פורום צ'ה
http://che.co.il/NewForum/phpBB2/

חיבור קבוצתי
http://che.co.il/NewForum/phpBB2/viewtopic.php?f=12&t=15272
עמוד 1 מתוך 1

מחבר:  צדקן פרנצ'ייז [ 01 אפריל 2009, 15:33 ]
נושא ההודעה:  חיבור קבוצתי

אלו כלים עומדים לרשותכם, כמאמנים, כדי לחזק את החיבור הקבוצתי?


ואם כבר, מה הגורמים שמסייעים\מפריעים לחיבור של הקבוצה בערב\משחק נתון?

מחבר:  matanharush [ 11 אפריל 2009, 21:55 ]
נושא ההודעה: 

"חיבור קבוצתי" קורה ממכלול של גורמים כגון: אופי השחקנים והמסוגלות שלהם להעמיד את הצלחת הקבוצה מעל הצלחתם האישית (השורה הסטטיסטית שלהם), החיבור בין שחקנים שבאים ממקומות,תרבות ורקע שונה, היחסים בחדר ההלבשה, החיבור עם המערכת כולה הנהלה, צוות, קהל, חוסן נפשי והתמודדות עם הפסדים ,וכן...גם ניצחונות מחברים קבוצה.

החיבור הקבוצתי נמדד לאורך עונה שלמה, בתחילה בבחירת שחקנים בעלי אופי מתאים, הקניית דרך של צניעות וויתור על אגו, קבלת טעויות של האחר ועוד. כל זאת נעשה ע"י שיחות אישיות וקבוצתיות ומפגשים חברתיים, כאן גם חשוב לציין את התרומה הגדולה של מנהלי הקבוצה גידי וניר שתורמים רבות בגיבוש ומהניסיון הרב שלהם לאורך השנים, כמו כן גם ישנה חשיבות רבה לשחקנים שמכירים את המערכת כבר שנים כמו מרקוביץ וטימי ושל כל הצוות מסביב. העבודה שלנו בנושא זה חייבת להיות יום יומית ולא רק לפני משחק קובע.על קבוצה כמו שלנו עוברים במהלך עונה המון עליות ומורדות והעניין המנטאלי מאוד חשוב (כלומר איך להתמודד עם סיטואציות כאלה ואחרות).

נושא זה מכיל בתוכו נושאים רבים ותהליכים פסיכולוגים שעוברים על קבוצת ספורט. הגורם הגדול ביותר שיכול להפריע לחיבור קבוצתי הוא אגו, כלומר שחקן מעמיד את הצלחתו האישית לפני הצלחת הקבוצה אני שמח שבקבוצה שלנו יש מספר רב של שחקנים שחושבים קודם כל על הצלחת הקבוצה.

עמוד 1 מתוך 1 כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/