פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 20 ספטמבר 2020, 14:24

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 01 אפריל 2009, 22:45 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

ההודעה אומנם פחות קשורה לנושא הכללי של מטרת הפורום הזה, והוא גם לא ממש אקטואלי, אבל פשוט אני חייב לשאול את השאלה, כי אותו אירוע מאוד מעניין אותי מבחינה אסטרטגית וגודס ,לצערי, לא הספיק לענות על זה כשהוא ביקר כאן.

בסיבוב הראשון היה משחק של הפועל מול ראשון המאמן הוריד את כל החמישיה הפותחת והכניס חמישיה מחליפה, הפועל נכנסה לשאננות ולא דרסה, ולקראת סוף המשחק המאמן החזיר את החמישיה הפותחת שרצה וצמצמה את התוצאה ואפילו כמעט הפתיעה בניצחון.

מה דעתך על אותה אסטרטגיה? האם לדעתך היא תעבוד כשהפועל תעשה את זה על קבוצות גדולות באירופה/ישראל?
הדבר גם קשור בעקיפין לנושא הלאסקה

אני אשמח אם תרחיב כמה שאתה יכול על אותו משחק. תודה רבה!

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 11 אפריל 2009, 21:57 
עוזר-מאמן הקבוצה
עוזר-מאמן הקבוצה

לפני שאענה לך לגופו של עניין תרשה לי להתייחס ל"תופעת המשחקים הלא צמודים" בו נגדיר אותה ככה. ובכן במשחקים שאחרי רבע או שניים נוצר פער גבוה מהצפוי כמעט תמיד הקבוצה המובילה אינה מצליחה לשמור על אותו הפרש לאורך כל המשחק. כמעט תמיד הקבוצה בפיגור מתחילה ללחוץ להרביץ ולהלחם כי זה מה שנשאר לעשות ב20-30 הפרש. בדרך כלל השופטים במשחקים מסוג זה מאפשרים לקבוצה שבפיגור לשחק אגרסיבי (אין כאן ביקורת זה לגיטימי) ובדרך כלל, לאט לאט הקבוצה המובילה מאבדת ביטחון ובמקביל גם חלק מהיתרון.רוב המשחקים הללו נגמרים בסופו של דבר בניצחון הקבוצה שפתחה את הפער הגדול בתחילת המשחק וכל הגימיקים והפרובוקציות לא עוזרים (מבלי לפגוע באף מהלך לגיטימי של מאמן או שחקן שרוצה לנצח). לעיתים נדירות כמו למשל משחק גמר גביע המדינה בשנה שעברה ,שהכל נראה כבר גמור ומכבי הראתה את עליונתה הברורה במגרש במשך שלושה רבעים, הצלחנו בזכות קומבינציה של שמירת לחץ, הרכב נמוך, הרבה בלגאן וטירוף מהקהל לנצח את המשחק, קשה לומר שהיינו טובים יותר אבל בהחלט גרמנו לשיתוק במכבי והצלחנו לייצר מוממנטום (כלומר רצף של סלים שלנו ללא ספיגה).

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: