פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 27 אוקטובר 2020, 00:59

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: עוזר מאמן
הודעהפורסם: 01 אפריל 2009, 12:27 
מהפכן\ית
מהפכן\ית
סמל אישי של המשתמש

שלום מתן. בהצלחה בהמשך העונה עד לאליפות

מקווה שתוכל לענות על עוד נושאים חוץ מהלסקה

שאלתי : מה התפקיד בכלל של עוזר מאמן. יש קבוצות שמחזיקות יותר מעוזר מאמן אחד. זה באמת נחוץ?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 11 אפריל 2009, 21:52 
עוזר-מאמן הקבוצה
עוזר-מאמן הקבוצה

תפקידו של ע.מאמן משתנה מקבוצה לקבוצה ותלוי הרבה באופי נושאי התפקידים (המאמן הראשי, ע.מאמן) אנסה לענות לך איך אני רואה את תפקיד ע. המאמן בהפועל ירושלים:
1. לפני כל משחק אנו רואים בין 4 ל5 משחקים של היריבה ,מנתחים ולומדים אותה ע"פ מספר פרמטרים וכמובן בהתאם לקבוצה שלנו.
מהם נקודות התורפה של היריבה? איך להתקיף את ההגנה של אותה הקבוצה? איך לעצור את שחקני המפתח? איך נוכל לגרום ליריבה לשחק משחק שונה מהרגיל? , באיזה הרכבים נוכל לשחק מול אותה יריבה? וכן ניתוח סטטיסטי. תהליך זה לוקח שעות רבות של עבודה. לאחר לימוד בסיסי של הנתונים וצפייה בקלטות, אני וגיא עורכים ניתוח מקיף ומעלים פתרונות אפשריים. מן הסתם תהליך זה הוא דינאמי וההתייעצות יחד מעלה רעיונות חדשים ומגוונים.
יש איתנו בצוות את הסקאוט ליאור רוזן שתפקידו להכין סרט וידאו קצר
לשחקנים (עריכת סרט כזה לוקחת בין 10 12 שעות לפני כל משחק!) בנוסף
אנחנו מכינים להם דו"ח המפרט תכונות בולטות של כל שחקן מהקבוצה
היריבה.
2. במהלך המשחק על המאמן להיות מרוכז במספר רב של דברים (איזה
תרגילים לשחק, חילופי הגנות, חילופי שחקנים, מתי לקחת פסק זמן?
ולעיתים אף להתעסק עם שופטים).על כן העבודה שלי היא קודם כל
להתרכז בקבוצה השנייה ,כלומר לראות איזה תרגילים הם מסמנים, חילופי
הגנות, חילופי השחקנים ועוד כל מיני דברים קטנים שקורים בספסל של היריבה ומתוך זה להעביר לגיא ולשחקנים את האינפורמציה החשובה. מעבר לכך ישנה חשיבות רבה לתקשר עם השחקנים, לשמוע אותם ,לתקן ולעיתים גם להרגיע .
3. באופן כללי מאמן עסוק במהלך עונה באין ספור דברים כגון קביעת לו"ז עם
מנהלי הקבוצה, קשר עם הצוות הרפואי וקבלת עדכונים, תקשורת ומן הסתם
התנהלות מקצועית ואישית עם השחקנים (גיא מאמן שמאוד מחובר לשחקנים ומשקיע בהם זמן רב גם ברמה האישית), הנהלה, סוכנים ועוד. לכן חלק מעבודתי היא לעזור לו בעניינים השוטפים של הניהול המקצועי של הקבוצה. וכן לעזור בבניית התכנים המקצועיים, העברת האימונים ,העברת אימונים אישיים, ניהול שיחות אישיות, תיקון טעויות ,לשמוע מהשחקנים את שעל ליבם, ולעקוב אחרי מעומדים לשנה הבאה.

לשאלתך האם נחוץ ע. מאמן שני?
עוזר מאמן שני (בטח בתחילת דרכו) עוסק יותר בענייני סקאוטינג (כך גם אני עשיתי שעליתי לבוגרים בעונת היול"ב 03-04 עם שרון דרוקר). זו עבודה קשה וסיזיפית שנעשית כמעט תמיד מאחורי הקלעים. כפי שציינתי אנו עובדים לפי קונספט של ע.מאמן וסקאוט, ניתן לעבוד גם עם שני ע.מאמנים מניסיוני אני יוכל לומר לך שהקונספט הזה לא תמיד מצליח למעט עבודתי עם זיו ארז שאותו אני מאוד אוהב ומעריך.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: