פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 23 ספטמבר 2020, 08:56

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 107 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: פלייעוף nba בבועה
הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2020, 13:36 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

ניקולה וויצ'יץ זה ההוא מהבנק של ....... ושמעון כרגיל לא ידע לא שמע ולא ראה .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2020, 17:10 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

שני משחקים נפלאים של כדורסל.

אני עם מאשקה לגמרי, היה מענג לראות איך הקבוצה היותר טובה מנצחת ובצדק את אוסף השחקנים שחובר לו יחדיו ביחד בקיץ הקודם.
חשבתי שמשחק 7 יאזן את מדד הלחץ בין הקבוצות, אבל נדמה שככל שהאורות בוהקים יותר על הבמה ככה דנבר משחקים עם הרבה יותר חדווה וביטחון. והקליפרס, מסתכלים על הבמאי ומחפשים הוראות שלא מגיעות. גם ריברס ממתג את עצמו כאחד הלוזרים הגדולים של המשחק, למרות אותה אליפות עם הסלטיקס.
מיד אחרי המשחק עשו ראיון עם יוקיץ' ומארי, וכשיוקיץ' נשאל מה המפתחות לקראת הסדרה מול הלייקרס הוא אמר בפשטות:
effort and having fun, it's very simple for us.
ואכן רואים שהקבוצה המיוחדת הזאת מדנבר משחקת עם הרבה הנאה.
כזאת פריכות מנטלית כמו שהקליפרס הפגינו לאורך הסדרה אני לא זוכר מעולם. בכל מחצית שנייה במשחקים 5, 6 ו-7 הם פשוט עברו למצב צפייה ובהו בדנבר משחקים כדורסל פשוט ואפקטיבי. בהו בהם.
נעשה צדק בשתי הסדרות במערב, הקבוצה שמשחקת כדורסל קבוצתי וחכם יותר ניצחו.
מה שכל כך מהנה ביוקיץ' ומארי הוא ששניהם בחורים צעירים שאוהבים למסור לא פחות מאשר לקלוע, למרות שעושים את שניהם ברמה הכי גבוהה בעולם. קצת כמו לברון.

במזרח היה משחק ענק, אין לי כוח לכתוב הרבה חוץ מכך שג'ימי באטלר אגדה והבלוק של באם נכנס באופן מיידי לטופ 5 בלוקים של כל הזמנים.
אני מאוד מבסוט מהפליאוף הזה, אלוהיי הכדורסל עושים את שלהם היטב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2020, 20:15 
דיקטטור\ית

ראיתי את כל המשחק במזרח והיה מרשים ביותר.
לפרקים בוסטון נראתה כמו מכונה משומנת שמייצרת נקודות בקלות מדהימה מכל מקום ומייצרת לחץ אפקטיבי שמכריח את מיאמי לזריקות לא מספיק טובות ואיבודים ולפרקים מיאמי נראתה כמו צונאמי בלתי ניתן לעצירה ששובר כל התקפה של בוסטון ומגיע לטבעת בלי בעיה.
אחד הדברים שבלטו היה הפער בין החמישייה לספסל. במיאמי לא מורגשת כמעט ירידת מתח כשעולים המחליפים ובבוסטון יש נפילה רצינית כשהיחיד ששמר על רבאק היה וונאמייקר בגדול.
הרגע ששינה את המשחק היה השישית של תייס כי הוא תפלץ ארי ארור שמזכיר לי את כריס קיימן והוא הקשה על ההיט ממש בצבע.
והבלוק של באם. בא באם!

אחרי שזה נגמר נהרגתי והלכתי לישון אז לא נשארתי לראות את משחק 7 אבל כל הכבוד לדנבר על הצגה מרשימה ושיהיה להם בהצלחה מול הלייקרס.
ואולי הגיע הזמן שהקליפרס ייפרדו יפה מריברס ויביאו מישהו קצת יותר חד שיידע לנצח גם בפלייאוף ולא רק בליגה (ראו בודנהולצר)

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2020, 20:57 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אתה מסתכל על דנבר, והם עושים דבר מאוד פשוט. מביאים את יוקיץ' למעלה הוא נותן חסימה למארי (בין אם הוא חוסם בלי הכדור או חוסם עם הכדור), ומשם מתחיל הקסם.
מה זה הקסם הזה?
הקסם הזה מושתת על ריספקט שההגנה חייבת לתת.
ההגנה חייבת לכבד את יכולת הקליעה של מארי, ולכן מיד אחרי החסימה הראשונית השחקן ששומר על יוקיץ' חייב לצאת גבוה כדי למנוע שלשה קלה למארי.
יוקיץ' מתגלגל מהר - בין אם פנימה או החוצה, ונוצר מיסמאצ' כפול. השומר על יוקיץ' קטן מדי והשומר על מארי איטי מדי.
עד כאן זה נכון לגבי כל פיק אנד רול בעולם, אבל את דנבר קשה לעצור עוד יותר בגלל 2 סיבות:
1. מארי ויוקיץ הם מוסרים אדירים ויש להם איום קליעה מכל הטווחים.
2. שלושת השחקנים האחרים על המגרש מומחים בקליעת שלשות ובלעשות חיתוכים לכיוון הסל.

השילוב של שני המרכיבים הנוספים, ביחד עם המיסמאץ' שנוצר מהפיק אנד רול הראשוני יוצרים פעם אחר פעם מצב שלקליפרס אין תשובות.
הרוטציה בהגנה חייבת לכבד את האיום של מארי ויוקיץ', אבל זה עולה בהקרבה של חיתוך לסל או שלשה פנויה של אחד משאר השחקנים שלא מעורב בפיק אנד רול אקשן.
ככה פעם אחר פעם, יוקץ' ומארי מצליחים לקבל את ההחלטה הכי נכונה ולהגיע לזריקה קלה, שלהם או של אחד מהאחרים.
זה משחק קבוצתי ואימון ברמה הגבוהה ביותר - משום שכל ההתקפה העומדת היא מצד אחד מובנית ומצד שני יש לשחקנים חופש מוחלט לקבל החלטות ולשחק עם הטאץ' האישי והאינטסטיקטים המופלאים שלהם. צריך סט שחקנים מאוד מיוחד ורמת אימון גבוהה במיוחד להגיע לחופש המובנה הזה, והדבר הכי יפה הוא שאין להגנות פתרון מול זה. השומר בוויק-סייד תמיד צריך להקריב משהו, והשחקן עם הכדור (מארי או יוקיץ') תמיד מחליט נכון מה לעשות עם ההקרבה של השומר. צריך לתת המון קרדיט למילסאפ, גרנט, האריס, קרייג, אליס ושאר החבורה שלא עומדים ותמיד דינאמיים, חותכים לסל, או מרווחים את המגרש ועומדים במרווחים טובים אחד מהשני כדי להקשות על ההגנה להחליט אם לעזור או להישאר. יכולת התנועה של מארי ויוקיץ' בלי הכדור מערימה קושי נוסף על כל זה. וכשזה עובד, הם רוקדים על המגרש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2020, 21:27 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אפשר כבר לחמם מנועים לקראת הסדרה המרתקת בין דנבר והלייקרס.
סדרה שאף אחד לא האמין שתקרה.

אנקדוטה: לפני כמה ימים, כשהקליפרס היו ב-3:1 על דנבר, חבר שלח לי בווטסאפ צילום מסך של הימור בווינר שבו אתה בוחר את האלופה של האנביאיי. מתוך 8 קבוצות שנשארו במשחק, היחס על דנבר היה הגבוה ביותר 1:30 (קליפרס 2.30, לייקרס 3.00, מיאמי 4.00, טורונטו 6.00, יוסטון 7.00, בוסטון 7.00, מילווקי 20.00 דנבר 30.00). הסתכלתי על היחסים אמרתי לו "שמע, יש פה הזדמנות לשים 10 שקל על דנבר, אם במקרה הם עוברים את הסדרה מול הקליפרס הם יקחו אליפות, זה לא כזה הזוי." התשובה שלו הייתה: "זה להמר נגד קוואי ואחר כך נגד לברון". עניתי לו: "ברור שאני חושב שהקליפרס יעלו, אבל היחס הזוי ולדנבר יש סיכוי הרבה יותר גבוה מכל קבוצה במזרח".
וואלה חבל שלא הימרתי בעצמי...

בכל מקרה, הלייקרס של 2020 היא לא קבוצה חזקה בקנה מידה היסטורי. זו קבוצה עם הרבה מאוד חסרונות, וכמו שנאמר על מכבי תמיד "היא פגיעה השנה". לברון הוא עדיין לברון, והוא עדיין השחקן הכי טוב בעולם גם היום. כן כן. גם היום.
ודיוויס הוא עדיין דיוויס, קצת נחבא אל הכלים, קצת רך אבל עדיין דיוויס.
ופה בערך נגמרים לך ה"באנקרים", מכאן והאלה שאר הסגל של הלייקרס זה רולטה, אתה לא יודע מה אתה הולך לקבל.
לברון לכשעצמו ביחד עם תצוגות פה ושם הספיקו כמובן נגד פורטלנד ויוסטון, שתי קבוצות מאוד לא מתוחכמות שבנויות בצורה מאוד קצרה ובעייתית.
הפעם הלייקרס יפגשו קבוצה, וואחד קבוצה, שעברה כבר את כל מבחני האש שיש לפלייאוף להציע. צעירים, מחוברים, מאומנים ומעל הכל עם ביטחון שלא נראה מאז גולדן סטייט בשיא.
אני באמת לא יודע על מי להמר, זו באמת סדרה מרתקת. במיוחד לאור התצוגות המדהימות של דנבר בסדרות האחרונות.
נישן על זה קצת ונהמר לפני המשחק הראשון...

לגבי מיאמי, טיילר הירו. וואו, זה כבר הפך לדפוס חוזר - הבנאדם פעם אחר פעם, במאני של המאני טיים דופק סלים של לתפוס את הראש ולהגיד פאק! זו תופעה. וגם דרגיץ' זו תופעה.
עד עכשיו שלושה אירופאים נותנים פליאוף לפנתיאון - דרגיץ' ודונצ'יץ' (סלובניה) ויוקיץ' (סרביה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2020, 23:53 
דיקטטור\ית

בל נשכח שדראגיץ ודונציץ כבר כישפו את אירופה באותה אליפות היסטורית כשהם עושים ככל העולה על הרוחם מול כל יריבה

אשרי האמונה
Harel כתב:

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2020, 08:57 
דיקטטור\ית

הבאטלר הזה נבלה בן נבלות מהסוג הווילבקיני!!

רציתי את בוסטון בגמר קיביניפיני..

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2020, 17:39 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

עוד משחק מעולה,
באטלר יודע איך לנצח משחקים והוא עושה את זה פעם אחר פעם. הוא פשוט יודע לעשות את הדברים הכי נכונים בכל סוף משחק, בשני צידי המגרש, ואתה מרגיש בבית איתו.
דראגיץ' הדרקון לא מספיק מקבל קרדיט על הפליאוף העצום שהוא מביא, וגם היום היה עצום במיוחד בסיום.
ספולסטרה עשה תחכום מבריק, עם משהו מאוד פשוט שאיכשהו מעולם לא נתקלתי בו: שומר אזורית 2-3 (שניים למעלה), רק שהוא שם עמדות 3 ו-4 למעלה. ככה הם מכסים שטח הרבה יותר נרחב, ועם זרועות ארוכות יותר מצליחים להפריע הרבה יותר. זה די מבריק. וזה נתן אפקט עצום במחצית השניה.
מיאמי פשוט בפליאוף חלומי.
בוסטון קבוצה, אבל חוסר הבשלות שדיברתי עליו קודם קצת בא לידי ביטוי בסדרה הזו. טייטום מעולה אבל נוטה להיעלם בסיום עד כה, ווקר מעולה אבל זה עדיין מרגיש לי שהוא לא מנהיג אותם בגלל שהגיע רק השנה, ועל בראון אי אפשר לסמוך בהתקפה למרות שתי שלשות גדולות במשחק האחרון.
לאורך כל השנים האחרונות בוסטון בנו קבוצות מעולות אבל תמיד היה חסר שם משהו כדי שתיקח אותם ממש ברצינות. אולי הדרך הכי טובה לנסח את זה היא שחסר להם את הבאטלר שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2020, 20:15 
דיקטטור\ית

אי אפשר להגיד על בוסטון שהם לא מנסים להביא באטלר משלהם. היה את הכישלון עם קיירי, הניסוי שעוד על הולד עם היוורד שכבר נראה שלא יעבוד ועכשיו את קמבה שכרגע זה גדול עליו אבל אין ספק שבוסטון כל הזמן עובדים ומתקדמים בניסיון למצוא את האולסטאר שייקח אותם קדימה ויכול להיות שהתשובה היא פשוט טייטום שצריך עוד קצת זמן או לפחות הופעה הירואית אדירה תחת השפעת וירוס כזה או אחר.

ודיב', מצטער והכל אבל השנה זאת השנה שלי להנות כנראה אבל אני מוכן לזרוק לך חבל! פעם אחרונה שמיאמי התחילה פלייעוף בריצת 10-1, זה נגמר בהפסד בגמר המזרח 4-3 לדטרויט אז עוד יש לך סיכוי

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2020, 13:03 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

מהמשחק הראשון בגמר מערב נדמה שיש ללייקרס את כל הכלים כדי להוציא את העוקץ מדנבר.
יוקיץ' נתקל במגי, הווארד ודיוויס ואלו שלושה שומרים מאוד גבוהים ומוכחים שפשוט לא איפשרו לו להרגיש בעל-בית כמו עד עכשיו בפלייאוף.
בנוסף ממש סימנו אותו בשני צידי המגרש, ועושים כל מה שאפשר כדי למלא אותו בעבירות וזה מצליח. הוא היה מתוסכל.
אני נוטה לתת ליוקיץ' הרבה קרדיט (לא שהוא צריך את הקרדיט שלי..), ומאמין שהוא ימצא את הדרך להשתלט בחזרה על ההתקפה ולהשירמ מעבירות בהמשך הסדרה.
לכן אני עדיין לא קובר את דנבר שנראו די מובסים במשחק הזה.
מאמין שתהיה כאן סדרה טובה ולא חד צדדית.

הלילה כמובן שבוסטון חייבת לנצח. מיאמי מריחים דם, ויעשו הכל כדי לסיים את שאריות הבשר שנשארו על העצם. משחק גדול מחכה לנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2020, 13:07 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

האדום מהמושב כתב:
אי אפשר להגיד על בוסטון שהם לא מנסים להביא באטלר משלהם. היה את הכישלון עם קיירי, הניסוי שעוד על הולד עם היוורד שכבר נראה שלא יעבוד ועכשיו את קמבה שכרגע זה גדול עליו אבל אין ספק שבוסטון כל הזמן עובדים ומתקדמים בניסיון למצוא את האולסטאר שייקח אותם קדימה ויכול להיות שהתשובה היא פשוט טייטום שצריך עוד קצת זמן או לפחות הופעה הירואית אדירה תחת השפעת וירוס כזה או אחר.

ודיב', מצטער והכל אבל השנה זאת השנה שלי להנות כנראה אבל אני מוכן לזרוק לך חבל! פעם אחרונה שמיאמי התחילה פלייעוף בריצת 10-1, זה נגמר בהפסד בגמר המזרח 4-3 לדטרויט אז עוד יש לך סיכוי

אולי טייטום הוא אכן האיש ואולי זה יקרה עוד בסדרה הנוכחית. לאורך השנתיים האחרונות הוא התגבר על הרבה כאבי גדילה ועכשיו זה בעיקר כואב בעצם של המאני טיים. מצד שני גם העצם הזו גודלת לאורך השנים ואפילו בפלייאוף הזה היו לו סלים גדולים ברגעים מכריעים. אפילו הבלוק החד פעמי של באם מנע ממנו דאנק עצום שהיה שולח את המשחק להארכה. העניין הוא שאם אתה צופה במשחק ואתה בעד הקבוצה שנגד בוסטון, כשהכדור בידיים של טייטום ברגעי ההכרעה הדופק שלך די סדיר.
לעומת זאת, קמבה ווקר כן נראה כמו האיש הכי מתאים לקחת את הכדור כשצריך לנצח את המשחק, משום מה הוא לא מקבל את זה מספיק. הסלטיקס עדיין מחפשים את הדרך שלהם לנצח משחקים צמודים, ובעניין הזה הם עדיין בתהליך של התבגרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 ספטמבר 2020, 09:23 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

משחק מעולה של בוסטון שיצאו ששים אלי קרב החל מההתחלה, כפי שאפשר היה לצפות מהם.
התחושה היא שהסדרה הזו פתוחה לחלוטין, ניחוחות של משחק 7 באוויר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 ספטמבר 2020, 21:59 
דיקטטור\ית

היוורד זה תוספת כוח משמעותית מהספסל, בעיקר שזאת הבעיה הגדולה של בוסטון עד כה
עד כה השחקן השישי של כל קבוצה היה הירו ומולו וונאמייקר וזה פשוט לא היה כוחות ועכשיו היוורד בהחלט יכול לשנות את המשוואה.
וסמארט מסתמן כשחקן האהוב עליי בבוסטון, לגמרי אשמח אם בסוף העונה הוא יחצה את הכביש אלינו לסאות' ביץ'

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 ספטמבר 2020, 19:19 
דיקטטור\ית

תגידו לי רגע עכברי מנש.. מי? מי?? מי??? מי מבקש חילוף אחרי שאיבד את השחקן שלו בשלב כזה של המשחק?? ו..ממי ריבון העולמים??? ממי ביקשת את החילוף כשאתה שניה אחרי הג'אמפשוטר שאיבדת???

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 ספטמבר 2020, 21:56 
דיקטטור\ית

מי? מה? מתי?

לא הבנתי את השאלה

אשרי האמונה
Harel כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21 ספטמבר 2020, 22:37 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

הוא מדבר על פלאמלי, שקצת התבלבל במהלך האחרון והשאיר את דיוויס לשלשת ניצחון.
אפשר להבין את פלאמלי, שלא רגיל לרדוף אחרי שוטרים בגובה 2.10 מסביב לשלוש ועשה את המהלך ההגנתי האינסטינקטיבי וזה להיצמד ללברון (בדיעבד הוא גם לא כל כך טעה, דיוויס הודה שהתרגיל סורטט ללברון).
בכל מקרה, הלייקרס גנבו משחק שדנבר היו צריכים לגנוב, אחרי 11 נקודות ע-צ-ו-מ-ו-ת של יוקיץ' ברצף בדקות האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ספטמבר 2020, 19:11 
דיקטטור\ית

אז.. אתה מרמז שהגונב מגנב פטור? הרי לא היתה גניבה!! הרגישה לי טוב לאללה הגניבה של דנבר עם הסל המטורף של יוקיץ' בסיום שנשכח כאילו לא היה.. נפלאות הספורט!

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 107 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: