פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 07 יולי 2020, 22:48

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 122 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 08 מרץ 2020, 14:31 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

האדום הקדמון כתב:
אין לי אפילו מילים כדי לתאר כמה אני מבואס בימים האחרונים מאז המשחק ללא קהל מול פרישטרי וההבנה שחלחלה שמפה זה רק יהיה יותר גרוע.

דייקת בכל מילה לגבי ההרגשה שלי מאז יום רביעי, תחושה מגעילה ומבעסת.... הכותרת הראשית עכשיו בטמקא רק גרמה לי סופית להחליט שאני ושני הילדים שלי לא נגיע למשחק.... פשוט תחושה נוראית!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08 מרץ 2020, 20:46 
דיקטטור\ית

על פי מסיבת העיתונאים היום מחר יוחלט שכל השבים מחו'ל מכל העולם יהיו בבידוד!!!!
איך אפשר לנהל ככה מדינה בכלל וענפי ספורט בפרט?!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 01:42 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

יש תקווה !
יש סיכום שקבוצות יכולות לארח קבוצות צחו׳ל למשחקים בארץ.
זה אומר שאם נעבור את היוונים
סאסרי או בורגוס יכולים להתארח כאן
ואם נעבור גם אותם, יהיה כאן פיינל פור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 13:42 
דיקטטור\ית

hoDi כתב:
יש תקווה !
יש סיכום שקבוצות יכולות לארח קבוצות צחו׳ל למשחקים בארץ.
זה אומר שאם נעבור את היוונים
סאסרי או בורגוס יכולים להתארח כאן
ואם נעבור גם אותם, יהיה כאן פיינל פור.

זה היה לפני שהתגלו 14 חולי קורונה ביממה בישראל.
כבר היום המשחק כדורגל בין חיפה לבאר שבע יערך ללא קהל וליצמן יכנס מסיבת עיתונאים הערב וימסור על כל המגבלות .
אם הנגיף ימשיך להתפשט ככה באירופה היורוליג בסכנת ביטול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 23:32 
דיקטטור\ית

הערב כידוע הודיעו שכל מי שחוזר מכל מקום בעולם יכנס לבידוד בישראל הבעיה שמְשרד הבריאות הודיע שיש התחלה של הידבקות בקהילה בישראל .רק ביומיים האחרונים התגלו 25 חולים חדשים ו50 בסה'כ .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09 מרץ 2020, 23:48 
דיקטטור\ית

לבנתיים ססארי ככה"נ יפסידו טכני כי דרשו שהמשחק בבורגוס יהיה ללא קהל והדרישה לא נענתה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 14:18 
השרת של האתר - עושה גם פאנלים!
סמל אישי של המשתמש

סיפור של אוהד הפועל מענב שהגיע למשחק הקורונה:

מי שקיבל את ההחלטה לאפשר קהל אתמול (יום ראשון בארנה בירושלים) פושע !!!
אתמול בדרך למשחק כולם שמעו על חולה 29 ממרכז הארץ שהגיע לבלינסון עובד מד"א.
לא נתנו שום פרטיים מזהים עליו , הכל המשיך כרגיל.
מגיעים למשחק ! כייף חיים .

בבוקר מקבלים הודעה .
חולה 29 הוא מענב הישוב שלך , עוד הודעה הוא בעלה של המטפלת של הבן שלך במעון .... עוד כמה שעות עוד הודעה , גם אשתו חולה , אז הילד הקטן צריך להכנס לבידוד.

ועכשיו אני חושב לעצמי אם חלילה הבן שלי הדביק אותי יכול להיות שהדבקתי חצי ארנה ???
בלי שאני בכלל יודע ?
אני סופר אחראי כל הזמן בדקתי אם הייתי במגע אם מישהו , אם היה לי צל של חשד לא הייתי מגיע ...

אז למה? למה ? לאפשר התכנסות כזאת !!
פושע !!!

חשוב להבהיר כרגע אני אפילו לא מחוייב בבידוד .
התקשרתי למשרד הבריאות לדווח שהייתי בארנה אתמול (מתוך הגדלת ראש) הם אמרו שאני לא מסכן.
אבל אני מתחנן אל תגיעו יותר למשחקים !!
למען הבריאות של כולנו .

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 17:51 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

נגיע גם נגיע, כל הבידוד הזה זה חרטוט של מכסת"חים, מציע שתקראו על הקורונה לפני שאתם קופצים: מי שהמערכת החיסונית שלו פגועה הוא בסיכון, כל השאר יצאו מזה בקלות. מה שצריך לקרות הוא פשוט: מי שבקבוצת סיכון(כמו שקרה בפועל דרך אגב ביום ראשון בארנה) צריך להימנע מלהגיע למקומות מועדים ולא כל העולם לא צריך להגיע לשום מקום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 18:10 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

משולש ברמודה כתב:
נגיע גם נגיע, כל הבידוד הזה זה חרטוט של מכסת"חים, מציע שתקראו על הקורונה לפני שאתם קופצים: מי שהמערכת החיסונית שלו פגועה הוא בסיכון, כל השאר יצאו מזה בקלות. מה שצריך לקרות הוא פשוט: מי שבקבוצת סיכון(כמו שקרה בפועל דרך אגב ביום ראשון בארנה) צריך להימנע מלהגיע למקומות מועדים ולא כל העולם לא צריך להגיע לשום מקום.

ממש לא כסת"ח.

למדינת ישראל (בדוק מידיעה אישית) יש אפשרות לטפל ב-200 מונשמים בו זמנית.
בקבוצת הסיכון יש 200,000..........

אז הבנו שאתה רוצה לסגור את כל הקשישים בבידוד ושאתה תמשיך בחייך כרגיל אבל זה לא עובד ככה.

חלק מהקשישים האלה גרים עם בני משפחה צעירים שעובדים ולומדים ואולי גם קופצים מידי פעם למשחק של הפועל בארנה (מכיר את הבדיחה על המשפחה הרוסית עם הסבתא בסלון? אז זו לא בדיחה. זו המציאות)
חלק מהקשישים האלה גרים לבד והילדים שלהם באים פעם בשבוע או באיזו תדירות שיוצא להם לבקר אותם.
לחלק מהקשישים האלה יש מטפלים סיעודיים שפעם בשבוע יש להם יום חופש ואז הם הולכים לכנסיות, קניונים, מסעדות וכו'
חלק מהקשישים האלה באים פעם בכמה ימים למרפאת קופ"ח הקרובה ויושבים בתור ליד אשתך והבן שלך עם הדלקת אוזניים.

אז תוציא את הראש מהתחת ותפסיק להתנהג כאילו זו בעיה של אחרים ושהם ישברו את הראש. כולנו בביצה הזו ביחד.

ושלא נגיע למצב של איטליה שכל רופא נהיה מנגלה ומחליט מי יחובר למכונת הנשמה ו(אולי) יחיה ומי לא כי פשוט אין די מכונות הנשמה לכולם.

תקרא, תקרא.
ככה נראה סוף העולם ושלא נגיע לזה

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... l#autoplay

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 20:45 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אשמח לחוות דעת של מישהו עם ניסיון וידע לגבי מה לדעתכם נכון לעשות עם השקעה במניות במידה ויש - למשוך, לחכות, איך הייתם ממליצים לפעול?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 20:48 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

משולש ברמודה כתב:
מציע שתקראו על הקורונה לפני שאתם קופצים: מי שהמערכת החיסונית שלו פגועה הוא בסיכון, כל השאר יצאו מזה בקלות. .

וזה מביא אותי לעובדה הכי מדהימה בכל הסיפור
מדהים אותי שעם כל ההנחיות שמשרד הבריאות מוציא לציבור הם שכחו את ההנחיה הכי חשובה :

חזקו את מערכת החיסון שלכם ! קחו 1000 גר ויטמין סי כל בוקר !

שמרו על מערכת החיסונית שלכם חזקה . זאת ההגנה הכי טובה שלכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 מרץ 2020, 23:37 
דיקטטור\ית

ההגבלה החדשה מדברת על 2000 איש במקום 5000 ועל פי פרופסור ברבש המספר הזה ילך ויקטן.....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 00:07 
דיקטטור\ית

בינתיים רק היום עוד 20 נדבקים חדשים בישראל!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 00:11 
גנרל הניצחון בנהריה

העונה הזו נגמרה. כבר אמרתי?
צפוי שבעונה הכי טובה של ליברפול והפועל יבוא וירוס שישמיד את העולם.
אוייש נו זה כל כך הפועל...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 11:38 
דיקטטור\ית

האדום הקדמון כתב:
משולש ברמודה כתב:

ממש לא כסת"ח.

אז הבנו שאתה רוצה לסגור את כל הקשישים בבידוד ושאתה תמשיך בחייך כרגיל אבל זה לא עובד ככה.

חלק מהקשישים האלה גרים עם בני משפחה צעירים שעובדים ולומדים ואולי גם קופצים מידי פעם למשחק של הפועל בארנה (מכיר את הבדיחה על המשפחה הרוסית עם הסבתא בסלון? אז זו לא בדיחה. זו המציאות)
חלק מהקשישים האלה גרים לבד והילדים שלהם באים פעם בשבוע או באיזו תדירות שיוצא להם לבקר אותם.
לחלק מהקשישים האלה יש מטפלים סיעודיים שפעם בשבוע יש להם יום חופש ואז הם הולכים לכנסיות, קניונים, מסעדות וכו'
חלק מהקשישים האלה באים פעם בכמה ימים למרפאת קופ"ח הקרובה ויושבים בתור ליד אשתך והבן שלך עם הדלקת אוזניים.

אז תוציא את הראש מהתחת ותפסיק להתנהג כאילו זו בעיה של אחרים ושהם ישברו את הראש. כולנו בביצה הזו ביחד.

ושלא נגיע למצב של איטליה שכל רופא נהיה מנגלה ומחליט מי יחובר למכונת הנשמה ו(אולי) יחיה ומי לא כי פשוט אין די מכונות הנשמה לכולם.

תקרא, תקרא.

קודם כל לגופה של טענה קדמון, צריך לספר את הסיפור כולו, וכאן אני לא בא לחלוק או לבטל את מה שכתבת, אלא להוסיף על זה.
אנחנו מדברים על תופעה שכל הסטטיסטיקות לגביה הם כ״כ חלקיות שאין שום סיכוי שהם חד משמעיות, בין אם זה לכיוון הפסימיות או האופטימיות, למרות שכרגע נראה שכן יש אפקט הפחדה לא פורפורציונלי ואסביר למה אני חושב ככה.
יש התעסקות טיבעית במספרים אבל זה ממש לא חד וחלק כמו שזה נשמע. המספרים הכי חשובים במשוואה הזו, ושוכחים להזכיר את זה, הם כמות הבדיקות שמוודאות שמישהו בכלל נשא של הנגיף. יש 8 מיליארד אנשים בעולם, ונעשו כמה מאות אלפים בדיקות בכל העולם. ההגיון הבריא אומר שיש הרבה יותר נשאים של הנגיף ממה שנספר וידוע, הרבה, הרבה יותר מהמקרים המאומתים. זה אומר שקודם כל, כל הנסיונות להסיק מהנתונים האלו שיעורי תמותה וכו׳ אלו תחזיות לא מבוססות. זה גם אומר שסביר שהרבה מהנשאים הלא מזוהים הם נשאים ללא תסמינים או תסמינים קלים בלבד, והם בכלל לא נלקחים בחשבון שמנסים לחשב את שיעורי התמותה האלו, כי הם הרי בכלל לא מגיעים לבתי החולים ולסטטיסטיקה… מי שמגיע לבתי החולים וכן נבדק הם אנשים חולים, אנשים שנמצאים בסיכון בגלל גיל או מצב רפואי בעייתי, וגם (חלק קטן) מאלו שבסיכון לפי הפרטוקול בגלל שחזרו ממדינות בהן הנגיף כבר נפוץ (אבל הם נבדקים רק אם יש תסמינים). הנקודה היא שיש סיכוי טוב שיש הרבה, הרבה יותר נשאים מנשאים מאומתים, והנחה הגיונית היא שרובם בסדר ולא חולים או לא חולים בצורה רצינית, ואם הם היו חלק מהסטטיסטיקה, שיעור התמותה המדווח היה יורד בהתאם.

אף אחד מאיתנו לא יודע מה יוליד יום.
אני בטח לא בא לספר שזה הכל שטויות ואם לזה המשולש חתר אז אני גם לא מסכים עם זה, הסיפור הזה מפחיד וכולנו מתעסקים בו כדרך להתמודד עם חששות מהלא נודע. גם לגבי טענת הכסת״ח אני לאו דווקא מסכים ולא יודע מאיפה הוא בא איתה, אולי זה ממקום של קונספירציות או סתם חוסר אמונה במקורות רשמיים, אולי רק תחושה. אבל לא הייתי ממהר לבטל את נקודת המבט שלו בתוצרת של שיימינג שהוא צריך להוציא את הראש מהתחת או שלא איכפת לו מזקנים (כמה שהנושא פוגע אצלך קרוב לבית, אני מבין). לדעתי בהחלט יש מקום לדיון על התפקיד שמשחקת התקשורת בסיטואציה הזו, איזה גישה צריכות לאמץ הרשויות, וכמה אנחנו נגררים להיסטריה שמתבססת על מספרים לא מבוססים. זה לכל הפחות שווה דיון, וממש לא בהכרח בא ממקום של ״מה איכפת לי, כולה מתים כמה זקנים״. יש פה גם שיקולי נזק מול תועלת רחבים יותר שאפשר וצריך לנהל דיון ציבורי סביבם. אסטרטגית הבידודים היא צעד מנע ששווה לנסות, אבל אני חושש שהיא לא תוכל לעבוד בכל מקום כמו שעבדה במקומות שמתאימים לכך יותר כמו במדינות האסייתיות המגויסות והצייתניות יותר. אם החשש הזה יתברר כנכון, יכול ליהיות שנצטרך גם להתמודד עם מציאות שאחוז גבוהה מהאוכלוסיה ידבק, ואז אני מאמין שהתחזיות הפסימיות לא יהיו כ״כ הרסניות לעולם הראשון, אלא דווקא לעולם השלישי. העולם המערבי יתייצב סביב זה בשלב מסויים, ןהאבידות יתרכזו באוכלוסיה מבוגרת וחולה, בעולם השלישי ימותו אנשים בכמויות גדולות יותר של צעירים, שהם גם הדמיות המפרנסות בקהילות שלהם, וזה יהיה באמת הרסני. אני מאוד מקווה שאני טועה אבל אם זה יתגלגל ככה, כשזו תיהיה בעיה של העולם השלישי, בעולם המערבי כבר יחזרו להתעסק בספורט/אורווזיון/תחרויות יופי של כלבים, ולאף אחד לא יהיה איכפת, בדיוק כמו שאבולה או מלריה או איידס לא מדירה שינה מעיניהם של רוב האנשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 11:50 
דיקטטור\ית

תחשבו על זה רגע בהגיון, כל נשא ישראלי שחזר עכשיו מאיטליה/ספרד/אוסטריה נדבק ממישהו שסביר מאוד שבכלל לא יודע שיש לו קורונה (או לא ידע בזמן ההדבקה).
כל אחד מהם היה בשדה תעופה, מגרש כדורגל, קניון וכו׳ בו הסתובבו עוד מלא אנשים ממש כמוהו שגם סביר שנדבקו בדיוק כמוהו, ואפשר רק לדמיין כמה נשאים שיש להם את הנגיף בלי שיודעים, באו במגע עם המון אחרים.
אם היה לנו סטטיסטיקה של כל מי שנושא את הנגיף באמת, כמעט בטוח שאחוזי התמותה המדווחים היו יורדים בהתאם (אלא אם הרבה מהם גם מתו מקורונה בלי לדעת, אבל ככל שהנושא עלה במודעות זה פחות סביר).
נקודה נוספת היא שבתי החולים עצמם הופכים למקור הדבקה רציני בגלל ההיסטריה, ככל שיותר אנשים בסיכון מגיעים לבית החולים מלחץ מהנגיף, כך עולה הסיכוי שלהם להדבק גם אם לא היה להם אותו.
לא סתם אנחנו שומעים עכשיו על יותר מקרים של עובדי מדא/רופאים ואנשים שנמצאים איתם בקשר כנדבקים חדשים, זה כמובן נתון שקשה לשפוט כי התסמינים כ״כ דומים לשפעת רגילה, וברור שאנשים באופן טיבעי לחוצים ופונים לרופא.
אבל כהשנגיף כ״כ מדבק, עצם ההליכה לבית חולים מעלה את הסיכוי להדבק משמעותית.

הזכרנו את איטליה והמספרים המרתיעים? קודם כל ברור שיש שם בעיה. אבל מדובר שם על גיל חציוני ממוצע של מתים של 80 (עם בעיות רפואיות קיימות), ועל האוכלוסיה השנייה הכי מבוגרת בעולם, קל וחומר שהם גם פגיעים יותר.
יותר מזה, יש גם מקרה מבחן שקורה בעוד אנו מדברים בשתי המדינות הראשונות שנפגעו הכי הרבה מהנגיף שיכול ללמד הרבה- המקומות הראשונים שנפגעו, סין וקוריאה, ושם המספרים מתייצבים (יותר מחלימים מנדבקים), ברוך השם.
יש לזה סיבה ברורה- בדרום קוריאה שיעור התמותה הוא 0.6, בעיקר כי הם מראש הלכו ועשו יותר בדיקות מכל מקום אחר בעולם, זה הופך את בידוד החולים לקל יותר וגם מייצר סקר מצב הרבה יותר מדיוק.
ויש גם גורם קריטי נוסף, ההענות של החברה להוראות וההתגייסות לאמצעי המניעה כמו שהזכרתי בפוסט הקודם. זו כמובן הכללה גורפת אבל האסייתים (בטח שהסינים והקוריאנים), אלו חברות צייתניות יותר היסטורית וגם בהווה, ואיטליה זה מקום בעולם המערבי שהוא לגמרי האנטיתזה לזה, מי שמכיר איטלקים יודע. הם לא שמים זין (עכשיו כבר כן מן הסתם). אז יש פה גם גורם תרבותי, זה לא חותך אבל אני מעלה את הנק׳ כעוד ראיה לכיוון שזה בר שליטה.
זה לאו דווקא חדשות טובות לאנשים הפרטיים שחושבים על היום יום האישי שלהם אבל נראה שטקטיקת ההסגרים עובדת, כשמפעילים אותה בנוקשות.
ועדיין, הגורם הכי חותך פה זה מספר הבדיקות, כי זה הניסוי הסטטיסטי הכי נרחב שנעשה לגבי הנגיף הזה- בקוריאה על 50 מיליון תושבים עשו כבר יותר מ200 אלף בדיקות, ושיעור התמותה קטן בהתאם והתנודה הולכת בכיוןן של מיגור.
באיטליה עד היום לא התקרבו לכמות בדיקות כזו (50 אלף על אותה אוכלוסיה), ומי שכאמור נבדק, אלו אנשים שכבר חולים.

לצורך העיניין בארה״ב, עם אוכלוסיה של 300 מיליון אנשים נעשו עד עכשיו בערך 5000 בדיקות, וש פחות מ1000 חולים מאומתים, אבל מישהו באמת חושב שיש שם רק 1000 חולים? זה הרי אבסורד.
אחוז התמותה הרשום בארה״ב הוא 3.5 אבל, אבל זו מראה לכמות הבדיקות המצומצמת, לא הסיכון האמיתי למוות מהמחלה, וכמעט אף אחד לא מסביר את זה לציבור.
שיעורי תמותה הם תחזיות שמבוססות על נתונים חלקיים, וההגיון הבריא אומר שהן מראש מוציאות מהמשוואה כל אדם נטול תסמינים (או קלים) כי הרי באחוזי בדיקה כ״כ נמוכים- הסיכוי שהוא נבדק שואף לאפס.
בעצם, עם אוכלוסיה עולמית של 8 מיליארד, שיעור הבדיקות הכללי שואף לאפס… ובמקומות כמו איטליה בהם רוב התמותה היא של אנשים מאוד מבוגרים ועם בעיות בריאותיות קודמות, זה מאוד מעציב אבל הגיוני.
לפני שנתקרב לאחוז אחד מהאוכלוסיה שנבדק יהיה קשה מאוד להסיק מסקנות חותכות. במקום זה, כל הגשיה למשבר מתבססת על סטטיסטיקה שמתבססת באופן כמעט מוחלט על מקרי קיצון, צריך לזכור את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 12:39 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
האדום הקדמון כתב:
משולש ברמודה כתב:

ממש לא כסת"ח.

תקרא, תקרא.

אבל לא הייתי ממהר לבטל את נקודת המבט שלו בתוצרת של שיימינג שהוא צריך להוציא את הראש מהתחת או שלא איכפת לו מזקנים (כמה שהנושא פוגע אצלך קרוב לבית, אני מבין).

בוא נווט, ההווי של הפורום נחמד ואני תמיד נהנה לספר לצעירים איך עשיתי למשה הגהה על לוחות הברית ("לא טרצח" "קבד את אביך ואת אימך" נו באמת, היה דיסלקט המשה הזה)
אבל אני לא כזה זקן כמו שאתה נהנה לחשוב.

בהנחה שמשולש ברמודה לא הובא לכאן ע"י החסידה אני מניח שיש לו הורים בגילי פחות או יותר ואולי גם סבא וסבתא סביב ה-75 ומעלה.
והוא רוצה ללכת לארנה כרגיל ולתפוס קורונה (בלי סימפטומים בכלל או עם תסמינים קלים כמו שהיטבת לתאר) אבל את ההורים שלו הוא יפיל ואת הסבתא וסבא ישלח לעולם שכולו טוב
רק כי הוא מתעקש שצריך להמשיך הכל כרגיל למעט הזקנים שיסתגרו בביתם.
"נבוא גם נבוא" הוא כתב.

הגישה הזו עצבנה אותי ואני לא מתחרט לרגע על מה שכתבתי לו (גם לא נראה לי כזה שיימינג אבל מילא).

לא אכנס איתך לדקדוקי סטטיסטיקה אבל אומר רק דבר אחד שנדמה לי שכבר כתבתי אי שם בדפים הקודמים (או בת'רד אחר)
ההיסטריה לא מגיעה הפעם מהציבור והתקשורת.
ההיסטריה מגיעה מהממסד הרפואי ומהממשלים
(ואלה שלא היו בהיסטריה מההתחלה וזלזלו כמו משולש ברמודה, למשל איטליה, עכשיו משלמים מחיר כבד)
וזה מטריד יותר מכל סטטיסטיקה שאפשר לשחק בה איך שרוצים.
יש סיבה שהם מוטרדים ומודאגים. לא את הכל אנחנו יודעים כנראה.

אנג'לה מרקל אמרה אתמול שהיא מעריכה שבסופו של דבר ועם כל המאמצים 60% מהגרמנים יידבקו בקורונה. אנחנו מדברים פה על 48 מיליון חולים רק בגרמניה :shock:
עכשיו כרגע מעריכים את אחוז התמותה מקורונה ב-3.5% שזה נותן 1.7 מיליון מתים
אבל בוא נאמר שהאחוז הזה מוגזם מכל הסיבות היפות שמנית ובפועל רק 1% מתים. זה עדיין פי עשר משפעת ועדין נותן כחצי מיליון מתים רק בגרמניה.............

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 13:13 
דיקטטור\ית

קודם כל הממשלים בימינו מונעים במידה לא מבוטלת ע״י יועצי תקשורת ודעת הקהל שהתקשורת מעצבת באופן כמעט אבסולוטי. זה משפיע על המציאות.
יש כ״כ הרבה קופי פייסט בעולם התקשורת ולא מספיק בדיקת עובדות או ניתוח אמיתי שלהם. אני לא יכול לקחת את הכותרות לבדם כתורה מסיני בלי להבין את הקונטקסט הרחב יותר. לגבי הממסד הרפואי, אני לא בקיא כמובן ודיברתי לפי ההגיון הפרטי שלי (שגם ראיתי תימוכין אליו במקורות אמינים כמו כתבות בביזנס אינסיידר ומקורות דומים).
הנקודת מבט של הרופא מהכתבה היא של בנאדם שנמצא בסיטוציה טרגית ונשמע שהוא עצמו בטראומה, ובצדק. אני מדבר על ראיה רחבה יותר ואני לא בטוח שיש כזו כרגע מבחינת הממסד הרפואי. תזכור גם שמעט מאוד אנשים בעולם הרפואי מתעסקים במגיפות ויראליות ואלו שכן בוחנים את זה מפוזיציה ארגונית, ולאו דווקא הומנית כמוהו.
זה נקודת מבט שחשוב להזכיר פשוט כי לא מזכירים אותה, ועד שהתחלתי לקרוא על זה יותר בימים האחרונים גם לא הבנתי מאיפה הסטטיסטיקות האלו מגיעות.
העובדה היא שכולנו באופן טיבעי נמשכים למספרים, ושיעור תמותה של 6.5 נשמע אפוקליפטי, אבל יש המון סיבות לאינפלציה הזו כמו שכתבתי, וזה לרוב נכתב כהערת אגב.

לא שיחקתי עם או עשיתי ניתוחי סטטיסטיקה מעמיקים פה, הצגתי מספרים וטענה פשוטה שהיא לא לוקחת בחשבון כמעט כלל את הנשאים הבריאים, וזה לפחות, אמור להרגיע קצת.
לגבי הערת השיימינג בסדר אחי, אני לא כזה מודאג שהמשולש נפגע מזה, זו היתה יחסית הערת צד (וכדי לציין שיש נתונים שתומכים בגישה הפחות היסטרית, גם אם זו לא הייתה כוונתו). בכל אופן, כל מה שאמרתי פה לא בא לגרוע מהסכנה הפוטנציאלית, ובאמת שאין לדעת מה יהיה (נגיד מוטציות על סטרואידים וכו׳), רק להאיר את המצב הנוכחי באור אחר.

אגב אני מסכים ב100% שאפשר וצריך לסגור את המשחקים לקהל בשבועות הבאים כדי שכן יהיה אפשר להגיע לסטט׳ משקפות יותר ולמנוע הדבקות מיותרות, אבל חשוב היה לציין שבמקביל צריך להשקיע את מלוא המרץ בבדיקות. אם כבר אנחנו לא מסכימים אם צריך להמשיך לשחק ללא קהל באולם עצמו בשביל הקהל הרחב שצופה במרקע אבל זה כבר דיון אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 13:25 
דיקטטור\ית

כן גם ההיגיון שלי אומר שעם מחלה כה מדבקת בסוף ידבקו אחוזים גבוהים.
אם כבר זה רק מחדד את החשיבות בצורך לנהל גיון לגבי נזק מול תועלת, ודרכי פעולה שונות אם טקטיקת ההסגרים והבידוד לא תעבוד.
בערך מיליון אנשים מתים כל שנה בגרמניה בלי קורונה, רובם זקנים וחולים, עם הקורונה בטוח שתהיה עליה אבל סביר שחלק לא קטן יהיה חופף לאותה אוכלוסיה בסיכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 13:41 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני חושב שכל עניין הבידודים הוא לקנות כמה שיותר ימים למערכת הבריאות להתאפס.
אין באמת דרך להמנע מאנשים והידבקות לאורך זמן, אבל אפשר "לקנות זמן" על ידי סנקציות חמורות של בידודים והגבלות תנועה.
מערכת הבריאות הציבורית בישראל גם ככה ביום רגיל בתפוסה של 95 אחוז, לכן הסכנה העיקרית כאן היא לא מוות המוני אלא קריסה של בתי חולים, שבתורה עלולה להוביל למקרי מקוות רבים עקיפים.

הפתרון לקורונה נמצא כמובן במעבדה, וכל שאר הנסיונות מטרתן לקנות זמן. זה לא מדיניות של "מניעת התפשטות מחלה", אלא האטה זמנית.

זה יכול ליצור מצב שבו אנשים ימנעו מאנשים עד שתמצא התרופה.
יהיה מעניין לראות איך הכל מתפתח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 20:00 
דיקטטור\ית

הערב יגבילו ל100 איש מקסימום!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 מרץ 2020, 20:29 
דיקטטור\ית

אישית, אני שותף להערכות של הקדמון.

ולהערכתי ממעט הידע שיש לי מהמשרד שבו אני עובד ועבודתנו המשותפת עם האוצר, הממשלה נערכת לעוד שורת צעדים שבנקל ניתן להסיק כי המגפה הארורה הזו רחוקה מלהסתיים או לקבל פרופורציה מינורית אדישה.

לתחושתי אוטוטו נשמע מועדונים זועקים על אי יכולתם להחזיק סגלים ללא הכנסות מצופים, כל תעשיית הבידור כבר במצוקה.
אתמול שמעתי ממנכ"ל מלון גדול בירושלים שפיטר (!) עשרות עובדים, ואחוזי התפוסה שלו עומדים כרגע על 20%, ואנחנו ערב פסח שזהו חג שמביא פיק בעולם התיירות, אז הכאוס כבר פה, ורק יחריף.

תודה לך הפועל על עונה באמת באמת מרגשת, אבל הבריאות לפני הכל, וספורט ללא קהל זה לא זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 05:10 
דיקטטור\ית

רודי גובר אובחן כחולה...עונת המנש בוטלה עד להודעה חדשה :shock: :shock: :cry:

https://www.youtube.com/watch?v=ejKIgsR5W6k

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 05:47 
דיקטטור\ית

החרא פגע במאוורר...לפחות לקחנו אליפות.

https://www.youtube.com/watch?v=ejKIgsR5W6k

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 08:38 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

תם הטקס!

לאלה שישרדו את המגפה -נפגש פה ב-1.8.2020 לת'רד המלפפונים של עונת 20/21.

תהיו בריאים וחזקים.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 11:39 
דיקטטור\ית

זהו , זה בדרך לביטול , נראה לי שזה כמו סחף , שחקנים בכל המפעלים יפסיקו לשחק מפחד מהמחלה.
https://www.sport5.co.il/dayevents.aspx ... 17&lang=HE

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 12:22 
דיקטטור\ית

כאמור היורוליג בדרך להפסקה עד להודעה חדשה
https://m.one.co.il/Mobile/Article/19-2 ... tml?ref=hp

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 12:36 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

גם פיב"א משעה את פעילותה (צ'יפופוליג, יורופקאפ ומשחקי נבחרות)

https://twitter.com/Carchia/status/1238033205531414529

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 13:01 
דיקטטור\ית

:lol: :lol: :DD: :DD: עוד עונה בה מכבי מפספסת את הפלייאוף ואת הפינל פור -

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 מרץ 2020, 13:04 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

עומרי כספי ממשיך להחזיק ואף לשבור את השיא האישי המרשים ביותר שלו -
הכי הרבה דקות ברציפות מבלי להיות פעיל במשחק פלייאוף!

עומרי - קיץ ארוך - כספי!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 122 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: hoDi ו 17 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה