פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 25 פברואר 2020, 02:12

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 128 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 04 פברואר 2020, 17:47 
דיקטטור\ית

עניתי אחי:
על המגרש נטו, לא מאוד משמעותי.
טנריף ובולוניה היו קבוצות מעולות שיכלו לתת פייט לכל קבוצה בטופ8 של היורוקאפ.
גם באמברג הפחות טובה עם שחקנים כמו היקמן, זיסיס ורייס (שעושה קאמבק ביורוליג העונה) יכלה לעשות משהו ביורוקאפ.
קיצר, אני מפנה אותך להודעה האחרונה שלי, אם אין שם משהו שמעלה לך זווית חדשה בדיון אז נראה לי אפשר לקפל.
נסכים על מה שאנחנו מסכימים, ומה שלא לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 פברואר 2020, 17:57 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
Mike 10 כתב:
בוא נגיד שגם מבחן העין של "לראות משחקים בסרטימינג" הוא לא מבחן יותר מדי מהימן..
אפשר למצוא ברחבי הרשת, וגם ביציעים עשרות אלפי אוהדים, גם כאלה שמבינים משהו, שיגידו "עזוב כל האנביאיי הזה זה רק יכולת אישית, הרמה באירופה יותר גבוהה של כדורסל".
אז הם רואים אנביאיי בסטרימינג, חמש דקות פה, תקציר שם, ויכולים לתת לך טיעון משכנע שהרמה ביורוליג גבוהה יותר.

אני גמליאל וורה ושות', מבססים את מבחן העין על עשרות משחקים של הפועל בשני המפעלים.
זה מידע קצת יותר מהימן, כי אפשר להשוות את הפועל של קטש להפועל של פרנקו ופיניג'אני, ועל ידי כך להעריך את רמת היריבות.
יש לראות משחק בסטרימינג ויש לראות משחק שאתה מושקע בו שכלית ואמוציונלית, חי כל פוזשן.

להשוות בין הרמה ביורוקאפ לצ'יפופו על סמך לראות רבע פה מחצית שם בסטרימינג זה חסר ביסוס. באמת.

טוב מאחר שהעלית את העונות האחרונות ביורוקאפ כנקודת השוואה, בוא נשלים את המהלך.

בוא נתחיל מעונת אורי אלון הראשונה (לפי הדירוג הסופי, מכאן והלאה):
חימקי (כבוד), אנחנו, פינאר קארשיאקה (משם לצ׳יפופו), לוקויל סופיה (משם ליורופקאפ), פלושטוי (משם ליורוצ׳אלנג׳) וקבוצה שאי אפשר לאיית בעברית ואף אחד לא מכיר (משם לכונס נכסים).

עם מי התמודדנו בבית המוקדם בעונת פרנקו הראשונה שהזכרת, מי אלו קבוצות האיכות שאתם מדברים אליהם, האימפריות שהכו בנו ללא רחם? בבקשה:
ריטאס האלמותית, בנדרימה הצ׳יפופואית, קרסני אוקטבר וולגוגרד האגדית, פלושטוי האימתנית, פרטיזן שהצליחה ליהיות גרועה כמעט כמונו ואחרונים אנחנו ותקציב ה10 מיליון פלוס שלנו…

חריגת תקן אתה אומר, בטח עונה אח״כ חזרו כל הטיטאנים. ובכן:
גלאטסראי (עוד היתה קבוצת תפר יורוליג אז, כבוד), נפטונאס קלמידיה (מחלת מין?), ניז׳ני (האשפחליגאית), אנחנו (עברנו שלב!), אא״ק (הצ׳יפופואית), ווולווגראד אחרונה (גם אימפריות נופלות).

את עונת סימונה אני מחריג אם תרשו לי, כי היא באמת חריגה ואין ספק שהיורוקאפ היה איכותי במיוחד באותה שנת המריבה עם פיבא (לא הצליחו לגייס 24 ולכן היו רק 20,), ואין ספק שהיה לנו בית מוקדם חזק.
אני אפילו לא בודק אבל זוכר שהיו וולנסיה וקובאן אז אני לא אנסה לאתגר אתכם פה, שלכם.

והעונה האחרונה ביורוקאפ:
בצמרת באיירן החזקה שגם המשיכה לחצי הגמר.
אחריה סיימו 3 קבוצות שאפילו לא הצליחו להגיע למאזן חיובי בראשות גלא שכבר היתה בנפילה והמשיכה לסיים אחרונה בשלב השני עם ניצחון בודד ו5 הפסדים. מי עוד?
רג׳יו אמיליה הגדולה, בודצ׳נוסט פודגוריקה הדגולה, לייטקבליס הצ׳יפופואית, ואנחנו.

האם הקבוצות האלו כ״כ הרבה יותר טובות מהקבוצות בבתים המוקדמים שלנו בפיבא? לא.

כן זה קצת דמגוגי אבל אני חייב לענות לטיעונים דמגוגיים בצורה הזו.
יש פער בין המפעלים, בעיקר בצמרת, אבל שם זה מתרכז ומסתיים. בבטן המפעל אפשר להחליף קבוצות בין המפעלים בלי שאף אחד ישים לב.
ולשאלה לשמה בכלל ניסיתי לכנס את הדיון- הפער המקצועי מהו?
כמובן שמראית העין שלי היא סובייקטיבית, אבל אחרי כמה שנים בפורום הנחתי שתתנו לי טיפה קרדיט לגבי אבחנה מקצועית כללית.
אם היו פה עכברי כדורסל רציניים יותר אולי הם יכלו לנתח יותר לעומק, אבל לבוא להגיד שלא רואים משחקים אבל יודעים לפי השמות זה גם לא רציני.

אגב, אם הייתי איזה תומך פיבא נלהב מבחינה אידיאולוגית כמו אנטיקיי למשל, הייתם יכולים לחשוד בי שאני מחפש טיעונים כדי להצדיק את עמדת המוצא שלי.
אבל אני לא. אני מאוד רוצה לחזור ליורוקאפ, ובכלל לא בגלל הסיכוי להגיע ליורוליג, אני פשוט אוהב את היורוקאפ ורוצה לחזור לשחק מול קובאן, מלאגה וכו׳.
התמודדנו שם 15+ עונות ומבחינתי שם היריבויות האירופאיות שלנו ושם אנחנו צריכים ליהיות.
הסיבה היחידה שהתחלתי לדבר על הנושא הזה, היא כי ראיתי תרבות עדר בה כולם מזלזלים במפעל שאנחנו משחקים בו בלי לדעת למה בכלל.
בשנתיים האחרונות, שזה בכל זאת זמן מכובד לגבש דעה גם אם רואים רבע פה, חצי שם (כל שבוע), הגעתי למסקנה שההבדל המקצועי מהיורוקאפ לא כזה גדול.
כתבתי, נימקתי, ניסיתי להסביר מאיפה הגעתי למסקנה. תקבלו, אל תקבלו, עיניין שלכם.

וגם אני מוציא את האינטרס מהדיון, יש 3 קבוצות ביורוקאפ בסדר גודל שאין כדוגמתו באשפחליג, ואני מדגיש, בכלל לא בטוח שיש להן עונה טובה, אבל עדיין הן הסמן הענקי של האיכות בין שני המפעלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 פברואר 2020, 23:31 
השרת של האתר - עושה גם פאנלים!
סמל אישי של המשתמש

מעקב הבתים האחרים ויריבות אפשריות לשלבים הבאים (מקום רביעי מצטלב איתנו בשמינית, מקום שני כנראה ברבע הגמר):

בית A, בלגן:
מנרסה, אוסטנד, ביט"ר וליטבקליס עשויות לסיים רביעית.
ססארי או טלקום אנקרה תסיימנה במקום השני
כל המשחקים מחר.

בית C:
פריסטרי היוונית סיימה במקום הרביעי
טנריפה סיימה שניה !

בית D:
בשיקטאש הטורקית סיימה במקום הרביעי, 5 דקות לסיום בפיגור 76-38 מול דיז'ון !! :shock:
דיז'ון או סראגוסה תסיימנה במקום השני, 5 דקות לסיום סרגוסה בפיגור נקודה (אם תפסיד תסיים שניה).
עריכה: סראגוסה ניצחה, דיז'ון שניה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 פברואר 2020, 00:07 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
עניתי אחי:
על המגרש נטו, לא מאוד משמעותי.
טנריף ובולוניה היו קבוצות מעולות שיכלו לתת פייט לכל קבוצה בטופ8 של היורוקאפ.
גם באמברג הפחות טובה עם שחקנים כמו היקמן, זיסיס ורייס (שעושה קאמבק ביורוליג העונה) יכלה לעשות משהו ביורוקאפ.
קיצר, אני מפנה אותך להודעה האחרונה שלי, אם אין שם משהו שמעלה לך זווית חדשה בדיון אז נראה לי אפשר לקפל.
נסכים על מה שאנחנו מסכימים, ומה שלא לא.

סורי אחי עדיין לא ענית ומרגיש שאפילו טיפה מתחבא מאחורי תיאוריים כללים... מה זה "לתת פייט"? גם הפועל ירושלים יכולה לתת פייט למכבי (ואפילו להעיף אותה מהגביע) ובאותה צורה ראשון יכולה לתת פייט להפועל שלנו. האם זה אומר *שעל המגרש השנה* אנחנו ונכבי קבוצות באותו איזור חיוג בכלל? אותו כנ"ל לגבי אנחנו וראשון?

אתה לא מסכים שבשנה שעברה, על המגרש, ולנסיה הייתה באיזור חיוג אחר לחלוטין מטנריפה? שאלבא לא באיזור חיוג של בולוניה? אותו כנ"ל קזאן מול באמברג ואנדורה מול אנטוורפן?
רק אגיד שאנחנו לא יכולים לתת פייט למכבי של אירופה
אפילו לא להפסיד בכבוד
זה תבוסה של 30 הפרש
בליגה אנחנו רמה מתחת גם , אבל רק רמה מתחת ולא אוקיינוס מתחת כמו באירופה.

ובנוגע לאיזה מפעל חזק יותר ?
עד כה אין כמעט ספק שזה היורוקאפ של היולב
אבל (וזה אבל גדול ) ההפרשים לא משמעותיים כמו שזה נראה בוויכוח כאן .
כנראה שה4 הגדולות של היורוקאפ כולן הן מועמדות בכירות לקחת את הצמפיונס אם הן יהיו שם
אחרי זה כבר אין הרבה הבדל
חייבים להבין שגם היורוקאפ נחלש (שנה שעברה נחלש והשנה שוב נחלש)

לצערי מה שאנחנו עושים זה גם לשכנע את עצמינו שהמפעל שלנו חלש
וזה סוג של נבואה שמגשימה את עצמה
מי שבא במחשבה שהמפעל חלש ... כל קבוצה בו באמת נראית לו חלשה
באים בהרגשה שהמפעל חזק , וכל קבוצה נראית בו על סף NBA

ואחרי כל מה שאמרתי , לטובת הכדורסל.
רק הצמפיונס !

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 פברואר 2020, 02:53 
דיקטטור\ית

בינתיים בשיקטש עושה רושם כיריבה הכי נוחה לשלב הבא. בעיות כספיות מביאות אותה לשחרר את 3 השחקנים המובילים: ג'ורדן תיאודור לקאזאן, ג'יימס מקאדו לפרטיזן ובשבוע האחרון גם שאקיל מקיזיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 פברואר 2020, 10:13 
דיקטטור\ית

אז בשמינית האפשרויות הן: בשיקטאש, פרישטרי ומהבית של חולון זה או חולון, או כמעט כל אחת אחרת..
אבל, ברבע יש אפשרות לקבל את טנירפה עם יתרון ביתיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 05 פברואר 2020, 12:09 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

מאסופ - האחד והיחיד כתב:
אז בשמינית האפשרויות הן: בשיקטאש, פרישטרי ומהבית של חולון זה או חולון, או כמעט כל אחת אחרת..
אבל, ברבע יש אפשרות לקבל את טנירפה עם יתרון ביתיות.

מסתמן חולון בשמינית גמר, שתיפגש עם טנריף ברבע. כל מי שמאוכזב שטנריף מקום שני צריך דווקא לשמוח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 פברואר 2020, 00:02 
סמל אישי של המשתמש

בית A:
ססארי מנצחת את מנרסה ומסיימת שניה.
ליטבקליס מנצחת את ביט"ר ומסיימת רביעית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 פברואר 2020, 00:17 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

ליטבקליס מסיימת רביעית (כנראה יש להם יתרון במשחקים מול מנרסה)
איזו בעיטה בדלי של חולון... וואו

בבית שלנו בנדירמה תופסת את המקום הרביעי ושולחת הביתה את הגרמנים והפולנים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 פברואר 2020, 08:39 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

לייטקאביליס בשמינית וטנריפה ברבע זו בדיוק ההגרלה של שנה שעברה לא?

דה ז'ה וו מישהו?

ועוד משהו, הקבוצה עם המאזן הכי טוב בכל המפעל בשלב המוקדם היא.... נימבורק של אורן עמיאל (2-12)
טנריפה שהוליכה בבטחה בתום הסיבוב הראשון חווה סיבוב שני בינוני עם 3 הפסדים ומסיימת אחרי נימבורק.
עדיין, בהנחה שעוברים את השמינית, זו הקבוצה שאני הכי לא מעוניין לפגוש ברבע. אפילו עם יתרון ביתיות.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 פברואר 2020, 10:09 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

שנה שעברה פגשנו את נפטונאס בשמינית
אבל אל תשאל אותי מה ההבדל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 פברואר 2020, 11:04 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

BangalaDesh כתב:
שנה שעברה פגשנו את נפטונאס בשמינית
אבל אל תשאל אותי מה ההבדל

אז את לייטקאביליס פגשנו בבית המוקדם? אני פשוט זוכר מפגש איתם.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 פברואר 2020, 12:23 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

עם ישיבת פוניבז' נפגשנו בבית המוקדם.
אני זוכר את המשחק היטב, כי כל כך התבאסתי מהרמה העלובה שלהם.. הייתי בארנה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 פברואר 2020, 12:35 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
עם ישיבת פוניבז' נפגשנו בבית המוקדם.
אני זוכר את המשחק היטב, כי כל כך התבאסתי מהרמה העלובה שלהם.. הייתי בארנה

אהה!

לייטקאביליס זה פוניבוז'.

צדיקים!

ראית מה עשו אתמול לחולון?

לא סתם צדיקים. ל"ו צדיקים.

(תגיד, האברך ר' אריה לייב קופשאש לא בא משם? עריכה- בדקתי. אכן בא משם)

בקיצור ההעדפה הברורה שלנו לשמינית:

1. הנוער של בשיקטש.
2. האברכים של לייטקאביליס.
3. פרישטרי.

(כמובן שנקבל את פרישטרי)

לגבי הרבע עוד מוקדם לדבר אבל ברור שהיריבות היותר קשות שאפשר לקבל משם אלו טנריף הספרדית ודינאמו ססארי האיטלקית.

ואת מי לא נוכל לפגוש בשמינית וברבע? טורק טלקום, נימבורק וסראגוסה שהן אלופות הבתים המוקדמים המקבילים.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2020, 02:38 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:

חימקי (כבוד), אנחנו, פינאר קארשיאקה (משם לצ׳יפופו), לוקויל סופיה (משם ליורופקאפ), פלושטוי (משם ליורוצ׳אלנג׳) וקבוצה שאי אפשר לאיית בעברית ואף אחד לא מכיר (משם לכונס נכסים).

עם מי התמודדנו בבית המוקדם בעונת פרנקו הראשונה שהזכרת, מי אלו קבוצות האיכות שאתם מדברים אליהם, האימפריות שהכו בנו ללא רחם? בבקשה:
ריטאס האלמותית, בנדרימה הצ׳יפופואית, קרסני אוקטבר וולגוגרד האגדית, פלושטוי האימתנית, פרטיזן שהצליחה ליהיות גרועה כמעט כמונו ואחרונים אנחנו ותקציב ה10 מיליון פלוס שלנו…

גלאטסראי (עוד היתה קבוצת תפר יורוליג אז, כבוד), נפטונאס קלמידיה (מחלת מין?), ניז׳ני (האשפחליגאית), אנחנו (עברנו שלב!), אא״ק (הצ׳יפופואית), ווולווגראד אחרונה (גם אימפריות נופלות).

את עונת סימונה אני מחריג אם תרשו לי, כי היא באמת חריגה ואין ספק שהיורוקאפ היה איכותי במיוחד באותה שנת המריבה עם פיבא (לא הצליחו לגייס 24 ולכן היו רק 20,), ואין ספק שהיה לנו בית מוקדם חזק.
אני אפילו לא בודק אבל זוכר שהיו וולנסיה וקובאן אז אני לא אנסה לאתגר אתכם פה, שלכם.

והעונה האחרונה ביורוקאפ:
אחריה סיימו 3 קבוצות שאפילו לא הצליחו להגיע למאזן חיובי בראשות גלא שכבר היתה בנפילה והמשיכה לסיים אחרונה בשלב השני עם ניצחון בודד ו5 הפסדים. מי עוד?

יש פער בין המפעלים, בעיקר בצמרת, אבל שם זה מתרכז ומסתיים. בבטן המפעל אפשר להחליף קבוצות בין המפעלים בלי שאף אחד ישים לב.
כמובן שמראית העין שלי היא סובייקטיבית, אבל אחרי כמה שנים בפורום הנחתי שתתנו לי טיפה קרדיט לגבי אבחנה מקצועית כללית.
אם היו פה עכברי כדורסל רציניים יותר אולי הם יכלו לנתח יותר לעומק, אבל לבוא להגיד שלא רואים משחקים אבל יודעים לפי השמות זה גם לא רציני.

אגב, אם הייתי איזה תומך פיבא נלהב מבחינה אידיאולוגית כמו אנטיקיי למשל, הייתם יכולים לחשוד בי שאני מחפש טיעונים כדי להצדיק את עמדת המוצא שלי.
אבל אני לא. אני מאוד רוצה לחזור ליורוקאפ, ובכלל לא בגלל הסיכוי להגיע ליורוליג, אני פשוט אוהב את היורוקאפ ורוצה לחזור לשחק מול קובאן, מלאגה וכו׳.
התמודדנו שם 15+ עונות ומבחינתי שם היריבויות האירופאיות שלנו ושם אנחנו צריכים ליהיות.
הסיבה היחידה שהתחלתי לדבר על הנושא הזה, היא כי ראיתי תרבות עדר בה כולם מזלזלים במפעל שאנחנו משחקים בו בלי לדעת למה בכלל.
בשנתיים האחרונות, שזה בכל זאת זמן מכובד לגבש דעה גם אם רואים רבע פה, חצי שם (כל שבוע), הגעתי למסקנה שההבדל המקצועי מהיורוקאפ לא כזה גדול.

טוב, תגובה כזו דורשת מענה ראוי.
ראשית נתחיל מהגורמים שהם בגדר blind spot עבורי, ואני מניח שגם עבור עוד כמה.
העונה של פאינג'אני, הייתה חתיכת עונה משמעותית. אני לא רק מדבר מבחינה הישגית, אלא אני מדבר גם מבחינה רגשית תדמיתית, הנה כמה סיבות:
אורי אלון בשיא של השיא סוחף אחריו עשרות אלפים להאמין שהנה מחזירים את הדרך, וגם מייצרים פה את החלום הרטוב בדמות פייט הוגן בלבן של העיניים מול מכבי.
סגל חלומי, בנוי בצורה כמעט מושלמת, עם ישראלים מעולים (ליאור ויותם) וזרים שהם שילוב מנצח של אופי ויכולת (ג'ראלס, דייסון, קינזי, רנדל) ועוד כמה חביבים כמו שון ג'ונס, פיטרסון והיירסטון. ואז לתוך כל הטירוף מקבלים תוספת של אבק כוכבים אמיתי של אמארה. לא רק שזו הייתה עונת השיא מבחינת הפועל מכל הבחינות, זו גם הייתה עונת השפל של מכבי. הפער הצטמצם לכדי מרחק של ראסייה.
תוסיף לזה גם עונת שיא חיובי מבחינת הרמה של היורוקאפ עם קבוצות באמת באמת חזקות ומלאות סטארים כמו באיירן, ולנסיה, קובאן, זניט, חימקי, גראן קנאריה (בעונה טובה בספרד), מלאגה, אלבה ברלין ועוד.
כלומר במילים פשוטות, הבעיה של אנשים כמוני, היא שאנחנו משווים את הצ'יפופו לעונה הזו. אנחנו תקועים רגשית ומחשבתית במה שהעונה ההיא מייצגת עבורנו, ולא מוכנים לשחרר, לא מוכנים לוותר על החלום.
וזו הייתה עונה חד פעמית. זו נקודת העיוורון שלנו.
בעונה הזו היורוקאפ היה כמה רמות מעל הצ'יפופו שאנחנו מכירים אותו, וכנראה גם כמה כמה רמות מעל היורוקאפ הנוכחי.

היורוליג נסגר והצטמצם ב-2017, ופתאום קמו שתי ליגות להתחרות על המפעל שיהיה סוג ב'. כך נוצרה תחרות בין היורוקאפ לצ'יפופו.
מכאן בעצם מתחיל הדיון שלנו - מהרגע שהתחילה התחרות, מה בעצם ההבדל בין רמת המפעלים.

אתה צודק שבניגוד אליך, אני בכלל לא צופה ביורוקאפ מאז בושת קאציקאריס. ועוד מוסיף חטא לפשע, ומשווה את הצ'יפופו הנוכחי מול היורוקאפ של הפינג'אן.
אני מאמין שאני צודק בכך שאני אומר שעל פניו, הראש לשועלים של אירופה עדיין מזוהה עם היורוקאפ ולא עם הצ'יפופו. לא רק מבחינת המסורת של הקבוצות במפעל, אלא בעובדה המאוד מעשית שראש השועל זוכה לרוץ עם האריות. הצ'יפופו, זה הבטן והזנב של השועל, בלי הראש, בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום.
אני גם ממשיך להאמין, שאין דרך מהימנה להשוות בין האיכות של שני מפעלים שהרמה שלהם היא יחסית זהה. הייתי מנסה להשוות את התקציב הממוצע בכל מפעל, לרוב איפה שיש יותר כסף יש קבוצות יותר טובות.

ועכשיו נצא רגע מהמטא-דיון, ונגיע לרמת החוויה. שהיא הרמה הכי מרכזית לדעתי עבור אוהדים:
החוויה בצ'יפופו היא מאעפנה. ולא יעזור שום ניתוח דקדקני שמעיד על כך שלא ירדנו משמעותית באיכות המפעל כדי להמתיק את הגלולה.
א' - כן ירדנו משמעותית. כי מיורוקאפ 2016-2017 לצ'יפופו 2019-2020 יש ירידה משמעותית ברמה של היריבות והמפעל.
ב' - מחלומות על התמודדות בטופ של אירופה וראש בראש מול מכבי, קיבלנו חלומות על... ? האמת היא שאני לא יודע מה המטרות ומה החלומות של הנהלת ואוהדי הפועל. אין לנו מטרה, אין לנו חלום.
ג' - ביורוקאפ אתה יכול לבלוע את הצפרדע של בית מקדים מאעפן, בכך שאתה מסתכל קדימה ואומר "בונא, יש בדרך את ולנסיה, מלאגה, וואלה אם נחבר פה עונה מהסרטים אולי נגיע ליורוליג". בצ'יפופו יותר קשה להתסכל קדימה ולבנות לעצמך הייפ לקראת ההמשך.

אז כן - כשאתה מוציא ממני את הזכות לחלום בגדול, כשאתה גובה ממני 75 שקל לגלריה מול קבוצה בשם שאני לא יודע לאיית, וכשאתה באופן שיטתי מרסק את הציפיות התחרותיות שלי כאוהד, אל תהיה מופתע כשאני מביא טיעונים לא רציונלים על אכזבה מרמת המפעל האירופאי.
"צ'יפופו" ו"אשפחליג" זה קודם כל השלכת העלבון וחוסר הערך על ההנהלה שריסקה את החלום, ורק אחר כך השוואה אמפירית ליורוקאפ.
אם אתה רוצה לעשות השוואה אמפירית ליורוקאפ אתה כנראה תמצא שההבדל לא כל גך משמעותי. אני סומך עלייך, כי אני באמת לא יודע כלום על היורוקאפ, גם לא על הצ'יפופו האמת.
מספר המנויים והבאזז סביב הקבוצה רומזים לי, שמבחינת חווית האוהד, אנחנו הרבה יותר בצ'יפופו מאשר בפיבא צ'מפיונס ליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2020, 13:13 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:
אני אנווט כתב:

והעונה האחרונה ביורוקאפ:

טוב, תגובה כזו דורשת מענה ראוי.
ראשית נתחיל מהגורמים שהם בגדר blind spot עבורי, ואני מניח שגם עבור עוד כמה.
העונה של פאינג'אני, הייתה חתיכת עונה משמעותית. אני לא רק מדבר מבחינה הישגית, אלא אני מדבר גם מבחינה רגשית תדמיתית, הנה כמה סיבות:
אורי אלון בשיא של השיא סוחף אחריו עשרות אלפים להאמין שהנה מחזירים את הדרך, וגם מייצרים פה את החלום הרטוב בדמות פייט הוגן בלבן של העיניים מול מכבי.
סגל חלומי, בנוי בצורה כמעט מושלמת, עם ישראלים מעולים (ליאור ויותם) וזרים שהם שילוב מנצח של אופי ויכולת (ג'ראלס, דייסון, קינזי, רנדל) ועוד כמה חביבים כמו שון ג'ונס, פיטרסון והיירסטון. ואז לתוך כל הטירוף מקבלים תוספת של אבק כוכבים אמיתי של אמארה. לא רק שזו הייתה עונת השיא מבחינת הפועל מכל הבחינות, זו גם הייתה עונת השפל של מכבי. הפער הצטמצם לכדי מרחק של ראסייה.
תוסיף לזה גם עונת שיא חיובי מבחינת הרמה של היורוקאפ עם קבוצות באמת באמת חזקות ומלאות סטארים כמו באיירן, ולנסיה, קובאן, זניט, חימקי, גראן קנאריה (בעונה טובה בספרד), מלאגה, אלבה ברלין ועוד.
כלומר במילים פשוטות, הבעיה של אנשים כמוני, היא שאנחנו משווים את הצ'יפופו לעונה הזו. אנחנו תקועים רגשית ומחשבתית במה שהעונה ההיא מייצגת עבורנו, ולא מוכנים לשחרר, לא מוכנים לוותר על החלום.
וזו הייתה עונה חד פעמית. זו נקודת העיוורון שלנו.
בעונה הזו היורוקאפ היה כמה רמות מעל הצ'יפופו שאנחנו מכירים אותו, וכנראה גם כמה כמה רמות מעל היורוקאפ הנוכחי.

היורוליג נסגר והצטמצם ב-2017, ופתאום קמו שתי ליגות להתחרות על המפעל שיהיה סוג ב'. כך נוצרה תחרות בין היורוקאפ לצ'יפופו.
מכאן בעצם מתחיל הדיון שלנו - מהרגע שהתחילה התחרות, מה בעצם ההבדל בין רמת המפעלים.

אתה צודק שבניגוד אליך, אני בכלל לא צופה ביורוקאפ מאז בושת קאציקאריס. ועוד מוסיף חטא לפשע, ומשווה את הצ'יפופו הנוכחי מול היורוקאפ של הפינג'אן.
אני מאמין שאני צודק בכך שאני אומר שעל פניו, הראש לשועלים של אירופה עדיין מזוהה עם היורוקאפ ולא עם הצ'יפופו. לא רק מבחינת המסורת של הקבוצות במפעל, אלא בעובדה המאוד מעשית שראש השועל זוכה לרוץ עם האריות. הצ'יפופו, זה הבטן והזנב של השועל, בלי הראש, בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום.
אני גם ממשיך להאמין, שאין דרך מהימנה להשוות בין האיכות של שני מפעלים שהרמה שלהם היא יחסית זהה. הייתי מנסה להשוות את התקציב הממוצע בכל מפעל, לרוב איפה שיש יותר כסף יש קבוצות יותר טובות.

ועכשיו נצא רגע מהמטא-דיון, ונגיע לרמת החוויה. שהיא הרמה הכי מרכזית לדעתי עבור אוהדים:
החוויה בצ'יפופו היא מאעפנה. ולא יעזור שום ניתוח דקדקני שמעיד על כך שלא ירדנו משמעותית באיכות המפעל כדי להמתיק את הגלולה.
א' - כן ירדנו משמעותית. כי מיורוקאפ 2016-2017 לצ'יפופו 2019-2020 יש ירידה משמעותית ברמה של היריבות והמפעל.
ב' - מחלומות על התמודדות בטופ של אירופה וראש בראש מול מכבי, קיבלנו חלומות על... ? האמת היא שאני לא יודע מה המטרות ומה החלומות של הנהלת ואוהדי הפועל. אין לנו מטרה, אין לנו חלום.
ג' - ביורוקאפ אתה יכול לבלוע את הצפרדע של בית מקדים מאעפן, בכך שאתה מסתכל קדימה ואומר "בונא, יש בדרך את ולנסיה, מלאגה, וואלה אם נחבר פה עונה מהסרטים אולי נגיע ליורוליג". בצ'יפופו יותר קשה להתסכל קדימה ולבנות לעצמך הייפ לקראת ההמשך.

אז כן - כשאתה מוציא ממני את הזכות לחלום בגדול, כשאתה גובה ממני 75 שקל לגלריה מול קבוצה בשם שאני לא יודע לאיית, וכשאתה באופן שיטתי מרסק את הציפיות התחרותיות שלי כאוהד, אל תהיה מופתע כשאני מביא טיעונים לא רציונלים על אכזבה מרמת המפעל האירופאי.
"צ'יפופו" ו"אשפחליג" זה קודם כל השלכת העלבון וחוסר הערך על ההנהלה שריסקה את החלום, ורק אחר כך השוואה אמפירית ליורוקאפ.
אם אתה רוצה לעשות השוואה אמפירית ליורוקאפ אתה כנראה תמצא שההבדל לא כל גך משמעותי. אני סומך עלייך, כי אני באמת לא יודע כלום על היורוקאפ, גם לא על הצ'יפופו האמת.
מספר המנויים והבאזז סביב הקבוצה רומזים לי, שמבחינת חווית האוהד, אנחנו הרבה יותר בצ'יפופו מאשר בפיבא צ'מפיונס ליג.

תענוג מייק כל מילה בסלע, משקף את דעתי בכל מילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2020, 16:40 
דיקטטור\ית

מבין ומסכים עם כל מה שכתבת מייק.
אוסיף על זה את הדבר הכי מעצבן בפיבא וזו השיטה הגרועה עם שלב ראשון ארוך ומשעמם ואז פלייאוף על בסיס הגרלות עם פגרות ארוכות, שמנטרלות את הוייב שכבר נבנה…
כולי תקווה שהניסוי הזה יגמר בסוף השנה מבחינתנו (זכור לי אבל לא בטוח שיש לנו סעיף יציאה מהחוזה עם פיבא?).
כל מה שאני מנסה להוציא מכל הדיון הזה זה להסיט במעט את אווירת הנכאים סביב העונה האירופאית הזו.
כי למרות שאני מסכים עם כל מה שכתבת, אנשים נגררים לחשוב שאנחנו באיזה ליגה בלקנית עלובה, וזה לא נכון.
ככל שנתקדם, אם וכאשר, אחרי השמינית, נוכל להפגש עם קבוצות לא רעות בכלל וברמה שלנו, וחבל שנשכנע את עצמנו שזה כזה עלוב.
סיבה נוספת לסקירה הייתה להזכיר לכל המלעיזים (אהם אהם, אמירוס), שלמעט עונת הפינג׳אן הקסומה, במשך שאר שנות אורי אלון ביורוקאפ התמודדנו עם קבוצות צ׳יפופו מובהקות.
והפסדנו כמעט כל הזמן. מעט נצחונות חוץ, חוסר עיקביות ואנדר-אצ׳יבריות משווע ביחס לתקציב שהיה היו מנת חלקנו למרות סגלים נוצצים יותר.
קטש בינתיים מוביל אותנו למאזן 26-6 באירופה בתקופתו. מרוב זילזול בצ׳יפופו בכלל לא זוכרים כמה הפסדנו ביורוקאפ לקבוצות באותה רמה...
יש לנו הזדמנות להלחם על האפשרות להביא פיינל4 של מפעל אירופאי לירושלים, וזה משהו מגניב בפני עצמו, גם אם זה המפעל השלישי בחשיבותו.
במקום להשלים עם המציאות, לפחות בינתיים, ולהנות ממשחקים באמת יוצאי דופן כמו שהיו לנו עם אאק ובורגר-בר בארנה, עושים פה בילד אפ לסיטואציית הפסד-הפסד.
נצליח- ויזלזלו במפעל ויגידו שזה כלום עם כוכבית, נפסיד ויגידו שאנחנו עלובים שאפילו לא מצליחים בגביע קוראץ׳.
אני מבין למה אוהדי מכבי יעשו את זה, כדי להקטין אותנו, אבל למה לעשות את זה לעצמנו?
בכל מקרה לקראת עונה הבאה, אחתום על כל עצומה, סקר, מכתב להנהלה וכו׳ שמפציר בהם לחזור ליורוקאפ, עד אז, בוא נהנה ממה שיש?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2020, 17:05 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

מייקי - קצת הגזמת בניסיון לייצר מרחב הסכמה :). זה ראוי לציון אבל בכל זאת...
- ב-2017 יותם וליאור ממש לא היו שחקנים בשיאם אלא שחקנים שוליים לקראת פרישה שכמעט לא קיבלו דקות באירופה.
- היורוקאפ אולי היה חזק במקצת מהשנים האחרות אבל לא בצורה שאתה מתאר (ב-2018 ו-2019 הוא גם כן היה מאד חזק).
- ב-2017 היורוליג כבר היה במתכונת החדשה. למעשה זה הגורם המרכזי שהקפיץ את היורוקאפ לדעתי (מאז ועד היום) כי קבוצות ביניים כמו מלאגה, קובאן, קזאן וכו' שבפורמט הקודם שיחקו ביורוליג פתאום נדחקו ליורוקאפ. על אותו משקל דווקא ההרחבה של היורוליג ל-18 קבוצות החלישה במעט את היורוקאפ.
- ההבדל המרכזי בין 2017 לשאר השנים (לפני ואחרי) היא לא איכות המפעל אלא הרמה של הפועל עצמה..

נווט - אני מאד בעד "להנות ממה שיש" ואין ספק שלמרות שהעונה הזאת (והקודמת) עוברות לידי בלי התרגשות גדולה, הניצחון השבועי נותן לי בוסט של אופטימיות והרגשה טובה ליום-יומיים וזה גם משהו :). הבעיה שלי והסיבה שאני תמיד עונה בוויכוחים האלו היא שברגע שמקבלים אמירה שהפער לא מאד גדול מתחילות להיגזר מהן גם טיעונים לגבי עתיד הקבוצה, בעיקר לגבי המשך הדרך של קטש והאם הוא מאמן מתאים להפועל של אירופה וצריך להחתימו לטווח ארוך..
וכן, אני גם מקבל שהרבה מהשעמומון של פיב"א הוא בגלל הפורמט. הרבה יותר מידי קבוצות חלשות ושלב ראשון ארוך מידי. הם השתפרו לפחות מהשנה שעברה כשאימצו סדרות הטוב מ-3 במקום הפרשים..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 07 פברואר 2020, 20:28 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

נחתם עם פיבא חוזה בן 5 שנים, לגבי אופציות יציאה ראינו יפה מאוד איך ברגע שלא רצינו יורוקאפ חתכנו בלי שום בעיה מהחוזה בן 3 שנים שנחתם עם היורוקאפ ושנשארה בו עוד עונה בודדת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 פברואר 2020, 17:14 
סמל אישי של המשתמש

בשיקטאש מובסת ע"י באנדרימה מיודעתינו ב-20 הפרש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 פברואר 2020, 21:57 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

פרשטרי החתימה את החבר ד. קיין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 פברואר 2020, 14:17 
דיקטטור\ית

גמליאל כתב:
- ב-2017 יותם וליאור ממש לא היו שחקנים בשיאם אלא שחקנים שוליים לקראת פרישה שכמעט לא קיבלו דקות באירופה.
- היורוקאפ אולי היה חזק במקצת מהשנים האחרות אבל לא בצורה שאתה מתאר (ב-2018 ו-2019 הוא גם כן היה מאד חזק).
- ב-2017 היורוליג כבר היה במתכונת החדשה. למעשה זה הגורם המרכזי שהקפיץ את היורוקאפ לדעתי (מאז ועד היום) כי קבוצות ביניים כמו מלאגה, קובאן, קזאן וכו' שבפורמט הקודם שיחקו ביורוליג פתאום נדחקו ליורוקאפ. על אותו משקל דווקא ההרחבה של היורוליג ל-18 קבוצות החלישה במעט את היורוקאפ.
- ההבדל המרכזי בין 2017 לשאר השנים (לפני ואחרי) היא לא איכות המפעל אלא הרמה של הפועל עצמה..

נווט - אני מאד בעד "להנות ממה שיש" ואין ספק שלמרות שהעונה הזאת (והקודמת) עוברות לידי בלי התרגשות גדולה, הניצחון השבועי נותן לי בוסט של אופטימיות והרגשה טובה ליום-יומיים וזה גם משהו :). הבעיה שלי והסיבה שאני תמיד עונה בוויכוחים האלו היא שברגע שמקבלים אמירה שהפער לא מאד גדול מתחילות להיגזר מהן גם טיעונים לגבי עתיד הקבוצה, בעיקר לגבי המשך הדרך של קטש והאם הוא מאמן מתאים להפועל של אירופה וצריך להחתימו לטווח ארוך..
וכן, אני גם מקבל שהרבה מהשעמומון של פיב"א הוא בגלל הפורמט. הרבה יותר מידי קבוצות חלשות ושלב ראשון ארוך מידי. הם השתפרו לפחות מהשנה שעברה כשאימצו סדרות הטוב מ-3 במקום הפרשים..

לא בא להעיר את הדיון כי מיצנו, אבל טנריפה ניצחה את בולוניה בגמר הגביע הביניבשתי (מה זה) לפני כמה ימים, סתם בשביל הפרוטוקול.
אני לא אכנס לדיוני קטש, בטח לא בתזמון הזה, בכלל אפשר לחזור לזה כמו גם שאלת הפער בין המפעלים בסוף העונה ולבחון לפי מבחן התוצאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 פברואר 2020, 16:28 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
גמליאל כתב:

לא בא להעיר את הדיון כי מיצנו, אבל טנריפה ניצחה את בולוניה בגמר הגביע הביניבשתי (מה זה) לפני כמה ימים, סתם בשביל הפרוטוקול.
אני לא אכנס לדיוני קטש, בטח לא בתזמון הזה, בכלל אפשר לחזור לזה כמו גם שאלת הפער בין המפעלים בסוף העונה ולבחון לפי מבחן התוצאה.

כבר מיצינו אבל עדיין לא התאפקת... רק תהיה גם הוגן לציין שהמשחק (וכל הטורניר) היה בבית של טנריפה. ושללא קשר לא אמרתי שאין סיכוי לניצחון כזה (זה נופל לדעתי תחת מה שאתה קראת לו לתת פייט) אלא שלאורך זמן (נגיד השנה) בולוניה וקבוצות הטופו יורוקאפ טובות יותר *על המגרש* ומציגה כדורסל איכותי יותר מאשר טנריפה וקבוצות הטופ פיב"א.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 13 פברואר 2020, 14:17 
דיקטטור\ית

אנקדוטה חכם גמליאל, זה לא שחפרתי על זה כהרגלי :)
אני אפילו לא יודע מה זה המפעל הזה, פשוט מציין משחק בין שתי קבוצות שאתה השוות בינהן, זו אינדיקציה למשהו לא?
כמו שאמרתי בוא נמשיך לעקוב ובהחלט אפשר להמשיך לעדכן נתונים רלוונטים של דברים שאכן קורים או קרו *על המגרש*.
נתון זה לא דעה אחרי הכל. אתה לא מצפה שלא אזכיר פה בת׳רד כשהם ינצחו את מלאגה מהיורוקאפ בסדרה נגיד (ולהפך כמובן)?
אגב ספציפית טנריפה קבוצה מעולה (כבר שנה שנייה), וכאמור דוגמה טובה לקבוצת צ׳יפופו שהייתה יכולה להתחרות על היורוקאפ לטעמי.
הלוואי שגם אנחנו נהיה דוגמה כזו, ובאסה שסיימו שניים כי עם המזל שלנו נקבל אותם בחצי הגמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 פברואר 2020, 22:15 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

הגרלה חשובה מחר
הכל חוץ מפרישטרי בשמינית
והכל חוץ מטנריפה ברבע.
מה כבר אנחנו מבקשים ?...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 פברואר 2020, 17:08 
דיקטטור\ית

lamastics כתב:
בינתיים בשיקטש עושה רושם כיריבה הכי נוחה לשלב הבא. בעיות כספיות מביאות אותה לשחרר את 3 השחקנים המובילים: ג'ורדן תיאודור לקאזאן, ג'יימס מקאדו לפרטיזן ובשבוע האחרון גם שאקיל מקיזיק.

שיחררו השבוע זר נוסף.
ירושלים צריכה לעבור בשמינית כל יריבה מה3 .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2020, 13:18 
אקטיביסט\ית
אקטיביסט\ית

hoDi כתב:
הגרלה חשובה מחר
הכל חוץ מפרישטרי בשמינית
והכל חוץ מטנריפה ברבע.
מה כבר אנחנו מבקשים ?...
פרישטרי קיבלנו

Sent from my SM-G9650 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2020, 13:19 
דיקטטור\ית

פרישטרי. את נקמת אייזיאה קאזינס עוד נראה בקרוב.....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2020, 13:21 
דיקטטור\ית

farook כתב:
hoDi כתב:
הגרלה חשובה מחר
הכל חוץ מפרישטרי בשמינית
והכל חוץ מטנריפה ברבע.
מה כבר אנחנו מבקשים ?...
פרישטרי קיבלנו

הודי תודה רבה על הניחוס כי בטח נקבל כרגע את טנריפה ברבע הגמר (אם בכלל נעבור את פרשטירי) :מזרחי הוא נאצי, פנאן נרקומן: :lol: :מזרחי הוא נאצי, פנאן נרקומן:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 פברואר 2020, 13:28 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

נסים כתב:
farook כתב:
hoDi כתב:
הגרלה חשובה מחר
הכל חוץ מפרישטרי בשמינית
והכל חוץ מטנריפה ברבע.
מה כבר אנחנו מבקשים ?...
פרישטרי קיבלנו

הודי תודה רבה על הניחוס כי בטח נקבל כרגע את טנריפה ברבע הגמר (אם בכלל נעבור את פרשטירי) :מזרחי הוא נאצי, פנאן נרקומן: :lol: :מזרחי הוא נאצי, פנאן נרקומן:

נו באמת.....
אתה מאשים אותי שקיבלנו את פרישטרי ?

וחוץ מזה, אפשר לשוב שקיבלנו את פנאתינאיקוס.
אם אני ו לא מסוגלים לעבור את פרישטרי אז באמת כדי להחזיר את המפתחות....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 128 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: