פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 23 אפריל 2019, 03:00

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: "הפועל"
הודעהפורסם: 17 מרץ 2007, 02:24 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

שלום דרור.

אני רוצה לשאול משהו בקשר לתפיסה שלך, דווקא כשחקן רכש אשר בא מבחוץ, לגבי משמעותו התרבותית של ספורט והשפעתו הערכית על הנוהים אחריו עם נגיעה ספציפית במחלקת הכדורסל של האגודה(ההשפעה העדי גורדונית בהפועל, כידוע, חזקה ביותר...). אודה מראש על תשובה כנה, גם אם היא לא נעימה לאוזן(או לעין במקרה שלנו..).

הייתי רוצה לדעת האם השם הפועל ירושלים אומר לך משהו מעבר להיות המחלקה מקום העבודה שלך (כפראפראזה על משפט מפורסם של מוטי דניאל שאמר אחרי משחק פלייאוף בעודו במכבי ת"א שזה היה עוד יום בעבודה...)? האם "הפועל" טייטל קבוצה היא רק עוד קבוצה(כמו מ. ת"א לדוגמא) אשר כל מאוויה נתונים לדבר אחד ויחיד שהוא נצחונות והישגים או שיש בה משהו מעבר מבחינתך? איזשהו ערך מוסף? איזושהי ערכיות שנובעת מזה שאתה משחק בקבוצה שהיא "הפועל" על משמעותיה האידיאולוגיות ההיסטוריות והעכשוויות?

שאלתי נובעת מאותו ראיון טלפוני(הזויי, יש לציין) שנערך עימך ובו איחלת לקבוצה השניה בעיר, בית"ר, לזכות באליפות. כאוהדי הפועל אנו רואים בעצמנו יריבים ספורטיביים של בית"ר אבל יותר מכך, יריבים אידיאולוגיים השונים מהרדיקליות הגזענית הפושה ביציעי השניה בעיר, אנו רואים בעצמנו אוהדים אשר מנסים להציג נופך אחר של תרבות הספורט הירושלמית ומנסים הלכה למעשה להעביר רוח של סובלנות וקבלה של האחר דווקא בעיר הכי לא שפוייה, וסביב אותם רעיונות אנו מתאגדים תחת השם "הפועל". לכן כאב לרבים מאיתנו מאד לשמוע, דווקא משחקן הפועל אשר עוטה את המדים האדומים בכל שבוע, את איחוליך לשניה בעיר ואת חוסר הכרותך עם מחלקת הכדורגל של הפועל (אין פה בכדי לקטרג, הרי אינך ירושלמי ולא גדלת במועדון, זכותך להעדיף את מי שתרצה, רק נראה היה שניתן לגלות קצת יותר רגישות כלפי האוהדים ולשמור דברים כגון אלה לעצמך).

שיהיה בהצלחה.

(ובכל אופן, אתה מוזמן בכל שבוע למשחק של מחלקת הכדורגל של האגודה אשר נמצאת במאבקים קשים בתחתית הליגה השניה ומונהגת על ידי קפטן הקבוצה, שי אהרון. כרטיס עלינו :wink: .)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 22 מרץ 2007, 22:49 
שחקן הפועל ירושלים
שחקן הפועל ירושלים

אורקל שלום,

השם הפועל לא אומר לי שומדבר מבחינה אידאולוגית. זה דברים שהיו קיימים פעם.
אני באמת לא רוצה להתייחס לשיחת הטלפון שהייתה, אבל לא ידעתי על היריבות הספורטיבית שיש בין בית"ר להפועל. אין לי בתור שחקן שומדבר נגד קבוצה מסויימת בארץ, אלא רק מחוייבות גדולה למועדון שאני משחק בו: הפועל מגדל ירושלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: