ג’ורדן, קארי, לברון, קיירי, רחמנא ליצלן אפילו הארדן.
אוסיין בולט.
לקפוץ גבוה, לרקוד עם כדור, לשהות באויר.
הרבה יותר סקסי מראדיק.
אבל this is not America!
יורוליג זה ספורט אחר מאנ בי אי
וקבוצות אירופאיות לא בונות עצמן כקבוצות אנ בי אי.
כדורסל אירופאי, יהיה הפיק אנ רול דומיננטי אשר יהיה (אגב, גם פיק אנ רול זה משחק של צוות הרבה יותר מאשר בידודים), מושתת על מנטאליות של מכונות, הגנה, קליעה ותנועה.
הכל על הקרקע.
פחות באויר, פחות כדרורים, הרבה פחות סקסי ואינו מושתת על הבלחות של וואוו....

המודלים של הילדים פה לא ריאליים.
קבוצות ישראליות מביאות בדרך כלל זרים אתלטיים ויוצרים יותר מבכל אירופה גם יחד.
ובמכבי תא בפרט יש יותר כאלה מבכל קבוצת יורוליג אחרת.
איך אתם מסבירים את זה?
אנחנו המצאנו כדורסל אחר? יודעים משהו שכל אירופה לא יודעת? אולי משביעים את תיאבונו של הקהל לדאנקים ו״מובים״ למיניהם?!
לא הספיק לנו דייויד אנקראם?!
נקודה למחשבה שבבסיסה קוראת תיגר על אם כל התכונות שלנו כישראלים הלו היא: הריכוז העצמי.
אנחנו לא קשובים וכמובן יודעים הכל מכל יותר טוב מכולם. מי הם בכלל??? שהם ילמדו מאיתנו!
בהייטק אולי זה יכול לעבוד- יצירתיות, אופי, יוזמה ורעיון טוב של אדם אחד יכולים להניב מהפכות אבל כדורסל מושתת על כישרון רוחבי (בבסיסו גופני) שמושתת על כמויות ואילו אנחנו- זה ידוע- לא מעצמה כמותית.

2. חוקי מיסוי:
חוק המיסוי במדינה כולה, בלי קשר לכדורסל, נותן הקלות משמעותיות לזרים עד 108,000$ בערך לשנה.
זה הופך אף כדאי יותר כשהדולר נמוך.
לפיכך קבוצה ישראלית המשלמת לזר 100,000$ למעשה מוציאה מכיסה 400/450 אלף שקלים אם כוללים הוצאות נלוות.
אבל כדי להשאיר לישראלי 100,000$ היא משלמת כפול (מעבר מנטו לברוטו פלוס עלויות שכר).

זה חוק מדינה ישן שבסיסו בכלל מתחומים אחרים מהתקופה שהיינו פחות מפותחים מהשאר והזדקקנו ליועצים חיצוניים מחו״ל שיבואו להחכים אותנו ושישתלם להם. הושלך על הכל, גם על הכדורסל.

לקבוצות בארץ, שתפיסת הכדורסל שלהן אמריקאית זה נוח ולכן אף אחד לא נאבק לשנות את זה.
וזה רבותי אם כל הבעיות!!!
לא זו בלבד שאנחנו מעדיפים אמריקאים מבחינה מקצועית.
יש להם גם יתרון כלכלי אדיר- אז מדוע להעסיק ישראלים?!
רק אם יש חוק שמגביל.
אבל אין!
אה, יש איזה שקר כלשהו שלכאורה רק לכאורה מגביל הבאת זרים אבל זה לא באמת נכון וגם הקנסות מגוחכים ועולם כמנהגו ינהג ואף חמור מכך.

ובמחלקות נוער, האשליה חוגגת- כל ילד בכיתה ח 1.86 עם שיערות ברגליים, שקלע 20 נק׳ באיזה משחק של 10 צופים שכולם הורים של השחקנים, רץ עם אבא שלו לאנ בי אי.
שנה שעברה היו כ 40 ישראלים בליגת על עם ממוצע דק של 10 ומעלה (ושכר 150,000₪ נטו ומעלה- הבכירים מביניהם הרבה מעלה...)

אז השנה עם החקיקה החדשה, ולאחר הזכיה ההיסטורית של העתודה והשביתה המביכה של הקיץ הקודם, יהיו כ 20-25.
התקדמנו?! אחורה... איך אתם רוצים להיות שחקנים אם יש רק 25 מישרות שמאיישים שחקנים מלמעלה מ 15 שנתונים? תעשו חשבון לבד...
מישרה של שחקן כדורסל מבחינתי הינה שכר גבוה מאוד ביחס לממוצע במשק הרי שמדובר בקריירה קצרה (12 שנה לערך)
ואין משמעות ל- סו קולד חגיגת הכדורסל הישראלי אם השחקנים שבחגיגה משחקים בהתנדבות. יש עוד סיבות אבל הן מינוריות אל מול שתי המצויינות מעלה.

ולמה קמפיין הנבחרת הינו בעצם ״מציאות מדומה״:
שלא אתפס כעוכר ישראל אציין ש 2 הזכיות האחרונות של נבחרת העתודה, מרשימות וטובות לכדורסל הישראלי.
יש פשוט תחושה (ותהליך) של יציאה מפרופורציות עקב כך וטשטוש של מה שבאמת חשוב ומעיד על הכדורסל כאן. ולכן, נסייג:

1. דני אבדיה- בעולם כולו ולדורותיו, הקבוצות הטובות ביותר הן בדרכ הקבוצות בהן משחק השחקן הטוב ביותר. חיסכו ממני דוגמאות.
דני אבדיה עדיין בוסרי, גם מבחינה מנטאלית.
ואפילו יש סימני שאלה לגביו בכל הנוגע לרמות הגבוהות ביותר בעולם, אבל הוא מעל לכל ספק סופר טאלנט לגילו בקנה מידה עולמי.
הוא אינו מעיד על הכלל, יוצא דופן בקנה מידה של עשורים וחוצה כל זמן ועת במדינה שלנו וזה שהוא צמח כאן קשור אך ורק בדי אנ אי ובבחירות שעשה אבא שלו בכל הנוגע לאיפה לחיות ועם מי להוליד את בנו.
אין כל קשר בינו לבין עבודה שלנו בגילאים צעירים והתפתחות שחקנים ישראלים באופן רוחבי וכולל.
אנחנו לא יצרנו אותו. הוא לא שייך לנו.
אם כבר אז הוא יצר אותנו... אם כבר.
ובאמרי דברים שכאלה ולפני שאתם קופצים עלי כמו שהספסל הספרדי קפץ עליו, אני לא מבטל את העבודה הנהדרת שעשו ועושים עימו במכבי תל אביב.
עבודה נהדרת!
אבל במכבי עושים עשו ויעשו את אותה עבודה גם עם אחרים ועדיין, הוא יחיד בדור ויותר מכך. אז משהו בכל זאת מבדל אותו מהשאר.
ואך טבעי שקבוצה של שחקן שכזה עם צוות מסייע טוב ותנאים נוספים שנדון בהם בהמשך תתמודד ואף תזכה בתואר אירופאי במיוחד בגילאים הללו.

2. נבחרות מתחרות- הנבחרות המתחרות משחקות פאסינג גיים. אני מוכן להישבע שראיתי את זה כמו שראיתי את תומר פורת מנסה (ומצליח) בפירחחיותו לקלוע מאחורי הלוח במשחק גמר.
זה לא אומר שלא מעניין אותם.
הם רוצים לנצח.
פשוט יש להם סדרי עדיפויות אחרים.
המאמנים הם מאמני נוער שמכוונים בניית שחקנים ולא תוצאות נקודתיות.
השחקנים המובילים לא תמיד מגיעים (הליטאים והצרפתים ואני סבור שגם אחרים בכלל לא שלחו לתחרות כאן את המובילים שלהם)
והתפיסה כולה היא תפיסה של חוויה שהיא חלק מדרך. אין התגייסות מיוחדת. כולם מבינים מה באמת חשוב. זה לא תכנית ריאליטי, זו מציאות.
אנחנו שונים: תמיד מאמני בוגרים, טקטיים מאוד, מתכוננים לכל משחק נקודתית ועושים מה שצריך על מנת לנצח.
ואגב, לא כל זה שלילי.

3. לאומיות והתגייסות נקודתית- אלופים אנחנו הישראלים. הכי טובים בעולם. בתבל. ביקום. בגלקסיה. בהתגייסות למען מטרה נקודתית.
אלופים.
בשוטף, אוכלים אחד את רעהו אבל רק תן לנו מלחמה, מקרה חירום, יעד. ואנחנו בן רגע הפרחים, המנגינות, שבט אחים ואחיות.
ואם זה במרכז תל אביב ונגד כל העולם?! המבט של אלבר אחרי השלשה ההיא מ 400 מטר אמר הכל.
אם היה לידו שחקן ספרדי באותו הרגע לא הייתי מתפלא אם גם היה דופק לו אחת לפנים.
המוח רק יכול לדמיין מה נאמר שם בחדר ההלבשה לפני המשחק וכמה אנחנו הקורבניים, נגד כל העולם.
כולם רוצים לדפוק אותנו בואו נראה להם מה זה
יש הזדמנות.
אחכ נלך לאכול.

4. כישרון- יש כישרון בישראל. בכמויות. בארגזים. חוץ מזה אין הרבה.
אנחנו מחוייבים, ערמומיים, יודעים לעבוד למען מטרה, תחרותיים, יש פה גופות בגילאים צעירים, אנחנו חכמים והישרדותיים.
אבל, אין תרבות, אין תנאים, אין דרך (קיצורי דרך זה דרך עם קיצורים-זה לא נקרא דרך), אין העמקה, אין ידע ויש יותר מדי אינטרסים סותרים.
הנבחרת הזו מוכשרת.
רדו למטה לשטח ותראו כישרונות-על.
מכיתה ח זה מתחיל לדעוך.
- לא יודעים להתמודד פה טכנית עם גילאי גדילה בה הפרופורציות הגופניות משתנות ונדרשת עבודה סיזיפית, עם ידע, התכוונות ובעיקר אופי של מאמנים.
- לא יודעים להתמודד פה עם שחקנים שהם פוטנציאל גופני אבל לא מוכשרים תנועתית.
- ובעיקר מנטאלית! המערכות פה חלשות ולא עומדות בגחמות של הורים.
המאמנים זורמים כי נוח להם- בואו נביא תוצאות נקודתיות, נשמור על פרנסה והמאמן הבא כבר יתמודד.
הוא אכן מתמודד כי הוא חיה משודרגת, מבחינה פוליטית וכריזמה ויודע להתנסח, לחבק את הילד ולהסביר להדיוט מה שהוא צריך לשמוע.
גיל נוער מסתיים, יאללה לליגה א.... או לצבא (שזה נהדר).

אז מה צריך לקרות כדי שאולי בכל זאת?!
את הדברים שיקח שנים לתקן פה (יש אגב גרף שיפור כמעט בהכל- אבל מאוד איטי) לא נתקן מיד.
תרבות, ניהול, היעדר אינטרסים דורסניים מנוגדים, ידע ואופי של מאמנים בטיפול בכישרונות, ערכים נעלים, מערכות חזקות בחינוך אוכלוסיה וספורט- כל אלו אין פה ולא יהיו פה בקרוב.

אז עם מה בכל זאת כן אפשר להתחיל?

פשוט מאוד:
1. חתירה בלתי מתפשרת ליצור אקספשונל ולבטל את ההקלות במיסוי על זרים (הברזל חם עם הזכיה הנהדרת הזו- כן כן, הסכ״ה שלה בכל זאת חיובי)
2. למידה, הקשבה לעולם, לאירופה- זה מתחיל ומטפטף... אפשר וצריך ומתאים ליצור פה תפיסת כדורסל אירופאית.
גיל בני
זוסמן
ליאור קררה
בורשטיין בזמנו
אפילו מתן נאור, שפר ורחמנא ליצלן... נדב הנפלד (בספירה אחרת כמובן)
יש עוד המון דוגמאות...

יותר כאלה, ששומרים, שקולעים, שחזקים בראש, שמתנהלים נכון ומשמשים דוגמא.
ליד 3 זרים יוצרים טובים! וזה יקרה.

תקראו לי נאיבי, ספק רומנטיקן, אבל לתפיסתי מכבי תא תראה נהדר באירופה עם 3 זרים.
נהדר משמע תתחרה בהתאם לתקציב שלה.
כנל אחרות
זה אפשרי
ואני לא מדבר על מה שזה יתרום בגיזרת המחוייבות וההזדהות

היום אנחנו ללא הגבלה אז אפשר גם לעשות זאת בהדרגתיות- כרגע המטוטלת בכלל לא בכיוון...
אבל העיקר שהדרייב-אין גועש
ותחי מדינת ישראל

הנה כי כן עצמי אומר לי: תהיה לנו תרופה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 יולי 2019, 13:43 
מהפכן\ית
מהפכן\ית
סמל אישי של המשתמש

תודה מייק, יופי של דברים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 יולי 2019, 15:24 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

תודה מייקי, מאד מעניין.

אני חושב אבל שההצעות שלו מתחלקות לשני נושאים מרכזיים שאינם קשורים ישירות ודורשים פתרונות נפרדים -
1. בעיית הילדים והנוער - כלומר איך לגדל שחקנים עד גיל 18. הוא נותן פה דוגמאות והעמקה יפה לדברים שעולים לעיתים על תיעדוף של תארים בגיל מוקדם על בניית שחקנים, טקטיקה במקום יסודות ואימוני כושר, מאמני נוער שמבצעים מתודולוגיות של מאמני בוגרים במקום ללמוד עבודה עם ילדים בגילאים האלו וכו'.
2. בעיית הבוגרים - ההזדמנות ששחקן בן 18-19 (לא) מקבל כשהוא מגיע לעולם הכדורסל המקצועני בישראל כדי להפוך לשחקן ברמה אירופית בגיל 25.

הוא בעיקר מדבר על הנושא הראשון ואני באמת מאמין שפה מירב הבעיה. זה גם משליך על איך שאני מסתכל על הסוגיה השנייה כי לדעתי היום כשמסתכלים מגיל 18 ומעלה פשוט לא גדלים פה מספיק כשרונות שבכלל יכולים להגיע לרמות יורוקאפ/יורוליג (ולכן המשכורות המנופחות של ישראלים שרק שעושים קולות של קרובים לרמות האלו) ואם זה נכון אז שום פתרון לא יעזור לדור הנוכחי וחייבים קודם להתחיל ברמת הילדים. מה שכן לצערי הוא לא ממש מציע פתרונות... הייתי שמח לשמוע איך הוא חושב שאפשר היה לייצר מודלי תמריצים שיובילו את מועדוני הנוער (ואיתם את מאמני הנוער) להתרכז בגידול שחקנים טובים ושלמים לבוגרים (גם אם לא במועדון שלהם) ופחות בתארים, תמרוץ כלכלי לאקדמיות פרטיות שיתרכזו רק בזה, הטבה לקבוצות בוגרים שישקיעו בזה, הקטנת מעורבות ההורים במימון מחלקות הנוער (מה שגורם שכל המערכת נתונה לגחמותיהם) וכו'.

לגבי הבעיה השנייה - את עניין הטבת המס לזרים צריך ולדעתי גם אפשר לפתור מיידית (ביטול או החרגת הישראלים גם הם). מה שכן זה לא יפתור לגמרי את הבעיה כי גם בלי במיסוי זהה הישראלים ממש לא שווים לזרים באותה משכורת. על אותו משקל אני חושב שכל רעיונות בסגנון "בואו נחוקק לשחקנים הישראלים הגנה מתחרות" בצורה עוד יותר בולטת ממה שיש להם היום לא רלוונטיות ואף יפגעו בענף (בגלל הפגיעה באירופה) מבחינת כמות קהל והכנסות מה שבסופו של דבר גם לא יאפשר מימון של הפתרונות לבעיית הילדים שהוא דיבר עליה.

לגבי טיעון האמריקניזציה את זה אני פשוט לא קונה. האוהדים מתחברים לקבוצה מנצחת לפני הכל גם אם יש בה 10 שחקנים אפורים ולא יוצרים. הבעיה של הישראלים הבוגרים נכון להיום זה לא שהם יעילים אך לא סקסיים כשחקני כדורסל (את זה אולי אפשר לומר על האירופאים) אלא שהם לא פשוט לא יעילים..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 יולי 2019, 10:12 
דיקטטור\ית

טקסט טוב מייקי! גרמת לי לחפש את הנדרי הזה.. (הוא לא הטוויטר אז בזכותך אחרי ים של זמן אפילו נדדתי לפייסבוק ו..כן..כן! הצעתי חברות, לא עשיתי את זה מלא זמן..)

הייתי שמח לשמוע שמדובר באוהד הזומא שהתרומה לכדורסל הישראלי בעוכריו.. שואל מחוסר היכרות.

עוד שאלה מחוסר ידע - עניין המיסוי על זרים למיטב הבנתי וכפי שכתוב כאן הוא חוק מדינה בן עשרות שנים ש..מן הסתם שימון תפס עליו סיבוב וכמו הרבה דברים אחרים אז קבוצות אחרות הצטרפו לסיבוב בעקבות שימון.. השאלה היא - איך לעזאזל ישנו אותו?! הרי זה ישפיע על עלות מעסיק של כל עובד זר כאן לא?!! החל מהפיליפינית שטיפלה/תטפל בסבתות של כולנו וכלה בסינים שעשו/יעשו לנו חיפוי באמבטיה.. נכון?! נניח וכן, ונניח שמדובר בתיקון לחוק או החרגת הכדורסל - נראה לכם שלא ניסו את זה בעבר?! נראה לכם ששימון ייתן יד למהלך כזה?! לי לא נראה. ממש לא!

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 יולי 2019, 10:55 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

divinelly כתב:
טקסט טוב מייקי! גרמת לי לחפש את הנדרי הזה.. (הוא לא הטוויטר אז בזכותך אחרי ים של זמן אפילו נדדתי לפייסבוק ו..כן..כן! הצעתי חברות, לא עשיתי את זה מלא זמן..)

הייתי שמח לשמוע שמדובר באוהד הזומא שהתרומה לכדורסל הישראלי בעוכריו.. שואל מחוסר היכרות.

עוד שאלה מחוסר ידע - עניין המיסוי על זרים למיטב הבנתי וכפי שכתוב כאן הוא חוק מדינה בן עשרות שנים ש..מן הסתם שימון תפס עליו סיבוב וכמו הרבה דברים אחרים אז קבוצות אחרות הצטרפו לסיבוב בעקבות שימון.. השאלה היא - איך לעזאזל ישנו אותו?! הרי זה ישפיע על עלות מעסיק של כל עובד זר כאן לא?!! החל מהפיליפינית שטיפלה/תטפל בסבתות של כולנו וכלה בסינים שעשו/יעשו לנו חיפוי באמבטיה.. נכון?! נניח וכן, ונניח שמדובר בתיקון לחוק או החרגת הכדורסל - נראה לכם שלא ניסו את זה בעבר?! נראה לכם ששימון ייתן יד למהלך כזה?! לי לא נראה. ממש לא!

נראה לי שאם כבר יותר הגיוני שהשינוי יהיה לכיוון השני. כלומר לאשר באופן מוגבל באיזו הוראה זמנית מתחדשת את הטבת המס לכדורסלנים מקצוענים (נגיד כאלו שמשחקים בליגה הראשונה ומצהירים על זה ומשכורתם המרכזית). אפשר יהיה לתרץ את זה בזה שהקריירה שלהם מאד קצרה וכו׳.

Sent from my iPhone using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 יולי 2019, 18:00 
דיקטטור\ית

אחת הבעיות שחוזרת היא שאין מספיק מקום לישראלים בליגה הבכירה ובשביל לפתור את זה, אפשר פשוט להגדיל את הליגה.
כל קבוצה נוספת בליגה זה מקום לעוד 5 ישראלים לפחות שישחקו 10+ דקות וגם זה ייתן עוד סיבה לבטל את הסיבוב השלישי הארור

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 יולי 2019, 19:53 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

האדום מהמושב כתב:
אחת הבעיות שחוזרת היא שאין מספיק מקום לישראלים בליגה הבכירה ובשביל לפתור את זה, אפשר פשוט להגדיל את הליגה.
כל קבוצה נוספת בליגה זה מקום לעוד 5 ישראלים לפחות שישחקו 10+ דקות וגם זה ייתן עוד סיבה לבטל את הסיבוב השלישי הארור

וגם אפשר להוריד זרים
תקציב ליגת העל הוא X ככל שנחלק אותו ליותר , יהיה פחות לכל אחד .

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 יולי 2019, 10:44 
דיקטטור\ית

אבל להוריד זרים ישר מכניס את הליגה לעימות מול הזומא (ולאחרונה גם מולנו) כי הרוב טוענים שבלי זרים אי אפשר להתמודד באירופה

אשרי האמונה
Harel כתב:

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 יולי 2019, 13:28 
דיקטטור\ית

היום ב1500 תתחיל ישיבה מכרעת במנהלת על כמות הזרים ופורמט הליגה לשנתיים הקרובות......

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 יולי 2019, 16:24 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

Mike 10 כתב:
אני אנווט כתב:
Mike 10 כתב:
קודם כל, כל עוד לא מורידים את מספר הזרים בליגה ל-3, זה לא משנה מה יחוקקו. במנהלת מנסים לרפא איידס באמצעות בחירה בין אקמול לדקסמול.

שנית, ישראלי אחד או שניים על המגרש זה בסופו של דבר יוריד בסך הכללי מהמשכורת של השחקן הישראלי ותו לא. אם אני גיא הראל ויש חוק רוסי אני צריך 3 ישראלים איכותיים. אם יש חוק בלרוסי (ישראלי אחד) אז אני צריך 2 ישראלים איכותיים.

אני חושב שהשינוי לא יהיה מהותי חוץ מכך שזה יוריד לשחקן הישראלי כוחות במשא ומתן על השכר. שזה לכשעצמו, עושה צדק עם אלוהיי הכדורסל.

מייק ברשותך,
תסביר לי בהזדמנות את העמדה שלך בנושא כי כבר כמה פעמים שכתבת על עיניין 3 הזרים.
לא ממש מתיישב לי עם הדעות שלך בשלל נושאים אחרים כמו אירופה, מפעלים אירופאים, מאמנים זרים וכו׳.

בשמחה,
הכל תלוי מאיזו נקודת מבט אתה מסתכל.

אם אני מסתכל מנקודת המבט של הכדורסל הישראלי, אז אנחנו בעיצומו של תהליך שקיעה והרס עצמי שנמשך כבר קרוב ל-15 שנים.
זה מתבטא במספר השחקנים הישראלים שהם בטופ האירופאי, במספר השחקנים הישראלים שהם פקטור בקבוצה שלהם (איפה היה בעשור האחרון מנהיג ישראלי של קבוצה ישראלית?), ובהישגי הנבחרת שמדרדרים בצורה דרסטית בעשור האחרון (עד שנת 2007 זה היה נחשב כישלון אם לא היינו מסיימים אליפות אירופה בטופ 10, בעשור האחרון זה הישג אדיר לסיים בטופ 10).
למעשה, ואני אומר את זה הרבה, הכדורסל בישראל הגיע עד הרמה של הכדורגל הישראלי. מבחינת ההשוואה לעולם, אנחנו הפכנו להיות ברמה של הכדורגל. פעם כילד יכולתי להתגאות שאני אוהב ומשחק כדורסל כי זה הספורט שבו ישראל טובה, היום אנחנו זבל בשניהם.
כשאני מנסה להצביע על הסיבות לכך, אז זה נהיה קצת יותר קשה. יש כל מיני סיבות שמתחילות למטה, בשורש: לא עובדים מספיק עם ילדים על יסודות, על אתלטיות, רמת האימון לא מספיק יסודית וטובה, שמים דגש על נצחונות וחשיבה לטווח קצר, הצבא דופק פה כשרונות ולא מאפשר עבודה רציפה עבור רבים, ועוד.
אבל הסיבה העיקרית, ולטעמי החשובה ביותר שמסבירה את ההדרדרות הפושעת בכדורסל הישראלי היא שעבור השחקן הישראלי הקפיצה מגיל נוער לבוגרים היא מכשול שמעטים מצליחים להתגבר עליו, אם בכלל.
בגיל 17-18 יש לנו הישגים מאוד מרשימים בנבחרות, וגם ברמת הכישרון. קח את זוסמן ואבדיה, כשרונות מאוד מרשימים (במיוחד אבדיה!). אבל אין להם שום סיכוי להצליח להוביל קבוצה בארץ ולעשות את הקפיצה לבוגרים כשיש 6-7 זרים בקבוצה. וזה לא משנה אם הוא ישחק במכבי תל אביב או בנהריה או בחולון - הוא מתמודד אוטומטית מול אנשים הרבה יותר פיזיים ובראש הוא נהיה שחקן ספסל. תראה את זוסמן כמה מפוחד הוא משחק בבוגרים, וכשאבדיה מנסה לשחק עם ביצים הוא לא מצליח כי הוא מצומצם ל-8 דקות למשחק.
כל עוד משחקים 5 זרים בקבוצה, אין לשחקן הישראלי סיכוי להתפתח. בעידן הפיינל-פור אין אף מאמן ואף אגודה שמעוניינת לחשוב לטווח הארוך, לשלב ישראלים מוכשרים שיובילו קבוצות, כי אם תבנה קבוצה של ישראלים צעירים שגם תנס הלבנות מהם מנהיגים, תפסיד 30 הפרש כל משחק כי הם ישחקו מול זרים בני 30 שכבר התגבשו פיזית ומנטלית.
פעם גיא גודס יכל לעלות מהנוער בגיל 15, פעם ישראלים עם מבנה גוף רזה וחלש היו יכולים לעלות מהנוער ולשחק כי הם לא היו צריכים להתמודד מול 5-6 זרים. הם צמחו באופן טבעי ומתאים להתפתחות שלהם - והגיעו לגיל 22-25 מוכנים ובשלים לשחק ברמות גבוהות.
עכשיו שלא תבינו לא נכון - אני מאשים את מכבי. מכבי בצורה שיטטית דורסנית ומגעילה הצליחה ליצור מצב שבו היא יכולה לשחק בליגה של 6 זרים, להחזיק סגל של 8-9 זרים, ובתמורה לכך לשלם את השכר הפעוט של לספוג את הפיינל פור (ועוד להתבכיין על זה). ככה, היא גם שומרת על סטאטוס של 8 זרים וגם מאלצת את שאר הקבוצות להיות מבוססות רק על הזרים שלהן.

לכן, כל עוד לא נרד כליגה ל-3 זרים מקסימום בקבוצה, בלי מתאזרחים ובלי חרטבונות, נמשיך בהדרדרות של הכדורסל הישראלי, נמשיך להיות ג'-ליג של זרים אמריקאים סוג ד' שהם עדיין 5 רמות מעל כל שחקן ישראלי צעיר, ונמשיך להתפלל לנצחונות על אסטוניה, פולין ופורטוגל באליפויות אירופה בכדורסל.

וחשוב להגיד, שאני האחרון שינקה את השחקן הישראלי מאשמה. אני מסתכל על בר טימור, שרק מדרדר ביכולת הקליעה שלו, שלא גדל פיזית ולא מוסיף אספקטים למשחק וגם אלו הפנים של הדור. אני מסתכל על הזחיחות של זוסמן, דוסון, נמרוד לוי וגם נגעל. אני מסתכל על תמיר בלאט וה"פרארי" וגם נגעל. לא סתם כספי ומקל הם הישראלים היחידם שהגיעו ל-NBA. הם בכלל לא בטופ 20 הכי כשרוניים שצמחו כאן, הם פשוט מספיק כשרוניים כדי לאפשר לעבודה הקשה והבלתי מתפשרת שלהם לדחוף אותם קדימה, וגם תודות לכך שה-NBA פתח את שעריו לאירופה. אם ה-NBA היה ליגה כל כך בינלאומית לפני 20 שנה, אז קטש היה רכז מחליף דומיננטי מאוד, ושפר היה גם יכול להשתלב נפלא. ולא רק הם.

מנקודת מבט של אוהד הפועל ירושלים, תחת החוקים המפגרים של המנהלת, תחת השאיפות להצליח באירופה: תביא לי 7 זרים ותזרוק את כל הישראלים שצריכים להתפתח בשכר מופקע לים.

אני קודם אתייחס לסיפא כי זה משליך על הכל.
קודם כל אתה אוהד הפועל שכותב בפורום של הפועל ולא פטרון של הכדורסל הישראלי ולכן המשפט האחרון שלך הוא העיקר ולא אנקדוטה או הערת אגב. כמוך כמוני ובעלי הקבוצות כמובן, האינטרסים הם קודם כל לטובת המועדון, ואין שום סיבה שזה יהיה אחרת. לכן כל מה שאתה כותב זה התנסחות תיאורטית וסלח לי על המושג- אוננות. אז אני מחזיר אליך את השאלה, ושים רגע את ההתניה הזו של ״תחת חוק המנהלת המפגרים״ בצד, הרי אתה תמיד תהיה אוהד הפועל שרוצה להצליח באירופה, בהתחשב בזה, מה אתה באמת רוצה?

עכשיו לרקע. קודם כל אני לא מסכים שהמצב היה עד כדי כך גרוע בשנים המדוברות. אכן היה מחסור בכשרונות אבל זה יכול לקרות בכל מקום, והנה כבר עכשיו מתחילים לראות ניצנים ב3 עונות האחרונות של העתודה. חוץ מזה קונספצית הכשלון היא לא חותכת כמו שאתה מציג אותה:
ברמת הנבחרות תמיד היו קמפיינים מוצלחים יותר או פחות, אבל חוץ מאמפליפיקצית הצינורות של תרבות תקשורת הספורט והאוהדים שאוהבים להרים ואז להפיל- אתה באמת מייחס כ״כ הרבה חשיבות ללסיים אליפות אירופה במקום 7 או 13?? מה ההבדל? ומה עוד קרה ב15 שנה האחרונות? הרי מועדונים ישראלים לקחו גביעי אירופה, שחקנים ישראלים לא יצאו לליגות האירופאיות בהמוניהם, אבל אלו שכן גם קיבלו חוזים של מיליון דולר, חלק אפילו הגיעו לנבא. הפיינל פור מעצבן ובהחלט כבר הגיע למיצוי לפני כמה שנים אבל זה סטרץ׳ די רציני לנסות להאשים אותו בחולי הכדורסל, זה נמצא בדף המסרים של מכבי ולמען האמת התעייפתי לשמוע את זה. אם ירצה השם זו תהיה השנה האחרונה של הפיינל פור ולמרות שלדעתי הסדרות לבדן לא ישנו את גורל הכדורסל פה לדעתי, נוכל לחזור לשאלה הזו בעוד כמה שנים שיהיה אפשר לבחון את זה.

חוקי הזרים?
תלוש ביותר. קודם כל, כמוך אשמח להפיל את זה על הדרעק אבל הם הרי ייבאו את הטרנד אחרי שהוא כבר קרה בשאר אירופה, חוקי הזרים הוגמשו, חוק בוסמן הפך את כל היבשת לחופשית ובאופן טיבעי החוקים השתנו גם אצלנו. אם יהיה רצון אמיתי לראות כשרונות ישראלים מקבלים במה אז זה יקרה גם עם 5 זרים, וגם ללא חוק רוסי. אם לא היינו שבויים בקונספציית ה״הצלחה? אחלה איפה קופצים על הרכבת. כישלון? ועדת חקירה ולהחליף את המאמן והסגל״ אז דברים היו נראים אחרת. ופה באופן ישיר בעלי הקבוצות מבטאים את ההיסטריה של תקשורת סנסציונית אוהדים ההיסטריים והפכפכים, ובהתאם הנהלות עושות החלטות פופוליסטיות וחסרות אופק. אבל גם פה צריך לעשות סדר רגע, אלו לא רק חוקי הליגה וההנהלות, יש פה עיניין פשוט של עיקביות מבחינת יכולות אישיות. לא פוטנציאל, לא מה זה יכול ליהיות במקרים הטובים והגרועים ביותר אלא מה בממוצע שחקן יכול לספק לקבוצה שלו באופן עיקבי. כאן יש בעיה פער בין השחקן הזר והמקומי, ויש לי תאוריה לגבי זה שאנסה להסביר בפוסט הבא.

הזכרת גם את גודס וזו דוגמה טובה. הרי בתקופתו היו פחות זרים בכללי, ולכן גם באירופה הוא יכל להתמודד בגילאים צעירים ביתר הצלחה, ברגע שהשתנו כללי המשחק אז אהלן וסהלן, בוא נעשה אדפטציה להווה ולא לעבר. הכדורסל, העסק שמסביב לו והחומר האנושי השתנו. אתה יודע כמה מתאזרחים מאפריקה יש עכשיו במדינות כמו צרפת וגרמניה? אתה יכול לדמיין כמה יהיו בדורות הבאים של השחקנים… אתה יודע כמה זרים רחמנא ליצלן מתפתחים באקדמיות כדורסל במדינות שלא שלהם יש עכשיו? בחיים לא יהיה כדורסל כמו שהיה בזמן שגודס היה בן 15, זה בעבר. גם בלי זרים ומתאזרחים, שחקנים צעירים עובדים על הגוף שלהם מגיל צעיר יותר, וזה גם ימשיך. ואם אני הולך בקו המחשבה שלך אז למה לעצור אצל הזרים? בוא נגביל גם את הישראלים לגיל מסויים בליגה שלא יהיו בשלים מידי בשביל גודס הבא, בעצם למה גיל, בוא נגביל את את הגובה והמשקל. מאוד מוזר לי שדווקא אתה מסתכל ככה על הדברים: נוריד את הרמה של הליגה, נעשה אותה פחות פיזית ותחרותית ואז בגיל 22—25 הגודסים הבאים יהיו טובים יותר? כי הם לא היו צריכים להתמודד מול שחקנים בשלים יותר? לא נראה לי אחי.

ולסיום, אני חושב שהרבה מהאחריות נמצאת על המועדונים שלא משקיעים בגילאים הצעירים, ויותר גרוע בהיותם מנוהלים באותה היסטריה שמשותפת לאוהדים, לא מצליחים לדבוק במדיניות כלשהי בלי לשנות מסלול אחרי כל אכזבה. בתמונה הגדולה יותר האחראית המרכזית זו מנהלת הליגה שהפכה לבדיחה בה כללי המשחק משתנים כל שנה מאי אלו אינטרסים. המנהלת היא איגוד המועדונים ולכן הכתובת היא אותה כתובת. מעליה נמצא איגוד הכדורסל שנתן לה את המנדט ולמרות שלכאורה נלחם בה היום, תומך בכדורסלן הישראלי וכו׳, הוא גם מתנהל בפרגמטיות ציני משהו, ולכן גם כאן הכתובת היא אותה כתובת. אפילו צביקה שרף, הדון קיחוטה של הכדורסל הישראלי, לא היה מוריד את כמות הזרים ל3 כי זה לא הגיוני, וזה בעצם כל העיניין. הקלות שבה משחיזי העטים מתחנפים לדעות פופוליסטיות ומשנים את הנרטיב, למרות שהצעות הנגד שלהם הן במקרה הטוב איזו נקודת פתיחה של מו״מ ובמקרה הרע פייק ניוז, הופכת את הדיון לעקר. תכתוב את מה שכתבת לגבי הליגה הלאומית? זרמתי איתך. כשאתה כותב את זה על ליגה של קבוצות פרטיות, שמנסות להתחרות בסטטוס קוו האירופאי במצב הנוכחי שלו? בעצם הסתפקת בלהזכיר פתרון לא קונקרטי לבעיה מוחשית, ואני בטוח שאתה מודע לזה. ליגת העל בהגדרה לא אמורה ליהיות ליגת פיתוח, והפועל שאתה מתבאס כשהיא לא מצליחה באירופה, לא היתה מצליחה יותר אם היית הופך את הליגה לליגת פיתוח. האם הנבחרת היתה מרוויחה מזה? גם על זה אני לאו דווקא מסכים אבל אתייחס גם לזה בפוסט הבא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 יולי 2019, 19:09 
דיקטטור\ית

https://sports.walla.co.il/item/3250681

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 יולי 2019, 21:19 
דיקטטור\ית

אנווטוס - אתה חייב לכתוב כאן יותר!!

ממתין בלי טיפת יכולת דחיית סיפוקים לפוסט הבא.. למה אין אפשרות לעשות בינג'אווטוס??

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 31 יולי 2019, 23:50 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

מצויין העונה פיינל פור מתאים בדיוק עם איפה ולאן שההנהלה שלנו מכוונת שזה להיות קבוצה קטנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 אוגוסט 2019, 12:41 
דיקטטור\ית

vera11 העצבני כתב:
מצויין העונה פיינל פור מתאים בדיוק עם איפה ולאן שההנהלה שלנו מכוונת שזה להיות קבוצה קטנה.

קבוצה קטנה עם תקציב של 32 מיליון שקל?!
אל תדאג בקיץ הבא חוזרים ליורוקאפ ......

נזכיר שעל פי איגוד הכדורסל מלפני שבועיים בעונה הקרובה יהיו 2 עולות ו2 יורדות......

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01 אוגוסט 2019, 20:40 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני לא מצוטט כי זה כבר יהיה ציטוט על ציטוט ורחמנות על המגוללים.

ראשית, אין לך מה להתנצל כשאתה קורא למשהו שאני כותב בתור אוננות. האין זו פעולה מופלאה?
שנית, פעם אחרונה שבדקתי "חוק הנאמנות" לא תקף לאהדה של קבוצות - בטח לא של קבוצה ונבחרת. מותר לי לרצות להיות בעד הפועל וגם בעד הנבחרת הישראלית. וכשמתעורר קונפליקט חד משמעי בין הצלחת הפועל להצלחת השחקן הישראלי אני הולך עם הפועל, אבל גם עושה הרבה קולות של מחאה. וחד משמעי קיים קונפליקט ברור בין טובת הפועל לטובת הכדורסלן הישראלי. אפשר לטעון שדווקא עם טובת הכדורסל הישראלי אין קונפליקט שכזה, במידה והצלחה של הפועל באירופה מקדמת את הכדורסל הישראלי. אבל אז עולה שאלת אחרת: מהו הכדורסל הישראלי? וכפי שזה נראה כרגע, הכדורסל הישראלי זה פיק אפ גיים של פליטי הכדורסל האמריקאי, מתובל בכמה לבנבנים יהודים שמוסרים להם כדורים. יש את מכבי ואת הפועל ירושלים, שהם חיה אחרת, לא מייצגים את הכדורסל הישראלי, והן מסוגלות להביא את הפליטים היותר טובים של הכדורסל האמריקאי. אבל עדיין, הלבנבנים היהודים מוסרים להם כדורים והולכים לפינה ומקווים שלא יבקשו מהם לעשות משהו עם הכדור הכתום. וגם זה, במידה וקרה נס, והם בכלל על הפרקט.

אני לא מדבר על הפיינל פור כסיבה לכך שהכדורסלן הישראלי שוקע. אני מדבר על הפיינל פור בתור סמל למה שנהיה מהכדורסל הישראלי.
כשאפי בירנבוים נאם את "נאום הכבשים" שלו, הוא באמת האמין שיכולה לקום פה ליגה תחרותית, אטרקטיבית, הישגית. עם רעיונות כמו תקרת שכר.
קמה תנועה "דור שלם דורש שוויון". הייתה לאנשים לפחות היכולת לחלום.
היום - דחפו לנו את הפיינל פור, כמו שדוחפים סוכריה לילד שבוכה, ורק העמיקו את הפער הלא נתפס שקיים בין נסציונה למכבי - כי מאפשרים למכבי להחזיק בסגל שלה 10 זרים, ולשחק עם 5 זרים ו-3 מתאזרחים שהם זרים לכל דבר ועניין אבל עם פנקס כחול.
ובעידן הפיינל פור, בעידן האינסטנט, בעידן המילינאלז שאתה כל כך אוהב לדבר עליו - אז כן עם 5 זרים אף שחקן ישראלי מוכשר לא יקבל במה אמיתית, פרט ליוצאי דופן כמו מדר ובית הלחמי אולי. זה פשוט לא נכון להגיד שאם היו רוצים לראות פה כשרונות אז גם 5 זרים לא הייתה מכשלה. פשוט לא נכון. בעידן הפיינל פור, עידן האינסטנט, עידן המאמן חתום לעונה אחת וצריך להביא את הבוננזה - אין מקום לגידול כשרונות. פשוט אין, זה לא חכם לעסק, לטווח הקצר, לטווח הארוך, לשום טווח זה לא משתלם.

עכשיו תבואו ותגידו לי, גם בספרד ואיטליה ורוסיה וצרפת יש מלא זרים ואפריקאים מאתזרחים וכו'.
סבבה, אבל בספרד יש ליגה תחרותית, וגם באיטליה, והנבחרות שלהן לא מסריחות את הפרקט למעלה מעשור.

וכן, לצפות מילד בן 18 וחצי לשחק בליגה שבה הגיל הממוצע הוא 25 זה לא הוגן ולא נכון.
בגלל זה מעצמת הספורט הכי גדולה בכל העולם בפער בלתי נתפס מאחרות לא מאפשרת לז הלקרות. לא בכדורסל, לא בהוקי, לא בפוטבול ולא בבייסבול, ולא בכל ענף רציני אחר. יש קולג'. ויש פרופשיונל. מי שבמבנה הגוף שלו עדיין צעיר וחלש, נשאר בקולג' וגדל. מי שנראה כמו זיון וויליאמסון לא צריך. אם זה טוב לאמריקאים, למה זה מגוחך אצלנו?
אני לא אומר שזה מה שצריך לעשות, אבל זה בגלל שאין פה מספיק שחקנים ליצור ליגה כזו - ולא בגלל שזה לא נכון מקצועית.
עכשיו לא רק שילד בן 18 וחצי צרךי להיאבק מול גברים בני 30, הוא עוד צרךי להיאבק מול גברים בני 30 אמריקאים הרבה יותר אתלטיים ועם המון ניסיון, בלי גב של מאמן, ובלי תמיכה של אגודה. איך יגדל ממנו שחקן מוביל ככה? איך?

אני לא אסיר של הרגע כמו שאומרים באנגלית, ואני מדבר על 3 זרים כבר לפחות עשור.
אם זה נראה תלוש, ואם זה נשמע מוזר - זה לא אומר שזה לא יכול לקדם נפלא את הכדורסל בארץ ואת השחקנן הישראלי ולהחזיר קצת התלהבות לענף הזה שנמצא בקומה.
הקהל צמא לכדורסל מרגש, העתודה נתנה פה בוסט אדיר לכל המדינה. הקהל צמא לראות את החברים שלו, את האחיינים שלו, את ההוא שלמד עם הבת של הבוס שלי, את ההוא שאבא שלו קונה איתי בסופר. את ההוא שלמד איפה שאני למדתי לפני 15 שנה ואת ההוא שיש לו חוצפה כמו שהייתה לי בצבא. זה תרבותנות, גזענות לא איכפת לי מה אבל זה מה שיחזיר את הענף לימים שבו הוא עניין מישהו מעבר לכמה אלפי אוהדים מסורים שנתקעו בתחביב הזה מכורח ההרגל.

איך אני יודע שהענף הזה נמצא בארץ בהתרסקות?
אני מסתכל על עצמי. ליגה סדירה, שיעמום טוטאלי - אין בשביל מה לשחק ואין מה לראות. פותח טלוויזיה ל-"ערב הכדורסל של ישראל" ורואה את אותם האמריקאים השחורים שראיתי שנה שעברה בקבוצות אחרות, משחקים את אותו הפיק אנד רול ואחד על אחד השכונתי, עם אותם המאמנים שהחליפו קבוצות, באותה הליגה שאף אחד לא יודע באיזה מקום אף קבוצה. ואז מגיע הפיינל פור, רוצים ממני 300 שקל לכרטיס בשביל לראות משחק אחד שהמנצחת בו זוכה במדליה. יופי יאיי.
בינתיים, לפחות מתנחמים באירופה, אלא מה - פותח את הטלוויזיה ביום רביעי, או אדרבה, מגיע לארנה ורואה קבוצות ממזרח אירופה שנראות רע, במפעל שהדרך הכי טובה לתאר אותו הוא בינוני ואפור - כמובן מעדשת המשקפיים של אוהד הפועל בעידן פוסט אורי אלון.

ואז מגיע הקיץ - ורואה את בן שימול, פניני, בר טימור וזלמנסון האיום נאבקים מול פולין ופורטוגל ואני אומר לעצמי עזוב אותך - בוא נראה איזה סרט, זה לא מעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 אוגוסט 2019, 21:37 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אייל כתב:
vera11 העצבני כתב:

קבוצה קטנה עם תקציב של 32 מיליון שקל?!
אל תדאג בקיץ הבא חוזרים ליורוקאפ ......

נזכיר שעל פי איגוד הכדורסל מלפני שבועיים בעונה הקרובה יהיו 2 עולות ו2 יורדות......

לא חוזרים ליורוקאפ עונה הבאה, נראה מי צדק בסוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03 אוגוסט 2019, 17:13 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
אני לא מצוטט כי זה כבר יהיה ציטוט על ציטוט ורחמנות על המגוללים.

ראשית, אין לך מה להתנצל כשאתה קורא למשהו שאני כותב בתור אוננות. האין זו פעולה מופלאה?
שנית, פעם אחרונה שבדקתי "חוק הנאמנות" לא תקף לאהדה של קבוצות - בטח לא של קבוצה ונבחרת. מותר לי לרצות להיות בעד הפועל וגם בעד הנבחרת הישראלית. וכשמתעורר קונפליקט חד משמעי בין הצלחת הפועל להצלחת השחקן הישראלי אני הולך עם הפועל, אבל גם עושה הרבה קולות של מחאה. וחד משמעי קיים קונפליקט ברור בין טובת הפועל לטובת הכדורסלן הישראלי. אפשר לטעון שדווקא עם טובת הכדורסל הישראלי אין קונפליקט שכזה, במידה והצלחה של הפועל באירופה מקדמת את הכדורסל הישראלי. אבל אז עולה שאלת אחרת: מהו הכדורסל הישראלי? וכפי שזה נראה כרגע, הכדורסל הישראלי זה פיק אפ גיים של פליטי הכדורסל האמריקאי, מתובל בכמה לבנבנים יהודים שמוסרים להם כדורים. יש את מכבי ואת הפועל ירושלים, שהם חיה אחרת, לא מייצגים את הכדורסל הישראלי, והן מסוגלות להביא את הפליטים היותר טובים של הכדורסל האמריקאי. אבל עדיין, הלבנבנים היהודים מוסרים להם כדורים והולכים לפינה ומקווים שלא יבקשו מהם לעשות משהו עם הכדור הכתום. וגם זה, במידה וקרה נס, והם בכלל על הפרקט.

אני לא מדבר על הפיינל פור כסיבה לכך שהכדורסלן הישראלי שוקע. אני מדבר על הפיינל פור בתור סמל למה שנהיה מהכדורסל הישראלי.
כשאפי בירנבוים נאם את "נאום הכבשים" שלו, הוא באמת האמין שיכולה לקום פה ליגה תחרותית, אטרקטיבית, הישגית. עם רעיונות כמו תקרת שכר.
קמה תנועה "דור שלם דורש שוויון". הייתה לאנשים לפחות היכולת לחלום.
היום - דחפו לנו את הפיינל פור, כמו שדוחפים סוכריה לילד שבוכה, ורק העמיקו את הפער הלא נתפס שקיים בין נסציונה למכבי - כי מאפשרים למכבי להחזיק בסגל שלה 10 זרים, ולשחק עם 5 זרים ו-3 מתאזרחים שהם זרים לכל דבר ועניין אבל עם פנקס כחול.
ובעידן הפיינל פור, בעידן האינסטנט, בעידן המילינאלז שאתה כל כך אוהב לדבר עליו - אז כן עם 5 זרים אף שחקן ישראלי מוכשר לא יקבל במה אמיתית, פרט ליוצאי דופן כמו מדר ובית הלחמי אולי. זה פשוט לא נכון להגיד שאם היו רוצים לראות פה כשרונות אז גם 5 זרים לא הייתה מכשלה. פשוט לא נכון. בעידן הפיינל פור, עידן האינסטנט, עידן המאמן חתום לעונה אחת וצריך להביא את הבוננזה - אין מקום לגידול כשרונות. פשוט אין, זה לא חכם לעסק, לטווח הקצר, לטווח הארוך, לשום טווח זה לא משתלם.

עכשיו תבואו ותגידו לי, גם בספרד ואיטליה ורוסיה וצרפת יש מלא זרים ואפריקאים מאתזרחים וכו'.
סבבה, אבל בספרד יש ליגה תחרותית, וגם באיטליה, והנבחרות שלהן לא מסריחות את הפרקט למעלה מעשור.

וכן, לצפות מילד בן 18 וחצי לשחק בליגה שבה הגיל הממוצע הוא 25 זה לא הוגן ולא נכון.
בגלל זה מעצמת הספורט הכי גדולה בכל העולם בפער בלתי נתפס מאחרות לא מאפשרת לז הלקרות. לא בכדורסל, לא בהוקי, לא בפוטבול ולא בבייסבול, ולא בכל ענף רציני אחר. יש קולג'. ויש פרופשיונל. מי שבמבנה הגוף שלו עדיין צעיר וחלש, נשאר בקולג' וגדל. מי שנראה כמו זיון וויליאמסון לא צריך. אם זה טוב לאמריקאים, למה זה מגוחך אצלנו?
אני לא אומר שזה מה שצריך לעשות, אבל זה בגלל שאין פה מספיק שחקנים ליצור ליגה כזו - ולא בגלל שזה לא נכון מקצועית.
עכשיו לא רק שילד בן 18 וחצי צרךי להיאבק מול גברים בני 30, הוא עוד צרךי להיאבק מול גברים בני 30 אמריקאים הרבה יותר אתלטיים ועם המון ניסיון, בלי גב של מאמן, ובלי תמיכה של אגודה. איך יגדל ממנו שחקן מוביל ככה? איך?

אני לא אסיר של הרגע כמו שאומרים באנגלית, ואני מדבר על 3 זרים כבר לפחות עשור.
אם זה נראה תלוש, ואם זה נשמע מוזר - זה לא אומר שזה לא יכול לקדם נפלא את הכדורסל בארץ ואת השחקנן הישראלי ולהחזיר קצת התלהבות לענף הזה שנמצא בקומה.
הקהל צמא לכדורסל מרגש, העתודה נתנה פה בוסט אדיר לכל המדינה. הקהל צמא לראות את החברים שלו, את האחיינים שלו, את ההוא שלמד עם הבת של הבוס שלי, את ההוא שאבא שלו קונה איתי בסופר. את ההוא שלמד איפה שאני למדתי לפני 15 שנה ואת ההוא שיש לו חוצפה כמו שהייתה לי בצבא. זה תרבותנות, גזענות לא איכפת לי מה אבל זה מה שיחזיר את הענף לימים שבו הוא עניין מישהו מעבר לכמה אלפי אוהדים מסורים שנתקעו בתחביב הזה מכורח ההרגל.

איך אני יודע שהענף הזה נמצא בארץ בהתרסקות?
אני מסתכל על עצמי. ליגה סדירה, שיעמום טוטאלי - אין בשביל מה לשחק ואין מה לראות. פותח טלוויזיה ל-"ערב הכדורסל של ישראל" ורואה את אותם האמריקאים השחורים שראיתי שנה שעברה בקבוצות אחרות, משחקים את אותו הפיק אנד רול ואחד על אחד השכונתי, עם אותם המאמנים שהחליפו קבוצות, באותה הליגה שאף אחד לא יודע באיזה מקום אף קבוצה. ואז מגיע הפיינל פור, רוצים ממני 300 שקל לכרטיס בשביל לראות משחק אחד שהמנצחת בו זוכה במדליה. יופי יאיי.
בינתיים, לפחות מתנחמים באירופה, אלא מה - פותח את הטלוויזיה ביום רביעי, או אדרבה, מגיע לארנה ורואה קבוצות ממזרח אירופה שנראות רע, במפעל שהדרך הכי טובה לתאר אותו הוא בינוני ואפור - כמובן מעדשת המשקפיים של אוהד הפועל בעידן פוסט אורי אלון.

ואז מגיע הקיץ - ורואה את בן שימול, פניני, בר טימור וזלמנסון האיום נאבקים מול פולין ופורטוגל ואני אומר לעצמי עזוב אותך - בוא נראה איזה סרט, זה לא מעניין.

אני מסכים עם חלק מאוד גדול של הדברים שאתה כותב כאן מייק.
הכדורסל הישראלי מנוהל בצורה מאוד חובבנית, שלומיאלית ואינטרסנטית.
כבר מספר פעמים כתבתי כאן שצריך שינוי מהיסוד ורפורמה עמוקה כדי שנראה כאן בעוד 10 שנים כדורסל וליגה ישראלים בריאים.

- גיא הראל בראיון האחרון לספורט 5 בנוגע לעזיבה שלו את ישיבת המנהלת, הסביר איך המנהלת הזאת מתנהלת ומה בדיוק הבעיה.
הבעיה היא שהכדורסל מנוהל על ידי עסקנים אינטרסנטים שלא פועלים למען הכדורסל והליגה בכלליות אלא למען קבוצתם בלבד.

- בימים אלו שאנחנו רואים שנבחרת עתודה ישראלית לוקחת אליפות אירופה שנייה ברציפות ומוכיחה שיש כשרון אבל לא פלטפורמה, שיטה ודרך שלוקחים את הכשרון הלאה.
אף פעם לא הבנתי למה לא הופכים את הליגה הלאומית לליגה ישראלית טהורה שתהוה קרקע לקידום ישראלים צעירים.
מי ולמה לעזאזל צריך שני זרים בכל קבוצה בליגה הלאומית ?
רק עסקנים עם כוח שמחליטים החלטות למען קבוצתם בלבד ולא למען הליגה.

ליגה לאומית על טהרת הישראלים תקדם כדורסל ישראלי ושחקנים שיתפתחו שם יוכלו להתפתח לשחקני ליגת על לגיטימיים ומובילים.

נושא נוסף, גיא הראל מציין ( ברדיו ירושלים ) שכל נציגי הקבוצות הקטנות במנהלת מסכימים שצריך לבטל את הפיינל פור אבל רוצים שההכנסות מהפלייאוף ייתחלקו שווה בשווה.....
איך לעזאזל זאת החלטה הגיונית, שההכנסות ממשחק פלייאוף בין הפועל לחולון או בין הפועל למכבי יגיעו להפועל תל אביב, לדוגמא ?...

נושא המיסוי המופחת של השחקנים הזרים שגורם לקבוצות להעדיף זרים בינוניים על פני ישראלים , שעולים לקבוצות יותר כסף הוא עוד חלמאות טהורה.
מספר הזרים בכל קבוצה כבר לא יכול להיקרה ״ הגבלת זרים״ מכיוון שאין שם כמעט הגבלה....7-8 זרים מתוך 10 שחקני סגל זאת לא הגבלה....

עד שכל הקבוצות והמעורבים יבינו שהתבוננות רחבה יותר על תמונת הכדורסל , ולא התבוננות אינטרסנטית קבוצתית, תועיל לכולם ותקדם את הכדורסל, את הליגה, את הקבוצות ואת השחקנים, לא יזוז כאן כלום.
זה ימשיך להיות קרב בין שמעון מזרחי לרמי כהן.....

עד שהפועל לא תעשה יד עם מכבי, חולון, ראשון, ארבעת הקבוצות הגדולת בכדורסל היום, שישימו משקל ויעשו שרירים מול הקבוצות הקטנות, ויעבירו רפורמה רצינית במנהלת, בליגה ובכדורסל הישראלי, לא יקרה כאן כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 אוגוסט 2019, 12:40 
דיקטטור\ית

כרגע עדיין לא ידוע כמה יורדות ועולות יהיו בעונה הקרובה
המנהלת רוצה 1 ו1. האיגוד מתעקש על 2 עולות ו2( יורדות

סאגה שלא נגמרת.......

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 אוגוסט 2019, 12:51 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

מישהו יכול בבקשה לעשות עבורי (ואויל עבור אחרים) סדר?

מנהלת, איגוד - מהם הגופים האלה, על מה כל אחד מהם אחראי, מי כפוף למי ומה יחסי הכוחות ביניהם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 אוגוסט 2019, 13:23 
דיקטטור\ית

Mike 10 כתב:

מנהלת, איגוד - מהם הגופים האלה, על מה כל אחד מהם אחראי, מי כפוף למי ומה יחסי הכוחות ביניהם?

בקצרה
האיגוד אחראי על כל הנבחרות והליגות חוץ מהליגה הראשונה

המנהלת אחראית ישירות על הליגה הראשונה ועל כל החוקים שלה.

פעם האיגוד שלט בהכל מאז שהמנהלת נכנסה לתמונה למעשה יש 2 גופים ששולטים בכדורסל הישראלי......

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 אוגוסט 2019, 19:46 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אייל כתב:
Mike 10 כתב:

פעם האיגוד שלט בהכל מאז שהמנהלת נכנסה לתמונה למעשה יש 2 גופים ששולטים בכדורסל הישראלי......

תיקון קטן - מאז שהמנהלת נכנסה לתמונה למעשה יש 2 גופים ש(לא)שולטים בכדורסל הישראלי......

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 אוגוסט 2019, 00:24 
דיקטטור\ית

וקצת יותר מפורט, כל הכדורסל שמופעל דרך אגודות ספורט (הפועל/מכבי/ביתר/אליצור וכו') מאוגד בתוך האיגוד שמחובר עם איגודים אחרים למגה איגוד עולמי המוכר בשם פיבא ובגדול אחראי על כל הכדורסל המקצועני, מגילאי נוער ועד בוגרים, כולל נשים ונבחרות. מול האיגודים האלה נפתחו כל מיני יוזמות פרטיות שהמוכרות בהן הן המנש והיורוליג כאשר בביצה שלנו מדובר על מנהלת הליגה שהיא התארגנות פרטית של הקבוצות המשחקות בליגה הבכירה בארץ. בחלוקה פשוטה, המנהלת אחראית על ליגת העל וגביע הליגה המכונה תואר לכל דבר ועניין והאיגוד אחראי על כל שאר הדברים בארץ (גביע המדינה, נבחרות, ליגות נוער, נשים והליגות הנמוכות מהלאומית ומטה).
במקור האיגוד היה אחראי גם על ליגת העל אבל ראשי הקבוצות בליגה החליטו שלא טוב להם האיגוד והם יתארגנו באופן פרטי כדי לקדם את ליגת העל ולכן מי ששולט באיגוד הם עסקני הספורט מהאיגודים ומי ששולט במנהלת הם בעלי הקבוצות ואנשיהם.

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 אוגוסט 2019, 14:45 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

האדום מהמושב כתב:
וקצת יותר מפורט, כל הכדורסל שמופעל דרך אגודות ספורט (הפועל/מכבי/ביתר/אליצור וכו') מאוגד בתוך האיגוד שמחובר עם איגודים אחרים למגה איגוד עולמי המוכר בשם פיבא ובגדול אחראי על כל הכדורסל המקצועני, מגילאי נוער ועד בוגרים, כולל נשים ונבחרות. מול האיגודים האלה נפתחו כל מיני יוזמות פרטיות שהמוכרות בהן הן המנש והיורוליג כאשר בביצה שלנו מדובר על מנהלת הליגה שהיא התארגנות פרטית של הקבוצות המשחקות בליגה הבכירה בארץ. בחלוקה פשוטה, המנהלת אחראית על ליגת העל וגביע הליגה המכונה תואר לכל דבר ועניין והאיגוד אחראי על כל שאר הדברים בארץ (גביע המדינה, נבחרות, ליגות נוער, נשים והליגות הנמוכות מהלאומית ומטה).
במקור האיגוד היה אחראי גם על ליגת העל אבל ראשי הקבוצות בליגה החליטו שלא טוב להם האיגוד והם יתארגנו באופן פרטי כדי לקדם את ליגת העל ולכן מי ששולט באיגוד הם עסקני הספורט מהאיגודים ומי ששולט במנהלת הם בעלי הקבוצות ואנשיהם.

האיגוד גם מנהל את איגוד השופטים למיטב זכרוני וכמובן מחזיק במוסד "בית הדין של האיגוד" בו ניתנים העונשים על התפרעות קהל וכו'..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: