פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 15 ספטמבר 2019, 16:01

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 3 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: החוק הרוסי
הודעהפורסם: 13 ספטמבר 2006, 16:46 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

האם אתה בעד או נגד החוק הרוסי???
חוק זה ישפיע על אימוני הקבוצה??
אם כן באיזה דרך??

בהצלחה השנה ושתביא לנו האוהדים הרבה נחת ושלווה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 13 ספטמבר 2006, 19:02 
הדחפור האנושי
סמל אישי של המשתמש

כידוע, הוחלט במנהלת הליגה להכיל העונה את החוק הרוסי, ובשל העובדה הזו תשחק הפועל עם שתי ישראלים לפחות בחמישייה. השאלה שלי היא האם החמישייה שתשחק בליגה תפתח גם ביול"ב-קאפ ובכך תשמור על איזון, היררכיה ורוטציה, או שמא תעדיף לעלות עם זר (או שניים) נוסף בחמישייה?

בתודה מראש,
אמיר שפירא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2006, 21:38 
מאמן הפועל ירושלים

תתפלאו, אבל אני בעד החוק הרוסי...

לפני שנה החליטו ביורוליג להפסיק לבדוק דרכונים. היינו, קבוצות יכולות לשחק עם 12 זרים באופן תאורטי. כל מדינה עושה את ההגבלות שלה, ובזירה האירופית החליטו פשוט להסיר את כל החוקים.

לפני החוק הרוסי, אני צריך לציין שאני מאד בעד הסרת החוקים ביורוליג. קדמו להחלטה הזאת הרבה בעיות משפטיות באירופה. החמורה שבהן היתה החלטה של בית משפט בספרד לאפשר לוונסון המילטון מריאל מדריד לעבוד בספרד אחרי שהוא התחתן עם ספרדיה.

פתיחת הגבולות בשוק האירופי כמובן השפיעה עמוקות על אירופה בכל התחומים, ולא רק בספורט, אבל בספורט נוצרו אין סוף בעיות. בליגות האירופאיות משחקות קבוצות שכן שייכות לאיחוד האירופי לצד קבוצות שלא... כך שלא סביר שאמריקאי עם דרכון צרפתי יוכל לשחק באיטליה בלי שום הגבלה, אבל ברוסיה ייחשב לזר... ועוד לא התחלתי לדבר על תהליכי איזרוח שהפכו כל מיני שחקנים של 70,000$ לשחקנים של 700,000$ בין לילה...

אז איך אפשר להתמודד עם פתיחת הגבולות הזאת בזירה המקומית?

אפשרות אחת היא להגביל את מספר הזרים, נניח ל- 4. אבל לא הוגן או חכם להגביל קבוצות שמשחקות באירופה נגד קבוצות עם 6 זרים רק ל- 4...

מצד שני, אם לא יגבילו את כמות הזרים באיזה שהוא אופן אנחנו יכולים לראות כאן איזה סניף של ה- CBA, וזו לא הכוונה של אף אחד.

לכן החוק הרוסי נותן איזה שהוא פיתרון הוגן לסיטואציה. מצד אחד, קבוצה יכולה לרשום זרים לפי הצרכים שלה, ומצד שני אף אחד לא יכול להתעלם מהשחקן המקומי.

לחוק הזה יש אי אילו מינוסים, כמו לכל דבר. הפתרונות לבעיות ב- 2006 יותר מורכבות מהעולם של שנות השמונים. פעם כולם שיחקו עם 2 זרים ותו לא, ולאף אחד לא היתה בעיה...

אני רואה בחוק הרוסי עוד פלוס קטן. הוא מעודד את השחקנים המקומיים להיות יותר מגוונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 3 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: