פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 21 ספטמבר 2019, 06:38

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 19 אוגוסט 2019, 10:21 
גנרל הניצחון בנהריה

Mike 10 כתב:
שפעל'ה מותק, אני חושש שאתה מפרש לא נכון את הסתלבט פה בפורום.

אנחנו (מעטי מעט משתמשי פורום צ'ה שצוחקים לצ'יפופו) עושים זאת קודם כל מתוך ענווה והומור עצמי.
כשאני צוחק על ראסטה ווכטה ועל ז"לז'ניק אני קודם כל מזלזל בהפועל שלי ורק אח"כ בקבוצת מזרח אירופה שמשחקת נגדנו.
יש הרבה דרכים להתמודד עם כישלון, אתה בוחר לחזור לערכי הפועל הקדומים, אני בוחר להסתלבט על המפעל ואני נווט בוחר להידבק לחלק המקצועי.

אובייקטיבית, היה פה אורי אלון אחד וגיא הראל מנכ"ל ששמו להם מטרה יורוליג ואלטרנטיבה למכבי.
fast forward שנתיים קדימה, יורוליג נשאר הזייה ואלטרנטיבה למכבי בגדר בדיחה. כישלון טוטאלי במונחי וורה.
אתה ורבים כמוך בוחרים לטשטש את הגבולות בין הצ'יפופו ליורוקאפ ולהכחיש את השאיפות שהיו פה לפני 3 שנים.
אני ורבים כמוני בוחרים להסתכל על היריבות של הפועל ולגחך על עצמנו.
המשותף לכולנו הוא שאנחנו אוהבים את הפועל ומנסים להתמודד עם ההידרדרות המקצועית מאז עונת הפינג'אן. כל אחד בדרכו.

אני זוכר שאתה אוהב את רוני אוסליבאן, ואוהד שהפועל קרובה לליבו מאז ומעולם.
אני גם זוכר שיש הרבה דרכים לאהוב, ואחת מהן היא לצחקק בהומור.
שחרר אחינו, כולנו באותה סירה.

רק תיקון טעות קטנה - אנחנו לא בסירה, אנחנו מפליצים באמבטיה ומדמיינים שאנחנו בסירה.
חוצמזה, מדויק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 אוגוסט 2019, 11:48 
דיקטטור\ית

divinelly כתב:
דר. רוברטס כתב:
אישית חסרים לי הירושלמים, להבדיל מהישראלים. הרי אנחנו הפועל ירושלים. אני מבין את אלו שישראלים זה מה שחסר להם, מבין את אלו שאומרים תן לי קבוצה חזקה ותחרותית, וגם את אלו שאומרים שאין מה לעשות, המציאות השתנתה וצריך לזרום איתה. עדיין, ירושלמים זה מה שעושה לי את זה. למעט חריג אחד אי שם בעבר..
שלום דוק! אני לא מצליח להבין את העניין הזה.. ירושלמים ירושלמים?! שכתוב להם בתעודת הזהות שהם גדלו כאן או כאלה שמצדך שיגורו במודיעין אבל ישחקו בהפועל? אני מניח שזה השני כי מהראשון כבר אין בנמצא.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

התקלת אותי. נלך על ירושלים ובנותיה.. מודיעין מבשרת הר אדר. מעלה אדומים אבו גוש.. הכל הולך. ובלית ברירה נסתפק גם בעבר ירושלמי... רצוי שלושה דורות אחורה. עולים חדשים מקבלים הנחות (שירת איתי בבסיס בילי מילר שאני זוכר ממש לטובה...)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 אוגוסט 2019, 11:58 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

מאוד מעניין לקרוא, בפרספקטיבה של 12 שנים. וואו הזמן טס.
דן שמיר מגיב לשאלות זהות שרלוונטיות במיוחד גם היום.

http://www.che.co.il/NewForum/phpBB2/vi ... ?f=7&t=642

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 אוגוסט 2019, 13:30 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

הנוער זה כישלון של ההנהלה ורק שלה, אם הייתה רוצה(והיא לא) היא הייתה שולטת במחלקה בלי בעיה. כל מי שמשחק בהפועל בעת ההיא הוא שחקן בית מבחינתי ומעניין את הסבתא שלי מאיפה הוא בא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 אוגוסט 2019, 01:23 
דיקטטור\ית

Mike 10 כתב:

viewtopic.php?f=7&t=642
וואו! קודם כל הבאת פה את האורקל מדלפי שזה חתיכת דינוזאור.. דבר שני.. שכחתי לגמרי שדןשה התארח פה בפורום ו.. ענה לעניין תגובה שממש, אבל ממש רלוונטית להיום! (חבל רק שהוא לא ענה לתמנה'לה..)

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 אוגוסט 2019, 17:33 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אין ישראלי ששווה יותר ממאה אלף דולר וגם בזה התפרעתי. שחקן שמשחק בהפועל צריך להוכיח שיוכל להתמודד באירופה וחוץ מתמיר בלאט ואולי קצת נמרוד לוי, אין לנו כזה ואין בכלל כאלה שהם לא מתאזרחים ולכן צריך להתמקד בכמה שיותר זרים לאירופה ובליגה המינימום הישראלי הנדרש על פי החוקים, זה מה שקטש עשה וכמאמן נבחרת ישראל הוא מבין איזו סחורה יש בשוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2019, 23:01 
the avenger
the avenger
סמל אישי של המשתמש

Mike 10 כתב:

http://www.che.co.il/NewForum/phpBB2/vi ... ?f=7&t=642

א. התשובה של דן לא היתה טובה אז והיא לא טובה היום.
יש הבדל בין חברה לבין קבוצה.

ב. סתם עוד דברים מעניינים מהראיון איתו אז.
פיני גרשון
http://www.che.co.il/NewForum/phpBB2/vi ... ?f=7&t=683

ליאור אליהו - לא זכרתי שרצו להביא אותו כבר אז.
http://www.che.co.il/NewForum/phpBB2/vi ... ?f=7&t=774

Dear Lord,
In the battles we go through life - We ask for a chance that's fair.
A chance to equal all our strife - A chance to do or dare.
If we win ,Let it be by the code ,With faith and honor held high
If we lose ,Let us stand by the road And cheer as the winners go by.
Day by day We get better and better Until we can't be beat Won't be beat
CAN'T BE BEAT....WON'T BE BEAT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוגוסט 2019, 17:35 
דיקטטור\ית

אני סקרן להבין את הלך הרוח ועל כן אשאל כך. לאן תעריכו (טווח מינימום-מקסימום ריאלי) שהפועל תגיע בליגת האלופות, ליגת העל והגביע בהינתן הסגל הבא:

1: בלאט ויפתח זיו
2: פלדין וברטי
3: לוי ודוסון (אמור לחזור למגרשים בעוד כחודש)
4: תומאס ומשעור
5: בריימו וזלמנסון
11-12: אלצקו ורינגולד

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוגוסט 2019, 18:35 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

כלום ושום דבר לא נעשה עם הרכב כזה אפילו ביורופקאפ. מתכון להתבזות שבועית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוגוסט 2019, 22:17 
דיקטטור\ית

אל תהיה דמגוג. דבר במיקומים
בליגה עושים פלייאוף? ביתיות? פיינל פור?
בליגת האלופות מסיימים את הבתים בטופ? עולים בקושי? מודחים ישר? פיינל פור?
בגביע מנצחים קבוצות מהלאומית? מתחתית הליגה? מתמודדים עם כל יריבה?

לפי התגובה שלך אנחנו מודחים בסיבוב הראשון שנשחק בגביע גם אם נפגוש את רג/גבעתיים, באירופה נפסיד את כל המשחקים ובליגה נסיים מקום אחרון ונרד ליגה

אשרי האמונה
Harel כתב:

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוגוסט 2019, 22:24 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

פחות או יותר נכון, אבל מדויק יותר: אין מעבר שלב בתים בליגת האלוופת, הדחה בפלייאוף הליגה ובגביע זה לוטו, הכל יכול לקרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2019, 10:45 
דיקטטור\ית

אז אני חושב שזה סגל ששווה בבתים מקום 2-4 ויכול לעבור חצי מהקבוצות בסדרה, בטח אם נשיג יתרון ביתיות.
בליגה אפשר להשיג בקלות ביתיות בפלייאוף ומשם הדרך לפיינל פור קצרה ואז הכל מלמעלה

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2019, 12:05 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

האדום מהמושב כתב:
אל תהיה דמגוג. דבר במיקומים
בליגה עושים פלייאוף? ביתיות? פיינל פור?
בליגת האלופות מסיימים את הבתים בטופ? עולים בקושי? מודחים ישר? פיינל פור?
בגביע מנצחים קבוצות מהלאומית? מתחתית הליגה? מתמודדים עם כל יריבה?

לפי התגובה שלך אנחנו מודחים בסיבוב הראשון שנשחק בגביע גם אם נפגוש את רג/גבעתיים, באירופה נפסיד את כל המשחקים ובליגה נסיים מקום אחרון ונרד ליגה

די הרמת לו להנחתה עם הסגל הספציפי הזה מושבניק...
קודם כל בכללי, תיארת לו סגל של ראשון לציון בשנה נתונה, וזה לא רע אני מניח (תלוי בציפיות, את שלך זה כן מספק כנראה).
מה עושה ראשון לאורך זמן, אפשר למדוד בקלות תוך כדי שימוש בדוגמא הזו ממש:
בעשור האחרון ראשון סיימה את הליגה 6 פעמים במקום שישי, פעם בשביעי, פעם חמישי, פעם ב11, ורק פעם אחת במקום שלישי...
אפילו עם הפיינל פור ב15 שנה היא הגיעה ל4 האחרונות רק 5 פעמים, ורק פעם לגמר מול הפועל שלנו אותו גם לקחה.
אז אליפות היא לקחה פעם בהיסטוריה, אבל לצורך הדיון בוא נצמצם את זה למשהו הגיוני- נגיד אליפות פעם ב15 שנה תחת הפיינל4.
גביע לא יצא לה אבל כמו שאמרו פה זה יותר גמיש ונגיד שהיפוטתית תוכל לקחת גם גביע פעם ב15 שנה.
אירופה? פה האופטימיות שלך קצת מוגזמת, היא כבר הייתה בליגת האלופות בסגל דומה עם דוסון לפני כמה שנים ולא הצליחה, גם כנשרה ליורפקאפ.

בכל זאת אתן לך גם תשובה שמתייחסת ספציפית לסגל שהצגת:
בליגה הוא שווה מקום 3-8, ז״א שכן יש סיכוי לביתיות אבל הוא לא גבוהה בהרבה מהסיכוי לסיים 8 ולעוף בסוויפ מול מכבי...
כאמור הפיינל4 אמור להסתיים אחרי השנה כך שהשאלה הזו מפסיקה להיות רלוונטית, יהיה גביע אחד וטוב שכך. הסגל הזה יסיים בממוצע במקום 5-6 ולפעמים תעבור סדרה שתיים ולפעמים לא. יותר לא מכן כנראה. באלופות מסיימים את הבתים בטופ? כנראה שלא... עולים בקושי, מודחים ישר? זה משנה אחי? כך או כך אתה לא באמת קונטנדורית במפעל וככזה אתה סתם עוד קבוצה שבאה להתמודד בכבוד, משעמם... פיינל פור אירופאי עם הסגל שתיארת? אני מניח שכן, אם נעשן קצת DMT זו חוויה שנוכל לדמיין ל10 דק׳, במציאות פחות.
הגביע כאמור פחות מדד.

אני לא בא להסתלבט אבל הסגל שתיארת הוא כל כך בינוני ברמה האירופאית שאפילו אם יש כימיה מטורפת וחיבור, תקרת הזכוכית היא שמינית גמר, אפילו בעינך, דרך משקפיך הוורודות. במציאות הוא כנראה לא עובר שלב כמו ראשון לפני 3 שנים וחולון שנה שעברה (וזו לפניה, אותו סדר גודל של איכות סגל).
זה אומר שסיימת את העונה האירופאית גג בפבואר ואתה משתתף במפעל שמראש אתה לא קונטנדר בו, זה קיום משעמם אחי, זה לא נחות או לא ראוי, פשוט משעמם. ובליגה, זה סגל שיכול להפתיע כמו כל סגל נתון בשנה נתונה, רק שהפיינל4 אמור להסתיים וזה יהפוך מאליפות פעם ב15 שנה, לפעם ב30-40 שנה עם סדרות. אם באמת מה שחשוב לך יותר זה הזהות- אחלה, זה יעבוד בשבילך לפי הגדרת הזהות שלך. אם אחרי עשרות שנים של צפייה בכדורסל, מה שחשוב לך, כמו לי, זה שתהיה גם רמה גבוהה על הפרקט וכדורסל מלהיב, זה לא יעבוד. וזה בכלל בלי להכנס לעומק השאלה הראויה בפני עצמה, אם סגל כמו שתיארת, שמורכב מ3 זרים, שום שחקן בית, כמה שגדלו באגודת מכבי ועוד כמה ישראלים בינוניים ומתאזרח, זה סגל שיוצר יותר זהות ממה שיש לנו היום. אני חושב שממש לא, אני מזדהה עם אייץ׳ וולדמן התייר וקני וויליאמס הסטלן ממש כמו שאני מזדהה עם דורון שפר ובר טימור לצורך העיניין, כשחקנים שיצרו זהות וחיבור עם הקבוצה תוך כדי שהותם בהפועל. אני לא מזדהה עם אלצ׳קו כמו שאני לא מזדהה עם ג׳וזף ג׳ונס בלי קשר להיותו של אחד ישראלי, ואי היותו של השני. אבל מכבד את דעתך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2019, 13:55 
דיקטטור\ית

יש שני הבדלים עיקריים בין רישון של העשור החולף לסגל שתיארתי
1. רמת השחקנים, ברישון שיחקו ישראלים ממוצעים ורק אחד מהמובילים בעמדתו. בסגל שרשמתי, רוב הישראלים הם מהמובילים בעמדותיהם, כמו גם הזרים שהם לא בינוניים אלא מובילים ביחס לזרי הליגה.
2. העומק. גם רישון או חולון בזמנן לא החזיקו סגל עמוק והירידה ברמת השחקנים החל מהשחקן השמיני ואילך הייתה דרסטית, הרבה יותר מאשר בסגל שתיארתי לדעתי.

אני כבר אומר, לא חושב שזה סגל שפייבוריט באיזשהי מסגרת אבל הוא גם לא כושל כמו שעושים ממנו ובעיקר יאפשר התפתחות לעתיד

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2019, 15:41 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

עובדתית אתה טועה מושבניק...
הסגל של ראשון שלא צלח את ליגת האלופות (שהיתה אפילו צנועה יותר באותה שנה) היה שווה ברמה ובעומק לסגל שתיארת, אם לא עולה עליו.
הוא כלל שלל ישראלים בכירים כמו דוסון, בן שימול, זלמנסון, יאנגר, חנוכי, גולן גוט, וזרים ברמה גבוהה כמו מונרו, כריס רייט וליונס (ו5 סה״כ באירופה).
גם הסגלים של חולון שלא צלחו את שלב הבתים בפיבא בשנתיים האחרונות לא נפלו באיכות או בעומק מהסגל שאתה מתאר פה.

הדיונים המעניינים יותר שעולים מהשאלה שלך לדעתי הם אלו:

1. האם יש רוב בקרב אוהדי הפועל לתת עדיפות לישראלי הצבר, גם במחיר בינוניות ועונות משמימות שמפסיקות לעניין בפברואר?
כאמור לדעתי לא, אולי אני טועה אבל לא נראה לי. זה היה נכון לשנת 89 אולי, אבל מאז שעונות כאלו קרו, בטח ברצף, הקהל הצביע ברגליים ולא מילא אפילו את מלחה.
זה לא היה עובר ב99, זה לא עבר ב2009, וזה בטח לא יעבור ב2019.

2. האם קבוצה כמו שתיארת מייצרת זהות? שוב לטעמי ממש לא, השחקנים שאני יכול להזדהות איתם שם אלו שחקנים שנשארו והראו לי שהם נותנים את הלב לקבוצה, והם בר תומאס ופלדין (כן, 2-1 לזרים). מצפייה מבריימו בעונה שעברה אני יכול בסיכוי גבוהה להוסיף אותו לרשימה. והשאר?
אני אוהב את בלאט מקצועית אבל זה שהוא ישראלי לא הופך אותו לאיזה שחקן נשמה שמדמם אדום, אין לי ספק שהפועל היא תחנה בשבילו ותו לא.
שאר הישראלים שהזכרת? אני באמת מחבב את כולם אבל איזה זהות הם מייצרים? זלמסון גדל במכבי ובינתיים לא פרץ מקצועית או הראה אופי של שחקן לוחם. ללוי יש פוטנציאל אבל גם הוא אחד האדישים, לא הראה תכונות של שחקן נשמה ואם אני לא טועה גם גדל במכבי (אם כי ניתן לו קרדיט על הויתור על החוזה שם והעזיבה שלו). את זיו אני אוהב אבל הוא לא שונה משום גארד פרחחי זר אחר שמשחק בילדותיות ומחליף קבוצה כל שנה. משעור כמו שכתבתי בעבר בכלל לא רוצה לשחק פה ממה ששמעתי (ליתר דיוק משפחתו), ודוסון גם לא בדיוק הוכיח את עצמו כשחקן בוגר ששם את הקבוצה לפניו. הקו המנחה היחיד בקבוצה שבנית הוא שמירה על מינונים של 3 זרים ומתאזרח, אבל רב הצברים הקדושים שהבאת הם לא שחקני בית, חלקם לא שחקנים עם אופי מוצלח במיוחד, חלקם בירדיה או עמידה במקום מקצועית. אבל הם נולדו בישראל... וואלה אני לא מבין את הגישה הזו.

3. וזה בהמשך לשאלה הראשונה, האם יש להפועל במתכונתה הנוכחית עם הארנה ובסיס האוהדים הרחב את הצידוק המקצועי והעיסקי להעמיד קבוצות שבקושי עוברות שלב בפיבא, הליגה השלישית באירופה? שוב, התשובה שלי היא לא. לא רק כי הורגלנו לדבר אחר לגמרי במשך ה20+ שנים האחרונות, אלה כי אנחנו אוהבים כדורסל, ואנחנו לא נמצאים בוואקום.
מעניין אותי איפה הפועל ביחס לקובאן, לא ביחס למינוני הצברים שלה. יש גופים שמחליטים על החוקים (וגם ככה מחליפים אותם כל שנה), החליטו 5 זרים - סבבה, רוצים 4 וחקירות שב״כ למתאזרחים - סבבה. ברגע שנקבע החוק לא מעניין אותי לדוש בדרכונים, אני אוהד כדורסל. מעניינים אותי כשרון, כימיה ודמויות צבעוניות על המגרש ומחוצה לו, לא ארץ מוצא. אני באמת לא חושב שקאפ של 4 או 6 זרים זה מה שישנה את מצב בכדרוסלן הצבר אבל זה כבר דיון אחר, אני רק אומר שמהרגע שהוחלט על הפורמט, אפשר לעבור לדבר כדורסל נטו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2019, 06:22 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

אני אנווט כתב:

1. האם יש רוב בקרב אוהדי הפועל לתת עדיפות לישראלי הצבר, גם במחיר בינוניות ועונות משמימות שמפסיקות לעניין בפברואר?
כאמור לדעתי לא, אולי אני טועה אבל לא נראה לי. זה היה נכון לשנת 89 אולי, אבל מאז שעונות כאלו קרו, בטח ברצף, הקהל הצביע ברגליים ולא מילא אפילו את מלחה.

לעניות דעתי, התשובה מתחלקת לשניים -
הגרעין הקשה והוותיק של הפועל, יאמצו בנקל רעיון של קבוצה עם צביון ישראלי, לוחמת נושכת ושורטת, כזו שעולה לכל משחק עם סכין בין השיניים ומשאירה הכל על הפרקט, במחיר מעמדי של "מקום טוב באמצע".
מנגד, דור הטרמפיסטים החדש, שנולד עם המעבר לארנה והגיע עם הרוח והכסף של אורי אלון, שעבורם לבא לארנה זה סוג של בילוי משפחתי + ארוחת ג'אנק על הדרך, הם וודאי יבחרו באוסף שחקנים מזדמנים וזמניים ובלבד שינצחו ויספקו שאוו.

ואולם, בחזרה חדה למציאות, ה"סקר" הדימיוני הזה לא יערך והנהלת הפועל היא שמתווה את המדיניות של הקבוצה.
או אז, כשאני שומע את מנכ"ל הקבוצה אומר לפני יומיים במסיבת עיתונאיים לפתיחת השנה: "אנחנו ווינרים", סוג של אמירה לעוסה שמאחריה כוונה מודעת לנסות ליצור המשך למסר הנ"ל שהיה שגור בפיו של איזה איל נדל"ן שקפץ לבקר בו, קל לזהות מהו הקו שמנחה את האג'נדה של מקבלי ההחלטות, גם ללא העזרה של מינה צמח..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2019, 09:38 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אוקיי, המתנ"ס הסמוך מתאים לסוג כזה של קבוצה. אכן באמת אין מחילה על כך שמנכ"ל קבוצה רוצה להיות "ווינר" ועוד העזנו לעבור לארנה במקום להישאר במלחה.... באמת בושה וחרפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2019, 10:05 
דיקטטור\ית

לא מסכים אבל מקבל את הטענות ולכן יורד מהטענה הזאת אבל רוצה להעלות נקודה אחרת.
אוהד שמעדיף קבוצה של זרים עם יחס עלות-תועלת טוב יותר, שלא יתפלא כשהקבוצה תחליף אותו באוהדי רולקסים שנותנים יחס עלות-תועלת טובה יותר

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2019, 10:37 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

טוב, זה טיעון שעוד לא שמעתי... ביום שהפועל תהיה באופן קבוע ביורוליג אז אולי זה יקרה, אבל זה ממש לא בכיוון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2019, 16:27 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

Ohad12 כתב:
אני אנווט כתב:

לעניות דעתי, התשובה מתחלקת לשניים -
הגרעין הקשה והוותיק של הפועל, יאמצו בנקל רעיון של קבוצה עם צביון ישראלי, לוחמת נושכת ושורטת, כזו שעולה לכל משחק עם סכין בין השיניים ומשאירה הכל על הפרקט, במחיר מעמדי של "מקום טוב באמצע".
מנגד, דור הטרמפיסטים החדש, שנולד עם המעבר לארנה והגיע עם הרוח והכסף של אורי אלון, שעבורם לבא לארנה זה סוג של בילוי משפחתי + ארוחת ג'אנק על הדרך, הם וודאי יבחרו באוסף שחקנים מזדמנים וזמניים ובלבד שינצחו ויספקו שאוו.

ואולם, בחזרה חדה למציאות, ה"סקר" הדימיוני הזה לא יערך והנהלת הפועל היא שמתווה את המדיניות של הקבוצה.
או אז, כשאני שומע את מנכ"ל הקבוצה אומר לפני יומיים במסיבת עיתונאיים לפתיחת השנה: "אנחנו ווינרים", סוג של אמירה לעוסה שמאחריה כוונה מודעת לנסות ליצור המשך למסר הנ"ל שהיה שגור בפיו של איזה איל נדל"ן שקפץ לבקר בו, קל לזהות מהו הקו שמנחה את האג'נדה של מקבלי ההחלטות, גם ללא העזרה של מינה צמח..

וואלה?
תגובה קצת מוזרה ממך.

קודם כל אני לא בטוח שאתה צודק לגבי הגרעין הקשה והוותיק, אפילו שפע שפתח את התרד הזה מכאב שברור שמגיע ממקום עמוק, אמר שהוא בסדר עם 5 זרים.
אם כבר אולי הצעירים האידיאלסטים היו רוצים לחזור למקום של האנדרדוג, הוותיקים כבר היו שם, ואני מאמין שרובם היו רוצים פשרה באמצע, בדיוק כמו שפע- 5.
לגבי ״דור הטרמפיסטים״, גם זה מוזר שאתה מדבר עליו בכזו הכללה כי בעצם משתמע שמי שלא היה שייך לגרעין הקשה והותיק (במילים אחרות, 1500 מינויי מלחה המזוכיסטים), הוא טרמפיסט? כי זה אני כן יודע מקרבה- הרבה מאלו שהצטרפו שנפתחה הארינה הם אוהדים שהיו בנעוריהם שרופים, התבגרו ופנו לדברים אחרים, ודווקא חזרו אחרי 20 שנה עם הארינה. כי התגעגעו, כי היתה רוח חדשה אחרי שנים של בעלים תמהונים (וסוחרי נשק) ודישדוש מקצועי, וכי יש להם עכשיו ילדים וזה נחמד יותר לבוא לבילוי משפחתי שם. ממש לא הייתי קורא להם טרמפיסטים, וזה לא הפרופיל היחיד, יש אלפי אוהדים שהצטרפו למעגל המינויים (או להגיע כמה פעמים בשנה) מסיבות דומות, ומעט מהם יחסית הם טרמפיסטים לדעתי. אגב, דווקא פה אתה יכול לעשות סקר ולקבל אינדיקציה טובה אם זה באמת מעניין אותך.

נקודה נוספת שקצת מוזרה לי לשמוע ממך זה התיאור האנרכוניסטי של השחקן הישראלי כ״לוחם, נושך, שורט, סכין בין השיניים, משאיר הכל על הפרקט״.
מי אלו הישראלים האלו אחי? פעם היו יותר כאלה שהם לא נגרים מוחלטים בהתקפה, סטייל קוז׳י, אוחיון מודל 2013, פניני בצעירותו (בימנו יותר בטראש טוק) אבל היום?
אין לי מושג על מי אתה מדבר, אני יכול לחשוב רק על שוכמן, וורקמן (רגע הוא מתאזרח? טפו!), סקוורר אולי בין הפציעות? אני מפספס מישהו?
יש כאלו שאומרים שגם זוסמן הוא שומר קטלני (אכן חוטף טוב אבל לא שומר יוצא דופן), אבל איפה אתה מרכיב קבוצה עם צביון ישראלי שמתאימה לתיאור הנל?
לפחות המושבניק ניסה להרכיב קבוצת-ציביון-ישראלי-פאנטאזי על טיקט התקפי, אבל לטעון שיש כזו עם טיקט הגנתי זה תמוהה, בלשון המעטה.
וזו הסיבה אגב, שניסיתי לתת למושבניק לכשלון הקונספציה שלו, מספיק קשה למצוא 7 ישראלים שמתאימים לרמה של ליגה שלישית באירופה התקפית כרגע.
אם מוסיפים הגנה לרשימת הקניות אז אתה בכלל תמצא את עצמך בבעיה, בטח אם אתה מוציא מהמשוואה את הישראלים של מכבי. אבל בכלל לא הכל אפור, ראינו את נבחרת העתודה שומרת טוב מאוד ובעיקר עם המון לב, ככה שאפשר אולי לפתח אופטימיות, זהירה, לגבי העתיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2019, 21:44 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

נווט יקירי, כנראה שהתנסחתי בצורה חדה מדי ומשכך, לא הצלחתי להעביר את המסר.
אנסה לבאר -
גם בסתרי לבי אין לי פנטזיה "להרכיב" קבוצה שבנויה על טהרת הישראלים, או לחזור על הטעות שבשעתו קליין & חרוש עשו ובנו כאן סגל שנשען ברמה קריטית על שחקנים מהעתודה כארז כץ, אוחנון, שחר גורדון, יצחקי ובהמשך כנגד איזה "שטר חוב" הובא מחולון גם משה מזרחי.
יתרה מזאת, הלכה למעשה, כשנקרתה הזדמנת לסייע להביא לפה את הישראלי הכי טוב בשוק, מישהו בשם ליאור אליהו שהיה בשעתו סוג של טיקט "שובר שוויון", תרמתי תרומה צנועה למהלך.

וחוזר בי מהמונח "טרמפיסטים".
כל שניסיתי הוא להעביר מסר שהגידול הלא טבעי בכמות האוהדים בין מלחה לארנה כללה תוספת גדולה מאד של אוהדים [מבורכים בהצטרפותם] שלא הולכים לישון עם חולצה של צ'ה גווארה.

בנוסף, איני חושב שהחלטה מספרית על 3/4/5 זרים היא שתעשה את ההבדל אלא החלטה של ההנהלה, שלה בבלעדיות המנדט להחליט אסטרטגית איזה צביון ותמהיל שחקנים יוחתמו פה, באם תחליט להנחות את המאמן ולדרוש ממנו לשלב ססטימטית שחקנים כחול לבן, לפרקי זמן משמעותיים, גם במחיר של הפסד פה ושם, זו בהחלט החלטה שתהיה מקובלת על גרעין האוהדים הוותיק.
כנ"ל אם הצברים הללו יהיו משעור או מוטציה של מעין דני גוט חדש, או מתאזרחים כיובי דלזל דאז או וורקמן כיום, פחות מהותית להחלטה.

אישית, והעדפה פרטית לגמרי שלי -
לוקח בשתי ידיים חלופה של שחקן ישראלי/שני שחקנים, שאינם בעלי שם ולא מוכחים אך עם פוטנציאל לגדול (רוינה/חנוכי/דומה) שיקבלו סדיר דקות משחק ויגדלו כאן, תוך כדי תנועה [כמו בשעתו עם שחקני הבית פפי & פיני לוי] ואני מבסוט אש גם בימים שנפסיד פה ושם משחק כחלק משכר לימוד של הילדים הישראלים.
לסיכום, להנהלה שמורה הפריבילגיה להחליט ולהתוות כיוון ואסטרטגיה, אני ממקום של אוהד קטן פשוט ואמוציונלי, צמא לראות, גם בהפועל 2019/2020 ילדים שמקבלים צ'אנס אמיתי לאורך זמן כחלק ממגמה של הנהלה.
לעניות דעתי רוב מוחלט ביותר ממי שעדין כותב כאן בצ'ה, וכל הכותבים הוותיקים שאט אט פרשו וחבל שאינם חוזרים (כשפירא, כספי, צ'אקו, רבקי וכל הדור ההוא) שאני רואה בהם הגרעין האורגני של אוהדי הפועל, ישמחו להחלטה ניהולית ברוח זו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2019, 22:25 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

כולם קיימים, רק היום כבר לא כותבים בפורומים, אלא בפייסבוק ודומיו. אי אפשר לספר לי סיפורים על "הותיקים שעזבו", כל שבוע אני רואה אותם בארנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2019, 23:56 
דיקטטור\ית

גם אני לא קיצוני כמו שתוארתי, 3 זרים זה אולי משאלת לב אבל בסוף תהליך ארוך, כרגע אני אקח בשתי ידיים 5 זרים ומתאזרח יחיד (להחתים את וורקמן אתמול) ועוד שנתיים שלוש נוריד עוד זר אם הכל יתקדם טוב. פשוט הבחירה המודעת להתבסס על זרים ולהשאיר קומץ ישראלים כעלה תאנה ומענה לחוקים המוזרים פה בליגה חורה לי. בואו נשלב במודע ישראלים באירופה וננסה להעניק להם את הניסיון להיות שחקנים לגיטימיים ברמות שאליהן אנחנו שואפים. קצת תודעה מייצרת מציאות

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30 אוגוסט 2019, 18:36 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

מה אנחנו קבוצת פיתוח? אפילו נסטי ביורופקאפ הסתדרה רק בזכות הזרים המצוינים שלה, קודם כל שהישראלים יתחילו לשחק בחו"ל בקבוצות סבירות, כארם משעור מנסה מתחילת הקיץ למצוא קבוצה בחו"ל ואף אחת לא מביטה לעברו, מקרי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: