פורום צ'ה

מקום המפגש של אוהדי הפועל ירושלים
עכשיו 05 יולי 2020, 13:00

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 193 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: 15 ספטמבר 2019, 21:49 
מהפכן\ית
מהפכן\ית

אני אנווט כתב:
גמליאל כתב:
N.T.K כתב:
התחזקנו או נחלשנו זה דבר שנבדוק בעתיד הלא רחוק.

מה אני יכול להגיד עכשיו ?
בדיוק את מה שאמרתי שנה שעברה.
אנחנו לא קבוצה שתהיה קבוצת התקפה.
אנחנו נקלע 90+ נקודות בליגה ואנחנו נראה כאילו ההתקפה שלנו זורמת ועובדת
אבל במשחקים מול הקבוצות החזקות יותר (הקבוצות שצריך לנצח בשביל תואר)
אנחנו לא ניתן תצוגות התקפיות.
פשוט אין לנו את הכלים לזה.

אם אנחנו רוצים לעשות משהו השנה , לדעתי אנחנו חייבים לסגל לעצמינו תכונות של קבוצת הגנה טובה.
להעלות שחקנים לפי היכולת שלהם להרים את רמת האגרסיביות ולא לפי כישרון התקפי כזה או אחר.
אנחנו צרכים סייז או כוח בכל העמדות שזה אפשרי מבחינתנו.
אז זה אומר שהולכים על הרכב עם
הסנטר מאילת
תומס הMVP
לוי בעמדה 3
פלדיין ב2
וג'יקובן ב1
או הרכב אחר שברור לכולם שבו מי ששומר מתקדם ומי שלא שומר נופל.

לדעתי הבעיה הגדולה ביותר פה היא שקטש הוא לא מאמן מהסוג הזה.
אבל בסדר ניתן זמן לקבוצה ונראה איך היא מתחברת באמת
ונקווה שאני טועה

ובא לציון גואל... סופסוף הבנת את הבעיה הכי גדולה של הקבוצה שלנו :). אבל ברצינות הסנריו שקטש ינהל קבוצת הגנה לוחמת ומלאת סייז כמו שתיארת לא באמת קיים... הוא הרי מאסכולת בניית "קבוצה שמחה שרוקדת על המגרש"..

יש כמובן עוד בעיות קטנות יותר (הקרדיט המוגזם לבלאט, העובדה שבמקום בראון וקאזינס יכלו להביא רכזר אחד יקר ואיכותי באמת, 3 יותר יוצר בהתקפה) אבל בגדול הסגל (לא כולל המאמן) טוב מאד לדעתי.

...
באמא שלך גמליאל, ספר לי קצת על מאמני הגנה. מי הם? תן לי שמות (חוץ מסימונה), תן לי דוגמאות קונקרטיות שלא מסתכמות ב״מאמן זר״ או ״סרבי״.
...

ינאקיס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 ספטמבר 2019, 22:34 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

hoDi כתב:
אני אנווט כתב:
ניצחון? טפו!
מגיבים רק על הפסדים.
מה אתה לא יודע שססארי ירדו מנכסיהם, שקרטיס כבר לא קרטיס, שהליגה האיטלקית זה ברמה של לבנון?
לא קראת למעלה שכבר לפחות 5 גאונים פתרו את המשוואה של העונה והסבירו שלא נגיע לכלום?
מה קשור ניצחון עכשיו אחי, לא מבין את זה...

וואלה אחינו , אם אתה בוחר לעצום את העיניים אז שיבושם לך.
אבל מה שאני רואה זה שאנחנו קבוצה בינונית מאוד ברמה השלישית של אירופה שמשחקת במפעל גרוע ברמתו
שאפילו בו לא הגענו ל4 הגדולות
ובליגה הישראלית המשעממת אפילו לא הגענו לגמר.
אם אתה מבסוט מקבוצה ומאמן שנותנים הצגות במשחקים ובזמן לא קובע אבל מתקפלים תחת לחץ במאני טיים כשעולה הקשיחות וצריך להילחם על החיים אז סבבה.
אני רואה שבחרנו להיות ראש לשועלים ולא זנב לאריות.
אבל אפילו בקרב השועלים אנחנו לא בראש....
אני רואה שמישהו בונה קבוצה ״ עמוקה ורחבה״ שמפוצצת בזרים בינוניים מאוד ( כל מיני באטלרים, לוקטים, וקזינאסים ) שעדיף ולא יבואו לכאן בכלל.

אם אתה בוחר להתעודד מניצחון על מעצמת הכדורסל דינמו סאסרי אז זכותך
אבל עם אורי אלון או בלעדיו אני רואה קבוצה שלא שואפת להגיע לרמות הגבוהות.

עם הירידה לצ׳יפופ ליג, ירדו גם הציפיות מהקבוצה ובהתאם לכך גם רמת הקבוצה שנבנתה ירדה מאוד.

עדיף כבר לשחק ביורוקאפ.

הבהרה : אין כאן שום תלונה כלפי הבעלים וההנהלה היקרים של הקבוצה שלפועלם יש לי הכרת טובה וההערכה.

אם ההנהלה לא אשמה אבל הקבוצה לא שואפת לרמות הגבוהות, לא יודעים לבנות סגל, בונים ארוך במקום קצר, צוואר לשועלים אז..... אז למי הביקורת??? לאגודות הספורט? לענף? ליול"ב? לפיבא?
סתם מרמור?
אני חושב שקבוצה שרוצה להיות, מה שאתה מצפה לו, צריכה לבנות בסיס חדש (כי הישן פרש), ואת זה קבוצה כמו הפועל לא יכולה לעשות ביול"ב לצערינו כי העונה שלה תסתיים בדצמבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 ספטמבר 2019, 22:42 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

"מגיבים רק על הפסדים."
רק למשחקים שרואים .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 ספטמבר 2019, 23:03 
דיקטטור\ית

רלף דניאלס כתב:
אני אנווט כתב:
גמליאל כתב:
N.T.K כתב:

אם אנחנו רוצים לעשות משהו השנה , לדעתי אנחנו חייבים לסגל לעצמינו תכונות של קבוצת הגנה טובה.
להעלות שחקנים לפי היכולת שלהם להרים את רמת האגרסיביות ולא לפי כישרון התקפי כזה או אחר.
הסנטר מאילת
תומס הMVP
לוי בעמדה 3
פלדיין ב2
וג'יקובן ב1

ונקווה שאני טועה

ובא לציון גואל... סופסוף הבנת את הבעיה הכי גדולה של הקבוצה שלנו :). אבל ברצינות הסנריו שקטש ינהל קבוצת הגנה לוחמת ומלאת סייז כמו שתיארת לא באמת קיים... הוא הרי מאסכולת בניית "קבוצה שמחה שרוקדת על המגרש"..

יש כמובן עוד בעיות קטנות יותר (הקרדיט המוגזם לבלאט, העובדה שבמקום בראון וקאזינס יכלו להביא רכזר אחד יקר ואיכותי באמת, 3 יותר יוצר בהתקפה) אבל בגדול הסגל (לא כולל המאמן) טוב מאד לדעתי.

...
באמא שלך גמליאל, ספר לי קצת על מאמני הגנה. מי הם? תן לי שמות (חוץ מסימונה), תן לי דוגמאות קונקרטיות שלא מסתכמות ב״מאמן זר״ או ״סרבי״.
...

ינאקיס.

תשובה מושקעת...
ובכל זאת לגופה של מילה.

ינאקיס תמיד היה נראה לי כמו מאמן עם תשוקה, אומרים שגם שחקן טוב.
חוץ מזה הוא תואם צביקה שרף עם גורל דומה בעשור האחרון.
הוא כבר פרש/הופרש, חזר לעונת קאמבק באריס. הם היו בצ׳יפופו, לא עבר את שלב הבתים.
מממ לא זה היה יותר בעיטה, הוא אפילו סיים אחרון. נראה לי פרש/הופרש שוב.
אבל כן אם אנחנו ב2005/6 מקלידים על נוקיות ומחפשים מחליף לאדלשטיין, אני לוקח אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 ספטמבר 2019, 23:11 
דיקטטור\ית

hoDi כתב:
אני אנווט כתב:
ניצחון? טפו!
מגיבים רק על הפסדים.
מה אתה לא יודע שססארי ירדו מנכסיהם, שקרטיס כבר לא קרטיס, שהליגה האיטלקית זה ברמה של לבנון?
לא קראת למעלה שכבר לפחות 5 גאונים פתרו את המשוואה של העונה והסבירו שלא נגיע לכלום?
מה קשור ניצחון עכשיו אחי, לא מבין את זה...

וואלה אחינו , אם אתה בוחר לעצום את העיניים אז שיבושם לך.
אבל מה שאני רואה זה שאנחנו קבוצה בינונית מאוד ברמה השלישית של אירופה שמשחקת במפעל גרוע ברמתו
שאפילו בו לא הגענו ל4 הגדולות
ובליגה הישראלית המשעממת אפילו לא הגענו לגמר.
אם אתה מבסוט מקבוצה ומאמן שנותנים הצגות במשחקים ובזמן לא קובע אבל מתקפלים תחת לחץ במאני טיים כשעולה הקשיחות וצריך להילחם על החיים אז סבבה.
אני רואה שבחרנו להיות ראש לשועלים ולא זנב לאריות.
אבל אפילו בקרב השועלים אנחנו לא בראש....
אני רואה שמישהו בונה קבוצה ״ עמוקה ורחבה״ שמפוצצת בזרים בינוניים מאוד ( כל מיני באטלרים, לוקטים, וקזינאסים ) שעדיף ולא יבואו לכאן בכלל.

אם אתה בוחר להתעודד מניצחון על מעצמת הכדורסל דינמו סאסרי אז זכותך
אבל עם אורי אלון או בלעדיו אני רואה קבוצה שלא שואפת להגיע לרמות הגבוהות.

עם הירידה לצ׳יפופ ליג, ירדו גם הציפיות מהקבוצה ובהתאם לכך גם רמת הקבוצה שנבנתה ירדה מאוד.

עדיף כבר לשחק ביורוקאפ.

הבהרה : אין כאן שום תלונה כלפי הבעלים וההנהלה היקרים של הקבוצה שלפועלם יש לי הכרת טובה וההערכה.

אני גם מעדיף לשחק ביורוקאפ.
כל מה שאני אומר תחת הקונספציה, שהיא המציאות, שאנחנו מתחרים בפיבא. זה שזה תחת זה דיון אחר.

חוץ מזה שאני כותב על דברים מקצועיים וניהוליים תוך כדי העונה שהיא מתרחשת.
העונה השאירו שחקנים טובים והביאו 7 חדשים. ראיתי 2 וחצי משחקים, מזה אין לי השגות כ״כ חותכות כמו שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 ספטמבר 2019, 23:30 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

https://www.sport5.co.il/HTML/Articles/ ... 24027.html
הספונסר שלהם BDS ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 08:05 
דיקטטור\ית

די עם ה BDS הזה.. מדובר באיזה ספונסר שקשור לסרדיניה.. תבדקו בגוגל, אם תרצו אבדוק לכם בעצמי.

באשר למשחק - אדביק פה ניתוח שלי מאחת מקבוצות הוואצאפ של אוהדים יקרים..

"בגדול? שיפור משמעותי מהמשחק מול קאזאן אז נכנסנו להלם בדקה הרביעית ולא ממש יצאנו ממנו..

סופסוף בריימו לא נכנס לבעיית עבירות מוקדמת. המהלך שלו עם ההשתטחות בסיום והדרדלה שהוא נתן לכדור שסיים את ה-24 של ססארי גמר את המשחק.

אין לנו עמדה 3. לבנתיים לוקט לא מראה שהוא כזה למרות ידיים זריזות בהגנה הוא מקבל החלטות התקפיות לא טובות לטעמי לבנתיים, הגנתית הוא לא מתמודד טוב עם שחקנים פיזיים בעמדתו, הוא מרגיש לי 2-3 אבל אולי זה עניין של תיאום וכימיה.

הישראלים שלנו בעיקר לא מפריעים ומידי פעם מישהו מהם מפתיע (היום זלמנסון היה סביר ולא השפיע יותר מידי כמו במשחקים קודמים, דווקא לוי דפק כמה נקודות מפתיעות במאניטיים)

ממוחזר משנה שעברה - מרגיש לי שאין לנו אגרסיביות התקפית, בעיקר במאני טיים ו..גם אם עושים סטופ לא תמיד יש גו טו רוצח שידרוס את כולם ויעשה סל נו מד'ר וואט.. אולי זה יקרה בהמשך, אם לא אז זה די יבאס.

*מזכיר לכולם שאנחנו מתאמנים יחד 3.5 שבועות +- ו..יש לנו במחסנית 4-5 משחקי אימון אז סבלנות...*"

אז.. לסיכום.. אני עדיין מבסוט ממה שיש כאן ומעדיף שלא נתבלבל ונשליך מעונה שעברה לעונה הזאת (למרות שגם אני בטקסט פה למעלה עשיתי את זה בקטנה..)

כי..

עד שלא יהיו פה התאמות/כימיה/חיבורים ונחבר חלק חשוב בפאזל בדמות טיישון תומאס לא באמת ניתן לדעת האם יש פה קבוצה בינונית או לא בינונית שתאבק/לא במשחקים מול קבוצות עדיפות ממנה. את זה לצערי נדע איפשהו בין חנוכה לפורים.

למה אני מבסוט אתם שואלים? כי נדמה לי שגם העונה בכל עמדה שהחתמנו הבאנו שחקנים צעירים יותר ומוכשרים יותר שכולי תקווה שיביאו לידי ביטוי את היכולות שלהם ואז דברים עשויים להראות טוב בהרבה ביחס למשחקי פרה-סיזן.

*** להוציא עמדה 3 החשובה שבהסתכלות על שני העשורים הקודמים אנחנו (וקבוצות גדולות מאיתנו אגב!) לא מצליחים לפגוע בה יותר מפעם/פעמיים.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

יעקב לירז כתב:
מיהו שמעון, שיבוא ויחתים אותנו על משהו כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 08:15 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

divinelly כתב:
די עם ה BDS הזה.. מדובר באיזה ספונסר שקשור לסרדיניה.. תבדקו בגוגל, אם תרצו אבדוק לכם בעצמי.

באשר למשחק - אדביק פה ניתוח שלי מאחת מקבוצות הוואצאפ של אוהדים יקרים..

"בגדול? שיפור משמעותי מהמשחק מול קאזאן אז נכנסנו להלם בדקה הרביעית ולא ממש יצאנו ממנו..

סופסוף בריימו לא נכנס לבעיית עבירות מוקדמת. המהלך שלו עם ההשתטחות בסיום והדרדלה שהוא נתן לכדור שסיים את ה-24 של ססארי גמר את המשחק.

אין לנו עמדה 3. לבנתיים לוקט לא מראה שהוא כזה למרות ידיים זריזות בהגנה הוא מקבל החלטות התקפיות לא טובות לטעמי לבנתיים, הגנתית הוא לא מתמודד טוב עם שחקנים פיזיים בעמדתו, הוא מרגיש לי 2-3 אבל אולי זה עניין של תיאום וכימיה.

הישראלים שלנו בעיקר לא מפריעים ומידי פעם מישהו מהם מפתיע (היום זלמנסון היה סביר ולא השפיע יותר מידי כמו במשחקים קודמים, דווקא לוי דפק כמה נקודות מפתיעות במאניטיים)

ממוחזר משנה שעברה - מרגיש לי שאין לנו אגרסיביות התקפית, בעיקר במאני טיים ו..גם אם עושים סטופ לא תמיד יש גו טו רוצח שידרוס את כולם ויעשה סל נו מד'ר וואט.. אולי זה יקרה בהמשך, אם לא אז זה די יבאס.

*מזכיר לכולם שאנחנו מתאמנים יחד 3.5 שבועות +- ו..יש לנו במחסנית 4-5 משחקי אימון אז סבלנות...*"

אז.. לסיכום.. אני עדיין מבסוט ממה שיש כאן ומעדיף שלא נתבלבל ונשליך מעונה שעברה לעונה הזאת (למרות שגם אני בטקסט פה למעלה עשיתי את זה בקטנה..)

כי..

עד שלא יהיו פה התאמות/כימיה/חיבורים ונחבר חלק חשוב בפאזל בדמות טיישון תומאס לא באמת ניתן לדעת האם יש פה קבוצה בינונית או לא בינונית שתאבק/לא במשחקים מול קבוצות עדיפות ממנה. את זה לצערי נדע איפשהו בין חנוכה לפורים.

למה אני מבסוט אתם שואלים? כי נדמה לי שגם העונה בכל עמדה שהחתמנו הבאנו שחקנים צעירים יותר ומוכשרים יותר שכולי תקווה שיביאו לידי ביטוי את היכולות שלהם ואז דברים עשויים להראות טוב בהרבה ביחס למשחקי פרה-סיזן.

*** להוציא עמדה 3 החשובה שבהסתכלות על שני העשורים הקודמים אנחנו (וקבוצות גדולות מאיתנו אגב!) לא מצליחים לפגוע בה יותר מפעם/פעמיים.

שיפור עצום מהמשחק מול קאזאן.
בעיקר בהתחשב בעובדה ששיחקנו מול חימקי. :D

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 12:47 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

קצת קשה לחזות איך תראה הקבוצה הזו עוד כמה חודשים, יש פה לא מעט שחקנים שצריכים להוכיח את עצמם כדי שהקבוצה הזו תעשה את הצעד הבא קדימה.

האם נמרוד לוי יכול לשחק בעמדה 3 (ולהפסיק לשמור עם הידיים)?
האם קאזינס יכול להיות מוביל כדור ולשחרר את בראון להיות הסקורר שהפועל צריכה שהוא יהיה?
האם לוקט יכול להתמודד בריב' מול שחקנים גבוהים ממנו?
האם קופאץ' יכול להוריד לכמה דק' את הנטל מהגארדים ולשאוב עבירות מכל מיני אמריקאים אתלטים?

את כל זה נדע בעוד 3-4 חודשים בערך...
עד אז לכל אחד מאלה תהיה הזדמנות להוכיח, ואם זה לא ילך יהיו שינויים... אני מאמין שקאזינב הוא סימן השאלה הגדול ביותר, כרגע נראה שהוא מאוד חסר ביטחון, ברגע שזה ישתנה נהיה חכמים יותר.
בואו לא נשכח שעד עכשיו לא ראינו את טיישון עם הקבוצה והוא כרגע הגבוה הכי דומיננטי בקבוצה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 13:14 
דיקטטור\ית

אני קצת לא מבין את ההחתמות של קאזינס וקופ.
קאזינס הוא גארד שהוא לא קלע טהור, לא חודר מעולה, לא מוסר מדהים, לא מנהל משחק מבריק. סתם פילר שאמור להכניס אנרגיות.
וקופ הוא פשוט על תקן הנשק הסודי לפעם הבאה שנפגוש את אייברסון ודומיו במשחקים בודדים ושאר הזמן הוא אמור להישמר בנפטלין?

כאילו מישהו למעלה הסתכל על התקציב ואמר "זה יותר מדי ביחס ליריבות שלנו אז בוא נבנה קבוצה בתקציב נמוך וניקח ספיירים למקרה הצורך"

אשרי האמונה
Harel כתב:
הלו תרגעו יא פסיכים. בזיון??? אתם מאמינים למה שאתם כותבים??

עוד פנינה מבית מדרשו של וורה: "באירופה אני יכול לשחק עם סבתא שלי וכל החוג ברידג' שלה כולן אזרחיות קליפורניה, בארץ אני חייב שני ישראלים בכל עת."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 15:11 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
גמליאל כתב:
N.T.K כתב:

הסנטר מאילת
תומס הMVP
לוי בעמדה 3
פלדיין ב2
וג'יקובן ב1

ונקווה שאני טועה

גמליאל אני ממש לא אומר את זה כירידה, אבל אם אתה ואנטי תמשיכו לשתף פעולה הכיוון הוא לגמרי אורי לוי וגור שלף (אנטיקיי הוא אורי כמובן).
אני מבין שהשנה כבר משחק אימון מס׳ 4 זה הספיק לך כדי להתחיל לשיר את קינת קטש? סתם למקרה שלא הבנתי, הטיעון הוא שהוא אדיש ולא מאמן הגנה נכון?
סיסמאות יש לנו מספיק בפוליטיקה עם מערכת בחירות שלא נגמרת, בוא נרחיב את הדיון קצת. מה אתה יודע על מאמני הגנה?
אשמח לשמוע על דמויות ספציפיות בסדרי הגודל של הפועל אבל אסתפק גם בכמה פסקאות תאורטיות, אתה יודע, משהו מעבר ל״שם דגש על הגנה באימונים״. תחכים אותי.

דיי נו, אני כבר רואה את קטש מאמן 14 שנים ו בקדנציה הנוכחית כבר שנתיים שבהן לפחות לשיטתי התממשו החששות שלי. אני לא צריך לחכות חצי עונה כדי לומר את מה שברור לי כבר מזמן...

לגבי מה זה מאמן הגנה, כתבתי פה הרבה פעמים בעבר זה מאמן שמתעדף הגנה כמרכיב ראשוני -
1. בבניית הקבוצה, כלומר משתדל שלא להביא שחקנים שבכלל לא שומרים (נגיד בלאט).
2. בחלוקת הדקות כמו שנועם אמר, כלומר שחקן שלא שומר לא משחק ככה שכם שקמים שהם שומרים בינוניים ילחמו בטירוף כשהם מקבלים הזמנות (סטייל מה שעשה הפינגאן לטראוויס פיטרסון).
3. ברמת התכונות שהוא מביא. שיהיה מוטיבטור, אדם שיודע לייצר התלהבות ומחויבות אצל השחקנים שלו ולגרום להם לעבוד קשה גם כשזה לא כיף, לשמר ריכוז כשהוא מתרופף (כי קבוצות הגנה מנצחות בד״כ על יציבות לא על התפרצויות של כמה דקות).
4. ופשוט ברמה הבסיסית ביותר, בונה על לנצח את המשחק שאליו הוא מתכונן מההגנה וע״י עצירת היריב (מה שמן הסתם יגרור את כל הנקודות הקודמות) ולא על ידי לקלוע יותר נקודות ממנו. אני ממש לא מאמין שקטש חשב ככה כשבנה את הקבוצה, כשהחליט מי יקבל דקות ומי לא וכשהתכופפתי למשחקים מכריעים בהם לא היו לנו פתרונות הגנתיים לדברים פשוטים של היריב (טנריפה, ראשון וכו׳).

לגבי שמות של מאמני הגנה שאלה לא מאד הוגנת. העבודה והמשפחה לא משאירים לי בקושי זמן לראות את הפועל וטיפה יורוליג אז מן הסתם קשה לי לעקוב לאורך זמן אחרי מאמנים שלא פה. אבל עדיין קורה לא מעט שמיריבות חוזרות של הפועל אני קולט מאמן נגדי שעונה על זה. למשל זוראן לוקיץ׳ שאימן את ניז׳ני שהדיחה אותנו, ספרופולוס של מכבי, פיאנגיאני, אדלשטיין ואם רוצים ללכת אחורה אז גם צביקה ואפי של הניינטיז. יותר מזה, הרי זו לא תכונה בינארית ובין השמות שנתתי (שלהם יש אותה בענק) לבין קטש (שהוא אולי אחד החלשים בה שאני זוכר) יש המון מאמנים שפשוט יותר טובים בזה מקטש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 17:19 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

גמליאל כתב:
אני אנווט כתב:
גמליאל כתב:
N.T.K כתב:

הסנטר מאילת
תומס הMVP
לוי בעמדה 3
פלדיין ב2
וג'יקובן ב1

ונקווה שאני טועה

גמליאל אני ממש לא אומר את זה כירידה, אבל אם אתה ואנטי תמשיכו לשתף פעולה הכיוון הוא לגמרי אורי לוי וגור שלף (אנטיקיי הוא אורי כמובן).
אני מבין שהשנה כבר משחק אימון מס׳ 4 זה הספיק לך כדי להתחיל לשיר את קינת קטש? סתם למקרה שלא הבנתי, הטיעון הוא שהוא אדיש ולא מאמן הגנה נכון?
סיסמאות יש לנו מספיק בפוליטיקה עם מערכת בחירות שלא נגמרת, בוא נרחיב את הדיון קצת. מה אתה יודע על מאמני הגנה?
אשמח לשמוע על דמויות ספציפיות בסדרי הגודל של הפועל אבל אסתפק גם בכמה פסקאות תאורטיות, אתה יודע, משהו מעבר ל״שם דגש על הגנה באימונים״. תחכים אותי.

דיי נו, אני כבר רואה את קטש מאמן 14 שנים ו בקדנציה הנוכחית כבר שנתיים שבהן לפחות לשיטתי התממשו החששות שלי. אני לא צריך לחכות חצי עונה כדי לומר את מה שברור לי כבר מזמן...

לגבי מה זה מאמן הגנה, כתבתי פה הרבה פעמים בעבר זה מאמן שמתעדף הגנה כמרכיב ראשוני -
2. בחלוקת הדקות כמו שנועם אמר, כלומר שחקן שלא שומר לא משחק ככה שכם שקמים שהם שומרים בינוניים ילחמו בטירוף כשהם מקבלים הזמנות (סטייל מה שעשה הפינגאן לטראוויס פיטרסון).
3. ברמת התכונות שהוא מביא. שיהיה מוטיבטור, אדם שיודע לייצר התלהבות ומחויבות אצל השחקנים שלו ולגרום להם לעבוד קשה גם כשזה לא כיף, לשמר ריכוז כשהוא מתרופף (כי קבוצות הגנה מנצחות בד״כ על יציבות לא על התפרצויות של כמה דקות).
4. ופשוט ברמה הבסיסית ביותר, בונה על לנצח את המשחק שאליו הוא מתכונן מההגנה וע״י עצירת היריב (מה שמן הסתם יגרור את כל הנקודות הקודמות) ולא על ידי לקלוע יותר נקודות ממנו. אני ממש לא מאמין שקטש חשב ככה כשבנה את הקבוצה, כשהחליט מי יקבל דקות ומי לא וכשהתכופפתי למשחקים מכריעים בהם לא היו לנו פתרונות הגנתיים לדברים פשוטים של היריב (טנריפה, ראשון וכו׳).

לגבי שמות של מאמני הגנה שאלה לא מאד הוגנת. העבודה והמשפחה לא משאירים לי בקושי זמן לראות את הפועל וטיפה יורוליג אז מן הסתם קשה לי לעקוב לאורך זמן אחרי מאמנים שלא פה. אבל עדיין קורה לא מעט שמיריבות חוזרות של הפועל אני קולט מאמן נגדי שעונה על זה. למשל זוראן לוקיץ׳ שאימן את ניז׳ני שהדיחה אותנו, ספרופולוס של מכבי, פיאנגיאני, אדלשטיין ואם רוצים ללכת אחורה אז גם צביקה ואפי של הניינטיז. יותר מזה, הרי זו לא תכונה בינארית ובין השמות שנתתי (שלהם יש אותה בענק) לבין קטש (שהוא אולי אחד החלשים בה שאני זוכר) יש המון מאמנים שפשוט יותר טובים בזה מקטש.

לבנות קבוצת הגנה כשבוודאות מעמידה 5 ישראלים בסגל......כלומר, במצב נתון אתה עם 5 שחקנים שאולי אחד מהם הוא אשכרה שומר ברמה אירופאית טובה.
ההגנה הכי טובה שראיתי מקבוצה ישראלית זה מכבי של בלאט, כלומר מתאזרחים בהמון כסף, ושלל אזוריות סופר מתוחכמות שכנראה רק מאמן ברמתו יודע לתמרן ביניהן.
לדעתי זה פשוט לא ריאלי עם קבוצה ישראלית... אלא אם אתה בונה מועדון עם מערכת שתגדל כאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 17:26 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

ZIKI כתב:
גמליאל כתב:
אני אנווט כתב:
גמליאל כתב:
N.T.K כתב:

הסנטר מאילת
תומס הMVP
לוי בעמדה 3
פלדיין ב2
וג'יקובן ב1

ונקווה שאני טועה

לבנות קבוצת הגנה כשבוודאות מעמידה 5 ישראלים בסגל......כלומר, במצב נתון אתה עם 5 שחקנים שאולי אחד מהם הוא אשכרה שומר ברמה אירופאית טובה.
ההגנה הכי טובה שראיתי מקבוצה ישראלית זה מכבי של בלאט, כלומר מתאזרחים בהמון כסף, ושלל אזוריות סופר מתוחכמות שכנראה רק מאמן ברמתו יודע לתמרן ביניהן.
לדעתי זה פשוט לא ריאלי עם קבוצה ישראלית... אלא אם אתה בונה מועדון עם מערכת שתגדל כאלה.

לא מסכים. לא כולם בקבוצת הגנה צריכים יכולות הגנתיות כמו של קינסי אבל כן אין מקום לשומרים זוועתיים ואלו שהם לא שומרי על צריכים להילחםןלפצות באגרסיביות על זה (שוב הדוגמא של פיטרסון אצל הפינגאן).

מניח שאם היית מחליף את בלאט וטימור בשחקנים כמו זיו ושוכמן היית בסדר גם בגזרת הישראלים. לנמרוד לוי וזלמנסון יש את הסייז להיות שומרים סבירים (כשרק ישראלי אחד צריך להיות על המגרש זה אמור להספיק).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 18:26 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני לא ראיתי את זיו ושוכמן שומרים על שחקנים אירופאיים באיזשהו מפעל אירופאי לאחרונה, אתה ראית?
סייז זה משהו אחד, ולשמור טוב זה משהו אחר.
גם לליאור אליהו וצ'וברביץ' יש סייז...מה לעשות, הם לא מצטיינים בתחום ההגנתי.
יש מעט מאוד ישראלים עם יסודות הגנה טובים, מעט מאוד.... זה לא סתם ששנים הנבחרת הלאומית שלנו שומרת איזורית כזו או אחרת, או מנסה שיטות לחץ שונות ומשונות (בעיקר בגילאי נוער ונערים).
דיברת על הפינג'אן, כמה ישראלים שיחקו אצלו הגנה טובה, או יותר נכון כמה ישראלים שיחקו אצלו?
מצטער, זה פשוט לא ריאלי.... אלא אם אתה מתחיל תהליך ארוך ומבוקר של פיתוח שחקנים עם אותו מאמן להרבה זמן (שזה גם לא ממש ריאלי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 19:02 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

הקטע עם קאזינס הוא לא אם הוא שחקן טוב אלא שהוא משחק בעמדה שאין לנו שום צורך , כאשר עמדה שלוש גם מבחינת הסייז וגם הקליעה אין לנו כלום !
לוקט הוא 1-2 וזהו .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 16 ספטמבר 2019, 22:59 
דיקטטור\ית

בדיוק מה שכתבתי... למרות שקדמון תפס אותי עם קאזאן (כבוד קדמון!!!)

אין לנו עמדה 3. כל השאר ספקולציות יש/אין הגנה/מאמן הגנה... זה רק ימים יגידו..

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ספטמבר 2019, 06:55 
היוזער הרשמי
היוזער הרשמי
סמל אישי של המשתמש

divinelly כתב:
בדיוק מה שכתבתי... למרות שקדמון תפס אותי עם קאזאן (כבוד קדמון!!!)

אין לנו עמדה 3. כל השאר ספקולציות יש/אין הגנה/מאמן הגנה... זה רק ימים יגידו..

אני חושב שאתה עדיין תחת הטראומה של ה-54 הפרש שקיבלנו מקאזאן באדיבות פרענקו (נקווה שהפעם אני לא זה שטועה כי אני כותב מהזיכרון)

בכל מקרה -ברור. אין לנו עמדה 3.
מדהים אותי איך שנה אחרי שנה כמה קשישים נרגנים בצ'ה עם רבע ראיה, קטרקט וגלאוקומה
רואים את מה שכל הצוות המקצועי בהפועל לא מצליח לראות.

-------------------
25.6.15- קדמון איז הופי.
15.6.17-קדמון איז וורי הופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 17 ספטמבר 2019, 15:46 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

קצת לא הייתי כאן אז נעבור למה שבאמת חשוב וקריטי.

ולגבי המשחק מול חימקי:
הובסנו הושפלנו עד עפר ונרמסנו ללא תנאי, בושה וחרפה ביזיון שאין כדוגמתו לא שמרו על הכבוד, ביזו את הסמל המועדון הקהל האוהדים הקבוצה את עצמם ואת המעמד!

יש דרך להפסיד זו לא הדרך.

החשוב לקחת ממשחק זה, רק ואך את גישת ההנהלה, כי השפלה כזאת היא לגמרי ברמת לרדת לחדר ההלבשה ולהרביץ תורה, אם ההנהלה תיתן יד לתבוסות כאלה המערכת המקצועית עוד עלולה לחשוב שזה סבבה וששיחקו מעולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2019, 01:52 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

האדום הקדמון כתב:

אני חושב שאתה עדיין תחת הטראומה של ה-54 הפרש שקיבלנו מקאזאן באדיבות פרענקו (נקווה שהפעם אני לא זה שטועה כי אני כותב מהזיכרון)

לדעתי זה היה באחת מעונות דן שמיר
(עם פרנקו קיבלנו חמישים אצל גראן קנריה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2019, 07:59 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

BangalaDesh כתב:
האדום הקדמון כתב:

לדעתי זה היה באחת מעונות דן שמיר
(עם פרנקו קיבלנו חמישים אצל גראן קנריה)

אכן זה היה ב-2008 בשלב הבתים. ואחרי שניצחנו אותם 40 הפרש במלחה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2019, 09:19 
דיקטטור\ית

vera11 העצבני כתב:
קצת לא הייתי כאן אז נעבור למה שבאמת חשוב וקריטי.

ולגבי המשחק מול חימקי:
הובסנו הושפלנו עד עפר ונרמסנו ללא תנאי, בושה וחרפה ביזיון שאין כדוגמתו לא שמרו על הכבוד, ביזו את הסמל המועדון הקהל האוהדים הקבוצה את עצמם ואת המעמד!

יש דרך להפסיד זו לא הדרך.

החשוב לקחת ממשחק זה, רק ואך את גישת ההנהלה, כי השפלה כזאת היא לגמרי ברמת לרדת לחדר ההלבשה ולהרביץ תורה, אם ההנהלה תיתן יד לתבוסות כאלה המערכת המקצועית עוד עלולה לחשוב שזה סבבה וששיחקו מעולה.
זהו. אפשר להכריז שעונת 2019-2020 התחילה!

וורה שכחת לציין שהם ביזו את החולצה שהם לבשו אבל יאללה, תחילת עונה.. נעביר לך.

יעקב לירז כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2019, 18:26 
דיקטטור\ית

גמליאל כתב:
אני אנווט כתב:
גמליאל כתב:
N.T.K כתב:

הסנטר מאילת
תומס הMVP
לוי בעמדה 3
פלדיין ב2
וג'יקובן ב1

ונקווה שאני טועה

תשמע אתה התחלת וסיימת את הפוסט עם קטש, קטש אצלך זה ממש כמו ביבי לשמאלני, נושא שלא יכול לעבור לידך :)
אני הזכרתי אותו במשפט כדי למשוך אותך פנימה וככה באווירת הבחירות, עשיתי לך קליקבייט בשימוש ספין מבית מדרשו של ארתור פינקלשטיין פינת קארל גרוב.
והנה אתה פה לנושא אשר התכנסנו (אוקי, אני התכנסתי, תודה שנגררת) לשמו: ניפוץ המיתוס שהוא ״מאמן הגנה״ בשנת 2019.

אתחיל מהסוף. השאלה על השמות לא היתה כדי להוכיח אותך ואת חוסר היותך סקאוטר או עכבר כדורסל מקצועי.
אני רוצה לטעון ש״מאמן הגנה״, כמו שמוזכר פה בפורום, זה מושג אנארכוניסטי, ולמען האמת מלכתחילה מושג מפורק ולא אורגני.
לא סתם אתה והקולגות שלך מעלים פה שמות מהאוב כמו ינאקיס, אפי וצביקה... זה פשוט ״מונח״ לא עדכני שמעורר אסוטיאציות לא עדכניות.
לא סתם אתה הולך לדוגמאות מהחצר האחורית של יאניס וסימונה, ולא במקרה הם נכשלו במשימות שלהם באירופה וסיימו בתחתית היורוליג רק לאחרונה.
זה שמאמן שובר לוחות ומתעצבן על מהלכי הגנה כושלים על הספסל לא הופך אותו למאמן הגנה, ולא סתם ז׳אנר תולשי השיערות הולך ונעלם.
לא סתם יש לך פחות דוגמאות עדכניות בכלל ובדרגי הביניים בפרט, כי גם אלו שיחסית מתאימים להגדרה ועדיין רלוונטיים הם נדירים יותר.
מהכיוון השני מאמן כמו שאראס, עם פחות משליש תקציב של מכבי ומילאנו, כן עלה לפלייאוף (ופיינל פור) בשנים שסימונה ווויצ׳יץ׳ זרקו 50 מיליון יורו לפח איץ׳.
הוא מצליח כי הוא וורסטילי, חדשן, ומתאים לכיוון שאליו הולך הכדורסל המודרני, הוא לא ״מאמן התקפה״ או ״הגנה״, הוא פשוט רלוונטי.
תולשי השיערות הוותיקים שהוזכרו פה היו אחלה מאמנים, פעם (חלקם מממממש פעם), בואו נתקדם.

אענה על הטענות שלך אחת אחת תוך שימוש בדוגמה שהיא האבטיפוס של ״מאמן ההגנה״ פה בפורום- סימונה. אני אזלוג קצת אבל הוא יעמוד מול האבטיפוס של ״לא מאמן הגנה״ שהוא קטש.

1) זו הנקודה היחידה שאני מייחס לה משמעות מכריעה ואני מסכים איתה- בבנייה יש למאמן הכי הרבה השפעה על אופי הקבוצה והיכולת הפיזית לספק הגנה טובה.
ועם זאת, אף מאמן לא יביא אך ורק שחקני הגנה או התקפה בהתאמה , ואף מאמן לא קובע לבדו את הסגל ללא השפעה של הנהלה, סוכנים, כוחות שוק וכו׳. ולכן אם רוצים להרחיב את הדיבור אפשר לדבר על מועדון כמועדון, ויש מועדונים כאלו מחזיקים בתמה מסויימת שעבודת (מי יותר ומי פחות) גם שמתחלפים מאמנים. לא הכל מתחיל ונגמר במאמן, ותחשוב על מועדונים כמו וולנסיה, ואפילו גליל אצלנו ששומרים על אסטרטגיה מסויימת במשך עשורים.

2) כאן אתה כבר נאחז באוויר. לסימונה היו בסה״כ שני שומרים חזקים בהפועל, קינסי ודוסון (רוב הזמן), שאגב הרוויח את הדק׳ גם על בסיס התכונות ההתקפיות שלו.
אני גם לא יודע אם אלו שחקנים שסימונה עצמו הביא, לפחות דייסון אני זוכר שדובר עליו גם לפני, אבל לצורך העיניין נייחס אותם אליו. הצלע ההגנתית השלישית זה קרטיס ששמר שרצה (לזכותו אגיד שגם לא רע), אבל קיבל את 30+ הדקות שלו והחזיק בכדור בין אם שמר, ובין אם לא. כנ״ל בעונה שאחרי במילאנו, היה את גאודלוק שבניגוד לקרטיס הקפיד לא לשמור בכלל, וגם קאוזמינקס שקיבל אין סוף קרדיט על אף יכולת הגנתית מחרידה. ראית אותו צורח פעם על קרטיס או גאודלוק כי איבדו את השחקן שלהם בהגנה? לא. הסיבה: מעמד וכסף.
הוא אכן הגביל את הדק׳ פיטרסון אבל אם תבדוק תגלה שפיטרסון, כמו אליהו יותם ובר על כל מגבלותיהם ההגנתיות, בכל זאת קיבלו בערך 60 דקות משותופות באירופה, הממוצע הטיפוסי לשחקנים משלימים בכל קבוצה. הסיבה: יתרונותיהם (היחסיים כמובן) בהתקפה. גם אמארה קיבל מס׳ דקות דומה אגב. הנקודה היא, שאם תפריד רגע בין המיתוס, ואולי מראה העיניים של כמה אדום המאמן נהיה מטעויות הגנתיות, תגלה שתמיד נעשות פשרות בין שיקולים הגנתיים והתקפיים (גם בבנייה ובטח שבחלוקת הדקות תוך כדי משחק), וכמובן שקל יותר להתעצבן על בר ואליהו מאשר על כוכבים בעלי מעמד שאתה תלוי בהם כמו גאודלוק וקאוזמיקס. ואין בזה שום ביקורת על סימונה, זה רק טיבעי. בכל מקרה ברור שיש נטייה מסויימת שתתבטא בחלוקת הדקות אבל כמובן שגם ״מאמן הגנה״ מבין שאין שום משמעות ללמנוע סלים, אם אתה לא יכול לקלוע יותר בצד השני. אם יש לך את הפרווילגיה להחזיק בשחקני הגנה קטלניים שהם גם עילויים התקפיים, אחלה, זה פשוט די נדיר ועולה המון כסף, ולכן כולם יתפשרו. אתה רוצה מאמן שמנעד הפשרה שלו ילך לכיוון ההגנה יותר מקטש? סבבה. האם זה בהכרח יעבוד? אני לא בטוח אבל אשמח לשמוע איך ואיפה זה כן עובד.

3) לא רוצה לחזור על עצמי, דיברתי כבר על מראה העיניים. רק אוסיף שהמדד של מה הופך את המאמן למוטיבטור כבר מזמן התפתח מעבר לכמה הוא צועק, הרי חלק מהמאמנים הטובים בהיסטוריה היו חברה רגועים מאוד על הקווים (כמו פיל ג׳קסון וקר). המון עבודת מוטיבציה יכולה, ובאמת מתרחשת, באימונים, בחדרי הלבשה, בשיחות אישיות, תחת באי ידם של המאמן כמו עוזרים, מנהיגות של שחקנים שמקורבים למאמן, וגם ע״י דמויות אחרות במועדון שמשמשות כגורמים מוטיבטוריים כמו בעלים (קיובן, אורי אלון בפרובנציאלי), או מנהלים (פט ריילי במיאמי, קרויף בכדורגל). ברור לי שמבחינתך קטש הוא לא כריזמתי או מנהיג, אבל מאחר שזה תכונה שהיא גם חשובה ביותר וגם נדירה, מציק לי שכ״כ קל לך לחשוב שכל השמות האנונימיים שאתה לא מכיר - הם כן מנהיגים כריזמטים? זו בדיוק הסיבה שאני מבקש שמות, אחרת תמיד נקודת ההשוואה תהיה איזה דמות אבסטרקטית דמיונית שיש לה קשיחות של סמל בשייטת, כריזמה של ביבי ובלורית של בקהאם. אבל מי זה?
כאמור אם אין שם של מאמן, תן מועדון, רק אז תיקח בחשבון שצריך לייבא יותר מרק את המאמן שלו כי כנראה שיש מערכת שלמה שעובדת יחד כדי לייצר את האופי הזה.

4) ועל הטענה הכי אנארכוניסטית, והכי מעצבנת כי אני באמת חושב שהיא מתבססת על קלישאות וחוסר הבנה של הכיוון אליו מתקדם הכדורסל, אתעכב בפוסט הבא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 18 ספטמבר 2019, 20:56 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

אנווט -
1. סבבה. אז הנגזרת של הכלל הזה היא "שמאמן הגנה" לעולם לא היה מביא שחקן כמו בלאט כשחקן מרכזי. קטש עשה בדיוק את זה ובשחקן המרכזי שלו.
2. פה לא הבנת את הטענה. לא אמרתי ששחקן שהוא לא כוכב הגנה לא ישחק אלא ששחקן שלא מתאמץ בהגנה בכל מהלך, לא ילחם או לא יהיה אגרסיבי (כלומר ייתן את ההגנה הכי טובה *שהוא יכול*) לא ישחק. בהמשך לזה אני מבין שפיטרסון קיבל הרבה דקות ואף פתח בחמישייה באירופה והבאתי את זה כדוגמא חיובית, כי פיטרסון בניגוד אליהו למשל נלחם (ובמחצית השנייה של העונה בקושי תרם בהתקפה אלא רק נתן מכות בהגנה). זה התהליך שמאמן הגנה מעביר שחקן ואנחנו רואים למשל דבר דומה עם ג'ייק כהן אצל ספאחייה וספרופולוס.
3. מה שהופך מאמן גדול למוטיבטור זה לא כמות ההצגות בטלביזיה (את זה גם פרנקו עושה) אלא האם הוא מצליח לגרום לשחקנים שלו לשחק באגרסיביות, אינטנסיביות וריכוז בהגנה לאורך זמן וכבר מהפתיחה. בחיבור לנקודה הקודמת, אצל סימונה כל שחקן שומר במאמץ, אגרסיביות וריכוז מעל הממוצע שלו ואצל קטש פחות מהממוצע של אותו שחקן (ואני בטוח שאם קטש מקבל את הפועל 2017 אולי ההתקפה הייתה נראית טוב יותר אבל אין מצב שהיא הייתה שומרת ככה).

חוצמזה, מה זאת אומרת אין מאמן הגנה/התקפה אלא מאמן טוב.. זה סתם שינוי של מערכת ההגדרות אז אם יותר נוח לך אז פשוט אנסח את הטענה שלי "קטש מאמן מאד מאד רע. למה? בין היתר בגלל שהוא לא יודע לגרום לקבוצה שלו לשמור בהגנה. מה זה אומר? בגדול 4 הסעיפים שנתתי"...
מאמן יכול להיות קודם כל טוב או רע כשאת המכלול שלו מרכיבות הרבה תכונות ביניהן היכולת להיות מאמן הגנה... יש מאמנים שכל כך מככבים בתכונות האחרות שמסתדרים בלי זה (הכי בולט פה זה פיני אבל אפשר להכניס גם את שאראס) ויש כאלו שדווקא היכולת לייצר הגנה היא הטיקט שלהם (למשל בלאט, אובראדוביץ'). שים לב שהדוגאמות שנתת הן של מאמני טופ יורוליג. הנקודה שלי היא שכוכבי אימון התקפי נדירים יותר ולא יהיו ברמות השכר שלנו בעוד שמאמני הגנה טובים יהיו יותר לדעתי.

וכנקודה אחרונה ולא קשורה לדיון. ההעדפה שלי למאמן וסגנון משחק כזה היא לא רק אמירה של יעילות וניצחונות. זה סוג הכדורסל שאני מתחבר אליו ושמרגש אותי. 2017 היא העונה שהכי התחברתי בה לקבוצה (ללא קשר לאליפות), אני אוהד את הקבוצות היווניות ביורוליג ולא יכלתי שלא להתחבר לארגנטינה במונדיאל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2019, 10:27 
דיקטטור\ית

טוב אני קודם זורק לך את התשובה המקורית שכבר התחלתי לכתוב לך.

״כדורסל מנצחים בהגנה״, ״אין ימים רעים בהגנה״ אולי די עם זה? שונא את הקלישאה המטומטמת הזו, ״אין ימים רעים בהגנה״. יש. פחות מימים רעים בהתקפה אמנם, אבל יש. יש גם הבדל בין הגנה אישית לקבוצתית. הגנה אישית, באמת מבוססת על יכולת של שחקן לכופף רגליים, זמן תגובה, מהירות ידיים, קריאת משחק בזמן אמת וכמובן מוטיבציה (ואגב גם בזה יש ימים טובים יותר ופחות מן הסתם). בהגנה קבוצתית בוודאי שיש ימים רעים, ולא מעט, כמו כל דבר שקשור בשיתוף פעולה בין מספר אנשים. וכמובן שמן הסתם יש גם מאצ׳אפים שמשנים את התמונה. הרי לכל קבוצה יש סוג התקפות שקל לה יותר להגן בפניהן וכאלו שפחות, בנוסף לאלמנטים כמו עומס פיזי, ריכוז, סגנון משחק, כושר משחק וכו׳ שמשפיעים.

אי אפשר להפריד בין הפן ההתקפי והפן ההגנתי בכדורסל הרי, ממש כמו האספקטים הפזיולוגים והמנטלים, זה עובד בסימביוזה. כופפת בירכיים, נתת את כולך והתאבדת על כל חילוף בהגנה- באופן ישיר זה ישפיע עליך בפוזשן ההתקפי הבא. יהיה לך פחות כוח מתפרץ ברגליים וקצת יותר עייפות בחלק העליון, התזמון בחיתוכים יהיה קצת איטי יותר או שהזריקה תהיה קצת קצרה יותר בהתאמה. זאת ועוד, אם אתה קטלני בהתקפה, אתה גורם לקבוצה השנייה לעבוד קשה יותר בהגנה מן הסתם, ומתסכל אותה כאשר אתה פורץ את ההגנה שלה פעם אחר פעם. זה משפיע באופן ישיר על המצב הפיזי והמנטלי שלה כשהיא פוגשת אותך בהתקפה (שלה), וכמובן שתהיה גם השפעה על הבטחון שלה בפוזשנים ההגנתיים הבאים.
כאמור הגנה אישית תלויה הרבה יותר במקצוענות והראבק של השחקן, וכן, בזמן המשחק (ולפניו) למאמן יש תפקיד כמוטיבטור וככזה יכול להשפיע על המתרחש בגזרה הזו. אבל לחשוב שזה שהוא כל הזמן יצעק ויתעצבן על הגנה יביא את הקבוצה לשמור ב100% מחויבות כל שניה במשחק זה לא מציאותי. כנ״ל באימונים, אתה יכול לתרגל ולשים דגש ועדיין אתה תלוי מאוד ביכולת ההגנה האישית של השחקנים והאופי שלהם, ולכן בניית הקבוצה יותר מכריעה. קבוצות שלוקחות תארים הן קבוצות שמביאות את עצמן לפוזיציות של משחקים על תואר, זה מסע ארוך וכמובן שהגנה זה אספקט חשוב במכלול, כן. אבל גם ניהול סגל, ניהול כושר ופציעות, עינייני מורל ומנטליות, תזמון, האסל, צריך גם כמה קליעות קלאץ׳, קצת מזל, טריקים מלוכלכים של מאמן ובכיות לשופטים, ובמילים אחרות הרבה מאוד טקטיקה שבאה לשכלל את החבאת החסרונות שלך ומניעה מהקבוצה השנייה לנצל את היתרונות שלה. אה כן גם הרבה התקפה, פוט דה בול אין דה באסקט, יו נאו, כשרון התקפי. בקיצור, הגנה זה רק אחד מהאלמנטים החשובים במכלול הזה, לא המרכזי, ולאו דווקא חשוב יותר מהתקפה. מה שבטוח יש המון דוגמאות לכשרונות התקפיים יוצאי דופן (אינדבדואלים או קבוצתיים) שהביאו תארים, הגנה לבדה בדרך כלל לא.

איך כל זה רלוונטי לדיון על הפועל (לכל הדעות קבוצת ביניים עם מגבלות תקציביים, גנטיים וגיאוגרפים מובנות גם בתקופת אורי אלון אגב)? אז ככה.
שחקני העלית, הקרם של הקרם, שמרוויחים הרבה יותר ממה שאנחנו יכולים לשלם ומשחקים במעדונים טובים יותר, הם אחד משני דברים: או שחקני אול אראונד איכותיים שמשחקים כדורסל טוב בשני צידי המגרש, או כשרונות יוצאי דופן בצד אחד של המגרש. לא אלו ולא אלו בליגה שלנו תקציבית. אז מה האופציות? אחת היא לבנות קבוצה שלמה של שחקני ״אול אראונד״ בינוניים, נגיד כמו רמי הדר שנוקט בשיטה הזו. זו שיטה עם אפסייד מאוד מוגבל ולרוב של קבוצות לא מגיעות להשיגים. יש את שיטה כמו של חולון של השנים האחרונות שמבוססת על וויילד קארדים התקפיים כמו רייס או קאליף. שיטה נוספת שלעניות דעתי הכי עוזרת לקבוצות כמונו לקחת תארים מקבוצות מוכשרות ו/או עשירות יותר, זה הימור על שלם התקפי שאולי יוכל ליהיות גדול מסך חלקיו. זה יכול באותה מידה לחול גם על שלם הגנתי שגדול מסך חלקיו, וזה נכון, אבל שוב, בסופו של דבר אין משמעות למניעת סלים אם אתה לא יכול לקלוע יותר מהיריבה, ולזה בדר״כ צריך שחקני התקפה מוכשרים. זה הימור שיוצא מנקודת ההנחה שגם עם כל הראבק ההגנתי בעולם, שנפגוש קבוצה טובה, גדולה (בסייז) ומוכשרת יותר כמו חימקי לדוגמה, לא משנה כמה מורל הגנתי יש נצטרך התעלות התקפית, בין אם של אינדבדואלים, או של מנגנונים התקפיים שיתטיים. זה לא אומר שנוכל להשתוות להם בכל ערב נתון, אבל זה נותן סיכוי לנצח אותם נגיד 3 מ10 משחקים וזה הרבה. זה בערך היחס שהייתי מסתפק בו מול המקבילה שלנו מכבי, ובהתאמה להבדלים בתקציב.

לסיום אני אבהיר: אני לא אומר שהתקפה יותר חשובה מהגנה. אני אומר שמעבר לבנייה שמתעדפת שחקני מפתח הגנתיים (איתה אני יכול להסכים), הרעיון שאומר שאם יש הגנה טובה, היא תמיד טובה (כי אין ימים רעים בהגנה…), הוא מטופש. עובדה שזה לא קורה. עובדה שכמעט בכל אלופה תמצא את השחקנים היצרתיים וההתקפיים שיכולים להופיע במאני טיים. ברור שצריך הגנה כדי להגיע למאני טיים, אבל כמו שאמרתי צריך גם הרבה דברים אחרים. אני באמת מבין את הכמיהה הרומנטית לקבוצת ההגנה מפעם, אומרים שדטרויט של 89-90 הייתה כזו, בטוח שיש עוד כמה כאלו שאני לא חושב עליהן כרגע. אבל בעשור או שניים האחרונים, אתה באמת לא רואה שהשתנתה המגמה?
אתה לא מכיר יותר מידי מאמני הגנה שהגיעו להישיגים בעשור האחרון כי אין יותר מידי כאלה. אם רוצים לדבר על אלטרנטיבות לקיים אז סבבה אם אין שמות של מאמנים לתת ככקונטרה- תן שיטה שראית שעובדת אצל קבוצות. ואז לגיטימי שאשאל אותך- מיהן קבוצות ההגנה המבהקות שהצליחו ב10-15 שנה האחרונות בכדורסל העולמי? איפה זה כן עובד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2019, 10:41 
דיקטטור\ית

אוקי הבנתי אותך קצת יותר.
אני מבין שאתה לא מתכוון לסגל שמורכב רק מכוכבי הגנה.
קודם כל אני אומר מעבר- גם בקבוצה שריגשה אותך כ״כ ב2017 היו רק כמה שחקני הגנה ממש טובים, גם שם הדרישות של המאמן לא היו אותו דבר מכל שחקן, וגם שם לא כל שחקן שיחק את ההגנה הכי טובה שלו בכל מהלך, רחוק מזה. פיטרסון נלחם? כן, הרבה פעמים. לא מעט פעמים חלם, או סתם לא הצליח את הרגליים. אס האליפות היה האוול וגם הוא יכל לשמור טוב שרצה, אבל ממש לא תמיד עשה את זה. ושוב, זה שאתה זוכר את העונה הזו בצורה מסויימת לא אומר שמה שאתה זוכר קרה ב״כל מהלך״, ז״א זה לא קרה ככה. זכרון זה דבר סלקטיבי מטבעו. זו אכן הייתה קבוצה עם אוריינטציה הגנתית, ונראה שסימונה הוא מאמן עם נטייה כזו לאורך הקריירה, כל עוד זה מתאפשר לו (והוא לא ציסתכסך עם הכוכבים שלו על זה). מצד שני טיעון הנגד הלגיטימי הוא שהוא מסתמך על סוג כזה של כדורסל כי הוא מיושן ולא יודע יותר טוב. ולכן, אם הוא לא ינצח עם כדורסל התקפי מתוחכם הוא הולך על הבייסיק (שלו): 2-3 שחקנים בקו האחורי מקבלים קרדיט מוחלט בהתקפה, הגנה אישית חזקה, וזהו. ֿבכל אופן אני אוהב את סימונה וגם התרגשתי מהקבוצה הזו איתו לפרקים, אבל הכדורסל היה לרוב מגעיל, ופחות אליפות לא יודע גם כמה הזכרון שלך ממנה היה מתוק, למרות מה שאתה זוכר. אבל זה לא העיניין, יכול ליהיות שאתה פריק של כדורסל כזה ולזה אתה כמהה וזה סבבה. אבל אולי אתה מתאים את המציאות לנרטיב במקום לעבוד הפוך? עכשיו גם בלאט ואובראדוביץ׳ הם מאמני הגנה פר אקסלנס כמאמר וורה? אוברדוביץ׳ שהביא את מהפכת הפיקאנרול לאירופה? בלאט לקח את היורוליג ב2014 וקיבל ג׳וב בנבא רק בגלל הגאונות ההגנתית שלו? זו ראייה מאוד חלקית של הדברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2019, 13:00 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
אוקי הבנתי אותך קצת יותר.
אני מבין שאתה לא מתכוון לסגל שמורכב רק מכוכבי הגנה.
קודם כל אני אומר מעבר- גם בקבוצה שריגשה אותך כ״כ ב2017 היו רק כמה שחקני הגנה ממש טובים, גם שם הדרישות של המאמן לא היו אותו דבר מכל שחקן, וגם שם לא כל שחקן שיחק את ההגנה הכי טובה שלו בכל מהלך, רחוק מזה. פיטרסון נלחם? כן, הרבה פעמים. לא מעט פעמים חלם, או סתם לא הצליח את הרגליים. אס האליפות היה האוול וגם הוא יכל לשמור טוב שרצה, אבל ממש לא תמיד עשה את זה. ושוב, זה שאתה זוכר את העונה הזו בצורה מסויימת לא אומר שמה שאתה זוכר קרה ב״כל מהלך״, ז״א זה לא קרה ככה. זכרון זה דבר סלקטיבי מטבעו. זו אכן הייתה קבוצה עם אוריינטציה הגנתית, ונראה שסימונה הוא מאמן עם נטייה כזו לאורך הקריירה, כל עוד זה מתאפשר לו (והוא לא ציסתכסך עם הכוכבים שלו על זה). מצד שני טיעון הנגד הלגיטימי הוא שהוא מסתמך על סוג כזה של כדורסל כי הוא מיושן ולא יודע יותר טוב. ולכן, אם הוא לא ינצח עם כדורסל התקפי מתוחכם הוא הולך על הבייסיק (שלו): 2-3 שחקנים בקו האחורי מקבלים קרדיט מוחלט בהתקפה, הגנה אישית חזקה, וזהו. ֿבכל אופן אני אוהב את סימונה וגם התרגשתי מהקבוצה הזו איתו לפרקים, אבל הכדורסל היה לרוב מגעיל, ופחות אליפות לא יודע גם כמה הזכרון שלך ממנה היה מתוק, למרות מה שאתה זוכר. אבל זה לא העיניין, יכול ליהיות שאתה פריק של כדורסל כזה ולזה אתה כמהה וזה סבבה. אבל אולי אתה מתאים את המציאות לנרטיב במקום לעבוד הפוך? עכשיו גם בלאט ואובראדוביץ׳ הם מאמני הגנה פר אקסלנס כמאמר וורה? אוברדוביץ׳ שהביא את מהפכת הפיקאנרול לאירופה? בלאט לקח את היורוליג ב2014 וקיבל ג׳וב בנבא רק בגלל הגאונות ההגנתית שלו? זו ראייה מאוד חלקית של הדברים.

שמע אתה יורה באוטומאט.. המון טיעוני איש קש מול דברים שבכלל לא אמרתי (אני אמרתי שאין יום רע בהגנה?). אתה גם אומר המון דברים שאני מסכים איתם ושבכלל לא סותרים את הרעיון שהעליתי.

בתמצית - אולי בניגוד אלייך, אני דווקא חושב שלמרות שבשני הצדדים זה קשה, זה דווקא יותר אפשרי לבנות שלם שגדול מסך חלקיו בצד ההגנתי מבצד ההתקפי ולכן פיני כזה גדול (במיוחד על הקבוצה הראשונה השנייה הייתה גם עם המון כשרון וכסף). ד"א לא ראיתי שקטש ממש מייצר שלם שבאמת גדול מסך חלקיו גם בהתקפה אבל זה נושא אחר..

לגבי קבוצות הגנה - שוב זה לא הגדרה בינארית ולא אומר שיש קבוצות שרק שומרות וכאלו שרק תוקפות. אבל אתה כן יכול לדמיין מודל בו ליכולת ההגנתית ולהתקפית נותנים ציון מ-0-100 ואז פשוט מה שאני מדבר עליו זה קבוצות שהמרכיב ההגנתי שלהן מאד גבוה וההתקפי פחות (ולכן מנצחות דרך ההגנה בעיקר). קליבלנד של בלאט לדעתי הייתה כזאת (וכמעט לקחה ככה אליפות מול קבוצה עדיפה ופציעות), היווניות ביורוליג תמיד כאלו, פרטיזן והכוכב האדום ועוד. עכשיו זה לא שהשאר הן קבוצות "רק התקפה" פשוט ברוב הקבוצות המדדים האלו יחסית מאוזנים ואין אחד שבולט מאד. יש מעט קבוצות מוטות התקפה בצורה קיצונית שנראות בהגנה כמו הקבוצות של קטש (נגיד זניט שפגשה אותנו ב-2017) אבל הן מיעוט ברמות הגבוהות.

לגבי סימונה - מן הסתם לא כל שחקן שמר בכל דקה אבל אם תיקח את הספקטרום של כל שחקן (מבחינת יכולת לשמר ריכוז, אינטסיביות, אגרסיביות וכו' בצד ההגנתי) אני טוען שסימונה הביא את השחקנים שלו למקסימום שכל אחד מהם יכול בהגנה. אז פיטרסון שהוא שומר חלש בסראטוב הפך לשומר בינוני+, האוול שמר יפה מאד ויש מצב שגם לדייסון וקינסי הוא עזר לעבור ממצויין למעולה.

לגבי קטש - כתמונת ראי של סימונה הוא לא מצליח לגרום לשחקנים שלו להיאות ככה. אני לא מסתכל על כמה הוא צועק (זה אולי אמצעי, לא המטרה) אלא על המוד שבו הם עולים למשחקים מכריעים. שום רעל ובד"כ הירדמות והתנעה מאוחרת בפיגור שלרוב לא מספיקה. אתה טוען שהכל זה בניית קבוצה ואני פשוט חולק על זה נחרצות. לדעתי בתנאי מעבדה אם קטש היה מקבל את הפועל ב-2017 היא הייתה קבוצת הגנה סבירה אבל בטח לא שומרת גדולה ברמת יורוקאפ כמו שסימונה עשה ממנה.

לגבי מאמני הגנה - בהחלט דיוויד בלאט קודם כל מאמן הגנה ולא הביא שום דבר מעניין התקפית גם כשלקח גביע אירופה (לפחות מבחינתי מכבי 2014 מזכירה את הפועל 2017, הגנה סופר אגרסיבית וגארדים גאנרים שדיי מתפרעים). אובראדוביץ' הוא כמובן הכל מהכל אבל לדעתי הוא יותר הגנתי מהתקפי (בוא נגיד שהחדשנות שלו בהתקפה לא קרובה לזו של פיני מבחינתי לפחות והוא כן מאמן הרבה יותר גדול מפיני במכלול).

לגבי הפועל 2017 - בבקשה לא לעשות לי אנליזה... אני בהחלט (וגם אמרתי את זה אז ומאז) חושב שגם אם היינו עפים בנהריה זאת הייתה אחת מה-2-3 עונות הגדולות של הפועל איי פעם. לדעתי זאת העונה האירופית שבה שיחקנו הכי טוב והכי מרשים באירופה (יותר מעונת היול"ב אפילו למרות ששם היה עניין שעשינו את זה בלי תקציב).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2019, 15:21 
דיקטטור\ית

אני עדיין חזק בראש של קמפיין בחירות ולכן יורה בצרורות :)
לא אמרת את קלישאות ה״אין יום רע בהגנה״ כלשונן אבל זה מה שעולה מדברים שאתה כותב, למשל:
״לא אמרתי ששחקן שהוא לא כוכב הגנה לא ישחק אלא ששחקן שלא מתאמץ בהגנה בכל מהלך, לא ילחם או לא יהיה אגרסיבי (כלומר ייתן את ההגנה הכי טובה *שהוא יכול*) לא ישחק״.
זו הקצנה של מציאות שהמנעד בה כ״כ הרבה יותר רחב, וגם הרמיזה שהפועל של סימונה עשתה את זה במאני טיים זה זכרון סלקטיבי. מה עם הקריסה בחצי גמר גביע? משחקי 1 ו3 בוולנסיה? אני לא מתווכח עם ההרגשה האישית שלך מהעונה הזו ושמח שהיא ריגשה אותך, גם לא עושה לך אנליזה, פשוט מתקן את הרושם המוטה שלך ממנה.

בכל אופן אם אסנן את כל הצרורות עיקר הטענה שלי לגבי שאלת קבוצת הגנה/התקפה היה זה:
אי אפשר להפריד בין הפן ההתקפי והפן ההגנתי בכדורסל הרי, ממש כמו האספקטים הפזיולוגים והמנטלים, זה עובד בסימביוזה. כופפת בירכיים, נתת את כולך והתאבדת על כל חילוף בהגנה- באופן ישיר זה ישפיע עליך בפוזשן ההתקפי הבא. יהיה לך פחות כוח מתפרץ ברגליים וקצת יותר עייפות בחלק העליון, התזמון בחיתוכים יהיה קצת איטי יותר או שהזריקה תהיה קצת קצרה יותר בהתאמה. זאת ועוד, אם אתה קטלני בהתקפה, אתה גורם לקבוצה השנייה לעבוד קשה יותר בהגנה מן הסתם, ומתסכל אותה כאשר אתה פורץ את ההגנה שלה פעם אחר פעם. זה משפיע באופן ישיר על המצב הפיזי והמנטלי שלה כשהיא פוגשת אותך בהתקפה (שלה), וכמובן שתהיה גם השפעה על הבטחון שלה בפוזשנים ההגנתיים הבאים.

אם יש לך טיעונים לאתגר את הפיסקה הזו, שוט.
לזה אני מוסיף שכמובן שיש מאצ׳אפים (נגד סגלים מסויימים בכללי אך גם תוך כדי משחק נגד חמישיות מסויימות או סגנונות מסויימים), בהם ההגנה האישית שלך פשוט לא עובדת, ושזה קורה המון. נדיר בכדורסל של היום שפתאום המשחק הופך לשחמט של הגנות מתוחכמות בין מאמנים, נפוץ הרבה יותר שבשלב הזה הדו קרב הופך ליהיות בין השחקנים ההתקפיים המצטיינים בין שתי הקבוצות. זה פשוט ככה, ויש אינספור דוגמאות להביא, אבל אזרום עם שלך. בתק׳ בלאט בקליבלנד אתה חושב שהוא בא והנחיל את פילוסופיית ההגנה הגאונית שלו ללברון והחברה? אוקיי, אני מפקפק בהשערה הזו. בעונה הראשונה ההסתמכות על ההגנה היתה בעיקר אילוץ בגלל שההתקפה לא זרמה (והפציעות של לאב וקיירי מאוחר יותר בפוסט סיזן). בעונה השנייה הם כמובן הבינו שהם לא יקחו ככה אליפות בחיים, שינו כיוון ב180 מעלות והפכו לקבוצת התקפה מובהקת (עוד בימי בלאט). ואם אתה לא מאמין לי אפשר להסתכל על העובדות: בעונת האליפות הם היו מקום רביעי (מתוך שלושים) בנקודות למשחק, ומקום 20(!) בספיגה, ובהתאמה הרייטינג ההתקפי שלהם היה השלישי בליגה, והרייטינג ההגנתי במקום ה21....

ומאחר שככה אני רואה את הדברים, אני מסתכל אחרת ממך על עונת סימונה בפרט, והסוגייה הזו בכלל. על תאוריית בניית קבוצה והדגשים שצריכים לתת תוך כדי גיבוש קבוצה אנחנו די מסכימים בדרך כלל. על עינייני קטש בוודאי שלא נסכים אז אין טעם לדוש בזה, אבל אם תסתכל מקרוב בהמשך העונה תראה שאני אבקר אותו עיניינית, ואתה נוטה לעקם את המציאות סביב הנרטיב שיש לך עליו מראש. הלוואי ונצליח ותצטרך לעשות הרבה עיקומים כאלה, ואם לא ובהיותה זו עונה שלישית בה הוא סוף סוף בנה את הסגל ללא אילוצים קיימים שלא תלויים בו, אצטרף אליך בביקורת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2019, 19:23 
אח של חשובים
סמל אישי של המשתמש

אני אנווט כתב:
לא אמרת את קלישאות ה״אין יום רע בהגנה״ כלשונן אבל זה מה שעולה מדברים שאתה כותב, למשל:
״לא אמרתי ששחקן שהוא לא כוכב הגנה לא ישחק אלא ששחקן שלא מתאמץ בהגנה בכל מהלך, לא ילחם או לא יהיה אגרסיבי (כלומר ייתן את ההגנה הכי טובה *שהוא יכול*) לא ישחק״.

לא רואה איך מזה הבנת "אין יום רע בהגנה". אני מדבר בבירור על הבאת כל שחקן פאזה/אחוזון למעלה מבחינת הרמה ההגנתית שלו (כלומר אמירה יחסית פר שחקן) ואתה גוזר מזה אמירה מוחלטת ברמת התוצאה "ההגנה תמיד תהיה טובה ובאותה רמה". הטיעון שלי בעצם אומר שבממוצע ההגנה תהיה חזקה הרבה יותר לא שלא יהיו לה ימים רעים.

אני אנווט כתב:
בכל אופן אם אסנן את כל הצרורות עיקר הטענה שלי לגבי שאלת קבוצת הגנה/התקפה היה זה:

לא מבין את פשר הבקשה להפריך טיעון שלא הוכחת... יש פה מודל כאוטי עם מיליון משתנים שלרובם השפעה קטנה ולא משמעותית. לדוגמא - אתה מראה את זה ששחקן מתאמץ בהגנה כמשפיע שלילי על ההתקפה כי הוא השקיע בהגנה מאמץ פיזי, אבל אני יכול גם לטעון את ההיפך שחקן שמצליח בהגנה נכנס מבחינה מנטלית למשחק הרבה יותר טוב ומקבל ביטחון ומצליח יותר גם בהתקפה. בקיצור יש מיליון מיקרו השפעות כאלו ככה שקודם תצטרך להראות שאלו באמת המשתנים המשפיעים ביותר אחרת זה סתם מסך עשן (קרי גם אם ההשפעות האלו נכונות וקיימות הן לא משמעותיות ולכן לא רלוונטיות לדיון)...

ולסיום אם יורשה לי, בתור אחד שאוהב את הניתוחים שלך וחושב שהם מעמיקים, לדעתי אתה מתאהב בהתפלספות הזאת ותוך כדי ההתעמקות שוכח את השאלה עליה התווכחנו ולכן גם לא גוזר בחזרה המוני קצוות החוט האלו למסקנה פשוטה. אני טענתי טענה פשוטה שיש דבר כזה מאמן שמצטיין במשחק הגנתי ויש כזה שגרוע בזה. זה באמת נראה לך משהו להתווכח עליו? המשכתי וטענתי שקטש גרוע באספקט הזה. אתה לא מסכים? במקום להתווכח איתי על טרמינולוגיה ולבקש ממני להפריך טענות מיקרו-טקטיות לא קשורות אולי תנסה להראות לי קבוצות של קטש שהיו שומרות גדולות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2019, 19:48 
דיקטטור\ית
סמל אישי של המשתמש

אני יודע ששנה שעברה בערך בתקופה הזו היה חשש בפורום מהרגע הזה במשחק נוקאאוט שבו רצים עלינו פתאום ברבע השלישי 20 הפרש וקטש לא מצליח לצאת ולהוציא את הקבוצה מהשוק.
זה היה בקיץ שעבר.
ידיים בכיסים, פרצוף חמוץ, כל הקלישאות...
ואז הגיע טנריפה ואף אחד לא היה מופתע.

הראיון שהוא נתן להאוזמן לפני חודש היה מרתק, ממליץ מאוד לראות.
קטש הוא אדם מרתק ומאמן טוב. אין ספק לגבי אף אחד מהקביעות האלה.
הוא בהחלט ראוי לאמן את הפועל, וגם נתן עונה טובה.

ועדיין, עברה שנה ואני מדמיין בדיוק את אותו התסריט קורה שוב...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 19 ספטמבר 2019, 22:46 
דיקטטור\ית

גמליאל כתב:
אני אנווט כתב:

לא רואה איך מזה הבנת "אין יום רע בהגנה". אני מדבר בבירור על הבאת כל שחקן פאזה/אחוזון למעלה מבחינת הרמה ההגנתית שלו (כלומר אמירה יחסית פר שחקן) ואתה גוזר מזה אמירה מוחלטת ברמת התוצאה "ההגנה תמיד תהיה טובה ובאותה רמה". הטיעון שלי בעצם אומר שבממוצע ההגנה תהיה חזקה הרבה יותר לא שלא יהיו לה ימים רעים.

ככה הבנתי מהמשפט הזה, ואחרים, והקונטקסט הכללי. הרבה אנשים משתמשים בקלישאות האלו ואם אתה לא מאמין בזה והשלכתי עליך- מחילה.
אני אגיד את זה קצר וקולע לגבי המשפט המצוטט: אין אף שחקן שמתאמץ בכל מהלך, יש מעטים מאוד שעושים את זה באחוז גבוהה והרוב עושים את זה אולי באחוז סביר, כשהמוכשרים בזה make it count ע״י שינוי מהלכים וככאלה מזוהים כשחקני הגנה טובים. אם הטענה שלך שמאמן X מצליח להוציא מהשחקנים שלו משהו שמגיע קרוב לקצה גבול היכולת שלהם אז מאמן X הוא בחור מיוחד, ודי נדיר. בדרך כלל גם מדובר באיש שהכריזמה והמנהיגות שלו היא משהו כללי, ולכן אי אפשר לייחס את זה לאלמנט אחד במשחק כמו הגנה.

אני אנווט כתב:

לא מבין את פשר הבקשה להפריך טיעון שלא הוכחת... יש פה מודל כאוטי עם מיליון משתנים שלרובם השפעה קטנה ולא משמעותית. לדוגמא - אתה מראה את זה ששחקן מתאמץ בהגנה כמשפיע שלילי על ההתקפה כי הוא השקיע בהגנה מאמץ פיזי, אבל אני יכול גם לטעון את ההיפך שחקן שמצליח בהגנה נכנס מבחינה מנטלית למשחק הרבה יותר טוב ומקבל ביטחון ומצליח יותר גם בהתקפה. בקיצור יש מיליון מיקרו השפעות כאלו ככה שקודם תצטרך להראות שאלו באמת המשתנים המשפיעים ביותר אחרת זה סתם מסך עשן (קרי גם אם ההשפעות האלו נכונות וקיימות הן לא משמעותיות ולכן לא רלוונטיות לדיון)...

תראה אנחנו לא מתווכחים פה על משוואות מתמטיות, אין לי דרך להוכיח לך מעל כל ספק, אנחנו מדברים…
הכי קרוב להוכיח לך שיכולתי זה לשבת על שעות של וידאוים ערוכים ולהראות לך דוגמאות, אבל גם אז זה היה נשאר כלא יותר מדעות.
מסכים איתך שיש הרבה משתנים, לא יודע אם לרובם השפעה לא משמעותית, הדברים שדיברתי עליהם לדעתי בהחלט כן, ואולי שווה להסביר שאני מדבר על אפקט מצטבר.
ז״א, שחקן שמתקרב ככל האפשר לאוטופיית המאמץ ההגנתי שהבאת, נגיד קינסי, הוא באופן בולט משקיע המון מהאנרגיה שלו בהגנה. כנראה שזה הטיקט שהוא פיתח לעצמו כי הוא יודע שהוא הרבה פחות עיקבי בהתקפה (עיניין של כשרון). כל הפסקה הזו טוענת משהו שמתייחס לאפקט מצטבר ועקביות, ולכל שחקן יש את הממוצע שלו. המאמן אמור לבנות תרכיב ממוצעים שיכול להתאים אחד לשני, ואז לסמן את הכוכבים ההתקפיים שיתנו את הנוקאוווטים וינצחו לקבוצה משחקים. למה? כי כששחקן בזון ודופק 10+ נקודות ברבע הרביעי שלכולם התעייפו (או רועדות) הידיים- הנקודות עולות על הלוח. שחקן שחוטף הרבה אבל ורץ לפאסט-ברייק ומחטיא ומאבד, אחלה, יש לו חטיפות בסטט׳ ונק׳ מדד אבל זה לא מספיק כדי לנצח. וזו פשוט הדעה שלי- מבחינת אפקט מצטבר ועיקביות, אני רוצה שכל הקבוצה שלי (הסטופרים, הריבאונדרים, מנהלי המשחק, שחקני ההאסל, המאמן והעוזר שלו)- יעבדו בשביל לשים את הכמה כוכבי ההתקפה שלי בפוזיציות והמצבים הטובים ביותר לדפוק נקודות שצריך. אני יודע שזה נשמע פשטני אבל ככה אני רואה את זה.
וחוץ מזה בעיניין ההוכחות, לפחות כשאפשר אני כן לוקח דוגמאות שאתה מביא ומעמת אותם עם מספרים אבל על הטענות האלו אתה פחות עונה חזרה...

ולסיום אם יורשה לי, בתור אחד שאוהב את הניתוחים שלך וחושב שהם מעמיקים, לדעתי אתה מתאהב בהתפלספות הזאת ותוך כדי ההתעמקות שוכח את השאלה עליה התווכחנו ולכן גם לא גוזר בחזרה המוני קצוות החוט האלו למסקנה פשוטה. אני טענתי טענה פשוטה שיש דבר כזה מאמן שמצטיין במשחק הגנתי ויש כזה שגרוע בזה. זה באמת נראה לך משהו להתווכח עליו? המשכתי וטענתי שקטש גרוע באספקט הזה. אתה לא מסכים? במקום להתווכח איתי על טרמינולוגיה ולבקש ממני להפריך טענות מיקרו-טקטיות לא קשורות אולי תנסה להראות לי קבוצות של קטש שהיו שומרות גדולות?

קודם כל אני מודה, בהחלט יש לי נטייה להתפלסף ולהשאיר את השאלה המרכזית כמשהו משני לפעמים, ואכן לפעמים אני לא חוזר לקשור את כל תתי הנושאים שפתחתי.
זה באמת משהו שקורה לעיתים בכללי כחלק מהאופי, פה זה בעיקר איתך (ומייק) כי אני נופל עליך בדיונים האלו (וגם אני אוהב לשמוע את הטיעונים שלך).
ובכל זאת במקרה הזה נראה לי שיחסית נשארתי עם בסיס הדיון, ואם התפזרתי אנסה להתמרכז ולתמצת:

ברור שיש מאמן שמצטיין במשחק הגנתי וכזה שגרוע בזה- הוויכוח הוא אם קטש גרוע בזה והתשובה שלי היא לא, הוא מאוד ממוצע.
הוספתי ואמרתי, שכדורסל/מאמן הגנתי אלו תפיסות אנארכוניסטיות ביחס לכדורסל של היום בו המגמה היא מיקסום של פוזשנים התקפיים וקיצורם ל14 שניות ומטה. זה טענה חשובה שאתה מסרב להתעכב עליה- זה היה שינוי הכיוון שאותה קליבלנד שהבאת כדוגמה לא טובה לטיעונים שלך, עשתה באופן מוחלט, וכמוהה המון קבוצות אחרות גם באירופה. יש לטענה הזו בשר שכנראה לא מתעכל אצלך- הרבה יותר קשה להגן באופן שיטתי, עיקבי ומוצלח נגד סוג ההתקפה הזו!
זריקות שפעם מאמנים היו מבקשים מההגנה שלהם לתת לקבוצה השנייה לקחת אלו זריקות שהן חלק מובנה מהטקטיקה. לדוגמה זריקה ל3 במעבר שפעם הייתה טאבו ומיוחסת לאו ירידה טובה להגנה או חוסר ביטחון של המתקיף בחדירה שלו והיום זה דבר מקובל לגמרי. בכלל, תרבות הכדורסל (על המגרש) השתנתה ויש המון דוגמאות, קצרה ידי כמו שאומרים ונראה לי שבמידה מסויימת אתה לא מבין את הטענה שלי במהותה. אנסה שוב במשפט אחר: אם פעם ההגנה הייתה מהמרת על המהלכים הפחות סיסטמטיים של ההתקפה, היום ההתקפה מהמרת על עצמה בכל מיני סיטואציות כחלק מהאסטרטגיה. ועל זה, קשה יותר לשמור כי זה לא כמו להתאמן על תנועה הגנתית קבוצתית שתנסה למנוע בק דור, אתה מנסה למנוע משחקן לעשות סייד סטפ לשלוש, זה שונה...

עוד טענתי שמעטים המאמנים המתמחים בזה שמצטיינים באופן עיקבי בכלל (ובטח שבעשור האחרון), וגם אלו שאתה מייחס להם התמחות בזה (כמו סימונה) הם לאו דווקא כאלה מומחים, לפחות חלקית הסיבות הן אחרות. במקרה שלו כמו שטענתי- ישנו חוסר מעוף התקפי שמביא להתקפה שבלונית, הליכה מוחלטת מידי על כמה גארדים שמתבטאת במקפיצים סדרתיים שמאטים את המשחק וכפועל יוצא מורידים את הסקור.

בסוף שלך כבר ממש איבדת אותי, הרי לא טענתי שלקטש היו קבוצות הגנה גדולות ולכן כמובן אני לא יכול להראות כזו. אני טוען שהוא ממוצע בעיניין ולכן מנסה להראות לך קודם שלחלק ממה שאתה תופס כמעל הממוצע יש הסברים אלטרנטיבים. ובכל זאת דוגמאות לקבוצות הגנה לא רעות שהיו לו: השנים האחרונות שלו באילת, בעונה עם קיין ובעונות עם הסנטר הנגר ההגנתי ששכחתי את שמו (אמג׳יד או משהו). אלו שנים שמבחינתי הוא בהחלט שבר את הסטיגמות של לא משחק עם גבוהים ולא משחק הגנה. אוסיף לזה את העונה שעברה, בה בהחלט היינו קבוצת הגנה ממוצעת בכל המפעלים שהשתתפנו בהם (גם את בחצי עונה הראשונה אצלו שמרו יותר טוב מאשר אצל הצרצר או מודי, לא שזה מדד). היה לו 1 מ3 במפעלים שנה שעברה והשנה אנחנו מצפים ממנו ליותר, בוא נראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 193 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 18 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: